Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση 76-77 από 77
  1. #76
    Εγγραφή
    23-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    8.6(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά τα λές.Θα είναι και *αμώ η b6v με τέτοιο υλικό ή γενικά όποια oled πάρεις.Τσιγκουνιά στο μέγεθος μη κάνεις ε...έχει μεγάλη σημασία.
    Αν παίζεις απο PC τότε GPU με HEVC support και HDMI2.0b είναι μονόδρομος.Αν η χρήση σου είναι μια στις τόσες δεν αξίζει πάντως,usb καλύτερα.Εμένα πιάνει τόπο η κάρτα,εσένα όχι.Στην θέση σου αυριο κιόλας θα φόρτωνα το stickακι και θα πήγαινα να δοκίμαζα στην TV.Μη κάθεσαι να ξεκολωθείς να διαβάζεις για την b6v και στο τέλος φας άκυρο.Τράβα!
    ειμαι σπαρτη οποτε για να βρω b6v θα περιμενω. Γιαυτο γραφω εδω. Το στικακι το εχω ετοιμο ομως, ενα 256αρι hyper X usb3.1 αρκετα γρηγορο. Ελπιζω οτι θα παιξουν ολα..
    Οσο για TV, βαρεθηκα να ψαχνω αλλο, η lg αυτη νομιζω οτι τα δινει ολα για εναν χρηστη σαν εμενα..

    Το μονο που φοβαμαι με αυτες τις tv ειναι οτι εχουν τη δικη τους πλατφορμα και σε κανα 3αρι χρονια θα την εχουν παρατησει για κανα ανδροιδ ή τιποτα αλλο, οπως εκαναν και με τις παλιες πλατφορμες.
    Κατα τα αλλα, στα 2000 ευρω ειναι ακριβη η b6v για την οικονομικη μου κατασταση, θα περιμενω το καλοκαιρι που μαζευω λεφτα να δω τι τιμη θα εχει και θα την παρω εστω με λιγες δοσεις.
    pc1
    case:coolermaster Silencio 550RC,psu: thermaltake 650watt, cpu: intel i7 2600k, m/b: Gigabyte Z68XP-UD4, Ram: 16GB-> Corsair XMS3 4x4GB DDR3-1600, vga: saphire ATI 6850 @2GB ram, SSD: Samsung 850pro 512GB, Hdd: 1TB WD
    pc2:
    case: Coolermaster n300,psu: Seasonic 620w bronze,cpu:i3 4160 3.6ghz,mb: Gigabyte GA-Z97-D3H,ram 1x8gb,vga: asus 9600GT 512mb Nvidia.Ssd: Samsung 840pro 256GB,160GB WD

  2. #77
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Aπο stick είσαι comple.Βάλε τα πιο απαιτητικά video μεσα και δες.Περι πλατφόρμας το PC τι το έχεις?*έστηκες.
    Αξίζει η οικονομία που θα κάνεις γιατί είναι κάτι που θα σου μείνει και δεν θα έχεις δευτερες σκέψεις τύπου ''μακάρι να είχα αυτό ή εκείνο'' και έτσι.
    Σου βρήκα και calibration settings αν σου κάνουν.https://www.youtube.com/watch?v=iZZK4pVIQ3s Ρίξε μια ματιά να μάθεις κιόλας πράγματα για την TV σου η γενικά.
    Εγώ τσιμπάω settings απο άλλους που έχουν calibration tools και βλέπω αν μου κάνουν.Ολα καλα σε monitor και TV που το έχω κάνει.(κανονικά είναι ''μοναδικές'' οι ρυθμίσεις απο TV σε TV ή monitor σε monitor αλλά όπως είπα κοιτάω αν μου κάνουν.)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος G.F.D : 02-03-17 στις 20:16.

Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Παρόμοια Θέματα

  1. αγορά οθόνης 4Κ και κάρτας γραφικών
    Από monokeros στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-16, 03:05
  2. Αγορά κάρτας γραφικών
    Από tiestagis στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-16, 03:19
  3. αγορα καρτας γραφικων
    Από KYNIGOS στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-16, 18:51
  4. Αγορα καρτας γραφικων
    Από animalcopy στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-16, 18:52
  5. Αγορά νέας GPU η όχι ;
    Από nikoslykos στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-16, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας