Σελ. 372 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 352362367370371372373374377 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.566-5.580 από 5680
  1. #5566
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dante80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρωτάει πως θα μπορούσε να στρίψει χωρίς να φάει κλήση μετά από την υποθετική ενεργοποίηση του μέτρου (και το υποθετικό άδειασμα της λωρίδας από τους παράνομους). Διάβασε τα ποστ κατά σειρά.

    Είναι αυτονόητο πως αν το μέτρο προχωρούσε ο Έλληνας θα συμμορφωνόταν άμεσα (όπως πάντα κάνει όταν τρώει βούρδουλα σε τέτοιες περιπτώσεις). Και τα λεωφορεία θα πήγαιναν σφαίρα στις λωρίδες αυτές, όπως έχουν σχεδιαστεί εξάλλου.
    Εκτός του ότι προφανώς δεν υπάρχουν λεωφορειολωρίδες διότι ο οδηγός έχει το ακαταλόγιστο, μεγάλο πρόβλημα είναι και τα φανάρια. Δεν υπάρχει φανάρι που δεν περνά κόσμος με κόκκινο επειδή... προλαβαίνω μωρέ, μέχρι να ανάψει πράσινο στο άλλο και μέχρι να κινήσει ο πρώτος.

    Εκτός της επικινδυνότητας, ιδίως σε μεγάλες διασταυρώσεις, είναι τέσσερις-πέντε που μένουν στην μέση του δρόμου και εμποδίζουν τον άλον δρόμο να συνεχίσουν. Βλέπεις δηλαδή πως ανάβει το πράσινο, και καταφέρνουν να περάσουν μέσα από το κομφούζιο, καμια δεκαριά αμάξια με το ζόρι, ανάμεσα στα ακινητοποιημένα αντί για καμια τριανταριά ξερω γω.

    - - - Updated - - -

    Δε συζητάω πως άμα είναι πράσινο και μπροστά έχει μποτιλιάρισμα, να σταματήσεις στο πράσινο για να μη βρεθείς στη μέση του δρόμου και κλείσεις τους πάντες.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #5567
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε συζητάω πως άμα είναι πράσινο και μπροστά έχει μποτιλιάρισμα, να σταματήσεις στο πράσινο για να μη βρεθείς στη μέση του δρόμου και κλείσεις τους πάντες.
    Καλά αυτό είναι από τα χειρότερα.
    Η αλήθεια είναι όμως, πως αν κάτσω στο φανάρι και δεν μπω μέσα στη διασταύρωση να μπλοκάρω το σύμπαν, σπάνια θα με κορνάρουν. Είναι μια πρόοδος!
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  3. #5568
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Περιοχή
    Πεύκη - Αττικής
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4997/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 3.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ βλέπω ότι η οδηγική συμπεριφορά του κόσμου έχει πάει προς το καλύτερο σε γενικές γραμμές. Πολλά τα παραδείγματα π.χ. σαν οδηγός σταματάω σε διάβαση για να περάσει πεζός και δεν με κορνάρουν, μου δίνουν προτεραιότητα ακόμα και αν δεν την έχω, στον αυτοκινητόδρομο το 75% κινείται με τα όρια ταχύτητας (και όχι δεν είναι μόνο λόγω βενζίνης), και άλλα.

    Το γελοίο της υπόθεσης είναι πως οι κανίβαλοι είναι πολύ λίγοι (~10%) αλλά επειδή βλέπουμε τον κανίβαλο να κάνει κάτι ατιμώρητος (π.χ. να μπαίνει στη λεωφορειολωρίδα), ε τότε μας βγαίνει το κόμπλεξ "κορόιδο είμαι εγώ;" και πέφτουμε και οι υπόλοιποι στο επίπεδο του κανίβαλου.
    Καθημερινά περιστατικά στην Βάρης - Κορωπίου να προσπαθώ να σταματήσω σε πορτοκαλί φανάρι και σχεδόν μονίμως να γλιτώνω στο τσακ να μου την "φορέσουν" από πίσω...
    Καθημερινά στην Λεωφόρο Ελ. Βενιζέλου στην Ηλιούπολη να σταματάω σε διάβαση σε κυκλικό κόμβο και αυτό που θα συμβεί είναι ή θα ακούσω να στριγγλίζουν λάστιχα ή επειδή έχει δύο λωρίδες η κατεύθυνση να περνάει αγέρωχος κάποιος από δίπλα μου με κίνδυνο να χτυπήσει τον πεζό ή το πιο σύνηθες και τα δύο μαζί...

    Κερασάκι Αττική οδός εκεί που ξεκινάει η Υμηττού (στο ρεύμα προς Ηλιούπολη) στενεύει από 2 λωρίδες σε 1 με ενημέρωση 500+ μέτρα πριν, ε μάντεψε προσπερνάνε μέχρι τελευταία στιγμή και έχουν την απαίτηση να τους αφήσεις να περάσουν κιόλας...
    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Attiki_Odos.PNG 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  661,4 KB 
ID: 251979


    Δεν ξέρω μπορεί εγώ να είμαι περισσότερο παράξενος από τον μέσω όρο, περισσότερο γκαντέμης και όπου περνάω να συναντάω την οδηγική μπλέμπα οπότε όχι δεν βλέπω βελτίωση στην οδηγική συμπεριφορά...

  4. #5569
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckbond Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω μπορεί εγώ να είμαι περισσότερο παράξενος από τον μέσω όρο, περισσότερο γκαντέμης και όπου περνάω να συναντάω την οδηγική μπλέμπα οπότε όχι δεν βλέπω βελτίωση στην οδηγική συμπεριφορά...
    Σε σχέση με πριν 20 χρόνια τα πράγματα είναι αρκετά καλύτερα - θυμάμαι τρελές καφρίλες στον δρόμο τέλη 90s, κάτι που δεν βλέπω τόσο σήμερα.
    Σε σχέση με το που θα έπρεπε να είναι, τα πράγματα είναι ακόμα γτπκ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dante80 : 09-11-23 στις 17:17.
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  5. #5570
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckbond Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθημερινά περιστατικά στην Βάρης - Κορωπίου να προσπαθώ να σταματήσω σε πορτοκαλί φανάρι και σχεδόν μονίμως να γλιτώνω στο τσακ να μου την "φορέσουν" από πίσω...
    Καθημερινά στην Λεωφόρο Ελ. Βενιζέλου στην Ηλιούπολη να σταματάω σε διάβαση σε κυκλικό κόμβο και αυτό που θα συμβεί είναι ή θα ακούσω να στριγγλίζουν λάστιχα ή επειδή έχει δύο λωρίδες η κατεύθυνση να περνάει αγέρωχος κάποιος από δίπλα μου με κίνδυνο να χτυπήσει τον πεζό ή το πιο σύνηθες και τα δύο μαζί...

    Κερασάκι Αττική οδός εκεί που ξεκινάει η Υμηττού (στο ρεύμα προς Ηλιούπολη) στενεύει από 2 λωρίδες σε 1 με ενημέρωση 500+ μέτρα πριν, ε μάντεψε προσπερνάνε μέχρι τελευταία στιγμή και έχουν την απαίτηση να τους αφήσεις να περάσουν κιόλας...
    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Attiki_Odos.PNG 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  661,4 KB 
ID: 251979


    Δεν ξέρω μπορεί εγώ να είμαι περισσότερο παράξενος από τον μέσω όρο, περισσότερο γκαντέμης και όπου περνάω να συναντάω την οδηγική μπλέμπα οπότε όχι δεν βλέπω βελτίωση στην οδηγική συμπεριφορά...
    Καλά στην Αθήνα είστε λίγο ορκ οδηγικά
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  6. #5571
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά στην Αθήνα είστε λίγο ορκ οδηγικά
    Θα αστειεύεσαι. Τον τρόμο που ζω 2 φορές το χρόνο μόλις περνάω τα σύνορα (Τέμπη) προς τα πάνω, ούτε τις εποχές της παλιάς "εθνικής" Κορίνθου-Πάτρας-Πύργου.

    Νομίζω το χάος του περιφερειακου, αρκεί.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  7. #5572
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Περιοχή
    Πεύκη - Αττικής
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4997/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 3.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα συμφωνήσω με τον @PetrosK είναι σκέτη τρομοκρατία η οδήγηση στην επαρχία...
    δεν ξέρεις από που θα σου έρθει, εδώ στην Αθήνα τουλάχιστον ξέρω ότι το πιθανότερο να μου έρθει από πίσω
    στην επαρχία είμαι σαν τους Γαλάτες, κοιτάω ακόμα και από τον ουρανό μην μου έρθει τίποτε...

  8. #5573
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Στην επαρχία έχει προτεραιότητα ο ντόπιος
    O περιφερειακός στη Θεσσαλονίκη είναι τραγικά στενός, γι'αυτό είναι τρομακτικός.
    Όσο για μετά τα Τέμπη, για να ακριβολογούμε, μπαίνουμε στην Πιερία που είναι ΑΠΟΛΑΥΣΗ να οδηγάς στην ΕΟ. Μέχρι το νομό Θεσσαλονίκης που μετά είναι σαν το Παρίσι-Ντακάρ

    Στην Αθήνα πάντως παίζει πολύ περισσότερο χώσιμο και πολύ περισσότερο κορνάρισμα, τύπου ένα χέρι στο τιμόνι και ένα στην κόρνα.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  9. #5574
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.669
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dante80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε σχέση με πριν 20 χρόνια τα πράγματα είναι αρκετά καλύτερα - θυμάμαι τρελές καφρίλες στον δρόμο τέλη 90s, κάτι που δεν βλέπω τόσο σήμερα.
    Σε σχέση με το που θα έπρεπε να είναι, τα πράγματα είναι ακόμα γτπκ.
    Σε αυτό συμφωνώ 100%.

  10. #5575
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    O περιφερειακός στη Θεσσαλονίκη είναι τραγικά στενός, γι'αυτό είναι τρομακτικός.
    Δεν είναι στενός. Σχεδιασμένος+κατασκευασμένος από μεθυσμένο γιδοβοσκό είναι. Οι καμπύλες και οι κλίσεις είναι αλλού 'ντ' αλλού.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  11. #5576
    Εγγραφή
    14-06-2021
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckbond Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω με τον @PetrosK είναι σκέτη τρομοκρατία η οδήγηση στην επαρχία...
    δεν ξέρεις από που θα σου έρθει, εδώ στην Αθήνα τουλάχιστον ξέρω ότι το πιθανότερο να μου έρθει από πίσω
    στην επαρχία είμαι σαν τους Γαλάτες, κοιτάω ακόμα και από τον ουρανό μην μου έρθει τίποτε...
    Στην Αθήνα θέλουν να κάνουν τους ραλίστες μέσα στο μποτιλιάρισμα, στην επαρχία τουλάχιστον δεν έχει μποτιλιάρισμα.

  12. #5577
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckbond Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω με τον @PetrosK είναι σκέτη τρομοκρατία η οδήγηση στην επαρχία...
    δεν ξέρεις από που θα σου έρθει, εδώ στην Αθήνα τουλάχιστον ξέρω ότι το πιθανότερο να μου έρθει από πίσω
    στην επαρχία είμαι σαν τους Γαλάτες, κοιτάω ακόμα και από τον ουρανό μην μου έρθει τίποτε...
    Κρήτη έχετε οδηγήσει;
    Σα να είσαι σε άλλη χώρα είναι.

    Το πιο επικίνδυνο πράγμα που μπορείς να κάνει καποιος είναι να περασει με πράσινο το φανάρι, χωρίς να ελενξει.
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  13. #5578
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι στενός. Σχεδιασμένος+κατασκευασμένος από μεθυσμένο γιδοβοσκό είναι. Οι καμπύλες και οι κλίσεις είναι αλλού 'ντ' αλλού.
    Κλίσεις; Δεν ξέρω σε τι αναφέρεσαι.
    Έχετε κλίσεις στην Αθήνα;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  14. #5579
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλίσεις; Δεν ξέρω σε τι αναφέρεσαι.
    Έχετε κλίσεις στην Αθήνα;
    Ουυυυυυυ, αμέ, και συνήθως αρνητικές για έξτρα γούστα
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  15. #5580
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dante80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε σχέση με πριν 20 χρόνια τα πράγματα είναι αρκετά καλύτερα - θυμάμαι τρελές καφρίλες στον δρόμο τέλη 90s, κάτι που δεν βλέπω τόσο σήμερα.
    Σε σχέση με το που θα έπρεπε να είναι, τα πράγματα είναι ακόμα γτπκ.
    Τα ίδια είναι, μην πω χειρότερα, απλά αντί για πισωκίνητες Corolla/BMW ή τούμπανα Saxo/106/Punto σε συγκεκριμένα σημεία τώρα βλέπεις "εργοστασιακά" hatchback και φυσικά πολλά περισσότερα supercars, ξέχωρα τα ηλεκτρικά τύπου Tesla, να κάνουν κόντρες/μπαντιλίκια πρωί-βράδυ ΠΑΝΤΟΥ. Η "Αθηναϊκή Ριβιέρα" φυσικά έχει την τιμητική της. Αρκετοί οδηγοί είναι υπό την επήρεια αλκοόλ ή, χειρότερα, ναρκωτικών. Φυσικά μη ξεχνάμε και τις μηχανές, εκεί γίνονται όργια.

    Περί καφρίλας, αυτό έγινε σήμερα το πρωί στην Ομόνοια.

    Ομόνοια: Τροχαίο στην οδό Αθηνάς – Σμπαράλια το αυτοκίνητο, απεγκλωβίστηκε ο οδηγός
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos83 : 10-11-23 στις 10:24.

Σελ. 372 από 379 ΠρώτηΠρώτη ... 352362367370371372373374377 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 15:15
  2. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-16, 13:17
  3. Το PlayStation VR τον Οκτώβριο στην Ελλάδα
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-16, 11:24
  4. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-16, 15:15
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-16, 11:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας