Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    22-01-2017
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παιδιά χαιρετώ,
    Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες που έκανα με το TP-Link TD-W9980 να παίξει η Vodagone TV δεν κατάφερα τίποτε περισσότερο από το να έχω εικόνα για 10 δευτερόλεπτα και μετά το αρμόδιο μήνυμα "Το σήμα χάθηκε". Αλλάζοντας κανάλι είχα και πάλι 10 δεύτερα εικόνας κ.ο.κ.
    Φαίνεται σαν να ζητάει ο αποκωδικοποιητής της sisco κάποια πληροφορία από το ρούτερ και να μην την παίρνει...
    Η προσπάθεια να συνδέσω σε bridge το Cellpipe 7130 με το TP-Link TD-W9980 (όπου το TP-Link TD-W9980 συνδέονταν στον πάροχο και το Alcatel επάνω του) απέτυχε παταγωδώς καθώς ενώ έκανα τη σύνδεση είχα πρόσβαση στο ιντερνετ, (από το Alcatel στον υπολογιστή) αλλά όχι τηλεόραση
    Άντε πάλι πίσω στο σαβούρι της Alcatel (7130).
    Κρίμα η προσπάθεια

  2. #2
    Εγγραφή
    10-10-2013
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Ομοιοπαθής με vodafone tv σε cellpipe και νεο router tp-link archer d7. Εχω να σου παραθέσω όμως το γεγονός ότι όταν το είχα αλλάξει την πρώτη φορά το έπαιζα κανονικότατα vod tv με μόνο tplink και είχα καταχαρεί. Μετά από κάνα μήνα τα πήρε και τα σήκωσε και ότι και αν έκανα και εγώ tv μόνο 10 sec ανά αλλάγη καναλιού. Το video club παίζει κανονικότατα . Σε κάποιο άλλο thread διάβασα κάποιον που του δούλευε με ένα asus και μάλιστα με ρυθμίσεις bridge διαφορετικές από του cellpipe. Οπότε ή θα του σταματήσει και αυτουνού σε κάνα μήνα ή κάτι δεν πάει καλά με τα tp-link. Δοκίμασε update firmware σε ρουτερ και παίξε με ρυθμίσεις.
    Γενικά μου είναι τελείως ακατανόητο αυτό το 10 sec. Μου το είχε αναπαράγει αυτό το φαινόμενο όμως και με το cellpipe όταν έκανα downloading αρκετά. Σκέφτομαι δηλ. ΄μηπως δεν μπορεί να πάρει εξασφαλισμένο downstream και κολάει.
    Αυτά, αν έχεις καμία πρόοδο ανέφερε αν θέλεις.

  3. #3
    Εγγραφή
    10-01-2011
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ
    Router
    ASUS DSL-AC88U
    SNR / Attn
    6(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχω το TP-Link TD-W8980 σε ρόλο modem-router με αυτές τις ρυθμίσεις για IPTV:
    http://www.tp-link.com/en/faq-445.html

    ...και το Alcatel Cellpipe συνδεδεμένο στην LAN4 του TP-Link. Ο αποκωδικοποιητής συνδεδεμένος σε μια οποιαδήποτε LAN του Alcatel. Δουλεύει έτσι το HOL TV άψογα εδώ και ενάμιση χρόνο.

    Καμιά φορά όταν ανοίξει κάποιος πρώτα τον αποκωδικοποιητή και μετά τους router συμβαίνει αυτό με την μαύρη οθόνη στα κανάλια μετά τα 10". Σβήνω τα πάντα (τον αποδικωποιητή από τον διακόπτη πίσω) και τα ξεκινάω με την εξής σειρά: πρώτα το TP-Link, αφού συγχρονίσει το Alcatel, και τέλος τον αποκωδικοποιητή.

    Ελπίζω να βοήθησα.

    edit:
    VPI/VCI: 8/37 για hol tv κι όχι 8/32 που αναφέρει ο οδηγός
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gnick : 26-02-17 στις 02:09.

  4. #4
    Εγγραφή
    12-03-2014
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παιδιά εγώ έχω vodafone tv (πρωην hol my tv) περίπου 3 χρόνια.
    Μαζί με τον αποκωδικοποιητή Motorola, μου είχαν δώσει και powerline (VLC το έλεγαν) με την επωνυμία hol, ενώ το κουτί ανέφερε Intrakom (ήταν η εποχή που στη hol ήταν ακόμη οι κοκκαλιάρηδες...).
    Γενικώς παρότι no name ουσιαστικά δουλεύει 3 χρόνια πολύ καλά.
    Μπορείτε να ρωτήσετε αν διατίθεται ακόμα?

Παρόμοια Θέματα

  1. OTE TV & Nova με το ίδιο καλώδιο
    Από voithostyrempora2 στο φόρουμ Satellite
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-19, 18:30
  2. Full Backup & Restore
    Από voithostyrempora2 στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-17, 09:40
  3. πως να συνδεσω τα creative 5.1 στην tv μου
    Από jouriZN στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-17, 19:15
  4. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-16, 11:18
  5. Εναλλακτικά Ρουτερ Για VDSL OTE TV & Οδηγίες
    Από messalius στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-16, 21:05

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας