Σελ. 12 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 542
  1. #166
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kkkk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ένα asterisk pbx, το οποίο φιλοξενείται σε datacenter. Επίσης, έχω συσκευές τηλεφώνου VOIP, οι οποίες με SIP συνδέονται στο asterisk.

    Σε έναν άλλο χώρο, έχω μία Voip γραμμή από τον ΟΤΕ με router speedport W724V.

    Εάν βρω το password από τον ΟΤΕ μπορώ:
    α. να περάσω την γραμμή OTE σε κάποιο voip τηλέφωνο χωρίς voip adaptor ή voip pbx και να λειτουργεί ως sip account;
    β. να κάνω sip trunk και να συνδέσω αυτή τη γραμμή ΟΤΕ με τον asterisk;

    Ευχαριστώ πολύ!!!
    1. Δεν τον βρίσκεις τον κωδικό.
    Απλά τον ζητάς από τον ΟΤΕ και σου βγάζουν νέο.
    α. Ναι.
    β. Ναι.
    Και στις δύο περιπτώσεις θα πρέπει να ψάξεις τις ρυθμίσεις.
    Για asterix έχει γίνει μια υλοποίηση.
    Μπορείς να ζητήσεις πληροφορίες ή να δεις τις υπόλοιπες που έχουμε για fritz κλπ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #167
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δε νομίζω ότι θα παίξει σε Asterisk που είναι εκτός της γραμμής, αφού η τηλεφωνία είναι "κλειδωμένη" με την σύνδεση του ΟΤΕ.

  3. #168
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    μπορείς να βάλεις το νούμερο του οτε σε ένα φριτζ... και από αυτό να το πας στο κέντρο σου... είτε με sip.... είτε με capi-over-tcp

    προϋπόθεση ότι το κέντρο σου είναι 100% ασφαλές!

    έχεις όμως τόσα πολλά extension/trunks για να έχεις το κέντρο σου εκτός?
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  4. #169
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kkkk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ένα asterisk pbx, το οποίο φιλοξενείται σε datacenter. Επίσης, έχω συσκευές τηλεφώνου VOIP, οι οποίες με SIP συνδέονται στο asterisk.

    Σε έναν άλλο χώρο, έχω μία Voip γραμμή από τον ΟΤΕ με router speedport W724V.

    Εάν βρω το password από τον ΟΤΕ μπορώ:
    α. να περάσω την γραμμή OTE σε κάποιο voip τηλέφωνο χωρίς voip adaptor ή voip pbx και να λειτουργεί ως sip account;
    β. να κάνω sip trunk και να συνδέσω αυτή τη γραμμή ΟΤΕ με τον asterisk;

    Ευχαριστώ πολύ!!!
    α. Αυτο γινεται και καλωντας στο 13888 θα σου δωσουν το password.
    β. Αυτο ειναι λιγο πιο δυσκολο γιατι ο ΟΤΕ δεν επιτρεπει να γινει register απο IP που δεν ανηκει στη συνδεση σου. Αρα, εφοσον το pbx σου ειναι σε datacenter η μονη ελπιδα ειναι να στησεις καποιο VPN ή να τα ενωσεις με IAX Trunk απο το σπιτι σου.

  5. #170
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stereo Εμφάνιση μηνυμάτων
    η μονη ελπιδα ειναι να...
    είσαι σίγουρος?
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  6. #171
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    είσαι σίγουρος?
    για τι πραγμα?

  7. #172
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stereo Εμφάνιση μηνυμάτων
    για τι πραγμα?
    οτι "η μονη ελπιδα ειναι να στησεις καποιο VPN ή να τα ενωσεις με IAX Trunk απο το σπιτι σου"
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  8. #173
    Εγγραφή
    24-02-2017
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ευχαριστώ πολύ. Ψάχνω το password, το δοκιμάζω και επανέρχομαι.

  9. #174
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    οτι "η μονη ελπιδα ειναι να στησεις καποιο VPN ή να τα ενωσεις με IAX Trunk απο το σπιτι σου"
    Αν πας με SIP trunk (ειτε μεσω fritz ειτε με αλλο τροπο) η σωστη λυση ειναι να το κανεις με vpn για λογους ασφαλειας. Το IAX Trunk μπορει να λειτουργησει και χωρις port forward επομενως ειναι αρκετα ασφαλες και χωρις VPN. To Capi over tcp τωρα το εμαθα απο σενα για αυτο και δεν τον ανεφερα. Απ΄οτι καταλαβα ειναι μονο για fritz και δεν γνωριζω αν θα ειναι και αυτο ασφαλες χωρις VPN.

  10. #175
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stereo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το IAX Trunk μπορει να λειτουργησει και χωρις port forward επομενως ειναι αρκετα ασφαλες και χωρις VPN.
    θέλω να μου εξηγήσεις το πως λειτουργεί αυτό χωρίς port forward, και γιατί είναι ποιο ασφαλές από το sip..
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  11. #176
    Εγγραφή
    24-02-2017
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kkkk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ. Ψάχνω το password, το δοκιμάζω και επανέρχομαι.
    Βρήκα το password. Είναι σίγουρα σωστό. Το δοκιμάζω στο router και κάνει γίνεται κανονικά registered

    Όταν βάζω τα στοιχεία αυτά σε μία συσκευή VOIP (μέσα στο ίδιο δίκτυο Internet που δίνει η συγκεκριμένη γραμμή) δεν κάνει registered. Μου δείχνει ότι προσπαθεί αλλά δε συνδέεται.

    Βάζω username +302XXXXXXXXX@ims.otenet.gr (έχω δώσει και σκέτο το +302XXXXXXXXX)
    password αυτό που μου έδωσαν
    και domain το ims.otenet.gr

    Κάποια ιδέα;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kkkk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ. Ψάχνω το password, το δοκιμάζω και επανέρχομαι.
    Βρήκα το password. Είναι σίγουρα σωστό. Το δοκιμάζω στο router και κάνει γίνεται κανονικά registered

    Όταν βάζω τα στοιχεία αυτά σε μία συσκευή VOIP (μέσα στο ίδιο δίκτυο Internet που δίνει η συγκεκριμένη γραμμή) δεν κάνει registered. Μου δείχνει ότι προσπαθεί αλλά δε συνδέεται.

    Βάζω username +302XXXXXXXXX@ims.otenet.gr (έχω δώσει και σκέτο το +302XXXXXXXXX)
    password αυτό που μου έδωσαν
    και domain το ims.otenet.gr

    Κάποια ιδέα;

  12. #177
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    θέλω να μου εξηγήσεις το πως λειτουργεί αυτό χωρίς port forward, και γιατί είναι ποιο ασφαλές από το sip..
    Θεωρητικα και το IAX Trunk θελει port forward. Ωστοσο, πολλες φορες παιζει και χωρις αυτο. Δεν ξερω το πως, (Upnp? ) αλλα βρισκει τροπο να περασει το firewall.

    Απο εκει και περα οταν θελουμε να συνδεσουμε * με * ο καλυτερος τροπος ειναι μεσω IAX Trunk. Χρησιμοποιει λιγοτερο bandwidth απο το SIP και χρειαζεται μονο 1 πορτα για να λειτουργησει αντι για 3+. Επισης, συμπεριφερεται καλυτερα πισω απο ΝΑΤ και δεν εχει τα θεματακια του SIP. (κλησεις χωρις ηχο που αποσυνδεονται με τα απο 3-10 δευτ.)

    Ο μονος λογος που οι περισσοτεροι voip παροχοι δεν υποστηριζουν ΙΑΧ ειναι οτι παιζει μονο με * σε αντιθεση με το SIP που παιζει παντου.

    Λαμβανοντας υπ οψιν τα παραπανω, θα ελεγα οτι οι καλυτερες λυσεις ειναι κατα σειρα οι εξης:

    1) ΙΑΧ Trunk VPN. (Η καλυτερη επιλογη, μεγιστη ασφαλεια και αποδοση, αλλα θελει την περισσοτερη δουλεια στη ρυθμιση)
    2) IAX Trunk χωρις VPN και χωρις portforward. (Επισης ασφαλες και ευκολοτερο στη ρυθμιση, αλλα εχει πιθανοτητες να μη παιξει)
    3) VPN χωρις τιποτα αλλο. Εφοσον ο * βλεπει την IP της cosmote θα μπορει να γινει απυθειας register στον ims server. Δεν υπαρχει λογος για επιπλεον SIP Trunk.
    4) IAX Trunk χωρις VPN με portforward. (Λιγοτερη ασφαλεια, ευκολο στη ρυθμιση, χωρις πολλα προβληματα)
    5) SIP Trunk χωρις VPN με portforward. (Λιγοτερη ασφαλεια και επιπλεον παιζουν τα γνωστα θεματακια λογω ΝΑΤ)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kkkk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρήκα το password. Είναι σίγουρα σωστό. Το δοκιμάζω στο router και κάνει γίνεται κανονικά registered

    Όταν βάζω τα στοιχεία αυτά σε μία συσκευή VOIP (μέσα στο ίδιο δίκτυο Internet που δίνει η συγκεκριμένη γραμμή) δεν κάνει registered. Μου δείχνει ότι προσπαθεί αλλά δε συνδέεται.

    Βάζω username +302XXXXXXXXX@ims.otenet.gr (έχω δώσει και σκέτο το +302XXXXXXXXX)
    password αυτό που μου έδωσαν
    και domain το ims.otenet.gr

    Κάποια ιδέα;

    - - - Updated - - -



    Βρήκα το password. Είναι σίγουρα σωστό. Το δοκιμάζω στο router και κάνει γίνεται κανονικά registered

    Όταν βάζω τα στοιχεία αυτά σε μία συσκευή VOIP (μέσα στο ίδιο δίκτυο Internet που δίνει η συγκεκριμένη γραμμή) δεν κάνει registered. Μου δείχνει ότι προσπαθεί αλλά δε συνδέεται.

    Βάζω username +302XXXXXXXXX@ims.otenet.gr (έχω δώσει και σκέτο το +302XXXXXXXXX)
    password αυτό που μου έδωσαν
    και domain το ims.otenet.gr

    Κάποια ιδέα;
    Αν εχεις το speedport της Cosmote δοκιμασε να απενεργοποιοησεις το "Telephony"

    Επισης το username ειναι το σκετο χωρις το @ims.otenet.gr

  13. #178
    Εγγραφή
    24-02-2017
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stereo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρητικα και το IAX Trunk θελει port forward. Ωστοσο, πολλες φορες παιζει και χωρις αυτο. Δεν ξερω το πως, (Upnp? ) αλλα βρισκει τροπο να περασει το firewall.

    Απο εκει και περα οταν θελουμε να συνδεσουμε * με * ο καλυτερος τροπος ειναι μεσω IAX Trunk. Χρησιμοποιει λιγοτερο bandwidth απο το SIP και χρειαζεται μονο 1 πορτα για να λειτουργησει αντι για 3+. Επισης, συμπεριφερεται καλυτερα πισω απο ΝΑΤ και δεν εχει τα θεματακια του SIP. (κλησεις χωρις ηχο που αποσυνδεονται με τα απο 3-10 δευτ.)

    Ο μονος λογος που οι περισσοτεροι voip παροχοι δεν υποστηριζουν ΙΑΧ ειναι οτι παιζει μονο με * σε αντιθεση με το SIP που παιζει παντου.

    Λαμβανοντας υπ οψιν τα παραπανω, θα ελεγα οτι οι καλυτερες λυσεις ειναι κατα σειρα οι εξης:

    1) ΙΑΧ Trunk VPN. (Η καλυτερη επιλογη, μεγιστη ασφαλεια και αποδοση, αλλα θελει την περισσοτερη δουλεια στη ρυθμιση)
    2) IAX Trunk χωρις VPN και χωρις portforward. (Επισης ασφαλες και ευκολοτερο στη ρυθμιση, αλλα εχει πιθανοτητες να μη παιξει)
    3) VPN χωρις τιποτα αλλο. Εφοσον ο * βλεπει την IP της cosmote θα μπορει να γινει απυθειας register στον ims server. Δεν υπαρχει λογος για επιπλεον SIP Trunk.
    4) IAX Trunk χωρις VPN με portforward. (Λιγοτερη ασφαλεια, ευκολο στη ρυθμιση, χωρις πολλα προβληματα)
    5) SIP Trunk χωρις VPN με portforward. (Λιγοτερη ασφαλεια και επιπλεον παιζουν τα γνωστα θεματακια λογω ΝΑΤ)

    - - - Updated - - -



    Αν εχεις το speedport της Cosmote δοκιμασε να απενεργοποιοησεις το "Telephony"

    Επισης το username ειναι το σκετο χωρις το @ims.otenet.gr
    Νομίζω ότι το username θέλει και το @ims.otenet.gr Χωρίς αυτό βγάζει error.

    Έχω απενεργοποιήσει το telephone από το router. Δε το βλέπω να συνδέεται ως voip.

  14. #179
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stereo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μονος λογος που οι περισσοτεροι voip παροχοι δεν υποστηριζουν ΙΑΧ ειναι οτι παιζει μονο με * σε αντιθεση με το SIP που παιζει παντου.
    Ενημερωτικά το ΙΑΧ φτιάχτηκε για ευκολία διασύνδεσης διάφορων server μεταξύ τους, όχι αποκλειστικά για Asterisk (αν και από τους μηχανικούς του ξεκίνησε).
    Όμως ο βασικός λόγος που δεν έχει εδραιωθεί είναι ότι μέχρι σήμερα δεν είναι επίσημο πρότυπο (αν και προς τα εκεί βαδίζει), αλλά εκδόθηκε πριν από 7 χρόνια ως οδηγός πληροφοριών (Ιnformational RFC) και όχι σαν νέο πρότυπο (Standards Track), γι' αυτό κι ακόμη υπάρχουν ελάχιστες συσκευές ή εφαρμογές client που το υποστηρίζουν.

  15. #180
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stereo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρητικα και το IAX Trunk θελει port forward. Ωστοσο, πολλες φορες παιζει και χωρις αυτο. Δεν ξερω το πως, (Upnp? ) αλλα βρισκει τροπο να περασει το firewall.

    Απο εκει και περα οταν θελουμε να συνδεσουμε * με * ο καλυτερος τροπος ειναι μεσω IAX Trunk. Χρησιμοποιει λιγοτερο bandwidth απο το SIP και χρειαζεται μονο 1 πορτα για να λειτουργησει αντι για 3+. Επισης, συμπεριφερεται καλυτερα πισω απο ΝΑΤ και δεν εχει τα θεματακια του SIP. (κλησεις χωρις ηχο που αποσυνδεονται με τα απο 3-10 δευτ.)


    Δηλαδή, αν στο σημείο Α και Β έχουμε από ένα αστερισκ κέντρο, και τα συνδέσουμε μεταξύ τους, δεν χρειάζεται να ανοίξει πόρτα στο κάθε ρούτερ? δεν στέκι αυτό που λες... γιατί πχ το κάθε ρουτερ έχει μια εξωτερική ip την οποία πρέπει να κάνεις nat στην εσωτερική ip του αστερισκ με την πόρτα για το iax


    το Sip δεν έχει κάποιο θέμα, μια χαρά λειτουργεί είτε με vpn είτε σκέτο και ούτε πέφτει μετά από μερικά δευτ.
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

Σελ. 12 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Cisco SPA303-3Lines με FritzBox7270v3 (σε VoIP γραμμή του ΟΤΕ)
    Από deniSun στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 229
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-23, 20:50
  2. Χρήση Speedport 2i για VoIP Cosmote/ΟΤΕ με Mikrotik
    Από deniSun στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 390
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-23, 14:21
  3. Απάτη(;) σε βάρος συνδρομητών του ΟΤΕ
    Από athletic στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-17, 13:45
  4. Πόσο upload/download σε 50άρα VDSL του ΟΤΕ?
    Από bobz2335 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-17, 00:23
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-17, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας