Σελ. 65 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 455560636465666770 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 961-975 από 1052
  1. #961
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.310
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ξέρω πόσο συχνά είναι αυτά που γράφει ο YAziDis, αν και έχουν αναφερθεί. Προσωπικά, δεν μου έτυχε, μόνο απαράδεκτη καθυστέρηση από το κατάστημα να στείλει. Το σίγουρο είναι πως με την παράδοση σε point α) δεν έχεις το άγχος να βρίσκεσαι σπίτι να παραλάβεις όταν έρθει το courier β) στις μη δωρεάν παραδόσεις έχει 50 λεπτά μικρότερο κόστος.

    Άσχετο με το skroutz, με courier center, αν και δεν είχα επιλέξει smartpoint και ήθελα να το φέρουν στο σπίτι, το πήγαν στο κοντινό μου smartpoint με την πρόφαση πως δεν με βρήκαν και χωρίς καμία συνεννόηση. Δεν έχω θέμα γιατί είναι κοντά, αλλά είναι σπαστικό να σου επιτρέπουν να επιλέξεις και μετά να αλλάζουν μονομερώς γνώμη.
    hnesne

  2. #962
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσχετο με το skroutz, με courier center, αν και δεν είχα επιλέξει smartpoint και ήθελα να το φέρουν στο σπίτι, το πήγαν στο κοντινό μου smartpoint με την πρόφαση πως δεν με βρήκαν και χωρίς καμία συνεννόηση. Δεν έχω θέμα γιατί είναι κοντά, αλλά είναι σπαστικό να σου επιτρέπουν να επιλέξεις και μετά να αλλάζουν μονομερώς γνώμη.
    «τυχερος» ησουν, γιατι αν το επελεγες εσύ, η courier center χρεωνει επιπλεον (1,50€ αν δεν κανω λαθος) για την πολυτελεια να το αφησουν σε cleverpoint
    Αντι να πληρωνουν αυτοί δηλαδή το οτι δεν θα κανουν βολτες και θα τρεχει ο πελάτης, βαζουν τον πελατη να πληρωνει για την «εξυπηρετηση»

  3. #963
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.310
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ναι, το επιβεβαιώνω. Αλλά εγώ δεν έχω πρόβλημα να τρέχω στα διάφορα points. Υπάρχουν κι άνθρωποι με κινητικά προβλήματα ή άλλα θέματα που θέλουν να τους το φέρουν στο σπίτι. Τώρα βέβαια τι λέμε, ας θυμηθούμε τα ΕΛΤΑ που μέχρι πριν 2-3 χρόνια παρακαλάγαμε να τα φέρουν σπίτι και να μην έχουν έτοιμα κομμένα χαρτάκια, κάπως έτσι έχασαν την αγορά των δεμάτων πριν το καταλάβουν.
    hnesne

  4. #964
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.019
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ok ευχαριστώ για τις απαντήσεις
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  5. #965
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να ρωτήσω κάτι με το skroutz point η παραγγελία έρχεται πιο γρήγορα από ότι με το κούριερ;
    Εμπειρικά να πω ότι σε point μου έχει τύχει να γίνει παράδοση Σάββατο ενώ σε κανονική διανομή δεν θα γινοταν (νομίζω το Σάββατο η Skroutz το κρατάει για καθυστερημένες παραγγελίες κτλ κυρίως, που θα έπρεπε να είχαν παραδοθεί νωρίτερα κτλ).

    Βέβαια, δεν είναι και ευαγγέλιο - π.χ. έτυχε 2-3 φορές σε παράδοση σε point Σάββατο θεωρητικά να αναφέρεται ότι είναι προς παράδοση αλλά τελευταία; στιγμή να αναφέρει ότι "Δεν πρόλαβαν" και να πηγαίνει για Δευτέρα.

    Πιο πιθανό να φτάσει κάτι σε point ακόμα και σε ανορθόδοξη ώρα είναι με Boxnow, μου έχει τύχει κάτι που έστειλα 19:00 να το παραλάβουν 03:30 το βράδυ, ή να έρθει ειδοποίηση για παραλαβή από θυρίδα τους στις 23:30 - χωρίς να είναι γενικό κάτι τέτοιο.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  6. #966
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.019
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ok ευχαριστώ
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  7. #967
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμπειρικά να πω ότι σε point μου έχει τύχει να γίνει παράδοση Σάββατο
    Κι εμένα μου συνέβη, και μάλιστα ενώ έδιναν εκτιμώμενη παράδοση Δευτέρα με Τετάρτη! Το παρέδωσαν νωρίτερα δηλαδή, και έτρεξε το μεγαλύτερο μέρος της 48ωρης διορίας για παραλαβή μέσα στο ΣΚ που έλειπα

  8. #968
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.310
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    «τυχερος» ησουν, γιατι αν το επελεγες εσύ, η courier center χρεωνει επιπλεον (1,50€ αν δεν κανω λαθος) για την πολυτελεια να το αφησουν σε cleverpoint
    Αντι να πληρωνουν αυτοί δηλαδή το οτι δεν θα κανουν βολτες και θα τρεχει ο πελάτης, βαζουν τον πελατη να πληρωνει για την «εξυπηρετηση»
    Λοιπόν, με νέο πακετάκι που μπήκε σήμερα στο δίκτυο της Courier Center: Η παράδοση σε Clever Point είναι χωρίς επιβάρυνση. Το παραπάνω το θυμάμαι κι εγώ ότι ίσχυε παλιότερα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εμένα μου συνέβη, και μάλιστα ενώ έδιναν εκτιμώμενη παράδοση Δευτέρα με Τετάρτη! Το παρέδωσαν νωρίτερα δηλαδή, και έτρεξε το μεγαλύτερο μέρος της 48ωρης διορίας για παραλαβή μέσα στο ΣΚ που έλειπα
    Όντως είναι πρόβλημα, νομίζω μπορείς να συνεννοηθείς να το κρατήσουν περισσότερο, τουλάχιστον στο boxnow γίνεται.
    hnesne

  9. #969
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, με νέο πακετάκι που μπήκε σήμερα στο δίκτυο της Courier Center: Η παράδοση σε Clever Point είναι χωρίς επιβάρυνση. Το παραπάνω το θυμάμαι κι εγώ ότι ίσχυε παλιότερα.
    Πρεπει να εχουν πηξει τοσο (ακουω για περιπτωσεις 1 βδομαδας για παραδοση εντος Αττικης) που καταλαβαν οτι δεν τους παιρνει να χρεωνουν τον πελατη που τους μειωνει το φορτο εργασιας

  10. #970
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.310
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Σκέφτηκα και ότι ανάλογα το πήξιμο ίσως επαναφέρουν/καταργούν τη χρέωση, δεν ξέρω. Για χρόνους θα ενημερώσω όταν παραλάβω, μέχρι στιγμής έχουμε 8 μέρες από τα βάθη της Κίνας (temu) - Αθήνα.
    hnesne

  11. #971
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.310
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Λοιπόν, για την courier center, άφιξη στην Αθήνα Τετάρτη 25/10 το πρωί, έστειλαν τα μηνύματα και ζήτησα την δρομολόγηση σε cleverpoint νωρίς την Τετάρτη, στο cleverpoint ήρθε σήμερα Παρασκευή 17/10 απόγευμα. Με τα δικά μου στάνταρ και βάσει των ωραρίων των courier και του γεγονότος ότι το δέμα μου βρισκόταν ήδη στο κεντρικό hub τους, θα έπρεπε να το έχουν κάνει αυθημερόν, τους χρεώνω 2 μέρες καθυστέρηση. Με δεδομένο ότι ήταν δέμα από Κίνα όλα καλά, αλλά να χρησιμοποιείς εταιρεία courier και να έχει τέτοιους χρόνους από τη μια άκρη της Αθήνας στην άλλη, να το κλείσουν το μαγαζί. Δεν κάνω σύγκριση με τη σάπια Speedex και με τα ανύπαρκτα ΕΛΤΑ/ΕΛΤΑ courier, αλλά με ACS και Γενική που χρησιμοποιούν τα περισσότερα σοβαρά eshop για αποστολές από το εξωτερικό.
    hnesne

  12. #972
    Εγγραφή
    13-08-2023
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Νομίζω πάντως ότι, λαμβάνοντας υπόψη και τον όγκο παραγγελιών που έχουν να διαχειριστούν, οι εταιρείες courier έχουν βελτιωθεί αρκετά το τελευταίο διάστημα

  13. #973
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Υπάρχει ένα κατάστημα γενικής ταχυδρομικής το οποίο ενώ πληρώνεις πόρτα πόρτα,δεν στο φέρνουν ποτε κ'ατοικον,σε παίρνουν τηλ και σου λένε το δέμα είναι στο κατάστημα,ελάτε να το πάρετε.

    Με πήραν τηλ λοιπον για να πουν ότι το δέμα είναι στο κατάστημα....και του λέω του μάγκα,φίλε έχω πληρώσει για παράδοση πόρτα πόρτα,πότε θα χρεωθεί σε courier και τι μου απαντάει,από πεμπτη...

    Επειδή θα πάω να το πάρω και δεν θα τους περιμένω,θα ακούσουν όμορφα λόγια. Και από κάτω από το σπίτι σου να είναι το υποκατάστημα,από τη στιγμή που πλήρωσες πόρτα πόρτα μεταφορά,είναι υποχρεωμένοι να σου το φέρουν.

  14. #974
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει ένα κατάστημα γενικής ταχυδρομικής το οποίο ενώ πληρώνεις πόρτα πόρτα,δεν στο φέρνουν ποτε κ'ατοικον,σε παίρνουν τηλ και σου λένε το δέμα είναι στο κατάστημα,ελάτε να το πάρετε.

    Με πήραν τηλ λοιπον για να πουν ότι το δέμα είναι στο κατάστημα....και του λέω του μάγκα,φίλε έχω πληρώσει για παράδοση πόρτα πόρτα,πότε θα χρεωθεί σε courier και τι μου απαντάει,από πεμπτη...

    Επειδή θα πάω να το πάρω και δεν θα τους περιμένω,θα ακούσουν όμορφα λόγια. Και από κάτω από το σπίτι σου να είναι το υποκατάστημα,από τη στιγμή που πλήρωσες πόρτα πόρτα μεταφορά,είναι υποχρεωμένοι να σου το φέρουν.
    Περιοχή;

  15. #975
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει ένα κατάστημα γενικής ταχυδρομικής το οποίο ενώ πληρώνεις πόρτα πόρτα,δεν στο φέρνουν ποτε κ'ατοικον,σε παίρνουν τηλ και σου λένε το δέμα είναι στο κατάστημα,ελάτε να το πάρετε.

    Με πήραν τηλ λοιπον για να πουν ότι το δέμα είναι στο κατάστημα....και του λέω του μάγκα,φίλε έχω πληρώσει για παράδοση πόρτα πόρτα,πότε θα χρεωθεί σε courier και τι μου απαντάει,από πεμπτη...

    Επειδή θα πάω να το πάρω και δεν θα τους περιμένω,θα ακούσουν όμορφα λόγια. Και από κάτω από το σπίτι σου να είναι το υποκατάστημα,από τη στιγμή που πλήρωσες πόρτα πόρτα μεταφορά,είναι υποχρεωμένοι να σου το φέρουν.
    Μην τους ζορίζεις
    Γιατί θα τα επιστρέφουνε τα δέματα.

    Τα ίδια και τo πόρτα-πόρτα
    Αντί για δέμα, στέλνουν sms
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 65 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 455560636465666770 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. αξιολόγηση σάιτ.
    Από Theodore41 στο φόρουμ P2P
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-16, 00:10
  2. Αξιολόγηση φορητού
    Από 29gk στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-16, 17:38
  3. Νέα σύνδεση Cosmote, αξιολόγηση γραμμής.
    Από i2d_group στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-16, 00:03
  4. Αξιολόγηση της γραμμής
    Από lefos9 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-16, 00:29
  5. Αξιολόγηση σύνθεσης.
    Από elvenpath στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-16, 11:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας