Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 36
  1. #16
    Εγγραφή
    11-04-2007
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    11500/955
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΟΙΞΗ
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    μονο μια λύση. Καταγγελια με λεπτομερειες στην ΕΕΤΤ http://www.apps.eett.gr/complaints/Complaint.seam
    73 de SV4MZU /1

  2. #17
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από StefanosG Εμφάνιση μηνυμάτων
    μονο μια λύση. Καταγγελια με λεπτομερειες στην ΕΕΤΤ http://www.apps.eett.gr/complaints/Complaint.seam
    Ενδεχεται να μπλεξω δικαστικα σε προσωπικο επιπεδο; Γιατι αν ειναι ετσι ο δικηγορος θα χτυπησει την τσεπη μου.Εκτος αν κινηθουν εξ´ολοκληρου εκεινοι για μενα.Τοτε αλλαζουν τα δεδομενα.Θα το αφησω μεχρι τελος Φλεβαρη μετα αναλογως θα πραξω.2,5μηνες κοροιδια ελεος πια!!!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ταχυτητα ειναι λιγο χαμηλη και για vdsl βαση της αποστασης σου, μαλλον καποιο θεμα η περιοχη
    Απο την μερια σου...
    ΑΝ εχεις πολλες τηλεφωνικες πριζες σπιτι δεν ειναι καλο για vdsl
    Αν ξερεις, δες εδω να κανεις ενα ελενχο
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...BC%CE%B7%CF%82
    Babis επειδη βλεπω μια σχετικη ενασχοληση σου με αρκετα modem/routers οσον αφορα αυτο που λες για τις ταχυτητες λες να ειναι καποια ρυθμιση στο entry πουνα χρειαζεται "πειραγμα".Εχεις 2-3 tips να ελεγξω μηπως και "φτιαχτει" καθολου;Μπορεις να μου γραψεις εδω ποιες σελιδες του interface μπορει να σε βοηθησουν να τις δεις μηπως αλλαξω καποια ρυθμιση και να τις βαλω το απογευμα που θα μαι σπιτι με printscreen...Ευχαριστω προκαταβολικα...
    Κάνε follow στο κανάλι μου στο Twitch με livestreams κάθε Τρίτη,Πέμπτη και Κυριακή στις 20:00

    PritsASS

  3. #18
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ToninoGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Babis επειδη βλεπω μια σχετικη ενασχοληση σου με αρκετα modem/routers οσον αφορα αυτο που λες για τις ταχυτητες λες να ειναι καποια ρυθμιση στο entry πουνα χρειαζεται "πειραγμα".Εχεις 2-3 tips να ελεγξω μηπως και "φτιαχτει" καθολου;Μπορεις να μου γραψεις εδω ποιες σελιδες του interface μπορει να σε βοηθησουν να τις δεις μηπως αλλαξω καποια ρυθμιση και να τις βαλω το απογευμα που θα μαι σπιτι με printscreen...Ευχαριστω προκαταβολικα...
    Δυστυχως το συγκεκριμενο δεν εχει ρυθμισεις να πειραξεις σε θεματα γραμμης, αλλα και να ειχε, πολυ μικρη διαφορα θα εκανε, 1-5 mbps αναλογα την γραμμη (μιλαω για πειραγμα snr που στη γραμμη σου ουτως ή αλλος δεν θα πιασει με τοσα λαθη στα σιγουρα)
    Κανε ελενχο στην εσωτερικη εγκατασταση σου, στο link που εδειξα

  4. #19
    Εγγραφή
    11-04-2007
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    11500/955
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΟΙΞΗ
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Δεν θα μπλεξεις με δικηγορους.

    Ειναι υποχρεωμενοι να ασχοληθουν...
    73 de SV4MZU /1

  5. #20
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Σχεδον 1 μηνας περασε απο το τελευταιο post και ακομα τιποτα μα την ηλεκτροδοτηση.Χθες εκανα μια βολτα σε περιπου 10 καμπινες στην γειτονια και ειδα οτι 9/10(η μια ειναι η δικη μου) ειναι διπλα ή απεναντι απο κολωνες της ΔΕΗ οπου φαινεται ολακαθαρα κατεβασμενο καλωδιο ρευματος απο πανω που στα τελευταια μετρα μπαινει σε σωληνα για προστασια.Καλωδια και σωληνες φαινονται σε καινουρια κατασταση εξου και το ("καινουρια-προσφατη εγκατασταση").Υπαρχει περιπτωση να εχει απλα ξεχαστει η καμπινα μου απο το ΔΕΔΔΗΕ;Εννοω πανω στο φορτο εργασιας να προσπεραστηκε σαν να μην υπηρχε;
    Τωρα κατι αλλο.Χθες λογω δουλειας ημουν στο Περαμα οπου σε ενα σημειο της Ηπειρου στο υψος του αριθμου 120 περιπου εχει γινει εγκατασταση νεας καμπινα αλλα ακομα δεν την ειχαν κλεισει και φαινονταν στην τρυπα η οπτικη,η γειωση της αλλα και ενα κοκκινο χοντρο σπιραλ που λογικα ηταν το ρευμα τα οποια ολα μαζι εφευγαν προς το φρεατιο του ΟΤΕ (καπακι στο 1m αποσταση απο την καμπινα).Υπαρχει περιπτωση το ρευμα να συνοδευει την οπτικη μεσα στα φρεατια του ΟΤΕ;

  6. #21
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ToninoGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει περιπτωση το ρευμα να συνοδευει την οπτικη μεσα στα φρεατια του ΟΤΕ;
    Καμία απολύτως...

  7. #22
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία απολύτως...
    Και πως εξηγεις την ηλεκτροδοτηση της καμπινας χωρις να υπαρχει εμφανες χαντακι να διασχιζει το οδοστρωμα;
    Η καμπινα βρισκεται στη μια γωνια της διασταυρωσης και η κολωνα στην απεναντι γωνια...;
    Κάνε follow στο κανάλι μου στο Twitch με livestreams κάθε Τρίτη,Πέμπτη και Κυριακή στις 20:00

    PritsASS

  8. #23
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ToninoGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πως εξηγεις την ηλεκτροδοτηση της καμπινας χωρις να υπαρχει εμφανες χαντακι να διασχιζει το οδοστρωμα;
    Η καμπινα βρισκεται στη μια γωνια της διασταυρωσης και η κολωνα στην απεναντι γωνια...;
    Εχει γίνει η ηλεκτροδότηση; Είσαι σίγουρος;

    Για να προχωρήσει η ΔΕΔΔΗΕ να ηλεκτροδοτήσει καμπίνα πρέπει ο ΟΤΕ να έχει τελειώσει τις εργασίες του, κοινώς να έχουν κλείσει πεζοδρόμια κλπ, μετά η ΔΕΔΔΗΕ πάει και τα ξανασπάει και περνάει ρεύμα. Κουλό αν το σκεφτείς αλλά έτσι δουλεύει το πράγμα στο Ελλάντα.

    Η καμπίνα αντιμετωπίζεται σαν παροχή ρεύματος απο την ΔΕΔΔΗΕ όπως περίπτερα, κιοσκ κλπ

  9. #24
    Εγγραφή
    24-01-2013
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δυστυχώς θα σε απογοητεύσω, η ΔΕΔΔΗΕ έχει σύμβαση για έργο με τον ΟΤΕ σε ποσοστό. Αν έχει ολοκληρώσει ένα συγκεκριμένο ποσοστό στην περιοχή και μερικές καμπίνες είναι εκτός τότε πηγαίνει πιό πίσω βάση προτεραιοτητας. Έτσι έχει γίνει με το Γαλάτσι, έτσι είχε γίνει και με την περιοχή μου. Ξέρω όμως οτι τα συνεργεία είναι ακόμα Γαλάτσι απλά χαμηλά στην Αχαρνών. Απλά πρέπει να εγκατασταθεί ο κύριος όγκος πριν πάνε στις ειδικές περιπτώσεις.

  10. #25
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trickius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς θα σε απογοητεύσω, η ΔΕΔΔΗΕ έχει σύμβαση για έργο με τον ΟΤΕ σε ποσοστό. Αν έχει ολοκληρώσει ένα συγκεκριμένο ποσοστό στην περιοχή και μερικές καμπίνες είναι εκτός τότε πηγαίνει πιό πίσω βάση προτεραιοτητας. Έτσι έχει γίνει με το Γαλάτσι, έτσι είχε γίνει και με την περιοχή μου. Ξέρω όμως οτι τα συνεργεία είναι ακόμα Γαλάτσι απλά χαμηλά στην Αχαρνών. Απλά πρέπει να εγκατασταθεί ο κύριος όγκος πριν πάνε στις ειδικές περιπτώσεις.
    Εικασιες-θεωριες ή απο πηγη απο μεσα,αυτα;
    Το οτι γινεται οπως τα λες ισχυει και δικαιολογει την κατασταση που αντιμετωπιζω αλλα ενταξει υπαρχουν και καποια ορια.Δηλαδη αφησε-προσπερασε την δικη μου και κανα δυο αλλες χωρις ρευμα ο ΔΕΔΔΗΕ αφηνωντας την ολοκληρωση του ΑΚ Γαλατσιου για να πανε να ενεργοποιησουν καμπινες του ΑΚ Αλυσιδα;Αυτο ειναι ακρως παραλογο!!!
    Μηπως μπερδευεις τις εργασιες του ΔΕΔΔΗΕ με του ΟΤΕ που οντως εγκαθιστα νυχθημερων καμπινες για το ΑΚ Αλυσιδα στην περιοχη περιξ της Αχαρνων;

  11. #26
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Εγώ πάντως Παιδιά σε μια καμπίνα στην περιοχή μου, έβαλαν την κολώνα δίπλα στο KV,που θα κατεβάσει καλώδιο η ΔΕΗ, και στο κάτω μέρος της κολώνας, έχουν αφήσει μια σωλήνα, εκεί θα μπει το καλώδιο της ΔΕΗ, και υπόγεια, θα βγει μέσα στο KV.
    Δεν νομίζω να ξανά σπάσουν τα πεζοδρομια.
    Αλλα ποτε δεν ξερεις!Όταν έρθει με το καλό η ΔΕΗ, θα σας ενημερώσω.

    Τώρα το είδα ότι σε μια φωτο μου φαίνεται: Είναι η κόκκινη σωληνα.
    Πιθανόν παλιά να έσπαζαν ξανα τα πεζοδρόμια, πλακάκια κτλ. Πιστεύω ότι Τώρα θα είναι πιο οργανωμένοι.

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pankostas : 21-03-17 στις 20:07.

  12. #27
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Απο στέλεχος ΟΤΕ:
    Για να ξεκινησει η ΔΕΗ ζηταει απο τον ΟΤΕ ολοκληρωση εργασιων. Δυστυχως το ολο θεμα αντιμετωπιζεται απο την ΔΕΗ με την κοινη διαδικασια των ηλεκτροδοτησεων περιπτερων, οικιων κλπ.

    Αυτά..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως Παιδιά σε μια καμπίνα στην περιοχή μου, έβαλαν την κολώνα δίπλα στο KV,που θα κατεβάσει καλώδιο η ΔΕΗ, και στο κάτω μέρος της κολώνας, έχουν αφήσει μια σωλήνα, εκεί θα μπει το καλώδιο της ΔΕΗ, και υπόγεια, θα βγει μέσα στο KV.
    Δεν νομίζω να ξανά σπάσουν τα πεζοδρομια.
    Αλλα ποτε δεν ξερεις!Όταν έρθει με το καλό η ΔΕΗ, θα σας ενημερώσω.

    Τώρα το είδα ότι σε μια φωτο μου φαίνεται: Είναι η κόκκινη σωληνα.
    Πιθανόν παλιά να έσπαζαν ξανα τα πεζοδρόμια, πλακάκια κτλ. Πιστεύω ότι Τώρα θα είναι πιο οργανωμένοι.

    Αυτό γίνεται στην επαρχεία. Νομίζω ο λόγος είναι οτι το δίκτυο γενικά είναι υπέργειο και όχι υπόγειο όπως στις μεγάλες πόλεις.

  13. #28
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο στέλεχος ΟΤΕ:
    Για να ξεκινησει η ΔΕΗ ζηταει απο τον ΟΤΕ ολοκληρωση εργασιων. Δυστυχως το ολο θεμα αντιμετωπιζεται απο την ΔΕΗ με την κοινη διαδικασια των ηλεκτροδοτησεων περιπτερων, οικιων κλπ.

    Αυτά..
    Η αποπερατωση του ΑΚ Γαλατσιου (στην οδο Τραλλεων) εχει γινει εδω και 3 μηνες.Δεν νομιζω να αφηναν ενα σπιτι η ενα περιπτερο να περιμενει ρευμα τοσο καιρο!!!
    Κάνε follow στο κανάλι μου στο Twitch με livestreams κάθε Τρίτη,Πέμπτη και Κυριακή στις 20:00

    PritsASS

  14. #29
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ToninoGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αποπερατωση του ΑΚ Γαλατσιου (στην οδο Τραλλεων) εχει γινει εδω και 3 μηνες.Δεν νομιζω να αφηναν ενα σπιτι η ενα περιπτερο να περιμενει ρευμα τοσο καιρο!!!
    Στο σπίτι σου βάζουν εργοταξιακό για αρχή, για να σου δώσουν κανονικό απαιτούν ομως να έχεις συγκεκριμένες προδιαγραφές και να έχεις αποπερατώσει τις εργασίες. Το ίδιο ζητάει απο τον ΟΤΕ, να βρει την καμπίνα έτοιμη.

    - - - Updated - - -

    Η καθυστέρηση οφείλεται στον εργολάβο, που αν δεν κάνω λάθος είναι στα ΜΜΕ τον τελευταίο καιρο για διάφορα προβλήματα, ας με διορθώσει κάποιος αν κανω λάθος.

  15. #30
    Εγγραφή
    24-01-2013
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ToninoGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εικασιες-θεωριες ή απο πηγη απο μεσα,αυτα;
    Το οτι γινεται οπως τα λες ισχυει και δικαιολογει την κατασταση που αντιμετωπιζω αλλα ενταξει υπαρχουν και καποια ορια.Δηλαδη αφησε-προσπερασε την δικη μου και κανα δυο αλλες χωρις ρευμα ο ΔΕΔΔΗΕ αφηνωντας την ολοκληρωση του ΑΚ Γαλατσιου για να πανε να ενεργοποιησουν καμπινες του ΑΚ Αλυσιδα;Αυτο ειναι ακρως παραλογο!!!
    Μηπως μπερδευεις τις εργασιες του ΔΕΔΔΗΕ με του ΟΤΕ που οντως εγκαθιστα νυχθημερων καμπινες για το ΑΚ Αλυσιδα στην περιοχη περιξ της Αχαρνων;
    Δεν είναι θεωρία, ισχύει. Συνήθως η ΔΕΔΔΗΕ αφήνει τις "δύσκολες" για το τέλος.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 13:22
  2. OTE + VOBB + Asterisk
    Από kostas_thess στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-17, 20:12
  3. [Other] ZTE ZXHN H108N OTE + VODAFONE + 2 γραμμές τηλεφώνου
    Από Spyrus The Great στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-16, 18:58
  4. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-16, 00:14
  5. Πρόβλημα με εικόνα Ote tv
    Από Paris1981 στο φόρουμ Satellite
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-16, 08:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας