Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 36
  1. #1
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα σε όλους και όλες.Να πω την ιστορια μου να μου πειτε τη γνωμη σας γιατι πλεον ειμαι στα ορια μου.Στις 28/11/2016 κανω αιτηση σε καταστημα ΟΤΕ για μεταφορα του αριθμου μου απο Forthnet που ημουν χρονια χωρις κανενα προβλημα με ADSL σε VDSL 50/5 οπου και ο υπαλληλος με διαβεβαιωσε οτι ειμαι κομπλε και καλυπτομαι κανονικα,κατι το οποιο ειχα τσεκαρει και εγω απο το site διαθεσημοτητας.Μετα απο 1 σχεδον μηνα 22/12/2016(τραγικο)γινεται η φορητοτητα.Ο τεχνικος που ηρθε σπιτι μου λεει σε εχω σε VDSL προφιλ αλλα η καμπινα σου δεν ειναι ενεργοποιημενη αλλα μεχρι τελος του ετους (εν μεσω γιορτων Χριστουγεννων) θα εχει ενεργοποιηθει/ηλεκτροδοτηθει η καμπινα μου.Απο εκεινη τη μερα ξαφνικα στο site διαθεσημοτητας του ΟΤΕ ειχα ως δια μαγειας διαθεσημοτητα μονο για 30/3 το οποιο λογω αποστασης ηταν και ειναι ακομα και σημερα ακατορθωτο (πιανω 14/2,5). Αλλος ενας μηνας και πλεον εχει περασει απο τοτε και ακομα τιποτα.Το ποσες φορες εχω μιλησει με 13888 δεν λεγεται,σε λιγο θα μιλαμε στον ενικο με τα παιδια.4-5 φορες εχω παει και απο το καταστημα οι οποιοι ειναι ακομα χειροτεροι.Σε λιγες μερες θα σκασει ο πρωτος λογαριασμος (2μηνος) που θα με χρεωνει για VDSL.Τι μπορω να κανω;Πληρωνω η οχι;Μπορω να κανω κατι με ΕΕΤΤ ή ΙΝΚΑ; Αυτο που μου τη δινει περισσοτερο δεν ειναι η αναμονη,ειλικρινα.Αυτο που με τρελαινει περισσοτερο ειναι το οτι με περνανε για αλλον εναν μαλακα που πιασανε πελατη.Τι στο καλο,προγραμματισμος δεν υπαρχει;Εγω στη δουλεια μου αν δεν κανω καλα αυτο που κανω θα με στειλει το αφεντικο σπιτι μου (ιδιωτικος τομεας εννοειται).Αυτοι εκει στον κωλο ΟΤΕ δεν εχουν καποιον υπευθυνο;Υποψην η καμπινα εχει αλλαχθει απο 15/07/2016 οποτε οποιος προτρεξει και απαντησει 4-6 μηνες για ενεργοποιηση,μην μπει στον κοπο.Ενας ακομα,πελατης ακομα αλλα μαλλον οχι για πολυ του ΟΤΕ απο την Λαμπρινη του δημου Αθηναιων που το αστικο του κεντρο ειναι το Γαλατσιου στην Τραλαιων.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όσο καιρό θα είσαι σε ADSL, που υποτίθεται φαίνεται στον πάροχο, θα χρεωθείς για ADSL, τώρα για την ενεργοποίηση της καμπίνας....
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #3
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο καιρό θα είσαι σε ADSL, που υποτίθεται φαίνεται στον πάροχο, θα χρεωθείς για ADSL, τώρα για την ενεργοποίηση της καμπίνας....
    Αυτό είναι το πρόβλημα...Απο την πρώτη μέρα που γύρισα σε ΟΤΕ είμαι σε VDSL profile
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  itta.png 
Εμφανίσεις:  260 
Μέγεθος:  95,1 KB 
ID: 179484
    Κάνε follow στο κανάλι μου στο Twitch με livestreams κάθε Τρίτη,Πέμπτη και Κυριακή στις 20:00

    PritsASS

  4. #4
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η ταχυτητα ειναι λιγο χαμηλη και για vdsl βαση της αποστασης σου, μαλλον καποιο θεμα η περιοχη
    Απο την μερια σου...
    ΑΝ εχεις πολλες τηλεφωνικες πριζες σπιτι δεν ειναι καλο για vdsl
    Αν ξερεις, δες εδω να κανεις ενα ελενχο
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...BC%CE%B7%CF%82

  5. #5
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ToninoGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι το πρόβλημα...Απο την πρώτη μέρα που γύρισα σε ΟΤΕ είμαι σε VDSL profile
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  itta.png 
Εμφανίσεις:  260 
Μέγεθος:  95,1 KB 
ID: 179484
    Έχεις υπερβολικά λάθη στην γραμμή (CRC), κάπου υπάρχει πρόβλημα, θα έπρεπε να έχεις 30αρι άνετα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #6
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Ακόμα 10 μέρες πέρασαν και τίποτα δεν έχει αλλάξει.Ακόμα περιμένω πότε θα κ@υλώσει του ΟΤΕ να πεί στον ΔΕΔΔΗΕ να έρθει να ενεργοποιήσει τις τελευταίες 20 γαμωκαμπίνες του στην περιοχή της Λαμπρινής και να τελειώνει μία και καλή ο Δημος Γαλατσίου.
    Κάνε follow στο κανάλι μου στο Twitch με livestreams κάθε Τρίτη,Πέμπτη και Κυριακή στις 20:00

    PritsASS

  7. #7
    Σκέψου θετικά! Υπάρχουν και χειρότερα... Είχα μια ADSL cyta, περιοχή Κρητικά λιγό πιο πέρα από εσένα. Το καλοκαίρι βάλανε τις καμπίνες. Λέω την πρωτοχρονιά δεν παίρνω ένα τηλ από βδομάδα να δω μπας και ενεργοποιήθηκαν οι καμπίνες; Βεβαίως κύριε το βλέπω στο σύστημα μπορείτε να έχετε VDSL 50άρα. Τέλεια λέω. Έρχετε το modem έρχεται και η γραμμή και συγχρονίζω 19mbit. Λέω δε μπορεί να είναι τόσο μ@λ@κες και να με ρίξανε πάνω στο αστικό κέντρο. Τους παίρνω τηλ και όντως είμαι πάνω σε αστικό κέντρο. Παιδιά είστε σοβαροί τους λέω; Δεν γίνετε να πέσετε στην καμπίνα. Κάνω τρελή φασαρία. Τρελή όμως... Με τα πολλά... σας βάζουμε στο πρόγραμμα VPU lite μου λένε να πέσετε στην καμπίνα! Χα.... γατάκια λέω σας έσκισα και ο Άγιος φοβέρα θέλει. Περνάνε 5 μέρες και δεν έχω ίντερνετ. Μπαίνω στο μοντεμορούτερ και βλέπω έχει συγχρονίσει στα 49999. Χαμόγελο μέχρι τα αυτιά. Μπαίνω στο mikrotik να δω γιατί δεν σηκώνει το pppoe, δε βλέπω κάτι περίεργο. Μη τα πολυλογώ, μετά από 11 ημέρες, άπειρα τηλέφωνα, άπειρα νεύρα κτλ κτλ, ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙ τίποτα. Είμαι μια μόνιμη δηλωμένη βλάβη που υποτίθεται το ψάχνουν και το ψάχνουν και το ψάχνουν και δεν ξέρω τι να κάνω... Νομίζω είμαι συνδεδεμένος σε μισοτελειωμένη καμπίνα. Ίδωμεν...

  8. #8
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Γνωριζει καποιος απο μας καποιον αλλον εναλλακτικο τροπο επικοινωνιας με τον ΟΤΕ.Καποιον τροπο περαν του 13888 ή της επισκεψης σε καταστημα.πχ καποιο e-mail παραπονου; (οχι την γνωστη "φορμα επικοινωνιας").
    Κάνε follow στο κανάλι μου στο Twitch με livestreams κάθε Τρίτη,Πέμπτη και Κυριακή στις 20:00

    PritsASS

  9. #9
    Εγγραφή
    03-08-2014
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49995/4990
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Sp/port AirPort extr Asus
    Πήγαινε σε ενα καταστημα cosmote και πες τους οτι θες να κανεις αναφορά εγγράφως του προβλήματος
    ,παραπόνου σου,γράψε τα στοιχεία σου και αναλυτικά το θέμα σου.Το είχα κανει για μεγαλη διάρκεια αναμονής σε ταμείο του καταστήματος,εγραψα οτι έπρεπε να γράψω και πήρα και αντίγραφο.Και μη βιαστείτε να πείτε οτι το πέταξαν στο καλάθι των αχρήστων γιατι πήρα απάντηση μετα απο κανα μήνα απο τα κεντρικα.Τωρα να μου πεις και τι έγινε,δεν ξέρω γιατι δεν ξαναπήγα, αλλα αν ο καθένας που αντιμετώπιζε το ιδιο προβλημα έκανε το ιδιο,σίγουρα κάτι θα γινόταν.Διεκδικησε το δίκιο σου αρκεί να εχεις δίκιο.Εδω στη Ελλάδα έχουμε και ενα θέμα,μονο εμείς έχουμε δίκιο και όλοι οι άλλοι άδικο αλλα αυτο ειναι άλλη κουβέντα.

  10. #10
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nek76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... πήρα απάντηση μετα απο κανα μήνα απο τα κεντρικα.
    Σκοτωθήκαν να σου απαντήσουν, βλέπω.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  11. #11
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nek76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήγαινε σε ενα καταστημα cosmote και πες τους οτι θες να κανεις αναφορά εγγράφως του προβλήματος
    ,παραπόνου σου,γράψε τα στοιχεία σου και αναλυτικά το θέμα σου.Το είχα κανει για μεγαλη διάρκεια αναμονής σε ταμείο του καταστήματος,εγραψα οτι έπρεπε να γράψω και πήρα και αντίγραφο.Και μη βιαστείτε να πείτε οτι το πέταξαν στο καλάθι των αχρήστων γιατι πήρα απάντηση μετα απο κανα μήνα απο τα κεντρικα.Τωρα να μου πεις και τι έγινε,δεν ξέρω γιατι δεν ξαναπήγα, αλλα αν ο καθένας που αντιμετώπιζε το ιδιο προβλημα έκανε το ιδιο,σίγουρα κάτι θα γινόταν.Διεκδικησε το δίκιο σου αρκεί να εχεις δίκιο.Εδω στη Ελλάδα έχουμε και ενα θέμα,μονο εμείς έχουμε δίκιο και όλοι οι άλλοι άδικο αλλα αυτο ειναι άλλη κουβέντα.
    Ισχυει αυτο που λες για το δικιο του καθενος,αλλα πιστευω οτι 9 στους 10 που θα διαβασουν τηνν ιστορια μου δεν θα με βρουνν να εχω αδικο,για να μην πω οτι εχω δικιο και ειμαι απολυτος...
    Κάνε follow στο κανάλι μου στο Twitch με livestreams κάθε Τρίτη,Πέμπτη και Κυριακή στις 20:00

    PritsASS

  12. #12
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκοτωθήκαν να σου απαντήσουν, βλέπω.
    Άργησαν γιατί διατάχτηκε ΕΔΕ, ανακρίσεις, κ.λ.π.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #13
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άργησαν γιατί διατάχτηκε ΕΔΕ, ανακρίσεις, κ.λ.π.
    Καλα θα ηταν να γινονταν ενας καποιος υποτυπωδης ελεγχος.Εγω εκανα αιτηση για vdsl 50 στις 25/11/2016 και με τα λεγομενα τους ο δημος Γαλατσιου θα ειχε ενεργοποηθει εως το αργοτερο 31/12/2016. 1,5 μηνας μετα and still counting.
    Κάνε follow στο κανάλι μου στο Twitch με livestreams κάθε Τρίτη,Πέμπτη και Κυριακή στις 20:00

    PritsASS

  14. #14
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ToninoGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα θα ηταν να γινονταν ενας καποιος υποτυπωδης ελεγχος.Εγω εκανα αιτηση για vdsl 50 στις 25/11/2016 και με τα λεγομενα τους ο δημος Γαλατσιου θα ειχε ενεργοποηθει εως το αργοτερο 31/12/2016. 1,5 μηνας μετα and still counting.
    Kαλά θα ήταν αλλά εδώ βλέπεις ότι ήρθαν οι Γερμανοί στον ΟΤΕ και αντί να βάλουν μια σειρά τους κάναμε κι' αυτούς Έλληνες, "όσα έρθουν κι όσα πάνε".
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #15
    Εγγραφή
    18-11-2010
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    251
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    InaLan
    Router
    InaLanex
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλά θα ήταν αλλά εδώ βλέπεις ότι ήρθαν οι Γερμανοί στον ΟΤΕ και αντί να βάλουν μια σειρά τους κάναμε κι' αυτούς Έλληνες, "όσα έρθουν κι όσα πάνε".
    Μονο το ονομα της χωρας τους εχουν αδερφε.Αν εμεις σαν Ελληνες φαινομαστε στα ματια τους λαμογια εκεινοι ειναι τα αρχιλαμογια ολων.Απο που να το πιασω και που να το αφησω.ΟΤΕ; Μιζες που δινανε Γερμανικες εταιρειες για να "παρουν" δουλειες; Αυτοκινητοβιομηχανιες που "φαγανε" καμπανες για "υπουλο" λογισμικο;Αστα φιλε δεν περιμενω τιποτα απο τους ξενους αν ειναι τετοια η χειρα βοηθειας τους.Δεν το συνεχιζω γιατι μπορει να γινει πολυ ευκολα το θεμα πολιτικο και δεν ειναι σωστο για το forum.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 13:22
  2. OTE + VOBB + Asterisk
    Από kostas_thess στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-17, 20:12
  3. [Other] ZTE ZXHN H108N OTE + VODAFONE + 2 γραμμές τηλεφώνου
    Από Spyrus The Great στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-16, 18:58
  4. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-16, 00:14
  5. Πρόβλημα με εικόνα Ote tv
    Από Paris1981 στο φόρουμ Satellite
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-16, 08:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας