Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 144
  1. #31
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    896
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pluss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ανακοίνωση πάντως λέει: ''Σε εύλογο χρονικό διάστημα από την πλήρη λειτουργία του νέου συστήματος, οι χρεώσεις για τη μετακίνηση θα γίνουν αναλογικότερες και άρα δικαιότερες.''
    αυτό για να γίνει πραγματικότητα , θα πρέπει να μπαίνεις απο την μπροστά πόρτα , να χτυπάς την κάρτα και να κατεβαίνεις απο την άλλη ξαναχτυπώντας την κάρτα , διαφορετικά ο πονηρός θα την χτυπάει σε στάση που δε κατεβαίνει και θα κατεβαίνει αργότερα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kasi : 02-02-17 στις 04:26.

  2. #32
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα λεωφορεία δεν έχουν μπάρες.
    εχω δει σε αρκετα να εχει στην πρωτη πόρτα τουρνικε.

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  pic90.jpg 
Εμφανίσεις:  171 
Μέγεθος:  5,2 KB 
ID: 179502

  3. #33
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Εκάλη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.534
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ZTE H1600
    Η εφαρμογή tfa tickets που υπάρχει στα τηλέφωνα, δεν θα λειτουργεί δηλαδή;

  4. #34
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.300
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    53700/5370
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Path Level
    Fastpath
    By the way, άνοιξε το site μόνο με πληροφοριακό περιεχόμενο όμως προς το παρόν.

  5. #35
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καιρός ήταν να γίνει αυτό και άργησε πολύ !! Τα τελευταία 6 χρόνια είμαι κάτοχος ετήσιας κάρτας (έχουμε ειδική έκπτωση λόγω ομοσπονδίας εργαζομένων, πληρώνουμε 280 ευρώ το χρόνο για όλα τα μέσα πλην αεροδρομίου) και έχω ησυχάσει από τα εισιτήρια, την αναμονή για έκδοση κάρτας κλπ. Βέβαια οι τσαμπατζήδες, ημεδαποί και αλλοδαποί έχουν αυξηθεί πολύ, κάτι που πρέπει να σταματήσει άμεσα.
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  6. #36
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.087
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Κακώς πάντως που δεν υπάρχει η λειτουργία για απόκτηση της νέας κάρτας μέσω του site, από τη στιγμή που το αναφέρουν...
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #37
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kasi Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...ο πονηρός θα την χτυπάει σε στάση που δε κατεβαίνει και θα κατεβαίνει αργότερα
    Αυτό δυστυχώς και τώρα θα μπορεί να το κάνει.

    Πώς θα το αστυνομεύσεις;

    Μόνο αν αποκτήσουν συλλογική συνείδηση οι σύγχρονοι ελληναράδες, και καταδίδουν επί τόπου στυγνά στη σέντρα, τον τζαμπατζή.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  8. #38
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.754
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shocked Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω δει σε αρκετα να εχει στην πρωτη πόρτα τουρνικε.

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  pic90.jpg 
Εμφανίσεις:  171 
Μέγεθος:  5,2 KB 
ID: 179502
    Δεν έχω δει κανένα στην περιοχή του Πειραιά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά. δεν μπορεί να δουλέψει σε γραμμές που μπαίνουν 100 άτομα και το γεμίζουν πριν φύγει από την αφετηρία. Θα μπορούσα να πω πχ το παράδειγμα του 6 στην Πάτρα, κάθε αρχή 6μηνου. Αλλά τα 100 άτομα είναι λίγα άσε που εκεί δεν έχει εισιτήρια και κάρτες αλλά ο ίδιος ο οδηγός ακυρώνει τα εισιτήρια ενα ένα.
    Ή το Δουβλίνο, με απίστευτη κίνηση και δίπατα λεωφορεία να γεμίζουν από την μπροστά πόρτα. Αλλά εκεί ο οδηγός κόβει ο ίδιος εισιτήρια για όσους δεν έχουν το έξυπνο-κάρτα, άρα πάλι δεν κολλάει το παράδειγμα.
    yea right

    Έχεις δίκαιο, δεν θα δουλέψει...

    - - - Updated - - -



    Στο Λονδίνο που πάλι μπαίνεις από την μπροστά πόρτα και πρέπει να περάσεις την κάρτα σου από το μηχάνημα μου είχε τύχει να μπει 3άδα ελεγκτών με φορητά μηχανάκια.
    Θύμισε μου να σου ανεβάσω φωτογραφία από την Εθν. Αντιστάσεως στον Πειραιά, που καμιά 300αριά άτομα περιμένουν να μπουν σε λεωφορείο τις μεσημεριανές ώρες. Αν καταφέρεις να τους βάλεις όλους από την μπροστινή πόρτα, σου κάνω δώρο μια μηνιαία κάρτα
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #39
    Εγγραφή
    13-04-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εστω ότι κάποιος αντικαθιστά την μηνιαία κάρτα των 30 ευρώ με την έξυπνη κάρτα. Αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά που θα μπαίνει στο λεωφορείο/τραμ/μετρο θα πρέπει να την περνάει από μηχάνημα? Γιατί ήταν απίστευτη ευκολία με την κάρτα όταν έμπαινες σε γεμάτο λεωφορείο που δεν χρειαζόταν να πας σε μηχάνημα το όποιο είχε μπλοκαριστεί δεν ξέρω και εγώ από πόσα άτομα.

  10. #40
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θύμισε μου να σου ανεβάσω φωτογραφία από την Εθν. Αντιστάσεως στον Πειραιά, που καμιά 300αριά άτομα περιμένουν να μπουν σε λεωφορείο τις μεσημεριανές ώρες. Αν καταφέρεις να τους βάλεις όλους από την μπροστινή πόρτα, σου κάνω δώρο μια μηνιαία κάρτα
    Έχω φάει άπειρες ώρες από την ζωή μου στην εθνικής αντιστάσεως, από τότε που πήγαινα λύκειο. Ο χαμός του 6 στην Πάτρα δεν υπάρχει. Και πρόσεξε, δεν σου λέω για παράδειγμα πχ Δουβλίνου και UK που ανέφερα προηγουμένως, γιατί θα μου πει κανείς "ναι αλλά εδώ είναι Ελλάδα".

    Και btw, στην εθνικής αντιστάσεως δεν είναι 300 άτομα, είναι πολύ περισσότερα. Αλλά περιμένουν να μπουν σε καμιά 10ρια (και λίγα λέω) λεωφορεία καθώς εκεί είναι όλες οι αφετηρίες της περιοχής.
    Την πάτησες, δεν ήξερες ότι έπεσες σε Πειραιώτη

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Onyx_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εστω ότι κάποιος αντικαθιστά την μηνιαία κάρτα των 30 ευρώ με την έξυπνη κάρτα. Αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά που θα μπαίνει στο λεωφορείο/τραμ/μετρο θα πρέπει να την περνάει από μηχάνημα? Γιατί ήταν απίστευτη ευκολία με την κάρτα όταν έμπαινες σε γεμάτο λεωφορείο που δεν χρειαζόταν να πας σε μηχάνημα το όποιο είχε μπλοκαριστεί δεν ξέρω και εγώ από πόσα άτομα.
    Ναι στα ελληνικά λεωφορεία δεν πρόκειται να δουλέψει. Όπου αλλού το έχω δει να δουλεύει το έχει μόνο μία είσοδο (δεν έχουν καν άλλη πόρτα) άρα υποχρεωτικά θα περάσεις από το μηχάνημα.
    Σε μέσα σταθερής τροχιάς είναι πιο εύκολα τα πράγματα.

  11. #41
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.754
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω φάει άπειρες ώρες από την ζωή μου στην εθνικής αντιστάσεως, από τότε που πήγαινα λύκειο. Ο χαμός του 6 στην Πάτρα δεν υπάρχει. Και πρόσεξε, δεν σου λέω για παράδειγμα πχ Δουβλίνου και UK που ανέφερα προηγουμένως, γιατί θα μου πει κανείς "ναι αλλά εδώ είναι Ελλάδα".

    Και btw, στην εθνικής αντιστάσεως δεν είναι 300 άτομα, είναι πολύ περισσότερα. Αλλά περιμένουν να μπουν σε καμιά 10ρια (και λίγα λέω) λεωφορεία καθώς εκεί είναι όλες οι αφετηρίες της περιοχής.
    Την πάτησες, δεν ήξερες ότι έπεσες σε Πειραιώτη
    Έχεις κατέβει πρόσφατα Πειραιά ?

    Με τα έργα του τραμ γίνεται κόλαση, όλες οι γραμμές μαζεμένες σε ένα σημείο.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #42
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις κατέβει πρόσφατα Πειραιά ?

    Με τα έργα του τραμ γίνεται κόλαση, όλες οι γραμμές μαζεμένες σε ένα σημείο.
    "Η ταλαιπωρία είναι προσωρινή, τα έργα είναι μόνιμα" που έλεγε και το ΠΑΣΟΚ

    Ναι, τελευταία φορά που πήρα λεωφορείο από εκεί ήταν λίγο μετά την πρωτοχρονιά έξω από τον Μαυρομάτη. Πράγματι γίνεται ένα χάος τώρα με το τραμ αλλά δεν έχει σημασία πόσοι περιμένουν αλλά πόσοι μπαίνουν μέσα. Τι να το κάνω αν περιμένουν 300 αλλά στο λεωφορείο θα μπουν 20;

    - - - Updated - - -

    Και μάλλον ξεχνάτε τις εποχές προ-εισιτηρίου που έμπαινες μόνο από την μπροστά πόρτα και έριχνες τα ψιλά σε μία σχισμή δίπλα στον οδηγό.

  13. #43
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.754
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Η ταλαιπωρία είναι προσωρινή, τα έργα είναι μόνιμα" που έλεγε και το ΠΑΣΟΚ

    Ναι, τελευταία φορά που πήρα λεωφορείο από εκεί ήταν λίγο μετά την πρωτοχρονιά έξω από τον Μαυρομάτη. Πράγματι γίνεται ένα χάος τώρα με το τραμ αλλά δεν έχει σημασία πόσοι περιμένουν αλλά πόσοι μπαίνουν μέσα. Τι να το κάνω αν περιμένουν 300 αλλά στο λεωφορείο θα μπουν 20;

    - - - Updated - - -

    Και μάλλον ξεχνάτε τις εποχές προ-εισιτηρίου που έμπαινες μόνο από την μπροστά πόρτα και έριχνες τα ψιλά σε μία σχισμή δίπλα στον οδηγό.
    Δεν τις ξεχνάω, ούτε τις άλλες εποχές που έβγαζες εισιτήριο στο λεωφορείο σε κάτι μηχανήματα που είχαν

    Trust me, μόνο 20 δεν μπαίνουν στα "δημοφιλή" λεωφορεία (846-847-830-809-810). Μόνο οι μαθητές της Γαλλικής που κάνουν ντου, φτάνει
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #44
    Εγγραφή
    13-04-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    244
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων



    Ναι στα ελληνικά λεωφορεία δεν πρόκειται να δουλέψει. Όπου αλλού το έχω δει να δουλεύει το έχει μόνο μία είσοδο (δεν έχουν καν άλλη πόρτα) άρα υποχρεωτικά θα περάσεις από το μηχάνημα.
    Σε μέσα σταθερής τροχιάς είναι πιο εύκολα τα πράγματα.
    Μάλιστα... Δεν βλέπω τότε τι οφέλη έχει κάποιος που έκανε χρήση μόνο της μηνιαίας κάρτας. Το μόνο ίσως είναι η ευκολία φόρτισής της αλλά για εμένα δεν αντισταθμίζει την ευκολία που είχε η μη ανάγκη επικύρωσης της παλιάς κάθε φορά που επιβιβάζεται κάποιος σε ένα μέσο.

  15. #45
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.087
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Γιατί να χρειαστεί να επικυρώσεις ενώ έχεις μηνιαία ηλεκτρονική.

    Εάν μπεί ελεγχτης με τερματικό θα μπορεί να το επιβεβαιώσει...
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 227
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-17, 16:02
  2. VDSL στο κέντρο της Αθήνας;
    Από JohnTehGreek στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-17, 13:51
  3. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-17, 00:08
  4. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-16, 15:25
  5. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-16, 20:35

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας