Σελ. 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 478910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 137
  1. #121
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το faq της ΕΕΤΤ βεβαια, δεν μας λεει πανω σε ποιο νομο βασίζεται που διαχωρίζει τις 2 μορφες επιδοτησης (δεν υπάρχει, απλα).

    Καλο θα ηταν καποια εταιρια απο τις 3 να το τραβηξει μεχρι το τελος για να εχουμε μια δικαστικη αποφαση να ξερουμε τις μας γινεται.
    Στο ότι ο πάροχος αλλάζει τους ορούς του συμβολαίου, τόσο απλά, κανονικά ούτε για την επιδότηση συσκευής θα έπρεπε να έχει το exception.

    Αν δεν τους αρέσει αυτό ας μην κάνουν συμβόλαιο με τον κόσμο

    Αλήθεια γιατί ο συνδρομητής να μην μπορεί να πει, εγώ πλέον δεν βγάζω ότι έβγαζα, θα σας πληρώνω 5 ευρώ αντί για 50, αν έχετε πρόβλημα μπορείτε να κάνετε διακοπή συμβολαίου αλλά θα μου επιστρέψετε αυτά που σας έδωσα ως τώρα.

    λίγο να διαβάσει κάποιος τα διάφορα ποστ σου, αλλά έλεος ρε συ!

  2. #122
    Εγγραφή
    14-09-2015
    Μηνύματα
    384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ZTE H1600 & hAP ac²
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε γενικές γραμμές είναι λογικό να κάνουν κατά καιρούς αυξήσεις κτλ. Σε γενικές γραμμές, οι νέοι γενικά ψάχνονται οπότε μπορούν να πάρουν τιμές, οι οποίες δεν θα έχουν καμία σχέση με τις τιμές του τιμοκαταλόγου.
    Το θέμα, τουλάχιστον για εμένα, είναι οι παρεχόμενες υπηρεσίες να είναι απροβλημάτιστες. Δεν είναι δυνατόν από τις 18.00 έως τις 00.00 να γίνεται το σώσε στο δίκτυο της Vodafone, και να μου λένε πως "γυρνάνε όλοι σπίτι τους και για αυτό έχει καθυστερήσεις το ιντερνετ" από τη στιγμή που εγώ μένω και στο κέντρο της πόλης, και μετά από της 21.00 κλείνουν τα μαγαζιά και υπάρχει αποσυμφόρηση του δικτύου. Ούτε είναι δυνατόν να κάνεις παράπονα και να τα ρίχνουν στον Θεό πιάνοντας ως δικαιολογία την κακοκαιρία πριν από 1 μήνα. Ούτε είναι δυνατόν να σε γράφουν όταν τους στέλνεις email με screenshots με 48,1% packet loss και average ping 5.508ms.
    Προσωπικά για το παρόν θέμα των αυξήσεων, και τη διαφορά ποιότητας και τιμής Vodafone - Cosmote, μεταπήδησα στην Cosmote και θα πληρώνω 2 ευρώ το μήνα παραπάνω απ'ότι έδινα, επειδή είχα και συνδρομητική τηλεόραση, και παρακαλώ από τη στιγμή που στην vodafone πλήρωνα 9,50 ευρώ το μήνα.

    Άσχετο: Το πρωί χτύπησε το τηλέφωνο μου το σταθερό και ήταν από τη Vodafone για να με πάρουν να μου κάνουν προσφορά, για 2 χρόνια, με δωρεάν πάγιο..
    - Πραγματικά με τρώει η περιέργεια. Καταρχήν έχω φύγει εδώ και 3 μέρες απ'το δίκτυό σας, αλλά αυτό θέλω να το ακούσω
    - Double play bla bla bla, με μόνο 20+ ευρώ (δε θυμάμαι ακριβώς) και θα έχετε τη δυνατότητα να πάρετε κουπόνια για πάνω από 500 προϊόντα τα οποία φυσικά δε λείπουν από κανένα σπίτι

    Για να δεις πόσο "τυχαίο" ήταν αυτό το μπούκωμα, απ' όταν ξεκίνησε η ιστορία με τις αυξήσεις και τις καταγγελίες, το πρόβλημα λύθηκε κατευθείαν.

  3. #123
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναί, μόλις πήγε στην cote ο YAziDis, η voda ξεμπλόκαρε.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  4. #124
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.691
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναί, μόλις πήγε στην cote ο YAziDis, η voda ξεμπλόκαρε.
    Εγώ για εσάς έφυγα! Πήγα να μπουκώσω τον ΟΤΕ...
    Για αυτό χτυπήστε προσφορές! χαχαχα!

  5. #125
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Μιλάμε για αυξήσεις στην Vodafone. H χειρότερη στις αυξήσεις είναι η Cosmote.
    Eιδικά για κάποιον που δεν έχει κάρτα. Αν κι εμείς με κάρτα δεν είχαμε λίγες.
    Μια αύξηση κάθε 8 μήνες ,πλέον έγινε αύξηση ανα τρίμηνο.

    Από τις αλλαγές τιμών τον Αύγουστο 2016,ήρθαν οι νέες τον Δεκέμβριο του 2016.
    Το είπα ,χρόνια μπροστά η Cosmote, οι άλλοι απλά ακολουθούν.
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  6. #126
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από biggeo65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάμε για αυξήσεις στην Vodafone. H χειρότερη στις αυξήσεις είναι η Cosmote.
    Eιδικά για κάποιον που δεν έχει κάρτα. Αν κι εμείς με κάρτα δεν είχαμε λίγες.
    Μια αύξηση κάθε 8 μήνες ,πλέον έγινε αύξηση ανα τρίμηνο.

    Από τις αλλαγές τιμών τον Αύγουστο 2016,ήρθαν οι νέες τον Δεκέμβριο του 2016.
    Το είπα ,χρόνια μπροστά η Cosmote, οι άλλοι απλά ακολουθούν.
    Βασικά όλες οι εταιρίες έχουν σχεδόν τον ίδιο κατάλογο. Ούτε συμφωνημενα να ήταν...

    Πότε ανακοινώνει αυξήσεις πρώτα η Cosmote, πότε η Vodafone και πότε η WIND, ώστε να τρώει μία εταιρεία κάθε φορά το περισσότερο κράξιμο. Η Vodafone ήταν η μόνη που ανακοίνωσε πακέτα καρτοκινητης με 28 μέρες διάρκεια και ελάχιστη ανανέωση 6€, αλλά μετά το κράξιμο (?) που έφαγε, δεν το εφάρμοσε καμία άλλη και αυτή τα πήρε πίσω... Μόνο τα πακέτα των 5€ πήγαν στα 6, σε όλες.

  7. #127
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να μην βασιζεται σε νομο, το φτωχο μου το μυαλο λεει πως δε θα μπορουσε να δικαιωθει μια εταιρια οταν μονομερως αλλαζει τους ορους στους οποιους συμφωνησες. Δηλαδη αν ξυπνησουν αυριο και πουνε "εμεις δε βγαινουμε, πρεπει να αναβαθμισουμε το δικτυο μας, και κανουμε 50% αυξησεις τιμων" θα ειναι αναγκασμενοι οι συνδρομητες να πληρωνουν τις οποιες αυξησεις τους και αν ιελησουν να φυγουν, και τις οποιες εκπτωσεις πηρανε; δε νομιζω!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο ότι ο πάροχος αλλάζει τους ορούς του συμβολαίου, τόσο απλά, κανονικά ούτε για την επιδότηση συσκευής θα έπρεπε να έχει το exception.

    Αν δεν τους αρέσει αυτό ας μην κάνουν συμβόλαιο με τον κόσμο

    Αλήθεια γιατί ο συνδρομητής να μην μπορεί να πει, εγώ πλέον δεν βγάζω ότι έβγαζα, θα σας πληρώνω 5 ευρώ αντί για 50, αν έχετε πρόβλημα μπορείτε να κάνετε διακοπή συμβολαίου αλλά θα μου επιστρέψετε αυτά που σας έδωσα ως τώρα.

    λίγο να διαβάσει κάποιος τα διάφορα ποστ σου, αλλά έλεος ρε συ!

    Δεν καταλαβαινω γιατι αντιδρας στο να υπαρξει μια σαφης τελεσιδικη αποφαση ωστε να γνωριζουμε ολοι τι να περιμενουμε;

    Αυτη η ασαφεια που υπαρχει, απο τη μια ο συνδρομητης να θεωρει οτι ειναι εξυπνος και μπορεσε να απαλαγει απο την εταιρια που τον κοροιδευει και απο την αλλη η εταιρια να θεωρει οτι του κανει χαρη και δεν τον χρεωνει, δεν καταλαβαινω τι εξυπηρετει.
    mac rulez

  8. #128
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Περιοχή
    Αθηνα/Περισσος
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    994
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 & 1000/100
    ISP
    Inalan & Cosmote FTTH
    Router
    HG8546M & Speedport Smart
    Μιλησα με εκπροσωπο για τα RED που εχω, 2 RED1 και ενα RED2 + σταθερο ADSL + 300' κινητα.

    Και ανεφερα για τις αυξησεις, οτι δεν συμφωνω.....η απαντηση εεε δεν ειναι και τρομερη αυξηση ειναι αστειο το ποσο.

    Και λεω ναι για 1 νουμερο μπορει, για 3 χ 3.5 ευρω + αναλογο φορο κινητης μιας και αλαζει το οριο λογαριασμου ειναι χρηματα.

    Η απαντηση η Vodafone επενδυει στο 4G σημα, νεες θεσεις εργασιας, και εχω κατι κουπονια προσφορων.....

    Αυτη ειναι απαντηση εκπροσωπου εταιριας εν ετει 2017, παραδειγμα εν μεσω κρισης οτι δεν ειναι κατι το ποσο.

    Η απαντηση μου και μενα λιγο ποιο ευγενικη, απο το δεν ειμαι κανενος του λεω....ΟΚ καταγγελεια....και φορητοτητα σε καρτες και τα 3 και ψαξε με τις εισπρακτικες σου και τους αναλογους agent , να μου παρεις τα κινητα και τα ακινητα.

    Και η απαντηση ηταν, οτι εχω ειδη καλες μειωσεις απο 50% και πανω,και δεν πρεπει να εχω παραπονο, ΟΚ λεω κανε μου εκτπτωση αλλο ενα 15% και ειμαστε ΟΚ.

    Σε λιγο θα μας λενε ξερεις η Μercedes στην F1 θελει καινουργια λαδια και πρεπει να κανουμε αυξησεις......

  9. #129
    Εγγραφή
    05-03-2004
    Μηνύματα
    955
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Zte H288A
    SNR / Attn
    6(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ που έχω επιδότηση παγίου σε vf καρτοσυμβόλαιο 500 προς όλους, εάν κάνω καταγγελία και το κάνω cu με σκοπό να το κάνω φοιτητικό, θα πληρώσω την επιδότηση παγίου ; Γιατί κάτι τέτοιο μου είχαν πει όταν επικοινώνησα μαζί τους
    ...

  10. #130
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    592
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100 down / 10 up
    ISP
    ΟTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    Speedport Smart
    Οχι ..μονο αν ειχες παρει επιδοτούμενη συσκευή. Τα ιδια ειπαν και σε μενα αλλα οταν ειπα δειξε τους ορους που αναγραφεται αυτο ( επιδότηση - έκπτωση παγιου ) με πηρε υπεύθυνος και είπε άκυρο.. Φεύγεις free εντελώς

  11. #131
    Εγγραφή
    05-03-2004
    Μηνύματα
    955
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Zte H288A
    SNR / Attn
    6(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εμένα μου είπε τώρα +αναποσβεστο ποσο 92 ευρω + 20 αποσύνδεση (ενω της ανέφερα για καταγγελία σύμβασης) ..... οτι να ναι λένε
    ...

  12. #132
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Μηνύματα
    592
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100 down / 10 up
    ISP
    ΟTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Router
    Speedport Smart
    οπου βρουν και οπου μπορουν.. απλα

  13. #133
    Εγγραφή
    05-03-2004
    Μηνύματα
    955
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Zte H288A
    SNR / Attn
    6(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dleyteris Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπου βρουν και οπου μπορουν.. απλα
    Σκέφτομαι να πάρω να μιλήσω απευθείας με το τμήμα διακοπών να δω τι θα μου πούν αυτοί.
    ...

  14. #134
    Εγγραφή
    05-03-2004
    Μηνύματα
    955
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Zte H288A
    SNR / Attn
    6(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απο το τμήμα διακοπών μου είπαν οτι πρέπει να δώσω 72 € οσο η έκπτωση που έχω πάρει ως τώρα! Της λεω η επιδοτηση δεν πληρώνεται συμφωνα με την νομοθεσία το γράφει στην ΕΕΕΤ, λεει δεν ειναι επιδότηση αυτή ειναι έκπτωση. Δεν βγάζω άκρη !!! Να κάνω καταγγελία στην ΕΕΕΤ;;;
    Απο 32 δίνω 17,40 αυτή είναι η έκπτωση που εγώ ξέρω οτι η επιδότηση παγίου πάει σαν έκπτωση (ή κάνω λάθος
    ...

  15. #135
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από androu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο το τμήμα διακοπών μου είπαν οτι πρέπει να δώσω 72 € οσο η έκπτωση που έχω πάρει ως τώρα! Της λεω η επιδοτηση δεν πληρώνεται συμφωνα με την νομοθεσία το γράφει στην ΕΕΕΤ, λεει δεν ειναι επιδότηση αυτή ειναι έκπτωση. Δεν βγάζω άκρη !!! Να κάνω καταγγελία στην ΕΕΕΤ;;;
    Απο 32 δίνω 17,40 αυτή είναι η έκπτωση που εγώ ξέρω οτι η επιδότηση παγίου πάει σαν έκπτωση (ή κάνω λάθος
    Ζήτα κι εσύ να στο στείλουν εγγράφως.
    Δες εδώ παρόμοια περίπτωση με την Cosmote που στο προφορικό έλεγε τα ίδια άλλα όταν ζητήθηκε εγγράφως άλλαξε γνώμη...

Σελ. 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 478910 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-17, 00:21
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-16, 13:14
  3. Μηνύματα: 62
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-16, 14:45
  4. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-16, 10:10
  5. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-16, 02:35

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας