Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-30 από 30
  1. #16
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να σε κάνουν να αγοράσεις το επόμενο μοντέλο.
    Απλό...
    καλημερα, πολυ σωστος το ποιο σημαντικο ξεχασα να αναφερω!!!!
    βεβαια μετα απο καποια στιγμη και να ηθελαν δεν θα γινεται λογω ξεπερασμενου πλεον H/W, οι επομενες εκδοσεις εχουν και καποιες απαιτησεις.
    Πχ RAM, CPU κτλ.

  2. #17
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.180
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, πολυ σωστος το ποιο σημαντικο ξεχασα να αναφερω!!!!
    βεβαια μετα απο καποια στιγμη και να ηθελαν δεν θα γινεται λογω ξεπερασμενου πλεον H/W, οι επομενες εκδοσεις εχουν και καποιες απαιτησεις.
    Πχ RAM, CPU κτλ.
    Το θέμα της απαίτησης καλύτερου hw από το sw είναι το δεύτερο μεγάλο παραμύθι.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #18
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα της απαίτησης καλύτερου hw από το sw είναι το δεύτερο μεγάλο παραμύθι.
    καλημερα! δλδ αμα εχεις ενα κινητο με 256mb ram μπορει να παρει ας πουμε android 7? ειναι αναλογα την περιπτωση Ντενι Σαν.
    ΠΧ αυτο ειναι το 1ο μου (με Android) και το εχω ακομα περιμενω να γινει συλλεκτικο.... http://www.gsmarena.com/motorola_que...xt502-3522.php
    θα ηθελα να του βγαλει η motorola μεχρι το android 7 αλλα βγηκε με 2.1 και σταματησε εκει.
    Φυσικα βρηκα CyanogenMod Custom Rom και το εκανα 2.3.7.
    Πλεον και η 1GB RAM ειναι λιγη, οσες συσκευες εχω δει να εχουν ή να παιρνουν το 7 δλδ να το βγαζει η εταιρια τους καμια δεν εχω δει να εχει 1gb ram!
    και τιποτα κατω απο 4πυρηνη cpu φυσικα!
    Αμα τωρα το λεμε για συσκευες νεες εννοειτε φυσικα οτι ειναι οχι μονο παραμυθι αλλα δικαιολογιες των εταιριων για να αγορασουμε ποιο ακριβα μοντελα τους!
    κλασικο παραδειγμα? ενα ονομα....SAMSUNG.

    Ακομα και στην μαρκα του κινητου που εχω τωρα να πω, εμεινε στο 4.2.2 απο την Zopo αλλα εχει μοντελα που πηραν ακομα και την 6 που βγηκαν ποιο μετα.
    Δεν ειναι ομως στην περιπτωση αυτη το θεμα του H/W αλλα οτι ηθελαν προφανεστατα να αγορασουμε νεοτερα μοντελα να τα σκασουμε παλι.
    Την ιδια τακτικη ακολουθει αλλωστε και ο αντιπαλος, δεν λεω ποιος....ο νοων νοητω! δεν εχω σκοπο να κανω VS η συζητηση το εφερε.

    Για το θεμα του H/W αναφερομαι βασικα στην 7, ουτε στην εκδοση 6, ουτε και στην προηγουμενη 5.

    Τελος αυτο με τα στατιστικα εκδοσης καθε λιγο ειναι πολυ μεγαλη μπαρουφα-φουσκα, εφοσον οι κατασκευαστες επι το πλειστον (η πλειοψηφια τους δλδ) δεν βγαζουν ουτε 1 εκδοση ακομα android στις συσκευες τους, αναφερομαι σε ΟΛΕΣ τις συσκευες με android οχι σε κινητα μονο, τοτε πως να ανεβουν τα ποσοστα απο τωρα στην τελευταια εκδοση δλδ την 7? σε λιγα χρονια οταν θα εχει βγαλει η GOOGLE Android 10 τοτε το 7 θα εχει παει στον ΘΕΟ!
    οπως θα ηταν τωρα το ποσοστο αν μιλουσαμε για 4.4 ή ακομα μεγαλυτερα σε android 4.2
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 15-02-17 στις 12:01.

  4. #19
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.180
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα! δλδ αμα εχεις ενα κινητο με 256mb ram μπορει να παρει ας πουμε android 7? ειναι αναλογα την περιπτωση Ντενι Σαν.
    ΠΧ αυτο ειναι το 1ο μου (με Android) και το εχω ακομα περιμενω να γινει συλλεκτικο.... http://www.gsmarena.com/motorola_que...xt502-3522.php
    θα ηθελα να του βγαλει η motorola μεχρι το android 7 αλλα βγηκε με 2.1 και σταματησε εκει.
    Φυσικα βρηκα CyanogenMod Custom Rom και το εκανα 2.3.7.
    Πλεον και η 1GB RAM ειναι λιγη, οσες συσκευες εχω δει να εχουν ή να παιρνουν το 7 δλδ να το βγαζει η εταιρια τους καμια δεν εχω δει να εχει 1gb ram!
    και τιποτα κατω απο 4πυρηνη cpu φυσικα!
    Αμα τωρα το λεμε για συσκευες νεες εννοειτε φυσικα οτι ειναι οχι μονο παραμυθι αλλα δικαιολογιες των εταιριων για να αγορασουμε ποιο ακριβα μοντελα τους!
    κλασικο παραδειγμα? ενα ονομα....SAMSUNG.

    Ακομα και στην μαρκα του κινητου που εχω τωρα να πω, εμεινε στο 4.2.2 απο την Zopo αλλα εχει μοντελα που πηραν ακομα και την 6 που βγηκαν ποιο μετα.
    Δεν ειναι ομως στην περιπτωση αυτη το θεμα του H/W αλλα οτι ηθελαν προφανεστατα να αγορασουμε νεοτερα μοντελα να τα σκασουμε παλι.
    Την ιδια τακτικη ακολουθει αλλωστε και ο αντιπαλος, δεν λεω ποιος....ο νοων νοητω! δεν εχω σκοπο να κανω VS η συζητηση το εφερε.

    Για το θεμα του H/W αναφερομαι βασικα στην 7, ουτε στην εκδοση 6, ουτε και στην προηγουμενη 5.

    Τελος αυτο με τα στατιστικα εκδοσης καθε λιγο ειναι πολυ μεγαλη μπαρουφα-φουσκα, εφοσον οι κατασκευαστες επι το πλειστον (η πλειοψηφια τους δλδ) δεν βγαζουν ουτε 1 εκδοση ακομα android στις συσκευες τους, αναφερομαι σε ΟΛΕΣ τις συσκευες με android οχι σε κινητα μονο, τοτε πως να ανεβουν τα ποσοστα απο τωρα στην τελευταια εκδοση δλδ την 7? σε λιγα χρονια οταν θα εχει βγαλει η GOOGLE Android 10 τοτε το 7 θα εχει παει στον ΘΕΟ!
    οπως θα ηταν τωρα το ποσοστο αν μιλουσαμε για 4.4 ή ακομα μεγαλυτερα σε android 4.2
    Πιθανό και να μπορούσε να πάρει την 7άρα.
    Αλλά δεν μιλάω για τέτοιες ακρότητες.
    Θα σου πω το δική μου ιστορία:
    S4 με τελευταίο stock rom αυτή της 5.0.1.
    Αυτή την στιγμή του φοράω επάνω την 7.1.1 και πάρει τρελά.
    Αν μπορείς να μου δώσεις μια διαφορετική εξήγηση για τον λόγο που επίσημη η samsung δεν υποστήριξη άλλη έκδοση πάνω από την 5... το συζητάμε.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #20
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιθανό και να μπορούσε να πάρει την 7άρα.
    Αλλά δεν μιλάω για τέτοιες ακρότητες.
    Θα σου πω το δική μου ιστορία:
    S4 με τελευταίο stock rom αυτή της 5.0.1.
    Αυτή την στιγμή του φοράω επάνω την 7.1.1 και πάρει τρελά.
    Αν μπορείς να μου δώσεις μια διαφορετική εξήγηση για τον λόγο που επίσημη η samsung δεν υποστήριξη άλλη έκδοση πάνω από την 5... το συζητάμε.
    καλημερα, αμα ειδες παραπανω τι ειπα για την Samsung?
    ακριβως αυτο! Αμα τωρα το λεμε για συσκευες νεες εννοειτε φυσικα οτι ειναι οχι μονο παραμυθι αλλα δικαιολογιες των εταιριων για να αγορασουμε ποιο ακριβα μοντελα τους! κλασικο παραδειγμα? ενα ονομα....SAMSUNG.
    ακριβως γιαυτο σου ειπα οτι ειναι αναλογα την περιπτωση.
    Η Samsung και γενικα ισως τετοιες επωνυμες εταιριες ειναι κλασικα η περιπτωση που ειπες. Οπως ειπα το ιδιο γινεται ομως και στο αντιπαλο στρατοπεδο.

    πετα το και παρε αλλο too simple....
    φτιαξε δικια σου rom! να παρουμε μια ετοιμη και να την μετατρεψουμε σε δικια μας το μονο ευκολο http://www.doctorandroid.gr/2013/01/...tom-rom-1.html, απλα θελει τον χρονο του και καμια απολυτως γνωση προγραμματισμου, το δυσκολο ειναι να κανεις τα παντα απο την αρχη compile κτλ.
    οπως ειπα πριν για το δικο μου πχ που ηταν σε 4.2 ενας Ιταλος εκατσε και εκανε απο αλλο κινητο της ιδιας εταιριας που ειχε 4.4 και ετσι αποκτησα και εγω.
    Μετα ΟΛΟΙ οι αλλοι εβγαλαν ROM στηριζομενοι στο 4.4 που εφτιαξε αυτος!!! μαλιστα του ειχα κανει και donation τοτε.
    Δυστυχως μετα πηγε και αυτος οπως ολοι σχεδον σε νεοτερα μοντελα και ετσι παπαλαααααααα.....μειναμε εκει!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 16-02-17 στις 07:34.

  6. #21
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.180
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, αμα ειδες παραπανω τι ειπα για την Samsung?
    ακριβως αυτο! Αμα τωρα το λεμε για συσκευες νεες εννοειτε φυσικα οτι ειναι οχι μονο παραμυθι αλλα δικαιολογιες των εταιριων για να αγορασουμε ποιο ακριβα μοντελα τους! κλασικο παραδειγμα? ενα ονομα....SAMSUNG.
    ακριβως γιαυτο σου ειπα οτι ειναι αναλογα την περιπτωση.
    Η Samsung και γενικα ισως τετοιες επωνυμες εταιριες ειναι κλασικα η περιπτωση που ειπες. Οπως ειπα το ιδιο γινεται ομως και στο αντιπαλο στρατοπεδο.

    πετα το και παρε αλλο too simple....
    φτιαξε δικια σου rom! να παρουμε μια ετοιμη και να την μετατρεψουμε σε δικια μας το μονο ευκολο http://www.doctorandroid.gr/2013/01/...tom-rom-1.html, απλα θελει τον χρονο του και καμια απολυτως γνωση προγραμματισμου, το δυσκολο ειναι να κανεις τα παντα απο την αρχη compile κτλ.
    οπως ειπα πριν για το δικο μου πχ που ηταν σε 4.2 ενας Ιταλος εκατσε και εκανε απο αλλο κινητο της ιδιας εταιριας που ειχε 4.4 και ετσι αποκτησα και εγω.
    Μετα ΟΛΟΙ οι αλλοι εβγαλαν ROM στηριζομενοι στο 4.4 που εφτιαξε αυτος!!! μαλιστα του ειχα κανει και donation τοτε.
    Δυστυχως μετα πηγε και αυτος οπως ολοι σχεδον σε νεοτερα μοντελα και ετσι παπαλαααααααα.....μειναμε εκει!
    Καλό αυτό που λες αλλά... την θες και την ευκολία σου.
    Το "κάνε το μόνος σου" δεν είναι πάντα λύση.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #22
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό αυτό που λες αλλά... την θες και την ευκολία σου.
    Το "κάνε το μόνος σου" δεν είναι πάντα λύση.
    καλησπερα, ειναι οταν θες να κρατησεις την ιδια συσκευη αλλα θες και νεοτερη εκδοση android + oτι μαθαινεις για οσους φυσικα τους αρεσει η ενασχοληση με linux κτλ.
    αμα θελουμε απλα κατι δικο μας στα μετρα μας να εχει οτι θελουμε μεσα απο apps αλλα δεν εχουμε γνωσεις προγραμματισμου, μπορουμε να τροποποιησουμε μια ετοιμη rom ακομα και την εργοστασιακη αν την εχουμε, αλλα δεν μπορουμε να ανεβουμε σε νεοτερη εκδοση android αν δεν "λερωσουμε" τα χερια μας....
    αλλιως το εχουμε για 2ο κινητο ή το χαριζουμε ή το πεταμε και περνουμε ενα νεο και αυτη ειναι η λυση που κανουν ολοι γενικα.
    Αμα βρω χρονο λεω να φτιαξω για το δικο μου μια δικια μου version αλλα επειδη με το compile kernel κτλ δεν το εχω, δυστυχως θα ειναι παλι σε 4.4.2 αλλα τουλαχιστον θα εχω οτι θελω εγω μεσα να υπαρχει , θα εχει οτι ονομα θελω εγω, themes, wallpapers, icons φυσικα root access ετσι και αλλιως custom θα ειναι. Μαλλον θα κανω καποια MIUI based μιας και μου αρεσουν τα Xiaomia.
    www.needrom.com

  8. #23
    Εγγραφή
    02-12-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.850
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1020/13556kbps
    ISP
    Wind
    SNR / Attn
    16.2(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα, δεν ειναι ορισμενα ειναι τα περισσοτερα.
    επισης δεν ειναι μονο κινητα, εκτος απο ταμπλετς ειναι και αλλες συσκευες με android, πχ android tv boxes, android dongle, συσκευες 1 Και 2din αυτοκινητου και παρα πολλα αλλα ακομα.
    επειδη το android σαν linux που ειναι, ειναι ανοιχτο https://source.android.com/, η Google οταν βγαλει μια νεα εκδοση βγαζει στα δικα της την δικια της ROM Και μετα πρεπει ο καθε κατασκευαστης να παρει την πηγη και να την μετατρεψει για τις δικες του συσκευες.
    εκτος οτι ειναι απειρα τα ειδη συσκευων που εχουν αυτο το λειτουργικο ακομα ποιο απειρες ειναι οι μαρκες!!!
    Για τον Α-Β λογο που μπορει να ειναι πχ επειδη ειναι φτηνες συσκευες, να ειναι παλια μοντελα με παλιο H/W, να ειναι μαπα μαρκα πχ κινεζικες αγνωστες, ή αλλες μαρκες απο αλλες χωρες κτλ ο κατασκευαστης δεν ασχολειτε και ετσι κανεις δεν παιρνει νεοτερη εκδοση.
    Μερικες φορες καποιοι προγραμματιστες που φτιαχνουν custom roms κανουν το compile που λεμε και βγαζουν νεοτερη εκδοση.
    Πχ το κινητο μου ειναι κινεζικης μαρκας Zopo και ειχε android 4.2.2 ενας Ιταλος προγραμματιστης πηρε απο ενα αλλο μοντελο, εκανε compile τον kernel κτλ και την εφτιαξε την K.K 4.4.2 να παιζει στο δικο μου. Ομως απο τοτε ολοι παιρνουν την δικια του βγαζουν αλλες roms που ΔΕΝ θελει προγραμματισμο και δεν κανουν compile και τα σχετικα οποτε κανεις δεν εχει βγαλει νεοτερη εκδοση. Ετσι κολλησα απο το 2014 στο 4.4 kitkat.
    Καπως ετσι εχουν τα πραγματα. Ειναι καθαρα θεμα κατασκευαστων. Αμα θελουμε αναβαθμισεις πρεπει να παμε σε καλες επωνυμες μαρκες, σε καλα μοντελα και παλι αν περασουν χρονια καποια στιγμη λογω παλαιοτητας πλεον δεν θα εχουν, λογικο αυτο γινεται και στις αλλες εταιριες εκτος android.
    Όταν λέμε "καλές επώνυμες μάρκες" βάζουμε μέσα και κινέζικες τύπου Huawei ή Xiaomi?

  9. #24
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Helene Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λέμε "καλές επώνυμες μάρκες" βάζουμε μέσα και κινέζικες τύπου Huawei ή Xiaomi?
    οπως το δει κανεις, δεν ξερω αν αυτες δινουν αναβαθμισεις δεν τις παρακολουθω, τις θεωρω επωνυμες ομως.
    αμα θες να ξερεις ποιοι δινουν πρεπει να τις παρακολουθεις πχ απο επισημες σελιδες, ανακοινωσεις κτλ.
    και παλι μπορει καποιες να ειναι επωνυμες πχ samsung, sony, HTC και αλλες, αλλα να δινουν αναβαθμισεις σε νεοτερη εκδοση Android μονο στα ακριβα μοντελα τους και οχι σε ολα.

  10. #25
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως το δει κανεις, δεν ξερω αν αυτες δινουν αναβαθμισεις δεν τις παρακολουθω, τις θεωρω επωνυμες ομως.
    αμα θες να ξερεις ποιοι δινουν πρεπει να τις παρακολουθεις πχ απο επισημες σελιδες, ανακοινωσεις κτλ.
    και παλι μπορει καποιες να ειναι επωνυμες πχ samsung, sony, HTC και αλλες, αλλα να δινουν αναβαθμισεις σε νεοτερη εκδοση Android μονο στα ακριβα μοντελα τους και οχι σε ολα.
    Η Xiaomi δίνει developer ROMs κάθε εβδομάδα και stable κάθε 1-2 μήνες στην συντριπτική πλειοψηφία των μοντέλων της. Η Huawei απ' όσο γνωρίζω δίνει και αυτή (ως ένα βαθμό) αναβαθμίσεις.

    - - - Updated - - -

    Το Nougat θα πάρει τα πάνω του όσο περνάει ο χρόνος και ωριμάζουν τα builds του. Είναι πολύ νωρίς ακόμα για να βγαίνουν συμπεράσματα για ποσοστά, πρόκειται για αστεία συμπεράσματα.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  11. #26
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα! γιαυτο το επομενο κινητο μου θα ειναι Xiaomi....την μαρκα την παω αφανταστα!

  12. #27
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.180
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Xiaomi δίνει developer ROMs κάθε εβδομάδα και stable κάθε 1-2 μήνες στην συντριπτική πλειοψηφία των μοντέλων της. Η Huawei απ' όσο γνωρίζω δίνει και αυτή (ως ένα βαθμό) αναβαθμίσεις.

    - - - Updated - - -

    Το Nougat θα πάρει τα πάνω του όσο περνάει ο χρόνος και ωριμάζουν τα builds του. Είναι πολύ νωρίς ακόμα για να βγαίνουν συμπεράσματα για ποσοστά, πρόκειται για αστεία συμπεράσματα.
    Τον τελευταίο καιρό είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο:
    Huawei P9 Lite 3GB (16GB)
    Xiaomi Redmi Pro (64GB)
    Με κλήση προς το δεύτερο.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  13. #28
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.151
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16280/920
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Asus DSL-N66U
    SNR / Attn
    9(dB) / 13.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον τελευταίο καιρό είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο:
    Huawei P9 Lite 3GB (16GB)
    Xiaomi Redmi Pro (64GB)
    Με κλήση προς το δεύτερο.
    Εσύ και όλος ο υπόλοιπος ο κόσμος Τρομερά και τα 2, για διαφορετικούς λόγους το καθένα. Πάντως θα απέφευγα το Redmi Pro για 2 λόγους:

    1) Επειδή βγήκε μόνο στην Κίνα, δεν διαθέτει Global ROM (και είναι άγνωστο αν αυτό θα συμβεί, ever). Έχει μόνο επίσημη κινέζικη δηλαδή, χωρίς Gapps (όχι ότι είναι δύσκολο να περαστούν αλλά λέμε τώρα).
    2) Πρόσφατα έγινε pull και από το mi.com, πράγμα που σημαίνει ότι μπορεί να σταματήσει σιγά σιγά να πωλείται.

    Αν επιμένεις σε MTK Helio x20, σε συσκευή με τα ίδια χαρακτηριστικά, θα πας τουλάχιστον σε Redmi Note 4.
    CPU: i7-6700k || MB: Asus Maximus VIII Hero || RAM: Kingston HyperX Fury 16GB 2400mhz cl15 || GPU: Asus GTX 970 Strix || CPU cooler: Noctua NH-D15 || HDD: Samsung 850 EVO 250GB, WD 1TB Caviar Black || PSU: Seasonic 700W || Monitor: LG M2762D/1080p || Speakers: Harman Kardon SoundSticks III || Case: Silverstone Temjin TJ07

  14. #29
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ και όλος ο υπόλοιπος ο κόσμος Τρομερά και τα 2, για διαφορετικούς λόγους το καθένα. Πάντως θα απέφευγα το Redmi Pro για 2 λόγους:

    1) Επειδή βγήκε μόνο στην Κίνα, δεν διαθέτει Global ROM (και είναι άγνωστο αν αυτό θα συμβεί, ever). Έχει μόνο επίσημη κινέζικη δηλαδή, χωρίς Gapps (όχι ότι είναι δύσκολο να περαστούν αλλά λέμε τώρα).
    2) Πρόσφατα έγινε pull και από το mi.com, πράγμα που σημαίνει ότι μπορεί να σταματήσει σιγά σιγά να πωλείται.

    Αν επιμένεις σε MTK Helio x20, σε συσκευή με τα ίδια χαρακτηριστικά, θα πας τουλάχιστον σε Redmi Note 4.
    καλημερα! συμφωνω και εγω μαζι σου και θα το εχω υποψην αμα ειναι να παρω....

  15. #30
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.180
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Banditgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ και όλος ο υπόλοιπος ο κόσμος Τρομερά και τα 2, για διαφορετικούς λόγους το καθένα. Πάντως θα απέφευγα το Redmi Pro για 2 λόγους:

    1) Επειδή βγήκε μόνο στην Κίνα, δεν διαθέτει Global ROM (και είναι άγνωστο αν αυτό θα συμβεί, ever). Έχει μόνο επίσημη κινέζικη δηλαδή, χωρίς Gapps (όχι ότι είναι δύσκολο να περαστούν αλλά λέμε τώρα).
    2) Πρόσφατα έγινε pull και από το mi.com, πράγμα που σημαίνει ότι μπορεί να σταματήσει σιγά σιγά να πωλείται.

    Αν επιμένεις σε MTK Helio x20, σε συσκευή με τα ίδια χαρακτηριστικά, θα πας τουλάχιστον σε Redmi Note 4.
    Έχεις δίκαιο.
    Αναθεωρώ λοιπόν για Xiaomi Redmi Note 4.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-16, 05:05

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας