Σελ. 9 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 222
  1. #121
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.620
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι γιατί το έδειξαν στην πύλη. Αν πεις δεν έχω κινητό δεν μπορεί να σε ψάξει κανείς εξάλλου.
    Μετά δεν υπάρχει θέμα. Ειδικά όταν φύγεις από το κέντρο.
    Τυπικά υπάρχει η απαγόρευση, στην πράξη όχι.
    Ειδικά Αυλώνα που είναι (άσε να μη το πω)




    ναι για google, για κάνα livescores κτλ
    α και 0.facebook
    Σε μας στην Τρίπολη είχαν metal detector
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  2. #122
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μας στην Τρίπολη είχαν metal detector
    ΠΖ ή στα βύσμ... εε στην αεροπορία; Στο πρώτο που πέρασα για κάνα μήνα (όχι για κέντρο) είχα 8̶Μ̶Ρ̶ ̶κ̶ά̶μ̶ε̶ρ̶α̶ Edit: [ (λάθος, 12ΜΡ, είχα αλλάξει τηλέφωνο λίγο νωρίτερα) ]

    έχω τα πυρ και κίνηση σε HD να τα θυμάμαι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ranger : 27-02-17 στις 01:40.

  3. #123
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.620
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΖ ή στα βύσμ... εε στην αεροπορία; Στο πρώτο που πέρασα για κάνα μήνα (όχι για κέντρο) είχα 8̶Μ̶Ρ̶ ̶κ̶ά̶μ̶ε̶ρ̶α̶ Edit: [ (λάθος, 12ΜΡ, είχα αλλάξει τηλέφωνο λίγο νωρίτερα) ]

    έχω τα πυρ και κίνηση σε HD να τα θυμάμαι
    ΠΖ δυστυχως
    την εβγαλα εκεί με ενα υπεροχο Nokia 215
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  4. #124
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΖ δυστυχως
    την εβγαλα εκεί με ενα υπεροχο Nokia 215
    Εμείς χαλαροί. Εκτός από το ότι δεν είχαν πρίζες στους θαλάμους, όλοι smartphones είχαν.
    Θυμάμαι είχα βάλει gps στην μεγάλη πορεία να δω πόσο θα πάμε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ranger : 27-02-17 στις 02:12.

  5. #125
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  6. #126
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Εγώ πάντως σαν "βασική" συσκευή έχω ένα nokia 105 των 30 ευρώ ... Μια φορά πήρα smartphone (των 50 ευρώ) πριν από 1,5- 2 χρόνια, αλλά μου έσπαζε τα νεύρα με τον χειρισμό του, οπότε πριν από 5-6 μήνες που τα έφτυσε, ξαναγύρισα στα απλά κινητά και βρήκα την ηρεμία μου... Χωρίς υπερβολή έκλαιγα τα λεφτά μου...

    Smartphones και πράσινα άλογα... Εγώ προσωπικά, αν είναι σαν το παλιό 3310 ευχαρίστως να το αγόραζα, αν χαλούσε η συσκευή που έχω τώρα

    Για μένα πάντως τα κινητά φτιαχτήκαν για μια ώρα ανάγκης ή σαν εφεδρική λύση όταν είσαι εκτός σπιτιού...

  7. #127
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως σαν "βασική" συσκευή έχω ένα nokia 105 των 30 ευρώ ... Μια φορά πήρα smartphone (των 50 ευρώ) πριν από 1,5- 2 χρόνια, αλλά μου έσπαζε τα νεύρα με τον χειρισμό του, οπότε πριν από 5-6 μήνες που τα έφτυσε, ξαναγύρισα στα απλά κινητά και βρήκα την ηρεμία μου... Χωρίς υπερβολή έκλαιγα τα λεφτά μου...

    Smartphones και πράσινα άλογα... Εγώ προσωπικά, αν είναι σαν το παλιό 3310 ευχαρίστως να το αγόραζα, αν χαλούσε η συσκευή που έχω τώρα

    Για μένα πάντως τα κινητά φτιαχτήκαν για μια ώρα ανάγκης ή σαν εφεδρική λύση όταν είσαι εκτός σπιτιού...
    Πόσο χρονών είστε, αν επιτρέπεται;

  8. #128
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο χρονών είστε, αν επιτρέπεται;
    Το γράφει και δίπλα, 41.

  9. #129
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γράφει και δίπλα, 41.
    Δεν το είδα, συγνώμη.

    Νόμιζα ότι θα μου λέγατε 70 πάντως

  10. #130
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το είδα, συγνώμη.

    Νόμιζα ότι θα μου λέγατε 70 πάντως
    Γιατί κακό είναι που δεν γουστάρω, όλη αυτήν την άχρηστη τεχνολογία που δεν προσφέρει στην ουσία ΤΙΠΟΤΑ;...

    ( Ok, προσφέρει περισσότερα λεφτά στις τσέπες των κατασκευαστών και των παρόχων κινητής τηλεφωνίας)

  11. #131
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί κακό είναι που δεν γουστάρω, όλη αυτήν την άχρηστη τεχνολογία που δεν προσφέρει στην ουσία ΤΙΠΟΤΑ;...

    ( Ok, προσφέρει περισσότερα λεφτά στις τσέπες των κατασκευαστών και των παρόχων κινητής τηλεφωνίας)
    Κάθε φορά που προχωράει η τεχνολογία, υπάρχει και κάποια ομάδα τεχνοφοβικων, που αρνείται την εξέλιξη.

    ΠΧ όταν πρωτοβγήκαν τα σταθερά τηλέφωνα, λέγανε κάποιοι ότι δεν τα θέλουν, ότι ο κόσμος δεν θα κάνει επισκέψεις πια και ανταυτου θα παίρνει τηλέφωνο.

    Ότι υπάρχει άνθρωπος 40 χρόνων σήμερα που λέει τα smartphones άχρηστα και ότι δεν προσφέρουν τίποτα, με ξεπερνάει.

    Πόσο πίσω έχουμε μείνει σαν Έλληνες......

  12. #132
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί κακό είναι που δεν γουστάρω, όλη αυτήν την άχρηστη τεχνολογία που δεν προσφέρει στην ουσία ΤΙΠΟΤΑ;... Σε εμένα ? (βάλτο κι αυτό και συγγνώμη για τον ενικό)
    Είναι έμφυτο στην πλειοψηφία των ανθρώπων να ισχυρίζονται (όπου έχουν αδυναμία) για το πόσο άχρηστο είναι ένα προιόν ή μία ανθρώπινη συμπεριφορά.

    Είναι επίσης έμφυτο να υπερθεματίζουν για τεχνολογίες και συμπεριφορές και γιά τα παλιά καλά χρόνια, εκεί όπου αισθάνονται ότι έχουν ισχύ και νομίζουν ότι κατέχουν το θέμα.

    Με λίγα λόγια ότι γνωρίζω το υπερθεματίζω, ότι δεν γνωρίζω το απορρίπτω.
    Συνήθως αυτοί οι άνθρωποι έχουν γλώσσα, δεν έχουν αυτιά.

    Πάρα πολλοί επίσης άνθρωποι, όταν απευθύνονται στα παιδιά τους χρησιμοποιούν σαν παράδειγμα την δική τους τη ζωή, αρνούνται να καταλάβουν ότι τα παιδιά τους έχουν την δική τους, είχαμε ένα καθηγητή στο Πολυτεχνείο που περίπου μας ανέφερε ότι επειδή αυτός έπαθε ελκος στομάχου όταν σπούδαζε, έπρεπε να πάθουμε κι εμείς.

    Εγώ από την πλευρά μου δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο ύπαρξης των flat tv.

    Καλή σαρακοστή σε όλους (εν τέλει είναι χρήσιμη ή άχρηστη η σαρακοστή ? Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει.)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 27-02-17 στις 10:20.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #133
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάθε φορά που προχωράει η τεχνολογία, υπάρχει και κάποια ομάδα τεχνοφοβικων, που αρνείται την εξέλιξη.

    ΠΧ όταν πρωτοβγήκαν τα σταθερά τηλέφωνα, λέγανε κάποιοι ότι δεν τα θέλουν, ότι ο κόσμος δεν θα κάνει επισκέψεις πια και ανταυτου θα παίρνει τηλέφωνο.

    Ότι υπάρχει άνθρωπος 40 χρόνων σήμερα που λέει τα smartphones άχρηστα και ότι δεν προσφέρουν τίποτα, με ξεπερνάει.

    Πόσο πίσω έχουμε μείνει σαν Έλληνες......
    Θα λες για εμενα ... δεν εννοω δεν προσφερουν τιποτα σε κανεναν τα smartphones, αλλοιμονο ... ημουν απο τους πρωτους που τα ειχαν, κατεβαινα Κερκυρα (απο εξωτερικο) και το συνολο ειχε τα απλα ακομα (2008) ... για εμενα λεω, τωρα δεν τα εχω σε χρηση, ειναι στην ακρη και τα χρησιμοποιω ή για φωτο ή οταν γινει τηλεφωνημα ... το 3310 ξανα λεω ειτε για νοσταλγια στου nokiaδες ειτε για τον χρονο ομιλιας του (μια μερα) κυνηγοι, camping που καθονται 2-3 μερες εξω, στρατο κλπ το αξιζει

    και να προσθεσω και κατι αλλο γενικα γιασ ολους ... πλην την γλωσσα που ειπα πιο πανω, αν αγοραστει απο αλλη χωρα
    Φοβαμαι μηπως εχει και bugs
    Oταν ημουν Αγγλια, το ειχα σε μπλε generic, πηρα το ιδιο στην τοτε Virgin Mobile, το τηλεφωνο ηταν γεματο bugs, πχ παταγα ενα menu και εβγανε αλλο, επλιζω να μην εχει θεμα, γιατι αυτα τα παλια S30 ηταν λιγο περιεργα σε τετοια θεματα, οχι ολα, αλλα μου ειχε τυχει καθως και σε αλλους

  14. #134
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο πίσω έχουμε μείνει σαν Έλληνες......
    Φυσικά έχουμε μείνει πίσω. Όταν πχ βλέπεις κόσμο να κρεμάει ταμπέλες σε όποιον τολμήσει να έχει διαφορετική άποψη (ή διαφορετικό πορτοφόλι) από αυτόν, πχ είσα πρόβατο γιατί έχεις apple και όχι android όπως εγώ, είσαι τεχνοφοβικός γιατί δεν αλλάζεις κινητό κάθε μήνα όπως εγώ (τι πάει να πει δεν έχεις λεφτά) ή γιατί δεν θες smartphone όπως εγώ (όχι εγώ θα σου πω τις ανάγκες σου όχι εσύ!) και πάει λέγοντας.
    Πόσο πίσω είμαστε λοιπόν, όταν στην θεωρία και στα λόγια είμαστε επαναστάτες και δημοκρατικοί αλλά "μην τολμήσεις να πεις άλλο από αυτό που λέω εγώ".

    Και δεν λέω μπορεί κάποιοι να έχουν τρελές άκρες μέσα σε εταιρίες, όπως πχ εσύ που ήξερες ότι θα είναι επανακυκλοφορία, ή που με βάση της γνώσεις σου πάνω στης κατασκευή τηλεφώνων κατάλαβες ότι μια εταιρία θα φτιάξει γραμμή παραγωγής για τεχνολογία (σχεδόν) 20ετίας. Όμως κάποιοι δεν είναι ούτε τόσο χωμένοι ούτε με τόσες γνώσεις (και) επιχειρηματικότητας.

    Anyway, έτσι και αλλιώς με τέτοια μυαλά ελπίδα για την χώρα δεν υπάρχει...

    In other news και στο θέμα μας,
    η Νοκια πέρσι πούλησε 35 εκατομμύρια features phones, σε μία αγορά με συνολικές πωλήσεις κάτι παρακάτω από 400 εκατομμύρια τηλέφωνα (πηγή). Η samsung προηγείται στην συγκεκριμένη αγορά με 50 εκατομμύρια τηλέφωνα (13% έναντι 9% της Νοκια).

    Αυτό για να δούμε ότι αν και φθίνουσα, υπάρχει αρκετά μεγάλη ανάγκη για τηλέφωνα με βασικές λειτουργίες smartphone (browser, κοινωνικά δίκτυα) αλλά και μεγάλη διάρκεια μπαταρίας - χαμηλό κόστος αγοράς. Είτε επειδή είναι γέροι, αγράμματοι και τεχνοφοβικοί (κατά τον Gordito), είτε (από αυτά που έχω δει) επειδή είναι άνθρωποι που δεν γυρίζει όλη τους η ζωή γύρω από ένα τηλέφωνο και ένα like/follow ή/και τους είναι απαραίτητο το να μπορούν να επικοινωνήσουν ανά πάσα στιγμή χωρίς να έχουν θέμα να μείνουν από μπαταρία (χομπίστες/επαγγελματίες που είναι όλη μέρα στον δρόμο/ύπαιθρο).

    Το νέο 3310 δεν ανακαλύπτει ξανά τον τροχό αλλά είναι μια αξιόλογη προσθήκη σε αυτή την κατηγορία. Όπως είπα παραπάνω, πιο πολύ για να ακουστεί πάλι η εταιρία και να γεμίσουν όλα τα τεχνολογικά forums με την είδηση βγήκε, παρά για να τους φέρει το τρελό κέρδος. Απλή λογική

    ΥΓ, ναι έχω smartphone(s). Αλλά έχω και σεβασμό για τις ανάγκες του άλλου

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    επλιζω να μην εχει θεμα, γιατι αυτα τα παλια S30 ηταν λιγο περιεργα σε τετοια θεματα, οχι ολα, αλλα μου ειχε τυχει καθως και σε αλλους
    Για πότε μιλάς περίπου; Τελευταία μου επαφή με S30 ήταν πέρσι και δεν είχαν τέτοια προβλήματα. Μπορεί να έπεσες στο πολύ αρχικό μοντέλο. Έτσι και αλλίως, όλα αυτά τα τηλέφωνα έχουν και OTA updates, δεν είναι όπως παλιά που όπως το αγόραζες έτσι ήταν για άλλα 5 χρόνια.

  15. #135
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως σαν "βασική" συσκευή έχω ένα nokia 105 των 30 ευρώ ... Μια φορά πήρα smartphone (των 50 ευρώ) πριν από 1,5- 2 χρόνια, αλλά μου έσπαζε τα νεύρα με τον χειρισμό του, οπότε πριν από 5-6 μήνες που τα έφτυσε, ξαναγύρισα στα απλά κινητά και βρήκα την ηρεμία μου... Χωρίς υπερβολή έκλαιγα τα λεφτά μου...

    Smartphones και πράσινα άλογα... Εγώ προσωπικά, αν είναι σαν το παλιό 3310 ευχαρίστως να το αγόραζα, αν χαλούσε η συσκευή που έχω τώρα

    Για μένα πάντως τα κινητά φτιαχτήκαν για μια ώρα ανάγκης ή σαν εφεδρική λύση όταν είσαι εκτός σπιτιού...
    Συνονόματε, αν είχες smartphone των 50€, λογικό είναι να σου έσπαγε τα νεύρα... Σε όλους θα τα έσπαγε. Μπορώ να υποθέσω τα αμέτρητα bugs, το απίστευτο lag, την άθλια οθόνη χωρίς απόκριση, την άθλια μπαταρία και πόσα ακόμα...

    Θέλεις τουλάχιστον 120€ (τιμές skroutz) για να πάρεις αξιοπρεπές smartphone... Πρέπει να γνωρίζεις καλά τι θα πάρεις.

Σελ. 9 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-17, 14:35
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-16, 09:59

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας