Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Peristeri Attikis
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ΖΤΕ H288A
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 4.6(dB)
    Ειμαι κανα πενταρι χρονια συνδρομητης στην Φορθνετ με σταρτπακ συν Σπορτ 1, ζητησα να μου δωσουν το φουλ πακ στα 42-43 (το εχουν δωσει σε αλλους) μου λεγανε 60, μετα 54 και στο τελος 48. Φανταστειτε μου το εδιναν παλιοτερα 39,90 αλλα χωρις τα HD.

    Τελως παντων ειμαι με το εναμιση ποδι να φυγω, και θελω καπου σε double play μεχρι 20 ευρω. Εστω και χωρις τηλεοραση αλλα πολυ πιο οικονομικα και τουλαχιστον τα βασικα. Απεριοριστα σταθερα και ιντερνετ. Οι επιλογες ειναι οι εξης δυο: wind και Cyta

    Wind ειχα και παλιοτερα πριν την φορθνετ, και δεν μπορω να πω ημουν ευχαριστημενος, φανταστειτε στην Φορθνετ μετραω τωρα καμμια εικοσαρια μερες χωρις αποσυνδεση, wind ειχα το μαξιμουμ 3-4! Δεν τρελενομαι αλλα μπρος στην οικονομια...

    Cyta δεν την ξερω καθολου και με προβληματιζει το voip που εχει στην τηλεφωνια. Το ειχα με την netone και ηταν τραγικο οταν δεν εχεις ρευμα να μην εχεις και τηλεφωνο... Αλλα απο ποιοτητα δεν την ξερω πως ειναι. Ενω εχει τηλεοραση με τα fox κτλ που μπορει κατι να γινει και με αυτα. Η γραμμη μου ομως τη σηκωνει δεν την σηκωνει...


    Μεταξυ αυτων των δυο ποια θα διαλεγατε? Ταχυτητα θεωρω δεδομενο οτι με οποιαδηποτε εταιρια θα εχω 5-6, ειμαι μακρυα απο το κεντρο οποτε εκει παιζω... Η πλακα ειναι οτι θεωρω δεδομενο οτι με την αιτηση φορητοτητας θα μου την δωσουν την τιμη, αλλα απαξ και κανω αιτηση δεν γυριζω πισω, το ιδιο συνεβει και με τη wind οταν εκανα αιτηση στην φορθνετ.
    Otenet -> Netone -> ON -> Wind -> Forthnet -> Cyta - Vodafone -> Cosmote -> Nova

  2. #2
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα γείτονα. Λοιπόν...εχω wind στο πατρικό μου και είχα 2 φορες cyta κατά το παρελθόν στο σπιτι μου. Απο πλευράς ποιότητας του VoIP μπορω να σου πω οτι ήταν άριστο.πολυ καθαρός ήχος και γενικά κανενα πρόβλημα με το τηλεφωνο. Πόσες φορες θα τύχει να κοπεί το ρεύμα? Οποτε θεωρώ οτι δεν πρέπει να σε προβληματίζει αυτό. Για το ιντερνετ σε γενικές γραμμές καλό χωρίς αποσυνδέσεις και με ένα τηλ στην Τ.Υ μου έριξαν σχετικά εύκολα και το Σνρ στο 6. Με τη wind στο πατρικό μου το τηλ κλασικό pots, αλλά δεν ειμαι ευχαριστημένος απο το ιντερνετ. Θεωρώ οτι ειναι χαμηλός ο συγχρονισμός για το attenuation που εχω, ενώ ώρες ώρες τρώει κάτι σκαλωματα κ σαν να κολλάει και να μπουκώνει και πρέπει να γίνει επανεκκίνηση το ρουτερ. Απλά την κρατάω λόγω της χαμηλής τιμής και οτι ενδιαφέρει κυρίως το τηλεφωνο.
    Ελπίζω να σε βοήθησα.

  3. #3
    Εγγραφή
    10-05-2015
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BARKOULETOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι κανα πενταρι χρονια συνδρομητης στην Φορθνετ με σταρτπακ συν Σπορτ 1, ζητησα να μου δωσουν το φουλ πακ στα 42-43 (το εχουν δωσει σε αλλους) μου λεγανε 60, μετα 54 και στο τελος 48. Φανταστειτε μου το εδιναν παλιοτερα 39,90 αλλα χωρις τα HD.

    Τελως παντων ειμαι με το εναμιση ποδι να φυγω, και θελω καπου σε double play μεχρι 20 ευρω. Εστω και χωρις τηλεοραση αλλα πολυ πιο οικονομικα και τουλαχιστον τα βασικα. Απεριοριστα σταθερα και ιντερνετ. Οι επιλογες ειναι οι εξης δυο: wind και Cyta

    Wind ειχα και παλιοτερα πριν την φορθνετ, και δεν μπορω να πω ημουν ευχαριστημενος, φανταστειτε στην Φορθνετ μετραω τωρα καμμια εικοσαρια μερες χωρις αποσυνδεση, wind ειχα το μαξιμουμ 3-4! Δεν τρελενομαι αλλα μπρος στην οικονομια...

    Cyta δεν την ξερω καθολου και με προβληματιζει το voip που εχει στην τηλεφωνια. Το ειχα με την netone και ηταν τραγικο οταν δεν εχεις ρευμα να μην εχεις και τηλεφωνο... Αλλα απο ποιοτητα δεν την ξερω πως ειναι. Ενω εχει τηλεοραση με τα fox κτλ που μπορει κατι να γινει και με αυτα. Η γραμμη μου ομως τη σηκωνει δεν την σηκωνει...


    Μεταξυ αυτων των δυο ποια θα διαλεγατε? Ταχυτητα θεωρω δεδομενο οτι με οποιαδηποτε εταιρια θα εχω 5-6, ειμαι μακρυα απο το κεντρο οποτε εκει παιζω... Η πλακα ειναι οτι θεωρω δεδομενο οτι με την αιτηση φορητοτητας θα μου την δωσουν την τιμη, αλλα απαξ και κανω αιτηση δεν γυριζω πισω, το ιδιο συνεβει και με τη wind οταν εκανα αιτηση στην φορθνετ.

    Με 5-6 mbps δεν μπορείς να πάρεις την υπηρεσία της τηλεόρασης να ξέρεις, χρειάζεσαι ~10.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Peristeri Attikis
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ΖΤΕ H288A
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 4.6(dB)
    Ευχαριστω για την απαντηση τα ιδια τραβαγα και εγω που ειχα νωριτερα wind για αυτο δεν πολυκαιγομαι.

    6-7 Μου εχουν πει για την τηλεοραση, ειμαι τελειως οριακα.
    Otenet -> Netone -> ON -> Wind -> Forthnet -> Cyta - Vodafone -> Cosmote -> Nova

  5. #5
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Προσωπικά, θα προτιμούσα να έμενα χωρίς τηλέφωνο και internet παρά να πήγαινα σε wind ή cyta!

  6. #6
    Εγγραφή
    10-05-2015
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BARKOULETOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω για την απαντηση τα ιδια τραβαγα και εγω που ειχα νωριτερα wind για αυτο δεν πολυκαιγομαι.

    6-7 Μου εχουν πει για την τηλεοραση, ειμαι τελειως οριακα.
    6 down 512 up θέλει για να παίξει η τηλεόραση, αν εσύ πιάνει 7 μαξ δε θα παίξει σωστά(δε θα σου κάνουν καν την πώληση αν πιάνεις 7).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά, θα προτιμούσα να έμενα χωρίς τηλέφωνο και internet παρά να πήγαινα σε wind ή cyta!
    Πάντως σαν πελάτης της cyta 5 χρόνια που είμαι δεν είχα ποτέ θέμα, για να το λες θα είχες κάποια δυσάρεστη εμπειρία.

  7. #7
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αφού είσαι ευχαριστημένος με τη Nova γιατί δε ρωτάς πόσο σου δίνουν το 2play; Το 2play+ (με 12 ώρες κινητά) έχει 23€ τελική για νέους συνδρομητές, αλλά δε νομίζω ότι θα δυσκολευτείς να το πάρεις κι εσύ. Πες τους ότι δε βγαίνεις και θέλεις ένα απλό 2play. Αν σου πουν παραπάνω, πες ότι 23 που έχει το πακέτο τους είναι και το μάξιμουμ που μπορείς να δώσεις επειδή είσαι ικανοποιημένος με την εταιρία, αλλιώς η μόνη λύση είναι να πας αλλού. Στη τελική πρότεινέ τους να σου μειώσουν τις ώρες προς κινητά.
    Μπορεί να είναι 3€ παραπάνω το μήνα, αλλά γλυτώνεις τα τέλη φορητότητας. Τουλάχιστον εγώ αυτό θα έκανα. Ή στη χειρότερη θα πήγαινα Cyta. Έχω ακούσει πολύ κόσμο που έχει κλάψει με τη Wind.

  8. #8
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Peristeri Attikis
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ΖΤΕ H288A
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 4.6(dB)
    Δεν τρελενομαι κιολας να μεινω, η Φορθνετ δουλευει καλυτερα σε μενα απο wind αλλα εχω καποια θεματακια τωρα τελευταια, ανετα παω σε αλλη εταιρια. Εξαλλου απο 3play σε 2Play εχει καποια χρεωση! Ειχα ανεβασει προσφατα ενας χρηστης οτι ειχε κατι σαν ποινη! Ειναι και το γαμωτο στην μεση, γιατι σε αλλους να το δινουν και σε μενα οχι? Θεωρω δεδομενο οτι αν κανω αιτηση φορητοτητας θα μου το δωσουν αλλα αν κανω αιτηση φορητοτητας, θα φυγω δεν θα παιζουμε τις κουμπαρες καθε φορα...

    Εγω απο την wind δεν ειχα τα θεματα που γραφουν αλλοι, με λογαριασμους κτλ, απλα ειχα αποσυνδεσεις, η ταχυτητα ηταν λιγο πιο μεγαλη, αλλα εφυγα κυριως γιατι ημουν σε μια προσφορα και στο τελος του χρονου με πηγαν σε τιμη τιμοκαταλογου, ζητησα να παραμεινω στην προσφορα, αρνηθηκαν, εκανα φορητοτητα, τοτε μου την εδωσαν αλλα οπως προειπα αν κανω φορητοτητα, γεια σας!! Οποτε αποχαιρετησα.
    Otenet -> Netone -> ON -> Wind -> Forthnet -> Cyta - Vodafone -> Cosmote -> Nova

  9. #9
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    γιατι wind και cyta αλλα οχι vodafone?ετσι απλα απο περιεργεια ρωταω....
    Παντως εγω στην περιοχη μου εχω ακουσει καλα λογια για την cyta

  10. #10
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Peristeri Attikis
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ΖΤΕ H288A
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 4.6(dB)
    Απλα ειναι οι φθηνοτερες σε αυτα που ψαχνω, ενω εχουν και καποια εξτραδακια που συνολικα τις κανουν καλες περιπτωσεις...
    Otenet -> Netone -> ON -> Wind -> Forthnet -> Cyta - Vodafone -> Cosmote -> Nova

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-17, 15:14
  2. Φορητοτητα σε Cyta απο Φορθνετ
    Από BARKOULETOS στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-17, 12:44
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-17, 11:32
  4. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-16, 20:34
  5. wind vs cyta
    Από tsapi στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-16, 12:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας