Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 138
  1. #31
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    pirelli οπως στη Ducati
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Teras1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε παιδιά τι οπαδισμός είναι αυτός πια με τους παρόχους; Έλεος!
    Μιλάτε με τέτοια θέρμη για αυτούς σαν να είναι οι καλύτεροί σας φίλοι όταν απλά σας παρέχουν τα αυτονόητα. Αυτά που σας διαφήμισαν και σας υποσχέθηκαν. Πράγματα που τα πληρώνετε. Την ίδια στιγμή κάποιοι άλλοι αντιμετωπίζουν προβλήματα που δεν θα έπρεπε να έχουν και ταλαιπωρούνται για αυτά τα αυτονόητα. Αλλά έτσι είναι η ζωή, εταιρείες είναι και έχουν ενα στόχο: Την μεγιστοποίηση του κέρδους. Κάποιοι το κάνουν καλά, κάποιοι καλύτερα και κάποιοι χειρότερα.

    "αν δεν υπηρχε η On μαλλον δεν θα υπηρχε η Netone "

    Που το στηρίζεις αυτό φίλε Αναστάσιε;

    "για να μην αρχισω να λεω οτι ακομα θα ειμασταν στα 4mbit γιατι πολυ απλα κανεις δεν θα ειχε κανει το μεγαλο βημα"

    Δηλαδή πραγματικά πιστεύεις οτι χρειαζόταν να έρθει η ON στην Ελλάδα για να ξεκολλήσεις από τα "λίγα" 4 Mbps; Νομίζεις ότι μια ωραία μέρα ξεκίνησε η ΟΝ τις διαφημίσεις και είπαν οι άλλοι πάροχοι γρήγορα να προλάβουμε να δώσουμε κι εμείς; Νομίζεις ότι ο ΔΣ της ΟΝ είναι τυχαίος ή πρωτοπόρος της τεχνολογίας και του internet στην Ελλάδα;

    Για κάθε δικό σου screenshot φίλε charis_k υπάρχει ένα άλλο με τα εντελώς αντίθετα χαρακτηριστικά. Όσο ευχαριστημένος είσαι τώρα, τόσο δυσαρεστημένος θα γίνεις όταν κάποια στιγμή σου παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα και σε ταλαιπωρήσει από τη μεριά τους (που δεν στο εύχομαι εννοείται). Τα ίδια ισχύουν για μένα και για όλους.

    Δηλαδή να δείξουμε κατανόηση σε μια εταιρεία και να της χτυπήσουμε την πλάτη επειδή είναι καινούργια; Επειδή δεν έκανε σωστό σχεδιασμό λειτουργίας; Επειδή δεν δοκίμασε το προιόν της πριν το λανσάρει; Πόση κατανόηση θα σου δείξουν αν δεν πληρώσεις το λογαριασμό σου στην ώρα του;

    Είναι τόσο μεγάλο το κακό σε αυτή τη χώρα που έχουμε μάθει όλοι πραγματικά να ευχαριστούμε την τύχη μας για τα αυτονόητα και να στηρίζουμε αυτούς που θα έπρεπε να στηρίζουν εμάς.
    Εγω μεγαλε επιβραβευω και θα συνεχιζω να επιβραβευω οποιον μου δειχνει κατι καλυτερο απο τον προηγουμενο και δεν αναφερομαι μονο σε καινοτομες υπηρεσιες αλλα και σε τιμες που αγγιζουν τα δεδομενα στο εξωτερικο. Αν εσυ προτιμας να μενεις με οτε επειδη θα εχεις ενα αψογο τηλεφωνο μεινε. Εγω γουσταρω να μπορω να παρω εξωτερικο και να μην τρεμω , γουσταρω να σερφαρω στο ιντερνετ και να πεταω , γουσταρω να ξεχναω οτι ειμαι Ελληνας με οτι προβληματα αυτο συνεπαγεται για μια ξενη εταιρεια με Ελληνες υπαλληλους που εξαρταται απο εναν παροχο του δημοσιου κ.λ.π
    Αν ειμαι οπαδος της επειδη περυσι ειχα 1mbit γραμμη ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΣΤΟ PEAK ΤΗΣ (ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΟ PC ΜΟΥ) και τωρα εχω το limit της οσο και αν ειναι αυτο (και φταιει ο οτε που δεν αγγιζει τα 10 , αλλα τα 7), αν εχω iptv και υπηρεσιες onrec oncinema, αν εχω απεριοριστες κλησεις αστικες υπεραστικες και στο εξωτερικο , τοτε ναι , βαφτισε με οπαδο , δεν εχω κανενα προβλημα , απ'το να καθομαι να μεμψιμοιρω για οτι προβλημα παρουσιαζεται , προτιμω να χαιρομαι και να ειμαι προσγειωμενος στην Ελληνικη πραγματικοτητα.
    Ναι στα 4mbit θα ειμασταν ακομα , αν εβλεπες πως κινηθηκαν ολοι μολις εσκασε η βομβα των 10 , θα το ειχες διαπιστωσει και μονος σου.

    Ολοι ειπαν τις αποψεις τους , κανεις δεν χαρακτηριστηκε ως οπαδος πλην εμου επειδη ειμαι "υπερ" της On που στη τελικη ειμαι και πελατης της , δικαιουμαι να εχω αποψη , εδω ολοι βγαζουν συμπερασματα χωρις καν να ειναι πελατες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AnastasiosK : 17-05-07 στις 22:36.

  2. #32
    Εγγραφή
    02-05-2007
    Περιοχή
    Δάφνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    pirelli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minicoopers Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω κανει αιτηση στην ον για το πακετο των 35ευρω.Ειναι καλη η επιλογη μου η να το ακυρωσω τωρα που ειναι νωρις?προτεινετε κατι αλλο?Μηπως αλλη εταιρεια ειναι καλυτερη?Ευχαριστω!
    παιδιά μόλις σήμερα και μετά από 3 μήνες με συνέδεσαν στην ΟΝ (μετά από τρελά καψώνια που μας έκανε ο ΟΤΕσ) και μπορώ να αναφέρω τα εξείς:

    α. Είναι πολυτισμικό σοκ....cable TV, azureus στα 3ΜΒ, η γυναίκα μου να σερφάρει και εγώ με το lptop να παίζω MU...
    B. κατέβασα με rapidshare στα 300kb , το azureus εκανε upload sta 100kb και βλέπαμε Μαρία η Άσχημη μέσω αποκοδικοποιητή.....

    Δεν μπορώ να πώ ακόμη αν αξίζει γιατί ακόμα η ταλαιπωρία μου είναι πολύ φρεσκια, αλλά αν αυτό κάνει 35 ευρώ...ο ΟΤΕ έπρεπε ναμας πληρώνει κι απο πάνω που τον προτιμούσαμε τόσα χρόνια

    Ευχαριστώ όλους όσους με βοηθησαν να ξεπεράσω όλα τα παλούκια που μας όρθωνε ο ΟΤΕς... ακόμα και ο τεχνικός που ήρθε για την σύνδεση τράβαγε τα μαλλιά του...

  3. #33
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    pirelli οπως στη Ducati
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Καλοριζικος φιλε

  4. #34
    Το avatar του μέλους marboo
    marboo Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AnastasiosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω μεγαλε επιβραβευω και θα συνεχιζω να επιβραβευω οποιον μου δειχνει κατι καλυτερο απο τον προηγουμενο και δεν αναφερομαι μονο σε καινοτομες υπηρεσιες αλλα και σε τιμες που αγγιζουν τα δεδομενα στο εξωτερικο. Αν εσυ προτιμας να μενεις με οτε επειδη θα εχεις ενα αψογο τηλεφωνο μεινε. Εγω γουσταρω να μπορω να παρω εξωτερικο και να μην τρεμω , γουσταρω να σερφαρω στο ιντερνετ και να πεταω , γουσταρω να ξεχναω οτι ειμαι Ελληνας με οτι προβληματα αυτο συνεπαγεται για μια ξενη εταιρεια με Ελληνες υπαλληλους που εξαρταται απο εναν παροχο του δημοσιου κ.λ.π
    Αν ειμαι οπαδος της επειδη περυσι ειχα 1mbit γραμμη ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΣΤΟ PEAK ΤΗΣ (ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΟ PC ΜΟΥ) και τωρα εχω το limit της οσο και αν ειναι αυτο (και φταιει ο οτε που δεν αγγιζει τα 10 , αλλα τα 7), αν εχω iptv και υπηρεσιες onrec oncinema, αν εχω απεριοριστες κλησεις αστικες υπεραστικες και στο εξωτερικο , τοτε ναι , βαφτισε με οπαδο , δεν εχω κανενα προβλημα , απ'το να καθομαι να μεμψιμοιρω για οτι προβλημα παρουσιαζεται , προτιμω να χαιρομαι και να ειμαι προσγειωμενος στην Ελληνικη πραγματικοτητα.
    Ναι στα 4mbit θα ειμασταν ακομα , αν εβλεπες πως κινηθηκαν ολοι μολις εσκασε η βομβα των 10 , θα το ειχες διαπιστωσει και μονος σου.

    Ολοι ειπαν τις αποψεις τους , κανεις δεν χαρακτηριστηκε ως οπαδος πλην εμου επειδη ειμαι "υπερ" της On που στη τελικη ειμαι και πελατης της , δικαιουμαι να εχω αποψη , εδω ολοι βγαζουν συμπερασματα χωρις καν να ειναι πελατες.
    Γειά στο στόμα σου, Αναστάσιε!
    Συμφωνώ και επαυξάνω σε όλο το κείμενο. ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ, όπως τα λες.
    Γιατί όσοι απο μας τώρα βοούν το εκπληκτικό "δεν έχουμε αυτά που μας δίνουν", ή "σηκώνουμε παντιέρα δίκαια για αυτά που πληρώνουμε", κόβω το κεφάλι μου ότι ούτε ποτέ διανοήθηκαν να κάνουν το ίδιο με τον λήσταρχο ΟΤΕ επί δεκαετίες - για να μην πω ότι ευχαριστούσαν και το θεό (και τον ΟΤΕ) κάθε φορά που μας "χάριζε" ψωρο-100-200 ΚΒ..... Τώρα τα 7-8-9 ΜΒ δεν μας αρέσουν, γιατί πληρώνουμε 10 (νομίζουν).

    @amartis, μεγειά!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marboo : 17-05-07 στις 23:05.

  5. #35
    Εγγραφή
    11-04-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15227/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    Router
    Pirelli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minicoopers Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω κανει αιτηση στην ον για το πακετο των 35ευρω.Ειναι καλη η επιλογη μου η να το ακυρωσω τωρα που ειναι νωρις?προτεινετε κατι αλλο?Μηπως αλλη εταιρεια ειναι καλυτερη?Ευχαριστω!
    Αν και απάντηση αντικειμενική δεν μπορεί να υπάρξει για τις ερωτήσεις που έκανες θέλω και εγώ να προσθέσω την άποψη που έχω σχηματήσει έως τώρα από τις υπηρεσίες της ΟΝ. Σήμερα κλεινω 1 μήνα από την μέρα που λειτουργούν όλα. Επισήμως η χρέωση μου ξεκινάει στις 28/4. Είχα ταλαιπωρηθεί με την φορητότητα του τηλεφώνου από τον ΟΤΕ. 15 ημέρες σχεδόν χωρίς τηλέφωνο. Το λάθος μου ήταν ότι έψαχνα λύσεις στο CC της ΟΝ. Εντελώς άσχετοι!!! Η απόλυτη κατάρα αυτής της εταιρείας!! Όταν άρχισα να επικοινωνώ με τους τεχνικούς (τους πραγματικούς όχι τους μαϊμού του CC) όλα τα προβλήματα πήραν το δρόμο τους. Σήμερα το τηλέφωνο λειτουργεία άψογα. H iptv σχεδόν τέλεια, λίγο υποφωτισμένη στα ελληνικά κανάλια πλην skai και τέλεια στα ξενα. OnRec & OnCinema χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. (Ελπίζω να μπει και καμιά νέα ταινία). Το internet παρ' ότι η καλωδίωση του σπιτιού (40 χρόνων) και η απόστασή μου από το κέντρο (4klm) δεν βοηθάνε έχω στο speedtest 7800kbits και με fdm 830KB/S. Αυτή είναι η προσωπική εμπειρία μου και σήμερα θα έλεγα πως δεν έχω μετανοίωσει που την επέλεξα. Δεν είμαι οπαδός καμιάς εταιρείας και σε ένα χρόνο που θα τελειώσει το συμβόλαιο μου και κάποια άλλη προσφέρει έστω και μια υπηρεσία παραπάνω θα πάω σε αυτή. Σήμερα θεωρώ πως στα 35ευρώ δεν έχει αντίπαλο και ας έχει το χειρότερο CC που συνάντησα σε οποιαδήποτε εταιρεία ως σήμερα.

  6. #36
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    pirelli οπως στη Ducati
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marboo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά στο στόμα σου, Αναστάσιε!
    Συμφωνώ και επαυξάνω σε όλο το κείμενο. ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ, όπως τα λες.
    Γιατί όσοι απο μας τώρα βοούν το εκπληκτικό "δεν έχουμε αυτά που μας δίνουν", ή "σηκώνουμε παντιέρα δίκαια για αυτά που πληρώνουμε", κόβω το κεφάλι μου ότι ούτε ποτέ διανοήθηκαν να κάνουν το ίδιο με τον λήσταρχο ΟΤΕ επί δεκαετίες - για να μην πω ότι ευχαριστούσαν και το θεό (και τον ΟΤΕ) κάθε φορά που μας "χάριζε" ψωρο-100-200 ΚΒ..... Τώρα τα 7-8-9 ΜΒ δεν μας αρέσουν, γιατί πληρώνουμε 10 (νομίζουν).

    @amartis, μεγειά!
    Σε παω ρε μικρη , φαινεσαι αλανακι και εχεις και γνωσεις .

    Unicρdc χαιρομαι που δεν εχεις προβληματα , και φυσικα αν του χρονου υπαρχει κατι καλυτερο θα παμε σε αυτο , εννοειται , ελπιζω μονο να φοραει κοκκινα γιατι δεν θελω να αλλαξω τις συνηθειες μου σαν οπαδος
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AnastasiosK : 17-05-07 στις 23:30.

  7. #37
    Εγγραφή
    11-04-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15227/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    Router
    Pirelli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AnastasiosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε παω ρε μικρη , φαινεσαι αλανακι και εχεις και γνωσεις .

    Unicρdc χαιρομαι που δεν εχεις προβληματα , και φυσικα αν του χρονου υπαρχει κατι καλυτερο θα παμε σε αυτο , εννοειται , ελπιζω μονο να φοραει κοκκινα γιατι δεν θελω να αλλαξω τις συνηθειες μου σαν οπαδος
    Αν θες κόκκινα κάνε λίγη υπομονή ακόμα γιατί μια πολλή μέγαλη κόκκινη (του εξωτερικού) ετοίμαζεται!! Και θα έχει πολλά μαθαίνω.

  8. #38
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    pirelli οπως στη Ducati
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Για να δουμε τι θα δουμε

  9. #39
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AnastasiosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω μεγαλε επιβραβευω και θα συνεχιζω να επιβραβευω οποιον μου δειχνει κατι καλυτερο απο τον προηγουμενο και δεν αναφερομαι μονο σε καινοτομες υπηρεσιες αλλα και σε τιμες που αγγιζουν τα δεδομενα στο εξωτερικο. Αν εσυ προτιμας να μενεις με οτε επειδη θα εχεις ενα αψογο τηλεφωνο μεινε. Εγω γουσταρω να μπορω να παρω εξωτερικο και να μην τρεμω , γουσταρω να σερφαρω στο ιντερνετ και να πεταω , γουσταρω να ξεχναω οτι ειμαι Ελληνας με οτι προβληματα αυτο συνεπαγεται για μια ξενη εταιρεια με Ελληνες υπαλληλους που εξαρταται απο εναν παροχο του δημοσιου κ.λ.π
    Αν ειμαι οπαδος της επειδη περυσι ειχα 1mbit γραμμη ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΣΤΟ PEAK ΤΗΣ (ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΟ PC ΜΟΥ) και τωρα εχω το limit της οσο και αν ειναι αυτο (και φταιει ο οτε που δεν αγγιζει τα 10 , αλλα τα 7), αν εχω iptv και υπηρεσιες onrec oncinema, αν εχω απεριοριστες κλησεις αστικες υπεραστικες και στο εξωτερικο , τοτε ναι , βαφτισε με οπαδο , δεν εχω κανενα προβλημα , απ'το να καθομαι να μεμψιμοιρω για οτι προβλημα παρουσιαζεται , προτιμω να χαιρομαι και να ειμαι προσγειωμενος στην Ελληνικη πραγματικοτητα.
    Ναι στα 4mbit θα ειμασταν ακομα , αν εβλεπες πως κινηθηκαν ολοι μολις εσκασε η βομβα των 10 , θα το ειχες διαπιστωσει και μονος σου.

    Ολοι ειπαν τις αποψεις τους , κανεις δεν χαρακτηριστηκε ως οπαδος πλην εμου επειδη ειμαι "υπερ" της On που στη τελικη ειμαι και πελατης της , δικαιουμαι να εχω αποψη , εδω ολοι βγαζουν συμπερασματα χωρις καν να ειναι πελατες.

    λοιπόν ο ΟΤΕ φταίει που έχω 10, αλλά η ΟΝ είναι καλή και μου δίνει 7, διάβασε τι λές, είπαμε υποστήριξη αλλά όχι και έτσι, απο όσο είδα η όν δεν βάζει last mile

    Θέλω να δώ τι θα λές τώρα που θα αρχισει το μεγάλο προβλήμα (όταν περάσουν τους 1323 πελάτες)

    Οσόν αφόρα τις δικαιολογίες περί πελάτη κλπ ίσως να χρείαστει να αλλάξουμε τους κανόνες τώρα που υπάρχουν εταίριες που λένε δημόσια και υπέυθηνα την γνώμη τους

    Ξέρετε κάτι, η δικαιολογια ο ΟΤΕ έτσι γιουβέτσι πάει πάλιωσε

  10. #40
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    pirelli οπως στη Ducati
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπόν ο ΟΤΕ φταίει που έχω 10, αλλά η ΟΝ είναι καλή και μου δίνει 7, διάβασε τι λές, είπαμε υποστήριξη αλλά όχι και έτσι, απο όσο είδα η όν δεν βάζει last mile

    Θέλω να δώ τι θα λές τώρα που θα αρχισει το μεγάλο προβλήμα (όταν περάσουν τους 1323 πελάτες)

    Οσόν αφόρα τις δικαιολογίες περί πελάτη κλπ ίσως να χρείαστει να αλλάξουμε τους κανόνες τώρα που υπάρχουν εταίριες που λένε δημόσια και υπέυθηνα την γνώμη τους

    Ξέρετε κάτι, η δικαιολογια ο ΟΤΕ έτσι γιουβέτσι πάει πάλιωσε
    Προσεχω πολυ καλα τι λεω , και οτι λεω ειναι με βαση τα βιωματα μου. Ναι αν ειχε καλυτερη καλωδιωση η πολυκατοικια και και θα ειχα κ εγω 10-15mbit οπως οι περισσοτεροι πελατες της On και οχι 7 maximum επειτα απο επανηλλειμενους ελεγχους. Αλλα και παλι δεν με νοιαζει ευχαριστημενος ειμαι , δεν καθομαι να διαμαρτυρομαι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AnastasiosK : 17-05-07 στις 23:52.

  11. #41
    Εγγραφή
    11-04-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15227/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    Router
    Pirelli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπόν ο ΟΤΕ φταίει που έχω 10, αλλά η ΟΝ είναι καλή και μου δίνει 7, διάβασε τι λές, είπαμε υποστήριξη αλλά όχι και έτσι, απο όσο είδα η όν δεν βάζει last mile

    Θέλω να δώ τι θα λές τώρα που θα αρχισει το μεγάλο προβλήμα (όταν περάσουν τους 1323 πελάτες)

    Οσόν αφόρα τις δικαιολογίες περί πελάτη κλπ ίσως να χρείαστει να αλλάξουμε τους κανόνες τώρα που υπάρχουν εταίριες που λένε δημόσια και υπέυθηνα την γνώμη τους

    Ξέρετε κάτι, η δικαιολογια ο ΟΤΕ έτσι γιουβέτσι πάει πάλιωσε
    Δεν ξέρω γενικά αν φταίει ή όχι για όλα ο ΟΤΕ. Ξέρω για την περίπτωσή μου όμως πως κατά 90% αυτός φταίει. Το 10% δικό μου που δεν μπήκα κατευθείαν στο νόημα και δεν έκανα από την αρχή τις σωστές ενέργειες. Αν τώρα μπορώ να βγάλω κάποια συμπεράσματα (αυθαίρετα ίσως) από τις περιπέτειες των υπολοίπων του forum με την φορητότητα και τα νεκρά τηλέφωνα μάλλον πάλι ο ΟΤΕ βάζει τα χεράκι του.

  12. #42
    Εγγραφή
    21-04-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Interleaved
    Nα πω την αληθεια, εγω σαν Ελληνας συχνα γκρινιαζω.
    Αλλα να πω και το εξης:
    Φοβαμαι οτι θα ριξω λαδυ στη φωτια αλλα, αντικειμενικο μου ακουγεται.
    Με τον Ποτε/φορθνετ ΔΕΝ ειχα προβλημα. Απλα με εγδυναν για 768.Τα πιανα βεβαια.

    Με την ΟΝ ειμαι ευτυχισμενος αν μιλησω ποιητικα. και ελπιζω να μεινω ετσι και το ιδιο και Καλυτερα ελπιζω για ολους, σ' οποιο isp και αν ειναι.

    Αν αλλαξει αυτο.......
    εχει ηδη φανει μια ευεληξια απο μεριας ον για βελτιωση, που αυτο εμενα με παρηγορει σαν πελατη της!

    Και ειναι και τοσο απλο: χαλιεστε απο την ον? υπαρχουν και αλλοι, ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ. Πολλοι εδω και πολλοι αλλου, περναμε καλα. και το αντι8ετο, ισχυει ομοιως.

    Να τσακωνωμαστε τωρα με τα keyboard? Δε λεει...
    Ουτε απο κοντα λεει


    ---------ΟΦ ΤΟΠΙΚ----------
    Με τον ΑναστασιοΚ βεβαια διαφωνω καθετα σε ενα θανασιμα σημειο:
    Στην αναφορα του κοκκινου.Κατι σε ΦαΜΠΕΖ εχουμε?


    Γεια σου φιλε,
    αντε κομματια να γινει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος charis_k : 18-05-07 στις 00:37.

  13. #43
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Πάλι θα αρχίσω την γκρίνια... Δεν κατάλαβα τι θα πει φταίει ο ΟΤΕ. Εγώ πήγα στην ΟΝ (και σε κάθε ΟΝ) για να ΦΥΓΩ από τον ΟΤΕ. Αν ο ΟΤΕ δημιουργεί πρόβλημα στην ΟΝ, αυτό οφείλει να το λύσει η ΟΝ και η κάθε ΟΝ ...

    Ας του κάνει μήνυση, ας του κάνει ασφαλιστικά μέτρα ας του κάνει ότι θέλει, δεν με ενδιαφέρει και δεν με αφορά.

    Αν μεθαύριο σας χαλάσει η SONY (πχ) σας και πάρετε στο σέρβις να δω πως θα νοιώσετε αν σας πουν πως δεν φταίει η SONY αλλά π.χ. η TEXAS INSTRUMENTS, που έφτιαξε τις πλακέτες της....

    (Η δικαιολογία φταίει ο ΟΤΕ χρησιμοποιείται από όλους τους εναλλακτικούς, όχι μόνο από την ΟΝ- όλοι μας δουλεύουν ΚΑΙ ο ΟΤΕ μαζί-αλλά όχι σε αυτό το θέμα)

  14. #44
    Το avatar του μέλους erateinos
    erateinos Guest
    Μερικά στατιστικά

    14440 μηνύματα σε (περίπου) 3 μήνες στο νήμα της ΟΝ.
    Από τους ενεργοποιημένους της ΟΝ 1300 περίπου, οι 150 γράψαμε στο forum.
    Πολλοί, μη έχοντας προβλήματα δεν ξανά ασχολήθηκαν.
    Αρκετοί είχαν και έχουν προβλήματα, μικρά η μεγάλα.
    Από τους μη ενεργοποιημένους οι περισσότεροι έχουν μια ουδέτερη στάση
    (για να μαθαίνουν οι νεότεροι και να θυμούνται οι παλαιότεροι)

    Τεχνικό μπλά μπλά (αγνοήστε το)

    Διάφοροι κάνουν κονσομασιόν
    (μεγαλωμένος με γαλλικά, πιάνο και αυστριακή κουβερνάντα)
    που δεν έχουν καμία σχέση με την ΟΝ,( το κοντό και το μακρύ τους)
    έχουν άποψη σχεδόν για όλα
    (θεωρητικούς να τους αποκαλούσα, προβοκάτορες ίσως).


    Ευχαριστίες


    Να μην ξεχάσω τα παιδία που χαράς το κουράγιο τους και την υπομονή τους γράφουν ακόμα και προσπαθούν να βοηθήσουν με τον Α η Β τρόπο.
    Βλέπε: Anastasiosk, avesalom, Ktas, CMS, grphoto, Gnf
    (συγγνώμη εάν παρέλειψα κάποιον)


    Άξιο απορίας


    Κανένας ενεργοποιημένος με την ΟΝ δεν ασχολιέται με τον προηγούμενο παροχο του ούτε πάει σε αλλά νήματα και να γράφει τα δικά του (το αντίστροφο συμβαίνει όμως).

    Λέξης κλισέ

    (Αυτές τις βρήκα σε subforum )
    Εκτιμούμε, προτείνουμε, ελπίζουμε, θεωρούμε, θα ενημερωθείτε, επικοινωνήστε με το cc λυπάμαι που δεν σας δινω μια σαφή λύση,
    (εάν και εφόσον και διότι, κτλ κτλ ).


    Τα συμπεράσματα δικά σας

  15. #45
    Το avatar του μέλους original21paul
    original21paul Guest
    απολυτα σωστος ο erateinos!βαλε και μενα μεσα για βοηθεια σε οποιον τη χρειαστει εστω και με τις ελαχιστες γνωσεις που εχω!οπως με βοηθησαν πολλα παιδια εμενα απο τοτε που βρηκα το φορουμ ετσι και εγω με τη σειρα μου θα προσπαθησω να το κανω οσο καλυτερα μπορω!

Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τελικά Αξίζει ή 24/1;
    Από hercules_j στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-08, 23:47
  2. αξιζει τελικα?
    Από hydro στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-07, 11:18
  3. αξιζει τελικα???
    Από stratos77 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-05, 10:45
  4. ΤΕΛΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ?
    Από isp στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-03, 21:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας