Σελ. 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 138
  1. #46
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    pirelli οπως στη Ducati
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από erateinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μερικά στατιστικά
    14440 μηνύματα σε (περίπου) 3 μήνες στο νήμα της ΟΝ.
    Από τους ενεργοποιημένους της ΟΝ 1300 περίπου, οι 150 γράψαμε στο forum.
    Πολλοί, μη έχοντας προβλήματα δεν ξανά ασχολήθηκαν.
    Αρκετοί είχαν και έχουν προβλήματα, μικρά η μεγάλα.
    Από τους μη ενεργοποιημένους οι περισσότεροι έχουν μια ουδέτερη στάση
    (για να μαθαίνουν οι νεότεροι και να θυμούνται οι παλαιότεροι)
    Τεχνικό μπλά μπλά (αγνοήστε το)
    Διάφοροι κάνουν κονσομασιόν
    (μεγαλωμένος με γαλλικά, πιάνο και αυστριακή κουβερνάντα)
    που δεν έχουν καμία σχέση με την ΟΝ,( το κοντό και το μακρύ τους)
    έχουν άποψη σχεδόν για όλα
    (θεωρητικούς να τους αποκαλούσα, προβοκάτορες ίσως).

    Ευχαριστίες

    Να μην ξεχάσω τα παιδία που χαράς το κουράγιο τους και την υπομονή τους γράφουν ακόμα και προσπαθούν να βοηθήσουν με τον Α η Β τρόπο.
    Βλέπε: Anastasiosk, avesalom, Ktas, CMS, grphoto, Gnf
    (συγγνώμη εάν παρέλειψα κάποιον)

    Άξιο απορίας

    Κανένας ενεργοποιημένος με την ΟΝ δεν ασχολιέται με τον προηγούμενο παροχο του ούτε πάει σε αλλά νήματα και να γράφει τα δικά του (το αντίστροφο συμβαίνει όμως).
    Λέξης κλισέ

    Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και για την παρουσια σου σε αυτο το φορουμ , με αφησε αναυδο ο συλλογισμος σου και με καλυψε απολυτα

    Charis_k αν ειναι να χωρισουν οι δρομοι μας θα συμβιβαστω στο μπεζ ρε φιλε..τι να κανω ..μπορω κι αλλιως ? :P
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AnastasiosK : 18-05-07 στις 02:21.

  2. #47
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αν δεν υπήρχε ΟΤΕ;
    Μήπως η Intraconnect; κλπ κλπ
    Που τη θυμίθηκες την Intraconnect! Τι πίκρα φάγαμε τότε....

  3. #48
    Εγγραφή
    03-08-2002
    Περιοχή
    Πειραια
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    524
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Netfaster AIO 2
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 8.5(dB)
    Σχετικα με τα στατιστικα , πρεπει τα 14400 μυνηματα στο νημα της ΟΝ να ειναι τα μισα απο χρηστες αλλων παροχων ή μη συνδεμενων στην ΟΝ δηλαδη χωρις προσωπικη εμπειρια...

    Οπως λεει και ενας φιλος μου...
    Ειναι παιδακι ακομα , θα βγαλει παιδικες αρρωστιες οπως ολες...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lefteris : 18-05-07 στις 09:51.

  4. #49
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από erateinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μερικά στατιστικά

    14440 μηνύματα σε (περίπου) 3 μήνες στο νήμα της ΟΝ.
    Από τους ενεργοποιημένους της ΟΝ 1300 περίπου, οι 150 γράψαμε στο forum.
    Πολλοί, μη έχοντας προβλήματα δεν ξανά ασχολήθηκαν.
    Αρκετοί είχαν και έχουν προβλήματα, μικρά η μεγάλα.
    Από τους μη ενεργοποιημένους οι περισσότεροι έχουν μια ουδέτερη στάση
    (για να μαθαίνουν οι νεότεροι και να θυμούνται οι παλαιότεροι)

    Τεχνικό μπλά μπλά (αγνοήστε το)

    Διάφοροι κάνουν κονσομασιόν
    (μεγαλωμένος με γαλλικά, πιάνο και αυστριακή κουβερνάντα)
    που δεν έχουν καμία σχέση με την ΟΝ,( το κοντό και το μακρύ τους)
    έχουν άποψη σχεδόν για όλα
    (θεωρητικούς να τους αποκαλούσα, προβοκάτορες ίσως).


    Ευχαριστίες


    Να μην ξεχάσω τα παιδία που χαράς το κουράγιο τους και την υπομονή τους γράφουν ακόμα και προσπαθούν να βοηθήσουν με τον Α η Β τρόπο.
    Βλέπε: Anastasiosk, avesalom, Ktas, CMS, grphoto, Gnf
    (συγγνώμη εάν παρέλειψα κάποιον)


    Άξιο απορίας


    Κανένας ενεργοποιημένος με την ΟΝ δεν ασχολιέται με τον προηγούμενο παροχο του ούτε πάει σε αλλά νήματα και να γράφει τα δικά του (το αντίστροφο συμβαίνει όμως).

    Λέξης κλισέ

    (Αυτές τις βρήκα σε subforum )
    Εκτιμούμε, προτείνουμε, ελπίζουμε, θεωρούμε, θα ενημερωθείτε, επικοινωνήστε με το cc λυπάμαι που δεν σας δινω μια σαφή λύση,
    (εάν και εφόσον και διότι, κτλ κτλ ).


    Τα συμπεράσματα δικά σας
    Φίλε erateinos, καταρχήν να σε ευχαριστήσω για τα καλά σου λόγια. Νομίζω ότι η κατάσταση είναι όπως ακριβώς την περιγράφεις.Το θέμα είναι ότι όλοι μας προσπαθούμε άλλοι λιγότερο άλλοι περισσότερο να αλληλοβοηθηθούμε. Το ότι κάποι την έκαναν με ελαφρά μόλις λύθηκαν τα προβλήματα τους δε μου λεέι κάτι.Προφανώς έκαναν τη δουλειά τους,κατάφεραν αυτό που ήθελαν και δε ξανασχολήθηκαν.Αλλοι χωρίς καν να είναι συνδρομητές την ΟΝ έχουν άποψη για όλα μέσω του μπατζανάκη του περιπτερα της αριστερής γωνίας...Εμείς οι εναπομείναντες, είτε έχουμε μικρά είτε μεγαλύτερα προβλήματα συνεχίζουμε την προσπάθεια γιατί δεν υπάρχει η ΟΝ,η Vivodi,η Forthnet,η HOL κ.τ.λ. , αλλά υπάρχει το πάθος μας,το μεράκι μας και η θέληση μας να δούμε σε αυτή τη χώρα να αναπτύσονται και να εξελισονται πράγματα που στην υπόλοιπη Ευρώπη είναι αυτονόητα και δεδομένα εδώ και πολλά χρόνια...

  5. #50
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Φίλε @ Ερατεινός, ξεχνάς και άλλη μια κατηγορία, η οποία είχε (και συνεχίζει να έχει) προβλήματα με την ΟΝ, χωρίς να είναι συνδρομητές της!! (Η αφεντιά μου ένα και ο Νο νέημ από όσους εγώ γνωρίζω )

  6. #51
    Το avatar του μέλους erateinos
    erateinos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε @ Ερατεινός, ξεχνάς και άλλη μια κατηγορία, η οποία είχε (και συνεχίζει να έχει) προβλήματα με την ΟΝ, χωρίς να είναι συνδρομητές της!! (Η αφεντιά μου ένα και ο Νο νέημ από όσους εγώ γνωρίζω )


    Δεν ξεχνάω αυτή την κατηγορία και σας ανέφερα εδώ:
    Spoiler:
    Αρκετοί είχαν και έχουν προβλήματα, μικρά η μεγάλα.
    Από τους μη ενεργοποιημένους οι περισσότεροι έχουν μια ουδέτερη στάση
    (για να μαθαίνουν οι νεότεροι και να θυμούνται οι παλαιότεροι)

    Είσαι και εσύ μέσα σε αυτή την κατηγορία όπως και ο noname22 και πολλοί άλλοι
    (Διαβάζω τα νήματα εδώ και καιρό)

    Πολύ θα θελα να είμαι μέτοχος στην ΟΝ η να είναι κάποιος συγγενής μου αλλά αυτό δεν συμβαίνει


    Μακάρι σε λίγα χρόνια να υπάρχουν πολλοί περισσότεροι εναλλακτικοί πάροχοι.

    Θα υπαρχή μεγαλύτερος ανταγωνισμός, καλύτερες υπηρεσίες , ελκυστικότερες προσφορές και πακέτα.

    Σίγουρα προς όφελος μας θα είναι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος erateinos : 18-05-07 στις 10:50.

  7. #52
    Εγγραφή
    11-04-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15227/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    Router
    Pirelli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάλι θα αρχίσω την γκρίνια... Δεν κατάλαβα τι θα πει φταίει ο ΟΤΕ. Εγώ πήγα στην ΟΝ (και σε κάθε ΟΝ) για να ΦΥΓΩ από τον ΟΤΕ. Αν ο ΟΤΕ δημιουργεί πρόβλημα στην ΟΝ, αυτό οφείλει να το λύσει η ΟΝ και η κάθε ΟΝ ...

    Ας του κάνει μήνυση, ας του κάνει ασφαλιστικά μέτρα ας του κάνει ότι θέλει, δεν με ενδιαφέρει και δεν με αφορά.
    Φταίει ο ΟΤΕ θα πει πως οι τεχνικοί δεν πήγαιναν να συνδέσουν το τηλεφωνό μου στο dslam της ΟΝ και αρνούνταν να δεχθούν το αίτημα για επίλυση βλάβης όταν τους έδινα τον αριθμό του τηλεφώνου μου λέγοντάς μου πως δεν ανήκω σε αυτούς. Αν ήθελα να μου το λύσουν έπρεπε να δώσω βλάβη με τον αριθμό του βρόγχου τον οποίο φυσικά και αρνούνταν να μου τον πουν με την πρόφαση πως δεν μπορούν να το δουν. Μου το έδωσε φίλος υπάλληλος του ΟΤΕ. Μόλις δήλωσα την βλάβη λύθηκε το πρόβλημα. Απορία: ποιος φταίει; Υποθέτω όχι ο θεός που με μισεί!!
    Όσο για τα ασφαλιστικά μέτρα απ΄όσο γνωρίζω έχουν βγει προσωρινές αποφάσεις εναντίον του αλλά δεν νομίζω πως τον νοιάζει ιδιαίτερα τον ΟΤΕ. Συνέχεια διαβάζω για τα πρόστιμα που του επιβάλει η ΕΕΤΤ και για το πως αγνοεί της αποφάσεις της. Μπορεί και να κάνω λάθος αλλά αυτή είναι η άποψη μου.

  8. #53
    Το avatar του μέλους marboo
    marboo Guest
    Ενα από τα πράγματα που έχω "βαρεθεί" είναι η ΕΥΡΩΠΗ και η Ελλαδίτσα. Ο πατέρας μου είναι Ολλανδός, άρα και το μισό μου "σπίτι".

    Οκτώβριος 2006, 6 μέρες στην Ολλανδία. Περιαγωγή από την ελληνική εταιρεία του κινητού μου. Πρώτη μέρα εκεί, ΜΗΔΕΝ κινητό. Και ΦΥΣΙΚΑ, ζώντας στην Ελλάδα, τα έβαλα με την ελληνική εταιρεία του κινητού μου. Την δεύτερη μέρα είπα να πληρώσω ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ ένα τηλέφωνο σε "περίπτερο", να δώ τι γίνεται. Ο Ολλανδός πάροχος, η KPN (ναί, φίλε μου, που την ανέφερες σε άλλο topic σαν τον μεγαλύτερο πάροχο της Ολλανδίας), "είμαστε DOWN για 7 μέρες, και δεν μπορείτε να κάνετε τίποτε".

    Οκτώβριος 2006, στο ίδιο ταξίδι. Μια φίλη αποφασίζει να αλλάξει 3-play πάροχο και να πάει από τον Zonnet στον Planet (εξ ίσου κολοσσοί). Αίτηση 3 Οκτωβρίου. Σύνδεση 17 Απριλίου. ΧΩΡΙΣ τηλέφωνο, ΧΩΡΙΣ internet, ΧΩΡΙΣ τηλεόραση.
    Τα συμπεράσματα ξανά δικά σας. Και δεν εννοώ ΦΥΣΙΚΑ ότι η Ολλανδία είναι χειρότερη από την Ελλάδα.....

  9. #54
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Φταίει ο ΟΤΕ θα πει πως οι τεχνικοί δεν πήγαιναν να συνδέσουν το τηλεφωνό μου στο dslam της ΟΝ και αρνούνταν να δεχθούν το αίτημα για επίλυση βλάβης όταν τους έδινα τον αριθμό του τηλεφώνου μου λέγοντάς μου πως δεν ανήκω σε αυτούς. Αν ήθελα να μου το λύσουν έπρεπε να δώσω βλάβη με τον αριθμό του βρόγχου τον οποίο φυσικά και αρνούνταν να μου τον πουν με την πρόφαση πως δεν μπορούν να το δουν. Μου το έδωσε φίλος υπάλληλος του ΟΤΕ. Μόλις δήλωσα την βλάβη λύθηκε το πρόβλημα. Απορία: ποιος φταίει; Υποθέτω όχι ο θεός που με μισεί!!
    Μα ακριβώς στα λόγια μου έρχεσαι. Εσύ πρέπει να ασχοληθείς με αυτό το θέμα ή η ΟΝ?
    Σε ποιον έκανες την αίτηση? Στην ΟΝ να σε πάρει συνδρομητή της ή στον ΟΤΕ να σε πάει στην ΟΝ, μήπως θυμάσαι??

  10. #55
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα ακριβώς στα λόγια μου έρχεσαι. Εσύ πρέπει να ασχοληθείς με αυτό το θέμα ή η ΟΝ?
    Σε ποιον έκανες την αίτηση? Στην ΟΝ να σε πάρει συνδρομητή της ή στον ΟΤΕ να σε πάει στην ΟΝ, μήπως θυμάσαι??
    Νίκο έχεις ένα μεγάλο δίκιο σε αυτό ... δηλαδή τελικά αν η ΟΝ έχει υπεργολάβο τον ΟΤΕ στις εργασίες αυτό τον πελάτη δεν πρέπει να τον καίει για τον ΟΤΕ ... θα μπορούσε να έχει υπεργολάβο εμένα ή εσένα ... ο πελάτης την ΟΝ πρέπει να κυνηγήσει την ΟΝ και η ΟΝ τον υπεργολάβο της ...

    Εχεις όμως και ένα μικρό άδικο ... Σε πλείστα προβλήματα ενεργοποιήσεων που δεν πάνε καλά η δικτυακή υποδομή του ΟΤΕ (από το DSLAM μέχρι τους κατανεμητές και τους τερματισμούς στα σπίτια) φτιάχτηκε από τον ΟΤΕ ... σε πλείστες των περιπτώσεων είναι προβληματική ...

    και δυστυχώς Νίκο αυτά γίνανε με τα λεφτά μου και τα λεφτά σου ... αφού αυτό το αδηφάγο δημόσιο κτήνος (ΟΤΕ) το μόνο που ήξερε επί χρόνια ήταν να χρεώνει τσάμπα κατευθείαν εμάς ... μέσω του προϋπολογισμού να χρεώνει πάλι έμμεσα εμάς ... και αντί να φτιάχνει υποδομές και να αναπτύσσεται όπως οι άλλοι τηλεπικοινωνιακοί οργανισμοί στο εξωτερικό το μόνο που κύτταζε ήταν να στήνει διαγωνισμούς (άσε έχω φιλαράκι στην εταιρεία του μπάρμπα και μου έχει εξηγήσει και πώς) , να πληρώνει αδρά να μην αναπτύσσεται γρήγορα και σήμερα να μας πουλάει και μούρη ότι τα κυκλώματα του ανήκουν ? Σε ποιον ανήκουν μωρέ? Να έρθω να παραλάβω και εγώ ένα? ΜΟΥ ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ...

  11. #56
    Εγγραφή
    11-04-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15227/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    Router
    Pirelli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα ακριβώς στα λόγια μου έρχεσαι. Εσύ πρέπει να ασχοληθείς με αυτό το θέμα ή η ΟΝ?
    Σε ποιον έκανες την αίτηση? Στην ΟΝ να σε πάρει συνδρομητή της ή στον ΟΤΕ να σε πάει στην ΟΝ, μήπως θυμάσαι??
    Νομίζω πως το αναφέρω η ΟΝ (και όσο μπορώ να γνωρίζω και άλλοι πάροχοι) είναι στα δικαστήρια με τον ΟΤΕ. Αν περιμένουμε όλοι να βγουν οι αποφάσεις των δικαστηρίων και να τις εφαρμόσει ο ΟΤΕ τοτε adsl... last year!!
    Και ένα τελευταίο πήγα στον ΟΤΕ να πληρώσω τον τελευταίο λογαριασμό (ήδη ενεργοποιημένη στην ΟΝ) και εκεί ένας υπάλληλος (προϊστάμενος δήλωσε) μου είπε να κάνω ακύρωση στην ΟΝ γιατί δεν θα συνδεθώ ποτέ λόγω "τεχνικών" προβλημάτων που έχει στην περιοχή. Φυσικά τον ευχαρίστησα για την πληροφορία και του είπα πως ήδη λειτουργεί η συνδεσή μου. Νομίζω πως πήρε ένα κοκκινο-μπλε χρώμα αλλά δεν είμαι και σίγουρη γιαυτό.

  12. #57
    Το avatar του μέλους marboo
    marboo Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από unicrdc Εμφάνιση μηνυμάτων
    ένας υπάλληλος (προϊστάμενος δήλωσε) μου είπε να κάνω ακύρωση στην ΟΝ γιατί δεν θα συνδεθώ ποτέ λόγω "τεχνικών" προβλημάτων που έχει στην περιοχή. Φυσικά τον ευχαρίστησα για την πληροφορία και του είπα πως ήδη λειτουργεί η συνδεσή μου. Νομίζω πως πήρε ένα κοκκινο-μπλε χρώμα αλλά δεν είμαι και σίγουρη γιαυτό.
    Ελα μωρέ που σαμποτάρει ο ΟΤΕ την ΟΝ.... pfffff....... την φίλη πελάτισσα προσπαθούσε να προστατέψει!

  13. #58
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Το θέμα ΟΤΕ, έχει συζητηθεί πολλές φορές, αν διαβάσετε λίγο σε όλα τα subforum των εναλλακτικών. Από όσο γνωρίζω μόνο ένας είναι στα δικαστήρια με τον ΟΤΕ.

    Πως το βλέπω εγώ λοιπόν: (και για τον φίλο CMS). Φυσικά και το δίκτυο χαλκού του ΟΤΕ, έχει φτιαχτεί με δικά μας χρήματα...καλώς ή κακώς η συντήρηση - εκμετάλλευση δόθηκε στον ιδιωτικό πλέον ΟΤΕ, γιατί υποθέτω δεν μπορούσε κανένας άλλος (ή δεν υπήρχε κανένας άλλος να την αναλάβει). Τέλος από εκεί.

    Γυρίζω τώρα πίσω, εκεί που ξεκίνησα. Τι λέει ο κάθε εναλλακτικός? Γλυτώστε από τα πάγια του ΟΤΕ ή γλυτώστε από τον ΟΤΕ και ελάτε σε μας...σωστά? Πληρώνω λοιπόν (προκαταβολικά) στην ΟΝ στην ΝΕΤ στην Forthnet, στην HOL κλπ κλπ κάποια ευρά για τέλη ενεργοποίησης.... ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΩ???? Ας πάει ο κάθε εναλλακτικός να τσακωθεί, να πλακωθει στο ξύλο να κάνει ...επανάσταση , δεν με ενδιαφέρει τι θα κάνει και να με συνδέσει. Δεν μπορεί ή δεν θέλει ? Σόρρυ μπάρμπα, τα κουβαδάκια μου και σε άλλη παραλία. Τέλος με το θέμα του ΟΤΕ. Δεν με απασχολεί και δεν είναι δικαιολογία (δεν θα έπρεπε να είναι) απέναντι στον πελάτη της ΟΝ.

    Αυτή η άποψη είναι γενική και απόλυτη και δεν αφορά αποκλειστικά την ΟΝ.

    Μπορεί οι υπηρεσίες της ΟΝ να είναι ΤΕΛΕΙΕΣ...λυπάμαι δεν θα το μάθω ποτέ. Αυτό θα μας το πουν οι ίδιοι οι χρήστες της και το μέλλον της. Εμένα με έχει χάσει και έχω εξηγήσει πολλάκις τους λόγους.

    (Ενας από τους οποίους είναι -για να μην ξεχνιόμαστε- πως εχουν παρκάρει μόνιμα τον εξοπλισμό τους εδώ στο σπίτι μου προς φύλαξη, εδώ και 2 μήνες και 10 μέρες ακριβώς).

    Αυτό λέγεται αδιαφορία? Σεβασμός στον πελάτη? Θα σας γελάσω και δεν το θέλω.

  14. #59
    Εγγραφή
    19-04-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ
    Router
    PIRELLI DISCUS
    Φιλε αναστασιε για μια ακομη φορα θα συμφωνησω και εγω με την αποψη σου!Το θεμα δεν ειναι ο οτε και η ον οσο και αν σε πολουσ απο εμας φταινε και οι δυο!Το ζητημα ειναι και το εχω ξαναπει αλλα ενοχλησε καποιους και το σβησανε!Οταν λοιπον σταματησει να υπαρχει η γνωστη ελληνικη μιζερια σε καθετι καινουργιο και πρωτοποριακο και παψει επιτελους αυτος ο κομπλεξισμος ισως τοτε να αλλαξουμε νεοτροποια και να δουμε τις εξελιξεις με αλλο ματι και να καταφερουμε να παμε μπροστα και οχι να περιμενουμε να κανουμε ενα βημα οταν οι αλλοι εχουν κανει δεκα!!Αυτο ορισμενους μαλλον τους ενοχλει!

  15. #60
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Speedtouch 585i(v6)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AnastasiosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω μεγαλε επιβραβευω και θα συνεχιζω να επιβραβευω οποιον μου δειχνει κατι καλυτερο απο τον προηγουμενο και δεν αναφερομαι μονο σε καινοτομες υπηρεσιες αλλα και σε τιμες που αγγιζουν τα δεδομενα στο εξωτερικο. Αν εσυ προτιμας να μενεις με οτε επειδη θα εχεις ενα αψογο τηλεφωνο μεινε. Εγω γουσταρω να μπορω να παρω εξωτερικο και να μην τρεμω , γουσταρω να σερφαρω στο ιντερνετ και να πεταω , γουσταρω να ξεχναω οτι ειμαι Ελληνας με οτι προβληματα αυτο συνεπαγεται για μια ξενη εταιρεια με Ελληνες υπαλληλους που εξαρταται απο εναν παροχο του δημοσιου κ.λ.π
    Αν ειμαι οπαδος της επειδη περυσι ειχα 1mbit γραμμη ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΣΤΟ PEAK ΤΗΣ (ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΟ PC ΜΟΥ) και τωρα εχω το limit της οσο και αν ειναι αυτο (και φταιει ο οτε που δεν αγγιζει τα 10 , αλλα τα 7), αν εχω iptv και υπηρεσιες onrec oncinema, αν εχω απεριοριστες κλησεις αστικες υπεραστικες και στο εξωτερικο , τοτε ναι , βαφτισε με οπαδο , δεν εχω κανενα προβλημα , απ'το να καθομαι να μεμψιμοιρω για οτι προβλημα παρουσιαζεται , προτιμω να χαιρομαι και να ειμαι προσγειωμενος στην Ελληνικη πραγματικοτητα.
    Ναι στα 4mbit θα ειμασταν ακομα , αν εβλεπες πως κινηθηκαν ολοι μολις εσκασε η βομβα των 10 , θα το ειχες διαπιστωσει και μονος σου.

    Ολοι ειπαν τις αποψεις τους , κανεις δεν χαρακτηριστηκε ως οπαδος πλην εμου επειδη ειμαι "υπερ" της On που στη τελικη ειμαι και πελατης της , δικαιουμαι να εχω αποψη , εδω ολοι βγαζουν συμπερασματα χωρις καν να ειναι πελατες.

    "Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος σαν πελάτης της ΟΝ" = Άποψη

    "Αν δεν υπήρχε η ΟΝ δεν θα υπήρχε η τάδε", "αν δεν υπήρχε η ΟΝ (και η κάθε ΟΝ) δεν θα βλέπαμε 10 Mbps" = Υπερβολή, ακρότητα, φανατισμός, οπαδισμός, άγνοια όπως γουστάρεις πες το.

    Επαναλαμβάνω είσαι ευχαριστημένος και χαίρεσαι και πολύ καλά κάνεις. Εγώ είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με τον πάροχό μου σε όλα όσα έχουμε συμφωνήσει και χαίρομαι επίσης. Δεν του είμαι ευγνώμονας όμως. Μου παρέχει υπηρεσίες και τον πληρώνω. Άποψη για την ΟΝ και την κάθε ΟΝ έχω και θα έχω όσο διαβάζω αυτό το forum. Ο τίτλος τιου θέματος δεν είναι "προβλήματα ενεργοποιημένων" ή κάτι παρεμφερές με βάση το οποίο να "πετάγομαι" στο άσχετο. Ο φίλος που το άνοιξε ρωτάει αν αξίζει η συσκεκριμένη εταιρεία. Σε αυτή την ερώτηση χωράνε απόψεις ενεργοποιημένων αλλά και μη ενεργοποιημένων, απόψεις οποιουδήποτε παρακολουθεί τις εξελίξεις ασχέτως παρόχου (Για όλους όσους αναρωτιούνται γιατί συνδρομητές άλλων παρόχων ασχολούνται με τα νήματα της ΟΝ).

    Αν πραγματικά πιστεύεις ότι ένας πάροχος χωρίς να το έχει στα άμεσα πλάνα του δημιουργεί ή αναβαθμίζει ιδιόκτητο δίκτυο για να δώσει όσα ο καινούργιος ανταγωνισμός μέσα σε 2 μήνες, δεν εχω να πω τίποτα άλλο. Αν η ΟΝ ήταν πρωτοπόρος εταιρεία όπως λέει τότε οι υπόλοιποι παροχείς που "δεν ήθελαν" να προσφέρουν αντίστοιχες υπηρεσίες θα το έκαναν μετά απο 1 χρόνο τουλάχιστον και θα φαινόταν. Άλλο λανσάρω μια υπηρεσία πρώτος, άλλο καινοτομώ και πρωτοπορώ δίνοντας κάτι που δεν έχει να δώσει ο ανταγωνισμός.

Σελ. 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τελικά Αξίζει ή 24/1;
    Από hercules_j στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-08, 23:47
  2. αξιζει τελικα?
    Από hydro στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-07, 11:18
  3. αξιζει τελικα???
    Από stratos77 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-05, 10:45
  4. ΤΕΛΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ?
    Από isp στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-03, 21:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας