Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 138
  1. #1
    Εγγραφή
    16-05-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εχω κανει αιτηση στην ον για το πακετο των 35ευρω.Ειναι καλη η επιλογη μου η να το ακυρωσω τωρα που ειναι νωρις?προτεινετε κατι αλλο?Μηπως αλλη εταιρεια ειναι καλυτερη?Ευχαριστω!

  2. #2
    Εγγραφή
    26-02-2007
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    speedpot
    Κατ'αρχας αν δεν απασχολει το θεμα με τα κλειδωμενα router και/η εχεις σκοπο να παρεις αλλο router τοτε οκ.

    Κατα τα αλλα, το να γινεις συνδρομητης στην ΟΝ ειναι σαν να παιζεις Τζοκερ.

    Αμα ειναι καλη η γραμμη σου εκ των προτερων δεν θα εχεις προβλημα.
    Αν εχει ομως καποιο προβλημα την εκατσες μεγαλε και χαιρετα μου τον πλατανο.

    Ημουν και εγω θυμα της ΟΝ για περιπου ενα μηνα και τραβηξα τα πανδηνα.
    Τωρα πηγα ΟΤΕ και εχω το κεφαλι μου ησυχο.

    Η αποφαση δικη σου.

    Υ.Γ. Κοιτα και αν μπαινει αλλος εναλλακτικος στην περιοχη σου (Εγω θα προτιμουσα ΝetOne.)
    Το Αναλογιστικό, το Αναλογιστικό. Το Αναλογιστικό πολύ το αγαπώ!

  3. #3
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Πεύκη
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    1.376
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Bauedtec
    Φίλε, χωρίς να θέλω να λειτουργήσω οπαδικά (μακριά από μένα τέτοια συμπεριφορά), μια και έχω κάνει αίτηση στη NetOne, κι εγώ θα σου συνιστούσα την NetOne. Αν θες ρίξε πρώτα μια ματιά στο αντίστοιχο subforum για να πάρεις μια ιδέα και σύγκρινε.

  4. #4
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    pirelli οπως στη Ducati
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Εξαρταται τι αναγκες εχεις φιλε , θελεις δωρεαν αστικα υπεραστικα , η θες παμφτηνες κλησεις εξωτερικου? θελεις iptv η θελεις voip κλησεις , οτι και να σου πουμε αν δεν συμβαδιζει με τις αναγκες σου θα παει χαμενο.
    Τσεκαρε τι παρεχει ο καθε παροχος και αποφασισε τι σε συμφερει καλυτερα.

  5. #5
    Εγγραφή
    19-04-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ
    Router
    PIRELLI DISCUS
    Το ιδιο θα σου ελεγα και εγω εξαρταται τι θε?Παντως triple paly σε λειτουργια αξιολογο μονο η on δινει.Με σταθερο τηλ και οχι voip!Αλλα αφου εκανες αιτηση τι ψαχνεσαι?Μην επηρεαζεσαι απο οτι ακους!Το νομισμα εχει δυο οψεις!

  6. #6
    Εγγραφή
    25-02-2006
    Μηνύματα
    1.499
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15023/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    6(dB) / 28(dB)
    Δες τις αναγκες σου και αποφασισε. Προσωπικα προτιμω την ΟΝ απο ολες τις αλλες αλλα και η ΝΕΤΟΝΕ δειχνει μια καλη εταιρια. Το προβλημα και με τις 2 ειναι οτι ειναι καινουργιες και σιγουρα ωσπου να λειτουργησουν τελεια σε ολους, θελει καποιο χρονο. Τριτη ενναλακτικη σου η Forthnet και μετα το χαος ¨

    ΤΗλεφωνο κανονικο εχει μονο η ΟΝ, τα αλλα 2 ειναι Voip, που εκτος των αλλων προβληματων (απο οσο λενε στα αλλα forum βεβαια δεν εχουν και τρομερες διαφορες) χρειαζεσαι και ρευμα για να εχεις τηλεφωνο. Νο ρευμα Νο τηλεφωνο.

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grphoto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες τις αναγκες σου και αποφασισε. Προσωπικα προτιμω την ΟΝ απο ολες τις αλλες αλλα και η ΝΕΤΟΝΕ δειχνει μια καλη εταιρια. Το προβλημα και με τις 2 ειναι οτι ειναι καινουργιες και σιγουρα ωσπου να λειτουργησουν τελεια σε ολους, θελει καποιο χρονο. Τριτη ενναλακτικη σου η Forthnet και μετα το χαος ¨

    ΤΗλεφωνο κανονικο εχει μονο η ΟΝ, τα αλλα 2 ειναι Voip, που εκτος των αλλων προβληματων (απο οσο λενε στα αλλα forum βεβαια δεν εχουν και τρομερες διαφορες) χρειαζεσαι και ρευμα για να εχεις τηλεφωνο. Νο ρευμα Νο τηλεφωνο.
    η Forthnet δεν έχει voip (δεν έχει ΑΤΑ στον χώρο του πελάτη)
    η Ον την μια γραμμή την έχει κανονικά Pstn για την δευτέρη την έχει voip (Μέσω ΑΤΑ )

  8. #8
    Εγγραφή
    25-02-2006
    Μηνύματα
    1.499
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15023/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    6(dB) / 28(dB)
    Μια ερωτησουλα διευκρινησης, χτες μιλουσα απο το γραφειο μου (Οτε τηλεφωνο με Vivodi 4αρα shared) με μια φιλη και ακουσα echo, την ρωταω λοιπον αν εχει κανενα παροχο και μου λεει ιντερνετ και τηλεφωνο απο Forthnet με το κλασικο παλιο τροπο οχι 2play. Της λεω λοιπον, παραξενο αυτο που ακουω αφου νομιζω οτι δεν εχεις voip, και μου απανταει οτι ο λογαριασμος της λεει voip πανω, οποτε να συμπερανω οτι ειναι τεχνολογιας voip αλλα οχι ως το ακρο του καταναλωτη? σωστα?

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grphoto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ερωτησουλα διευκρινησης, χτες μιλουσα απο το γραφειο μου (Οτε τηλεφωνο με Vivodi 4αρα shared) με μια φιλη και ακουσα echo, την ρωταω λοιπον αν εχει κανενα παροχο και μου λεει ιντερνετ και τηλεφωνο απο Forthnet με το κλασικο παλιο τροπο οχι 2play. Της λεω λοιπον, παραξενο αυτο που ακουω αφου νομιζω οτι δεν εχεις voip, και μου απανταει οτι ο λογαριασμος της λεει voip πανω, οποτε να συμπερανω οτι ειναι τεχνολογιας voip αλλα οχι ως το ακρο του καταναλωτη? σωστα?
    όλοι οι ενάλακτικοι έχουν voip, αλλός στον χώρο του πελάτη αλλός μετά, (ακόμα και η On)

  10. #10
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minicoopers Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω κανει αιτηση στην ον για το πακετο των 35ευρω.Ειναι καλη η επιλογη μου η να το ακυρωσω τωρα που ειναι νωρις?προτεινετε κατι αλλο?Μηπως αλλη εταιρεια ειναι καλυτερη?Ευχαριστω!
    Αγαπητέ χρήστη (and all). Μην περιμένεις από άλλους χρήστες να σου πουν για το ποια εταιρία είναι καλύτερη. Διάβασε μόνος σου και βγάλε τα συμπεράσματά σου.

    Πρώτα από όλα δες ποιοι εναλλακτικοί καλύπτουν την περιοχή σου. Διάβασε τις υπηρεσίες που παρέχει ο καθένας και στη συνέχεια τα προβλήματα, που αναφέρονται σε κάθε sub forum.

    O κάθε χρήστης μιλά με τις προσωπικές του εμπειρίες. Αυτό δεν σημαίνει ότι εσύ θα αντιμετωπίσεις τα ίδια ή καθόλου προβλήματα. Δηλαδή αν ο Νικαετός π.χ. είναι απόλυτα ευχαριστημένος από μια εταιρία, δεν σημαίνει πως και εσύ θα είσαι ή το αντίστροφο.

    Θα έλεγα λοιπόν, πως η επιλογή εταιρίας είναι προσωπικό "λαχείο" του κάθε χρήστη. Εσύ πρέπει να ρισκάρεις.

    Θα σου απαντήσω, με τον τρόπο που μου απάντησε ένας γνωστός μου δικηγόρος, ΤΕΛΕΙΩΣ άσχετος με τα των ISP. Φϊλε Νίκο, λέει, έλα μια βόλτα στα δικαστήρια μαζί μου. Δες τα πινάκια των υποθέσεων. Μέτρα πόσες αγωγές - μηνύσεις χρηστών εκκρεμούν για κάθε ISP ή εναλλακτικό. Αν το όνομα κάποιας εταιρίας λείπει, τότε αυτήν επέλεξε. (Προς το παρόν είναι ελάχιστες - μία ή δύο, που το όνομά τους εμφανίζεται σπανιότατα ). Το ίδιο λοιπόν συμβουλεύω να κάνεις και εσύ, φυσικά όχι στα δικαστήρια, αλλά στο φόρουμ.

  11. #11
    Εγγραφή
    10-04-2007
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    286
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone/hol
    DSLAM
    HOL - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Netgear DG834PN
    SNR / Attn
    12.3(dB) / 33(dB)
    Γεια και απο εμενα.

    Πολυ σωστος ο Νικαετός αλλα εγω παρόλα αυτά θα ριψοκινδυνέψω μια απάντηση. Η ερώτηση ειναι αν αξίζει τον ΚΟΠΟ η On και οχι αν αξίζει η On. Αν ρωτουσες το δευτερο θα σου ελεγα πως οντως κανεις δεν μπορει να το απαντησει αυτο παρα μονο εσυ. Επειδη ομως ρωτας το πρωτο, τοτε η -προσωπικη μου παντα αποψη- ειναι πως,

    ΟΧΙ. ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

    Αυτα. Καλη τυχη.



    Children of the Night.

  12. #12
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Η βιβοντι και η ΟΝ δεν αξιζουν τον κοπο σε καμια περιπτωση. Επελεξε καλυτερα κατι μεταξυ χολ φορθνετ και netone.

  13. #13
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Αν η επιλογή σου είναι μια υπηρεσία με συγκεκριμένο, προρυθμισμένο ρουτεράκι , τότε η επιλογή είναι Netone χωρίς δεύτερη σκέψη.
    Δεν αξίζει η Ον
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tem : 17-05-07 στις 08:41.


  14. #14
    Εγγραφή
    16-05-2007
    Περιοχή
    ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    #1
    panosk




    Εγγραφή: 16-05-2007
    Ηλικία: 38 Φύλο:
    Μηνύματα: 1

    Αξιζει τελικα η ΟΝ ΤΕΛΕΚΟΜ?

    --------------------------------------------------------------------------------

    Γεια σας παιδια.Αξιζει τελικα η ΟΝ ΤΕΛΕΚΟΜ?Ακουσα τοσα που εχω μπερδευτει.Θα ηθελα τη γνωμη καποιου που μενει στο χολαργο.Προτεινετε κατι αλλο?Δεν ειμαι ειδικος, οποτε το μονο που με νοιαζει ειναι ΙΝΤΕΡΝΕΤ τηλεφωνο και αν το σημα για την τιβι ειναι καλυτερο απο κεραια?ευχαριστω

  15. #15
    Εγγραφή
    07-03-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    14055/1023
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ
    SNR / Attn
    13(dB) / 26(dB)
    Έλεος... Υπάρχει ήδη νήμα με τον ίδιο ακριβώς τίτλο... Γιατί ντε και καλά όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι που έχει απαντηθεί χιλιάδες φορές, πρέπει να ανοίγει και ένα νέο νήμα?????

Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τελικά Αξίζει ή 24/1;
    Από hercules_j στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-08, 23:47
  2. αξιζει τελικα?
    Από hydro στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-07, 11:18
  3. αξιζει τελικα???
    Από stratos77 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-05, 10:45
  4. ΤΕΛΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ?
    Από isp στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-03, 21:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας