Σελ. 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 130
  1. #46
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.892
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πότε έγινε αυτό;Σήμερα μαζί με αυτό, ή παλαιότερα;;
    Νόμιζα ότι έγραφε για διαφορετικά, όχι "κοινό"/σημερινό. Έγινε πέρσι ή προπέρσι νομίζω...

  2. #47
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νόμιζα ότι έγραφε για διαφορετικά, όχι "κοινό"/σημερινό. Έγινε πέρσι ή προπέρσι νομίζω...
    Δεν το ήξερα...αλλά όντως, το άρθρο αυτό μιλάει για το σημερινό δημοψήφισμα.

  3. #48
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.669
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέχασαν να αναφέρουν στο ΑΠΕ ότι οι Ελβετοί ψήφισαν να μην υπάρχει κατωτατος μισθός...
    Για την ακρίβεια ψήφισαν να μην δημιουργηθεί ένας κατώτατος μισθός, όχι να καταργηθεί. Η Ελβετία δεν έχει κατώτατο μισθό, αλλά οι πολιτικοί προσπαθούν να ορίσουν έναν εδώ και μερικά χρόνια.

  4. #49
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.892
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την ακρίβεια ψήφισαν να μην δημιουργηθεί ένας κατώτατος μισθός, όχι να καταργηθεί. Η Ελβετία δεν έχει κατώτατο μισθό, αλλά οι πολιτικοί προσπαθούν να ορίσουν έναν εδώ και μερικά χρόνια.
    Δεν έγραψα για κατάργηση.

  5. #50
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.669
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έγραψα για κατάργηση.
    Το ξέρω, αλλά δεν είναι ξεκάθαρο από το μήνυμά σου

  6. #51
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν πρόσεξα κάπου στο άρθρο να λέει τί νούμερα κάνει η Ελβετική κρατική τηλεόραση... γιατί άλλο να πληρώνεις κάτι που χρησιμοποιείς (και απολαμβάνεις, ενδεχομένως), κι άλλο να πληρώνεις κερατιάτικα για κυβερνητική προπαγάνδα και μόνο.

  7. #52
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πρόσεξα κάπου στο άρθρο να λέει τί νούμερα κάνει η Ελβετική κρατική τηλεόραση... γιατί άλλο να πληρώνεις κάτι που χρησιμοποιείς (και απολαμβάνεις, ενδεχομένως), κι άλλο να πληρώνεις κερατιάτικα για κυβερνητική προπαγάνδα και μόνο.
    Να σε ρωτήσω, καλοπροαίρετα ΠΑΝΤΑ!Βλέπεις ειδήσεις στην ερτ και λες ότι κάνει προπαγάνδα, ή έχεις δει μόνο την εκπομπή της ακριβοπούλου;Προσωπικά πιστεύω ότι το δελτίο της είναι το πιο ισοροπημένο στην ελληνική τιβι.Δες αυτό εδώ:http://webtv.ert.gr/ert1/eidiseis/05...eltio-idiseon/
    και περιμένω την γνώμη σου, χωρίς κομματικές παρωπίδες(δεξιές, αριστερες και κεντρώες)

    μετά κάνε μια σύγκριση:

    https://www.youtube.com/watch?v=B9g3-QZlxaQ
    άντε δες και αυτό:https://www.youtube.com/watch?v=-8m1xBMqAfM

  8. #53
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σωστα λες οτι ´προσωπικα πιστευεις´, ειναι προσωπικό κι εγω προσωπικα δεν πιστευω. Κι ακομη κι αν ειναι ετσι, όλες τις υπόλοιπες ώρες τι εχει να δεις; Να ηταν μονο η Ακριβοπουλου... μόνη ανάσα ο Μητσικώστας, που κι αυτόν για ξεκάρφωμα τον έβαλαν. Συνολικά, θεωρω οτι δεν αξιζει να πληρώνω ουτε δέκα ευρω το χρονο γίαυτο που προσφέρει. Και για να αφήσουμε το προσωπικά το δικο μου και το δικο σου, δες τα νουμερα που κανει.

  9. #54
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστα λες οτι ´προσωπικα πιστευεις´, ειναι προσωπικό κι εγω προσωπικα δεν πιστευω. Κι ακομη κι αν ειναι ετσι, όλες τις υπόλοιπες ώρες τι εχει να δεις; Να ηταν μονο η Ακριβοπουλου... μόνη ανάσα ο Μητσικώστας, που κι αυτόν για ξεκάρφωμα τον έβαλαν. Συνολικά, θεωρω οτι δεν αξιζει να πληρώνω ουτε δέκα ευρω το χρονο γίαυτο που προσφέρει. Και για να αφήσουμε το προσωπικά το δικο μου και το δικο σου, δες τα νουμερα που κανει.
    Τι εννοείς ξεκαρφωμα..?Η σάτιρα που κάνει είναι για όλους.Δεν μπορούμε να χαιρόμαστε όταν κρίνει την μία πλευρά και όταν κρίνει την άλλη λέμε αα είναι ξεκαρφωμα...τα νούμερα είναι χαμηλά γιατί έχει πολλές εκπομπές που δεν κάνουν τηλεθέαση και αυτός είναι ο σκοπός της.Πχ τα υπέροχα ντοκυμαντέρ!Όμως έχει εκπομπές που κάνουν μεγαλύτερα νούμερα πχ η πρωινή εκπομπή κάνει 10-15%.Το μεσημεριανό δελτίο κάνει 10-13%..αλλά δεν είναι αρκετό ώστε να ανέβει ο μέσος όρος.Κανονικα θα έπρεπε τα προγράμματα που δεν κάνουν νούμερα να πάνε στην ερτ2 και τα καλά στην ερτ1 ώστε να φανεί η πραγματική αντοχή.

  10. #55
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κανονικα για σενα... για μενα, κανονικα θα επρεπε να μην το πληρώνω εκβιαστικά. Για ολα τα αλλα εχεις αντίλογο, εδω δεν μου είπες κατι. Με ποιο δικαίωμα με υποχρεώνουν να πληρώνω ενα προϊόν που δεν θελω;

  11. #56
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σε ρωτήσω, καλοπροαίρετα ΠΑΝΤΑ!Βλέπεις ειδήσεις στην ερτ και λες ότι κάνει προπαγάνδα, ή έχεις δει μόνο την εκπομπή της ακριβοπούλου;Προσωπικά πιστεύω ότι το δελτίο της είναι το πιο ισοροπημένο στην ελληνική τιβι.Δες αυτό εδώ:http://webtv.ert.gr/ert1/eidiseis/05...eltio-idiseon/
    και περιμένω την γνώμη σου, χωρίς κομματικές παρωπίδες(δεξιές, αριστερες και κεντρώες)

    μετά κάνε μια σύγκριση:

    https://www.youtube.com/watch?v=B9g3-QZlxaQ
    άντε δες και αυτό:https://www.youtube.com/watch?v=-8m1xBMqAfM
    Δηλαδη εσυ τις ειδησεις ΟΛΩΝ των καναλιων τις θεωρεις αμεροληπτες?
    καπου πρεπει να σταματησει νομιζω και η συγκριση με τις αλλες χωρες ή με το ιδιωτικο γιατι δεν εχουν ολα το ιδιο μετρο συγκρισης.
    Σιγουρα υπαρχουν και αλλες χωρες με δημοσια καναλια αλλα αυτα τα καναλια προσφερουν στο κοινο,σε αντιθεση με εδω στην Ελλαδα που το δημοσιο δεν προσφερει τιποτα.Πες μου μια εκπομπη τον τελευταιο μηνα που εκανε υψηλη τηλεθεαση.Γιατι δεν αγοραζει ελληνικες παραγωγες?γιατι δεν δημιουργει το ιδιο?δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα?

  12. #57
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικα για σενα... για μενα, κανονικα θα επρεπε να μην το πληρώνω εκβιαστικά. Για ολα τα αλλα εχεις αντίλογο, εδω δεν μου είπες κατι. Με ποιο δικαίωμα με υποχρεώνουν να πληρώνω ενα προϊόν που δεν θελω;
    Τι να σου πω εγώ τώρα;Σε όλο τον κόσμο έτσι είναι.Αφού το σύνταγμα λέει ότι πρέπει να υπάρχει δημόσιά τιβι, αν δεν την πλήρωνες απο τη δεη με 3 ευρώ το μήνα,δηλαδή 36 το χρόνο, θα την πλήρωνες έμμεσα με τη φορολογία.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη εσυ τις ειδησεις ΟΛΩΝ των καναλιων τις θεωρεις αμεροληπτες?
    καπου πρεπει να σταματησει νομιζω και η συγκριση με τις αλλες χωρες ή με το ιδιωτικο γιατι δεν εχουν ολα το ιδιο μετρο συγκρισης.
    Σιγουρα υπαρχουν και αλλες χωρες με δημοσια καναλια αλλα αυτα τα καναλια προσφερουν στο κοινο,σε αντιθεση με εδω στην Ελλαδα που το δημοσιο δεν προσφερει τιποτα.Πες μου μια εκπομπη τον τελευταιο μηνα που εκανε υψηλη τηλεθεαση.Γιατι δεν αγοραζει ελληνικες παραγωγες?γιατι δεν δημιουργει το ιδιο?δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα?
    Που να ξέρω τι κάνουν εκεί στην ερτ...εγώ μιλάω γενικά.Αν θες τη γνώμη, μου τα ιδιωτικά κανάλια δεν είναι καθόλου αντικειμενικά.Θα ακολουθήσουν τα συμφέροντά τους.ΠΧ σήμερα το τάδε κόμμα, αύριο εκείνο.Μακάρι αυτό να είναι αλήθεια:http://www.gossip-tv.gr/media-tv/sto...eires-stin-ert

  13. #58
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σου πω εγώ τώρα;Σε όλο τον κόσμο έτσι είναι.Αφού το σύνταγμα λέει ότι πρέπει να υπάρχει δημόσιά τιβι, αν δεν την πλήρωνες απο τη δεη με 3 ευρώ το μήνα,δηλαδή 36 το χρόνο, θα την πλήρωνες έμμεσα με τη φορολογία.
    Ή καλύτερα να την κάνουν συνδρομητική.
    Όποιος θέλει να βλέπει ας πληρώνει, οι υπόλοιποι γιατί να πληρώσουμε για κάτι που μας είναι εντελώς άχρηστο?
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  14. #59
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Εδώ κάποιες παλιές πραγματικά καλές παραγωγές που είχαν (π.χ. "Ορκιστείτε Παρακαλώ") δεν φρόντισαν εγκαίρως να της ψηφιοποιήσουν, ώστε να μην καταστραφούν ανεπιστρεπτί με το χρόνο.

    Να έχουν διορισμένους όμως 100άδες άχρηστους πενταπλοθεσίτες-παράσιτα, μπορούσαν.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  15. #60
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Για πέστε μου, πόσες φορές προβλήθηκε ο Αξελός ή ο Κορνήλιος Καστοριάδης από την ιδιωτική τηλεόραση; Μπείτε ΥΤ και θα βρείτε αρκετές στην ΕΡΤ.

    Πόσες εκπομπές έχετε δει στην ιδιωτική τηλεόραση για το αρχαίο ελληνικό θέατρο με τον (κορυφαίο) Γεωργουσσόπουλο; Ξανά, hint, ΥΤ και ΕΡΤ

    Μην μιλήσω για προβολές περιοχών της Ελλάδας (γεωγραφία), μην πιάσω ευρύτερα πολιτιστικά, μην αναφερθώ σε σπάνιες (και δύσκολες) ταινίες ελληνικού κινηματογράφου.

    Τα παραπάνω εντελώς τυχαία από μνήμης και απειροελάχιστα παραδείγματα της προσφοράς της δημόσιας τηλεόρασης

    Αν δεν σας απασχολούν προσωπικά, τότε το πρόβλημα είναι δικό σας και όχι της δημόσιας τηλεόρασης.

    Προφανώς και δεν παραγνωρίζω το ότι η ΕΡΤ έχει τις αμαρτίες παρελθόντος τεράστιες και ότι ίσως το πιο ασυγχώρητο πράγμα που έκανε η "πρώτη φορά" ήταν απλά να συνεχίσει το μαγαζί στο ίδιο μοτίβο.

    Αλλά, μην μιλάμε και για την ΕΡΤ τόσο απαξιωτικά, κάντε μια βόλτα στο ΥΤ και τα ξαναλέμε. Ή δέστε το και αλλιώς, η ιδιωτική τηλεόραση με τόσες δεκαετίες έχει να μας δώσει σε ποιότητα Απαράδεκτους και 3 Χάριτες και εκατοντάδες εκατομμύρια σε θαλασσοδάνεια (που και αυτά τα πληρώνουμε εμείς, εκτός και αν σας ξέφυγε κάτι)

    Αλλά, μην απαξιώνουμε έτσι τη δημόσια τηλεόραση, επειδή πιθανώς μερικοί να αρκούνται σε Σερβάϊβο και Μάστερ Σεφ στις απαιτήσεις τους
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PopManiac : 06-03-18 στις 16:17.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-17, 20:37
  2. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-16, 23:06
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-16, 22:46
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-16, 16:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας