Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 130
  1. #91
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι.Διότι το bbc είναι σε μια χώρα 55 εκ πολιτών.Η Ελβετία έχει μικρότερο πλυθησμό από εμάς, και το έκανα ώστε να δούμε τον τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζουν την δημόσια τιβι τους.
    Ναι, σωστά!
    Να βάλουμε στην εξίσωση μισθούς, παιδεία, υγεία, ποιότητα ζωής κλπ, ή αυτά είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο?
    Επίσης έχουμε στοιχεία για το πως αντιμετωπίζει η κάθε ελβετική κυβέρνηση την δημόσια ραδιοτηλεόραση, αν έχει Καλφαγιάννηδες και μνημεία πεσόντων με φράσεις εφευρέσεις του Σώρα (δες υπογραφή μου) στην είσοδο, ή αυτά είναι ψιλά γράμματα?
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  2. #92
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα τηλεοπτικά τέλη στην Ελβετία, από τα υψηλότερα στην Ευρώπη, ανέρχονται σήμερα σε 451 φράγκα (περίπου 392 ευρώ). Το 2019 το ποσό θα μειωθεί στα 365 ελβετικά φράγκα. Θα καταβάλλεται όμως από όλους, ακόμη και από αυτούς που δεν διαθέτουν τηλεοπτικούς ή ραδιοφωνικούς δέκτες, καθώς οι αρχές αποδέχτηκαν το σκεπτικό ότι πολλοί παρακολουθούν πλέον τηλεόραση ή ραδιόφωνο μέσω του Ίντερνετ.
    Ναι μην τους πάρει ο δι^&*(
    Το είδα και τα πήρα ελαφρώς όταν με ενημέρωσαν
    Μέχρι χθες πλήρωνα μόνο "ράδιο" CHF (200-300 το χρόνο, δεν θυμάμαι)
    Από του χρόνου θα πληρώνω και τηλεόραση θέλω δεν θέλω.
    Καλύτερα να τα έδινα αυτά τα 400 CHF στην ΕΡΤ...
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  3. #93
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μην τους πάρει ο δι^&*(
    Το είδα και τα πήρα ελαφρώς όταν με ενημέρωσαν
    Μέχρι χθες πλήρωνα μόνο "ράδιο" CHF (200-300 το χρόνο, δεν θυμάμαι)
    Από του χρόνου θα πληρώνω και τηλεόραση θέλω δεν θέλω.
    Καλύτερα να τα έδινα αυτά τα 400 CHF στην ΕΡΤ...
    Ευχαριστώ για την ειρωνεια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giwrgosth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, σωστά!
    Να βάλουμε στην εξίσωση μισθούς, παιδεία, υγεία, ποιότητα ζωής κλπ, ή αυτά είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο?
    Επίσης έχουμε στοιχεία για το πως αντιμετωπίζει η κάθε ελβετική κυβέρνηση την δημόσια ραδιοτηλεόραση, αν έχει Καλφαγιάννηδες και μνημεία πεσόντων με φράσεις εφευρέσεις του Σώρα (δες υπογραφή μου) στην είσοδο, ή αυτά είναι ψιλά γράμματα?
    Πάλι στραβά το πήρες.Ωραία, ας αλλάξουμε χώρα.Ιρλανδία:με πληθυσμό 6,4 εκ πολίτες, μια χώρα που πέρασε μνημόνιο.Πληρώνουν 160 ευρώ το χρόνο, εμείς 36.

  4. #94
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την ειρωνεια.

    - - - Updated - - -



    Πάλι στραβά το πήρες.Ωραία, ας αλλάξουμε χώρα.Ιρλανδία:με πληθυσμό 6,4 εκ πολίτες, μια χώρα που πέρασε μνημόνιο.Πληρώνουν 160 ευρώ το χρόνο, εμείς 36.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Televi...lic_of_Ireland

    για το 2012 1,411,787 άδειες, απο τις όποιες οι 407,927 οι λεγόμενες welfare

    Πόσα ρολόγια είπαμε πληρώνουν τα 36 τον χρόνο;


    Ακόμα εκεί είναι tv license ο όρος και όχι τέλος ΕΡΤ

  5. #95
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την ειρωνεια.
    Δεν είναι ειρωνεία, αλήθεια είναι. Ελβετία μένω και επειδή βλέπω online καμία φορά ΕΡΤ θα προτιμούσα να τα έδινα αυτά στην ΕΡΤ αν πρέπει να τα δώσω σε κάποιον (που θα με υποχρεώσουν από του χρόνου, έχω δεν έχω TV, βλέπω/δε βλέπω Ελβετική TV).
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  6. #96
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://en.wikipedia.org/wiki/Televi...lic_of_Ireland

    για το 2012 1,411,787 άδειες, απο τις όποιες οι 407,927 οι λεγόμενες welfare

    Πόσα ρολόγια είπαμε πληρώνουν τα 36 τον χρόνο;


    Ακόμα εκεί είναι tv license ο όρος και όχι τέλος ΕΡΤ
    7,4 εκ ρολόγια.Βγάλε σκάλες, κοινόχρηστα που δεν πληρώνουν.Οι εισπράξεις, σύμφωνα με το λινκ σου, είναι 214 εκ ευρώ.Εμάς είναι 190.Άρα τι μου λες, ότι είναι δίκαιο 1,5 εκ πολιτών να πληρώνει 214 εκ και εμάς άδικο που 7,4 εκ πληρώνουν 190 εκ;;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι ειρωνεία, αλήθεια είναι. Ελβετία μένω και επειδή βλέπω online καμία φορά ΕΡΤ θα προτιμούσα να τα έδινα αυτά στην ΕΡΤ αν πρέπει να τα δώσω σε κάποιον (που θα με υποχρεώσουν από του χρόνου, έχω δεν έχω TV, βλέπω/δε βλέπω Ελβετική TV).
    Όντως είσαι ελβετία;Αν ναι , τότε μπορείς να μας πεις για την ποιότητα, και για το κλιμα που υπήρχε στα μμε για το δημοψήφισμα;

  7. #97
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως είσαι ελβετία;Αν ναι , τότε μπορείς να μας πεις για την ποιότητα, και για το κλιμα που υπήρχε στα μμε για το δημοψήφισμα;
    Τα δημοψηφίσματα είναι για τους Ελβετούς, όχι για τους καλά αμειβόμενους μετανάστες
    Ελβετική τηλεόραση δε βλέπω και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ασχοληθεί με τις εφημερίδες (πιο πολύ με ενδιαφέρει η άποψη της LeMonde παρά μιας Ελβετικής). Μπορώ να ρωτήσω τη φίλη μου όμως αν το θυμηθώ...
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  8. #98
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    ''6.700 ευρώ για να δούμε τον Ράμφο στην ΕΡΤ!''

    http://www.enimerosi24.gr/173046/670...5%cf%81%cf%84/

  9. #99
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάλι στραβά το πήρες.Ωραία, ας αλλάξουμε χώρα.Ιρλανδία:με πληθυσμό 6,4 εκ πολίτες, μια χώρα που πέρασε μνημόνιο.Πληρώνουν 160 ευρώ το χρόνο, εμείς 36.
    Αυτό που λέω είναι ότι δεν μπορεί να γίνει σύγκριση, δεν έχουμε μέγεθος να συγκρίνουμε, εκτός αν έχεις ζήσει πολλά χρόνια στην Ελβετία ή την Ιρλανδία και γνωρίζεις την κουλτούρα τους. Διαφορετικά μην παραθέτεις νούμερα, δεν λένε κάτι και ο καθένας μας μπορεί να τα μεταφράσει όπως τον βολεύουν.
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  10. #100
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giwrgosth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που λέω είναι ότι δεν μπορεί να γίνει σύγκριση, δεν έχουμε μέγεθος να συγκρίνουμε, εκτός αν έχεις ζήσει πολλά χρόνια στην Ελβετία ή την Ιρλανδία και γνωρίζεις την κουλτούρα τους. Διαφορετικά μην παραθέτεις νούμερα, δεν λένε κάτι και ο καθένας μας μπορεί να τα μεταφράσει όπως τον βολεύουν.
    Μα δεν μιλάω για την ποιότητα...μιλάω για την οικονομική πλευτά..

    - - - Updated - - -

    Όσοι λέτε για προπαγάνδα, ορίστε, σήμερα ο μιτσι έκανε σάτιρα για την αντωνοπούλου...δείτε, το πρώτο θεμα:
    https://www.youtube.com/watch?v=KJpwiyug_gw

  11. #101
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    7,4 εκ ρολόγια.Βγάλε σκάλες, κοινόχρηστα που δεν πληρώνουν.Οι εισπράξεις, σύμφωνα με το λινκ σου, είναι 214 εκ ευρώ.Εμάς είναι 190.Άρα τι μου λες, ότι είναι δίκαιο 1,5 εκ πολιτών να πληρώνει 214 εκ και εμάς άδικο που 7,4 εκ πληρώνουν 190 εκ;;

    - - - Updated - - -



    Όντως είσαι ελβετία;Αν ναι , τότε μπορείς να μας πεις για την ποιότητα, και για το κλιμα που υπήρχε στα μμε για το δημοψήφισμα;
    Το 2011 το ανταποδοτικό ήταν 296 εκ ευρώ για την ΕΡΤ, το 2006 ήταν μισο δίς κοντά

    Εσύ βγαίνεις και λες ορίστε στην Ιρλανδία πληρώνουν παραπάνω, ενώ δεν αναφέρεις ότι εκεί πληρώνουν λιγότεροι παραπάνω, εδώ πληρώνουν όσοι λαμβάνουν ρεύμα, έχουν δεν έχουν τηλεόραση.

  12. #102
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 2011 το ανταποδοτικό ήταν 296 εκ ευρώ για την ΕΡΤ, το 2006 ήταν μισο δίς κοντά

    Εσύ βγαίνεις και λες ορίστε στην Ιρλανδία πληρώνουν παραπάνω, ενώ δεν αναφέρεις ότι εκεί πληρώνουν λιγότεροι παραπάνω, εδώ πληρώνουν όσοι λαμβάνουν ρεύμα, έχουν δεν έχουν τηλεόραση.
    Το ανταποδοτικό τέλος ήταν μισό δις μόνο το 2006, προφανώς λόγω της eurovision στην Αθηνα...

    http://www.iefimerida.gr/news/110650...BC%CF%8E%CE%BD

    αλήθεια, πόσοι είναι αυτοί που δεν έχουν τηλεόραση, ή ραδιόφωνο;Το τέλος από το 2014 είναι 190 εκ.Με αυτό θα γίνει η σύγκριση!Όχι με πριν 5 και 10 χρόνια!

  13. #103
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ανταποδοτικό τέλος ήταν μισό δις μόνο το 2006, προφανώς λόγω της eurovision στην Αθηνα...

    http://www.iefimerida.gr/news/110650...BC%CF%8E%CE%BD

    αλήθεια, πόσοι είναι αυτοί που δεν έχουν τηλεόραση, ή ραδιόφωνο;Το τέλος από το 2014 είναι 190 εκ.Με αυτό θα γίνει η σύγκριση!Όχι με πριν 5 και 10 χρόνια!
    Κατάλαβα, με ότι μας συμφέρει θα γίνει η σύγκριση ......not


    Οσο για την δικαιολογία πως το κόστος ήταν αυτό λόγο της eurovision, απλά έλεος


    Και όμως είναι πολλοί αυτοί που δεν έχουν τηλεόραση και ραδιό, δες για παράδειγμα την Ιρλανδία, μάλιστα εκεί το λένε tv license και όχι τέλος για την ΕΡΤ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 07-03-18 στις 00:42.

  14. #104
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατάλαβα, με ότι μας συμφέρει θα γίνει η σύγκριση ......not


    Οσο για την δικαιολογία πως το κόστος ήταν αυτό λόγο της eurovision, απλά έλεος


    Και όμως είναι πολλοί αυτοί που δεν έχουν τηλεόραση και ραδιό, δες για παράδειγμα την Ιρλανδία, μάλιστα εκεί το λένε tv license και όχι τέλος για την ΕΡΤ.
    Σταματάω εδώ λοιπόν...άποψή σου, και άποψή μου.

    ΥΓ:το καλοκαίρι που λήγει το μνημονιο να αποφασίσουμε το μέλλον της χώρας με τα ποσοστά ανεργίας, χρέους και ανάπτυξης του έτους 2000 και όχι του 2017

    - - - Updated - - -

    Απίστευτη παραδοχή της ΕΡΤ-3: "Οι οπαδοί επέβαλαν το κείμενο της ανακοίνωσης"

    http://www.sport24.gr/media/apisteyt...s.5109523.html

  15. #105
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων

    ΥΓ:το καλοκαίρι που λήγει το μνημονιο
    Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα, σε καλό να μας βγει βραδιάτικα σχεδόν μου λύθηκε το άντερο στο γέλιο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-17, 20:37
  2. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-16, 23:06
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-16, 22:46
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-16, 16:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας