Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-49 από 49

Θέμα: IP TV

  1. #46
    Εγγραφή
    12-07-2002
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 13,9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lefteris Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει βαλει κανεις στο videobox κανενα Brigde για να μεταφερει το δυκτιο κοντα του?
    Ρωταω γιατι εγω εβαλα ενα Brigde τις usr αλλα δεν παιζει η tv μονο το ΟΝREC , ONCINEMA και δεν θελω να περναω παλι καλωδια. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος?
    Εγώ όπως το χω ξαναγράψει...
    Έχω το Pirelli στο γραφείο μου και το videobox στο σαλόνι (μαζί με άλλα πράγματα που χρειάζοντε σύνδεση στο net) στο σαλόνι καταλήγει ethernet καλωδιο που το χω περάσει για την ώρα απ το μπαλκόνι και καρφώνεται πάνω σε ένα modem/router (που τό χρησιμοποιώ σαν bridge αυτή την στιγμή) της LevelOne .. αυτό μοιράζει σε videobox, xbox κτλ... (και μοιράζει και wireless γιατί το pirelli δεν το εμπιστεύομαι..) στο videobox όλα παίζουν άψογα.. ενώ με άλλο modem και το ίδιο setup παίζουν κλασσικά onrec-oncinema ...
    Υπόψην ότι το έχω bridge WITHOUT nat...

    Επίσης επειδή είδα να κυκλοφορούν backup αρχεία απο routers εδώ.. να τονίσω πως σε περίπτωση που χει βάλει κάποιος ένα απο δαυτα το πιό πιθανό είναι να χει μόνο onrec-oncinema με οποιοδήποτε setup.. και αυτό γιατί στο bin μεσα εχει δηλωμένο στην 192.168.1.5 την mac του videobox του χρήστη που έκανε το backup και όχι του χρήστη που το κάνει restore... έτσι απλά για να αποκλείουμε ενδεχόμενα

    Ps. Κάτι που ξέχασα.. αν και δεν πρέπει να παίζει ρόλο αφού σαν dhcp θα ζητήσει έτσι κιαλλιός την .5... έχω δηλώσει μέσα στο bridge την mac του videobox να πέρνει καρφωτά την .5 για παν ενδεχόμενο..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Craven : 01-06-07 στις 11:29.
    Σας αρέσει η rock μουσική? Absolute Rock στην διεύθυνση http://www.absolute-rock.com

  2. #47
    Εγγραφή
    07-03-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    14055/1023
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ
    SNR / Attn
    13(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cnp5 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ταινία που έρχεται τον Ιούνιο:
    La Science des rêves AKA The science of Sleep (2006) User Rating: 7.6/10 (10,811 votes)
    School for Scoundrels (2006) User Rating: 6.0/10 (4,520 votes)
    DOA: Dead or Alive (2006) User Rating: 4.9/10 (4,508 votes)
    Fair Play (2006) User Rating: 6.5/10 (72 votes)
    The Notorious Bettie Page (2005) User Rating: 6.8/10 (1,833 votes)
    Submission L.A. (2006) User Rating: 3.5/10 (11 votes)
    Le Temps qui reste (2005) User Rating: 7.3/10 (1,515 votes)
    Tom yum goong (2005) AKA Warrior King User Rating: 6.8/10 (5,658 votes)
    Toute la beauté du monde (2006) User Rating: 4.9/10 (64 votes)
    The Trouble with Men and Women User Rating: 4.3/10 (38 votes)
    Zombies (2003) User Rating: 4.6/10 (11 votes)
    Από που είναι αυτά τα στοιχεία?

  3. #48
    Εγγραφή
    05-01-2006
    Περιοχή
    Α. Πατήσια, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.153
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13002/838
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΛΑΤΥ
    Router
    Alcatel-Lucent CellPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitris73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από που είναι αυτά τα στοιχεία?
    οι ταινίες είναι αυτές του newsletter, που πήραμε όλοι μας με email. Μπορείς, επίσης, να το βρεις και στο κυρίως site της OnTelecoms.
    Το site για τις πληροφορίες των ταινιών είναι από το imdb (Internet Movie Database), όπου μπορείς να βρεις πληροφορίες για χιλιάδες ταινίες (ακόμα και του παλιού Ελληνικού κινηματογράφου πχ "Η Αλίκη στο Ναυτικό")
    no comment...

  4. #49
    Εγγραφή
    19-04-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ
    Router
    PIRELLI DISCUS
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Craven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ όπως το χω ξαναγράψει...
    Έχω το Pirelli στο γραφείο μου και το videobox στο σαλόνι (μαζί με άλλα πράγματα που χρειάζοντε σύνδεση στο net) στο σαλόνι καταλήγει ethernet καλωδιο που το χω περάσει για την ώρα απ το μπαλκόνι και καρφώνεται πάνω σε ένα modem/router (που τό χρησιμοποιώ σαν bridge αυτή την στιγμή) της LevelOne .. αυτό μοιράζει σε videobox, xbox κτλ... (και μοιράζει και wireless γιατί το pirelli δεν το εμπιστεύομαι..) στο videobox όλα παίζουν άψογα.. ενώ με άλλο modem και το ίδιο setup παίζουν κλασσικά onrec-oncinema ...
    Υπόψην ότι το έχω bridge WITHOUT nat...

    Επίσης επειδή είδα να κυκλοφορούν backup αρχεία απο routers εδώ.. να τονίσω πως σε περίπτωση που χει βάλει κάποιος ένα απο δαυτα το πιό πιθανό είναι να χει μόνο onrec-oncinema με οποιοδήποτε setup.. και αυτό γιατί στο bin μεσα εχει δηλωμένο στην 192.168.1.5 την mac του videobox του χρήστη που έκανε το backup και όχι του χρήστη που το κάνει restore... έτσι απλά για να αποκλείουμε ενδεχόμενα

    Ps. Κάτι που ξέχασα.. αν και δεν πρέπει να παίζει ρόλο αφού σαν dhcp θα ζητήσει έτσι κιαλλιός την .5... έχω δηλώσει μέσα στο bridge την mac του videobox να πέρνει καρφωτά την .5 για παν ενδεχόμενο..
    The Discus™ PowerLine Adapter enables broadband data transmission over the power line.
    Building a home network could not be easier. With the Pirelli adapter, no additional wiring is needed. Just plug the adapter into a power outlet and then connect it to a PC or set-top box through an Ethernet port.


    Αυτο ισως βοηθησει!!
    http://www.pirellibroadband.com/en_I...LC_Adapter.pdf
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AUDIOBIL : 01-06-07 στις 18:55.

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας