Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    19-09-2003
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.082
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα
    Εκανα αιτηση 11/05 εχοντας στο μυαλο οτι ως τις 31/05 εχουμε 15 εργασιμες περιθωριο.
    Εκοψα και τη dsl για να μη χρεωθω εξτρα μηνα αδικα (31/05 θα κλεισει)
    Μετα απο επικοινωνια μαζι σας μαθαινω οτι απο τον οτε εχουμε πιθανη ημερομηνια παραδοσης γραμμης στις 13/06. 24 εργασιμες δηλαδη μετα την αιτηση μου.

    1)Ειναι σχεδον διπλασιο απο το "νομιμο" 13ημερο? Γιατι ετσι?
    2)Στις 13/06 θα παραδωθει η γραμμη απο τον οτε και θα ειναι ολα ετοιμα η τοτε θα ξεκινησει η φορητοτητα?
    3)Σε καθε περιπτωση μιας που εχω επιλεξει ανενεργο βροχο θα ηθελα οπωσδηποτε να παραδωθει η γραμμη το νωριτερο δυνατο εστω και χωρις φορητοτητα γιατι οπως καταλαβαινετε απο τις 31/05 internet κομμενο. Στις 31/05 που ειναι 15 εργασιμες θα εχει παραδωθει η γραμμη εστω και χωρις φορητοτητα ωστε να εχω ιντερνετ?
    4)Οταν παραδιδεται η γραμμη χωρις φορητοτητα τι ακριβως γινεται? Τι θα συνδεσω στο ρουτερ που θα ειναι συνδεμενο στο ανενεργο ζευγος και τι στο netmod που ειναι συνδεμενο στο παλιο ζευγος του οτε? Τι θα χτυπαει? Απο που θα παιρνω και απο που θα με παιρνουν?
    5)Θελω να συστησω ενα φιλο μου. Πρεπει να περιμενω να ενεργοποιηθω ωστε να τον συστησω και να επωφεληθω του προγραμματος ανταμοιβης? Μπορει τωρα να κανει την αιτηση ενεργοποιησης του και στην πορεια αφου ενεργοποιηθω να πουμε οτι εγω τον συστησα? Γινεται αυτο? Η πρεπει ντε και καλα ενας ενεργοποιημενος να συστησει καποιον που δεν εχει κανει αιτηση? Οκ εγω πρεπει να ειμαι ενεργοποιημενος. Αλλα αυτος που συστηνω μπορει να κανει αιτηση και στην πορεια να πουμε οτι εγω τον συστησα?

  2. #2
    Το avatar του μέλους Netone2
    Netone2 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akaloith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα
    Εκανα αιτηση 11/05 εχοντας στο μυαλο οτι ως τις 31/05 εχουμε 15 εργασιμες περιθωριο.
    Εκοψα και τη dsl για να μη χρεωθω εξτρα μηνα αδικα (31/05 θα κλεισει)
    Μετα απο επικοινωνια μαζι σας μαθαινω οτι απο τον οτε εχουμε πιθανη ημερομηνια παραδοσης γραμμης στις 13/06. 24 εργασιμες δηλαδη μετα την αιτηση μου.

    1)Ειναι σχεδον διπλασιο απο το "νομιμο" 13ημερο? Γιατι ετσι?
    2)Στις 13/06 θα παραδωθει η γραμμη απο τον οτε και θα ειναι ολα ετοιμα η τοτε θα ξεκινησει η φορητοτητα?
    3)Σε καθε περιπτωση μιας που εχω επιλεξει ανενεργο βροχο θα ηθελα οπωσδηποτε να παραδωθει η γραμμη το νωριτερο δυνατο εστω και χωρις φορητοτητα γιατι οπως καταλαβαινετε απο τις 31/05 internet κομμενο. Στις 31/05 που ειναι 15 εργασιμες θα εχει παραδωθει η γραμμη εστω και χωρις φορητοτητα ωστε να εχω ιντερνετ?
    4)Οταν παραδιδεται η γραμμη χωρις φορητοτητα τι ακριβως γινεται? Τι θα συνδεσω στο ρουτερ που θα ειναι συνδεμενο στο ανενεργο ζευγος και τι στο netmod που ειναι συνδεμενο στο παλιο ζευγος του οτε? Τι θα χτυπαει? Απο που θα παιρνω και απο που θα με παιρνουν?
    5)Θελω να συστησω ενα φιλο μου. Πρεπει να περιμενω να ενεργοποιηθω ωστε να τον συστησω και να επωφεληθω του προγραμματος ανταμοιβης? Μπορει τωρα να κανει την αιτηση ενεργοποιησης του και στην πορεια αφου ενεργοποιηθω να πουμε οτι εγω τον συστησα? Γινεται αυτο? Η πρεπει ντε και καλα ενας ενεργοποιημενος να συστησει καποιον που δεν εχει κανει αιτηση? Οκ εγω πρεπει να ειμαι ενεργοποιημενος. Αλλα αυτος που συστηνω μπορει να κανει αιτηση και στην πορεια να πουμε οτι εγω τον συστησα?

    Αγαπητέ akaloith

    Οι 13 εργάσιμες ημέρες υπολογίζονται από την ημέρα κατάθεσης του αιτήματος σου στο πληροφοριακό σύστημα του ΟΤΕ . Έτσι αν για κάποιο λόγο από την ημέρα που επικοινώνησες με την εξυπηρέτηση πελατών πέρασαν μερικές μέρες μέχρι να αποσταλούν τα απαραίτητα δικαιολογητικά και να γίνει η πιστοποίηση ορθότητας της αίτησης αυτές δεν αφορούν τον χρόνο των 13 ημερών. Η ημερομηνία 13/6 είναι η πιθανή ημερομηνία κατασκευής που αναφέρει το WCRM-LLu . Δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα είναι και αυτή αλλά μπορεί και νωρίτερα.

    Εφοσον έχεις ζητήσει ανενεργό με φορητότητα υπενθυμίζω πως αυτό που προσπαθούμε να πετύχουμε δίνοντας την φορητότητα σε δεύτερο χρόνο είναι να πιστοποιήσουμε την καλή λειτουργία του βρόχου και μετά να κάνουμε την μεταφορά του αριθμού έτσι ώστε αν παραδοθεί ο βρόχος με βλάβη από τον ΟΤΕ ( σύνηθες φαινόμενο) να μην αφήσουμε τον συνδρομητή χωρίς τηλέφωνο .

    Στο netmod δεν πρέπει να κανείς τίποτα . Στο νέο καλώδιο θα συνδέσεις την νέα υπηρεσία και θα εγκαταστήσεις το modem έχοντας και ένα τηλεφωνικό αριθμό από την εταιρεία ( όποτε θα έχεις και τηλέφωνο μέχρι να γίνει και η φορητότητα στον άλλο αριθμό ) Όταν μεταφερθεί και ο αριθμός απλά θα βάλεις άλλη μια συσκευή στο router για να έχεις και το αριθμό που μεταφέρθηκε. Μέχρι να γίνει η φορητότητα θα μπορείς να χρησιμοποιείς και το αριθμό στο netmod ( εισερχόμενες-εξερχόμενες) και όταν συνδέσεις το modem το ιδιο με τον αριθμό 211xxx που θα παραλάβεις .

    Σχετικά με την σύσταση θα πρέπει πρώτα να ενεργοποιηθείς για να αχείς το δικαίωμα σύστασης

    Μπορείς να κανείς σύσταση αν θέλεις και να μας προτείνεις όσους φίλους επιθυμείς. Θα κρατήσουμε τις συστάσεις σου και θα επικοινωνήσουμε μαζί τους αλλά η σύσταση θεωρείται έγκυρη και ισχύει από την στιγμή που γίνεσαι ενεργός πελάτης και μετά.

    Ελπίζω να βοήθησα .

    Υ.Γ ( Εάν θεωρείς ότι δεν έχεις ενημερωθεί σωστά μπορείς να μου στήλης τα στοιχεία σου με προσωπικό μήνυμα και θα φροντίσω αν επικοινωνήσουμε μαζί σου για ενημέρωση )

    Σε ευχαριστώ

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-08, 22:29
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-08, 19:30
  3. Αίτηση διακοπής πριν την ενεργοποιηση
    Από Alexandrerg στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-08, 12:47
  4. ακύρωση πριν την ενεργοποίηση
    Από airamhag στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-10-07, 23:50
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 14:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας