Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19
  1. #1
    Εγγραφή
    07-11-2003
    Περιοχή
    Βούλα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    407
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΟΥΛΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 9.2(dB)
    Καλησπέρα.

    Ήμουν κάτοχος connx στα 1024 μέχρι πριν από 1 εβδομάδα και με την πρόσφατη πτώση των τιμών αποφάσισα να την αναβαθμίσω στα 2048, αφού θα κόστιζε μόνο 1 ευρώ παραπάνω το μήνα. ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ !!!

    Η πρώτη στραβή ήρθε όταν μου είπαν ότι δεν δικαιούμαι το δωρεάν wireless router που διαφημίζουν με κάθε νέα σύνδεση connx μιας και "εσείς είστε ήδη χρήστης conn-x". Λες και δεν θα πληρώσω τα ίδια λεφτά με κάποιον που θα πάρει conn-x στα 2048 για πρώτη φορά. Ντροπή !!!

    Anyway, o κύριος του 134 που ανέλαβε να προωθήσει το αίτημά μου για 2048 με διαβεβαίωσε ότι δεν θα μείνω χωρίς Internet καθόλου ή έστω το πολύ 2-3 ώρες που θα διαρκέσουν οι εργασίες για την αλλαγή της ταχύτητάς μου... Από τότε έχουν περάσει 5 μέρες... Η γραμμή έπεσε την προηγούμενη Παρασκευή το πρωί, συγχρόνισε αμέσως στα 2048 αλλά δεν παίρνει IP me τίποτα (ούτε με τους παλιούς μου κωδικούς, ούτε με τον δοκιμαστικό της usr : otenet - otenet@otenet.gr pwd : otenet) !

    Κλήση στο 121 για βλάβη, με παίρνουν πίσω 2 μέρες μετά (Δευτέρα μεσημέρι), και η ευγενέστατη κατά τα άλλα κυρία με διαβεβαιώνει ότι θα προθήσει το αίτημά μου στα κεντρικά και μέσα στην ημέρα θα έχει η βλάβη αποκατασταθεί. Σηκώνομαι λοιπόν σήμερα το πρωί και το πράγμα ήταν χειρότερο... Δεν μπορούσε καν να συγχρονίσει το speedtouch. Κλήση πάλι στο 121, αναφέρω ότι το πρόβλημα παραμένει και, ασφαλώς, "μην ανησυχείται, σε 48 ώρες οι τεχνικού μας θα επικοινωνήσουν μαζί σας".

    Με άλλα λόγια, θα κλείσω 1 εβδομάδα χωρίς Internet και πάλι λύση δεν βλέπω να παίρνω... Κι όλα αυτά επειδή αποφάσισα να εμπιστευτώ την otenet (να ομολογήσω βέβαια ότι μέχρι τώρα δεν μου είχε δημιουργήσει άλλο πρόβλημα).

    Με βλέπω, αν δεν φτιαχτεί το πράγμα μέχρι την Παρασκευή, παίρνω και τους λέω να μου σταματήσουν τη συνδρομή, να μου αφήσουν τη γραμμή και να παίρνω Internet από άλλον ISP. Ως εδώ και μη παρέκει...

    P.S. : Δεν πιστεύω ρε παιδιά να φταίει το modem, έτσι ? Είναι το 530v6, Δουλεύει κανονικά σε μια conn-x 768 που υπάρχει στον επάνω όροφο του σπιτιού και απ'ότι μου είπαν και στο 134, υποστηρίζει την 2mbps γραμμή.

  2. #2
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    παρκαρισμένος στην Rascasse...
    Μηνύματα
    1.434
    Downloads
    63
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    22000/1024
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΡΩΠΙ
    Router
    ZTE H108NS
    πιάσε τα τηλ στο 134(ΟΤΕ) και στο 801 11 355555 (Οτενετ) μέχρι να "συγχρονίσουν" μεταξύ τους. Νομίζω ότι εκεί είναι το πρόβλημά σου.

  3. #3
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    conn-x έχει δεν είναι της ΟΤΕνετ πρόβλημα το 134 να καλέσει ο φίλος ή το 1242

  4. #4
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    παρκαρισμένος στην Rascasse...
    Μηνύματα
    1.434
    Downloads
    63
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    22000/1024
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΡΩΠΙ
    Router
    ZTE H108NS
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NoName22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    conn-x έχει δεν είναι της ΟΤΕνετ πρόβλημα το 134 να καλέσει ο φίλος ή το 1242

    στο connx η Οτενετ δίνει πρόσβαση στο ίντερνετ. όσοι έχουν connx το ξέρουν αυτό.

  5. #5
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ειπα το αντίθετο....είπα που πρέπει να απευθυνθεί.......

    Το κατανοεις αυτό?

  6. #6
    Εγγραφή
    07-11-2003
    Περιοχή
    Βούλα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    407
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΟΥΛΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 9.2(dB)
    Έχω καλέσει και 134 και 1242 παιδιά ! Τζίφος.

  7. #7
    εγώ που λέτε έκανα το λάθος να συμφωνήσω για connex talk 1024 τηλεφωνικώς. Μετά από ένα μηνα μου εβαλαν τελικα σκετη 1024 χωρις να το γνωριζω με αποτελεσμα εκτος κατι αναδρομικων μελλοντικων και παροντων τελων ο πρωτος λογαριασμος μαζι με το τελος συνδεσης να μου ερθει 181 ευρω. η ταχυτητα μου εφτανε συχνα τα 40kbps πραγμα που με αναγκασε να δηλωσω βλαβη. τελικα ηρθαν οι τεχνικοι σπιτι και μετρησαν την ταχυτητα μου 10 το πρωι σε 900kbps. το βραδυ ομως, χωρις να πεσει παλι στα 50 το παραδεχομαι, επιανε peak 350. δηλωνω δευτερη φορα βλαβη ενω πηγαινω και σε καταστημα του οτε στη νεα σμυρνη για το προβλημα της μη ενεργοποιησης τoy connex οπου μου λεει ενας goebeliskos προισταμενος με υφος "ετσι ειναι αυτα μαστορη δεν εισαι ο μονος" να κανω αιτηση παραπονου πραγμα που εκανα. παραλληλα απο τις βλαβες ενω μου ειπαν θα σας παρουμε εμεις, ποτε δεν πηραν. τελικα ειδα μια θεοσταλτη βελτιωση στην ταχυτητα μου και σαν κλασικοσ ελληνας δεν ασχοληθηκα παρα πανω. σκαει ομως ο δευτερος λογαριασμος και ανακαλυπτω πως για να τον αποκρυπτογραφησω χρειαζομαι ειδικο πτυχιο. 100 ευρω αυτη τη φορα χωρις να εχω παρει ποτε τηλ εκτος ωρων που δικαιουμαι δωρεαν.

  8. #8
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    491
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    12989 / 1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Pirelli Discus
    SNR / Attn
    11(dB) / 25(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iparout Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με βλέπω, αν δεν φτιαχτεί το πράγμα μέχρι την Παρασκευή, παίρνω και τους λέω να μου σταματήσουν τη συνδρομή, να μου αφήσουν τη γραμμή και να παίρνω Internet από άλλον ISP.
    αυτό ούτε να το σκέφτεσαι ... ενδεικτικά να σου πω, ότι η 768 DSL Line από τον ΟΤΕ, (μόνη της, χωρίς κωδικούς πρόσβασης, internet κτλ), είναι 17,5 ευρώ το μήνα, ενώ το αντίστοιχο πακέτο της conn-x, που περιέχει πρόσβαση, γραμμή και όλα, είναι 18,5 ευρώ το μήνα, και της otenet στα 16,5 ευρώ το μήνα

    να αλλάξεις εντελώς από conn-x / otenet και να βάλεις άλλο πακέτο , οκ... αλλά μην κάνεις το λάθος να αφήσεις μόνο γραμμή...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marioscs : 28-05-07 στις 02:31.

  9. #9
    Εγγραφή
    22-04-2007
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    92970/9330
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Εγω δεν καταλαβαινω γιατι οταν παιρνουν τα λεφτα ολα ειναι καλα ενω οταν ειναι να φτιαξουν κατι τρεχουν να κρυφτουν πισω απο διακοσια τηλεφωνα και αντε να βρεις εσυ την ακρη που ουτε ο Θησεας στο λαβυρινθο δεν θα εβρισκε. Ελλας το μεγαλειο σου

  10. #10
    Εγγραφή
    21-11-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Δεν το νομίζω αυτό manic, όταν δηλώνεις βλάβη γίνεται ελεγχος και σε καλουνε μολις αποκατασταθει, δεν νομιζω οτι θα στο κανουν την ίδια μέρα βέβαια αφου πάντα θα υπάρχουν προβλήματα.
    Θέμα υπομονής είναι πάντα και αν χασεις τις μέρες σου ζητάς και μια πιστωση ωστε να μην χάσεις και τα χρήματά σου!
    Θυμάμαι και γω μολις έκανα την 1024 κατέβαζα με 17kb, πήρα τηλέφωνο και μετα απο λίγες μέρες κατεβαζα με 98-101kb!

  11. #11
    Εγγραφή
    22-04-2007
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    92970/9330
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Μερες? Μερες? Καλα ειμαστε σοβαροι? Δεν ξερω τι υπομονη εχετε παιδια αλλα εχω κανει και εξωτερικο και εχω δει τη διαφορα. Πρωτον εκει δεν ψαχνεις να βρεις την ακρη μονος σου μεταξυ provider adsl γραμμης και τηλεφωνικου δικτυου, ενα τηλεφωνο παιρνεις. Με ενδιαφερει εμενα να ακουω στο τηλεφωνο αν εχει προβλημα ο ΟΤΕ η οι γραμμες η ο παροχος? ΦΤΙΑΞΤΕ ΤΟ!!Δευτερον μιλαμε παντα για ωρες και οχι μερες. Χαθηκε η αιτηση και τετοιες π....αριες δεν υπαρχουν. Και τριτον οταν στελνουν τεχνικο ειναι παντα με δικα τους εξοδα, μερος του συμβολαιου ειναι αλλωστε.

  12. #12
    Εγγραφή
    21-11-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Καλά σίγουρα υπάρχουν και οι περίεργες περιπτώσεις που σίγουρα δεν βγάζεις άκρη!!!
    Μάλλον είναι που δεν μου έχει τύχει κάτι ακόμα
    Μου φαίνεται οτι για τον τεχνικό τον στέλνουν δωρεάν αν διαπιστωθεί βλάβη..

  13. #13
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicpanic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τριτον οταν στελνουν τεχνικο ειναι παντα με δικα τους εξοδα, μερος του συμβολαιου ειναι αλλωστε.
    Ηρθε καποιος τεχνικος σε σενα και τον πληρωσες;;
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  14. #14
    Εγγραφή
    21-11-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maik49 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηρθε καποιος τεχνικος σε σενα και τον πληρωσες;;
    Μήπως δεν είχε βρει βλάβη???

  15. #15
    Εγγραφή
    22-04-2007
    Περιοχή
    ΒΕΡΟΙΑ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    92970/9330
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ετυχε σε φιλο μου που δεν ηξερε απο αυτα. Νομιζε οτι ειχε βλαβη. Σαν να τον τιμωρουσε ο ΟΤΕ επειδη δεν ηξερε. Μην νομιζουμε βεβαια οτι εκεινος που εμφανιστηκε απο τον ΟΤΕ ηξερε.... μην τρελαθουμε κιολας
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manicpanic : 01-06-07 στις 19:15.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-06, 22:48
  2. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-06, 13:10
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-06, 07:05

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας