Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.583
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.300/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linksys WAG120
    SNR / Attn
    7(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Λοιπον παιδια, περασα 4 μηνες αναμονη για να βαλω Tellas. Μου κοβεται μια μερα το τηλ και μου λενε απο τον πΟΤΕ οτι ειμαι πλεον στην Tellas. Το τηλεφωνο νεκρο ομως. Επικοινωνω με Τellas και μου λενε θα στειλουν τεχνικο. 1,5 μηνα μετα ακομα δεν εχει γινει τιποτα. Δεν εχω τηλεφωνο 1,5 μηνα και μελη της οικογενειας το χρειαζονται για την δουλεια τους. Αποτελεσμα; υπερογκα ποσα στα κινητα μας και καθολου aDSL. Φυσικα ο πρωτος λογαριασμος εσκασε μυτη, σαν να μου παρηχαν καποια υπηρεσια. Εχω πει οτι μεχρι την δευτερα αν δεν εχω τα παντα ενεργοποιημενα θα απευθυνθω σε δικηγορο και στο Κεντρο Προστασιας Καταναλωτη. Επισης ετοιμαζομαι να μιλησω με καναλια. Και ραδιοσταθμους. Ηδη ο Radio Gold τους εχει ξεφτυλισει. Μονος μου δεν ξερω τι θα καταφερω. Αν ομως μαζευτουμε πολλοι θα καταφερουμε κατι σιγουρα. Αν οχι επευθυνομενοι στην Tellas τοτε στα καναλια. φανταστειτε να παρουμε ολοι τηλ στον ΑΝΤ1 και να του πουμε το ιδιο πραγμα. Το θεμα πιστευω οτι εχει ξεφυγει και αρκετα μας κοροϊδεψαν. Κατι πρεπει να κανουμε. Οσοι εχετε ενεργοποιηθει μην μου πειτε οτι δουλευει οπως πρεπει να δουλευει και εσεις εχετε προβλημα. Ας ενωθουμε ολοι λοιπον, και θα τα κατεφερουμε. Προτεινω για αρχη να στειλουμε ολοι συντονισμενα e-mail στην Tellas και στο κεντρο προστασιας καταναλωτη. Και βλεπουμε. Τι λετε;

  2. #2
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Speedtouch 585i(v6)
    Να υποθέσω οτι κατά τη διάρκεια του 1,5 μήνα τους έπαιρνες τηλέφωνο απαιτώντας να στείλουν τεχνικό έτσι; Το λέω γιατί αν τους αφήσεις από ότι φαίνεται δεν πρόκειται να κάνουν τίποτα ουτως ή άλλως.
    Κατά τη γνώμη μου κακώς περίμενες 4 μήνες για την ενεργοποίηση που δεν έχει έρθει ακόμα και ακόμα χειρότερα που ανέχεσαι να είσαι χωρίς τηλέφωνο 1,5 μήνα. Καταγγελία σύμβασης, ακύρωση επι τόπου και στρέφεσαι αλλού. Δεν νομίζω ότι θα ιδρώσει το αυτί τους με άλλους τρόπους όπως έχουν αποδείξει άλλωστε με τόσα που γράφονται στο forum.

    Γενικά θα ήθελα να πω σε όσους ταλαιπωρούνται από οποιονδήποτε πάροχο ότι δεν πρέπει να υπάρχει μεγάλη ανοχή σε τέτοια ζητήματα. Ζητάς κάτι, αν δεν μπορούν να σου το προσφέρουν τότε δίνεις ενα λογικό περιθώριο χρόνου και αν δεν γίνει κάτι, τους χαιρετάς και δοκιμάζεις αλλού. Αν η πλειοψηφία των καταναλωτών που έχουν πρόβλημα δεν έδειχνε υπερβολική ανοχή, τότε ίσως να χτύπαγε κάποιο καμπανάκι κινδύνου στις εταιρείες και να αφιέρωναν χρόνο, χρήμα και προσπάθεια εκεί που μετράει, στις υπηρεσίες τους και την εξυπηρέτηση και όχι στο marketing και την επικοινωνία.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.583
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.300/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linksys WAG120
    SNR / Attn
    7(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Teras1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να υποθέσω οτι κατά τη διάρκεια του 1,5 μήνα τους έπαιρνες τηλέφωνο απαιτώντας να στείλουν τεχνικό έτσι; Το λέω γιατί αν τους αφήσεις από ότι φαίνεται δεν πρόκειται να κάνουν τίποτα ουτως ή άλλως.
    Κατά τη γνώμη μου κακώς περίμενες 4 μήνες για την ενεργοποίηση που δεν έχει έρθει ακόμα και ακόμα χειρότερα που ανέχεσαι να είσαι χωρίς τηλέφωνο 1,5 μήνα. Καταγγελία σύμβασης, ακύρωση επι τόπου και στρέφεσαι αλλού. Δεν νομίζω ότι θα ιδρώσει το αυτί τους με άλλους τρόπους όπως έχουν αποδείξει άλλωστε με τόσα που γράφονται στο forum.

    Γενικά θα ήθελα να πω σε όσους ταλαιπωρούνται από οποιονδήποτε πάροχο ότι δεν πρέπει να υπάρχει μεγάλη ανοχή σε τέτοια ζητήματα. Ζητάς κάτι, αν δεν μπορούν να σου το προσφέρουν τότε δίνεις ενα λογικό περιθώριο χρόνου και αν δεν γίνει κάτι, τους χαιρετάς και δοκιμάζεις αλλού. Αν η πλειοψηφία των καταναλωτών που έχουν πρόβλημα δεν έδειχνε υπερβολική ανοχή, τότε ίσως να χτύπαγε κάποιο καμπανάκι κινδύνου στις εταιρείες και να αφιέρωναν χρόνο, χρήμα και προσπάθεια εκεί που μετράει, στις υπηρεσίες τους και την εξυπηρέτηση και όχι στο marketing και την επικοινωνία.

    Μα εννοειτε οτι τους κυνηγαω ανελεητα. Συνέχεια τηλεφωνα. Πως μπορω να καταγγειλω την συμβαση και πως θα γινει χωρις να τους δωσω τα χρηματα των 12 μηνων που ειναι στο συμβολαιο; Αν το κανω με βλεπω για On.

  4. #4
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euklidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα εννοειτε οτι τους κυνηγαω ανελεητα. Συνέχεια τηλεφωνα. Πως μπορω να καταγγειλω την συμβαση και πως θα γινει χωρις να τους δωσω τα χρηματα των 12 μηνων που ειναι στο συμβολαιο; Αν το κανω με βλεπω για On.
    Αν δε σε πειράζουν οι τρύπες ασφαλείας, το μόνιμα "Off" firewall και ο χρόνος ενεργοποίησης (αργούν πολύ και αυτοί), για να μην αναφέρω την απουσία port forwarding, η οποία δυσκολεύει ή και κάνει αδύνατη τη χρήση κάποιων προγραμμάτων στο Internet.
    Αν δε σου είναι απαραίτητη η τηλεόραση, θα σου πρότεινα να κοιτάξεις προς ΝΕΤ ΟΝΕ (αν δεν καλύπτει θα σου πρότεινα υπομονή και ΟΤΕ με Altec αορίστου).
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  5. #5
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.583
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.300/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linksys WAG120
    SNR / Attn
    7(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από A_gamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δε σε πειράζουν οι τρύπες ασφαλείας, το μόνιμα "Off" firewall και ο χρόνος ενεργοποίησης (αργούν πολύ και αυτοί), για να μην αναφέρω την απουσία port forwarding, η οποία δυσκολεύει ή και κάνει αδύνατη τη χρήση κάποιων προγραμμάτων στο Internet.
    Αν δε σου είναι απαραίτητη η τηλεόραση, θα σου πρότεινα να κοιτάξεις προς ΝΕΤ ΟΝΕ (αν δεν καλύπτει θα σου πρότεινα υπομονή και ΟΤΕ με Altec αορίστου).
    Απο θεμα firewall και θεματα ασφαλειας δεν πολυκαιγομαι. Τρεχω linux και εκει μπορω να κανω τα κολπακια μου. Για το port forwarding το ξερω ηδη αλλα καποιοι γνωστοι που βαλαν δεν εχουν προβλημα μεχρι στιγμης. Οσων αφορα το χρονο ενεργοποιησης. 20-25 μερες το πολυ.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Router
    Speedtouch 585i(v6)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euklidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα εννοειτε οτι τους κυνηγαω ανελεητα. Συνέχεια τηλεφωνα. Πως μπορω να καταγγειλω την συμβαση και πως θα γινει χωρις να τους δωσω τα χρηματα των 12 μηνων που ειναι στο συμβολαιο; Αν το κανω με βλεπω για On.

    5. ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ - ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ
    5.1. Η ισχύς της Σύμβασης αρχίζει από την ημερομηνία ενεργοποιήσεως των
    Τηλεπικοινωνιακών Υπηρεσιών.
    Είχες ποτέ τηλέφωνο ή ADSL;
    Σε πήραν ποτέ τηλέφωνο να σε ενεργοποιήσουν; Σου έδωσαν κωδικούς; Σου είπε κάποιος οτι έχεις ενεργοποιηθεί; Από ότι συμπεραίνω, όχι. Άρα δεν είσαι ενεργοποιημένος. Αφού δεν έχεις ενεργοποιηθεί δεν ισχύει καμία σύμβαση με την tellas, άρα δεν είχες ποτέ υπηρεσία, άρα δεν πληρώνεις τίποτα. Απλά ακυρώνεις. Εφόσον αυτά ισχύουν τότε μπορείς να καταγγείλεις και το γεγονός ότι σου έστειλαν λογαριασμό χωρις να ισχύει η σύμβαση.

  7. #7
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euklidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο θεμα firewall και θεματα ασφαλειας δεν πολυκαιγομαι. Τρεχω linux και εκει μπορω να κανω τα κολπακια μου. Για το port forwarding το ξερω ηδη αλλα καποιοι γνωστοι που βαλαν δεν εχουν προβλημα μεχρι στιγμης. Οσων αφορα το χρονο ενεργοποιησης. 20-25 μερες το πολυ.

    Τόσο είναι η Net One που ανέφερα (και γρηγορότερη). Για την ΟΝ, μην εμπιστεύεσαι την ιστοσελίδα της, αλλά το section στο forum.
    Όσο για το port forwarding, εξαρτάται από τις εφαρμογές που τρέχεις. Οποιοδήποτε Ρ2Ρ πρόγραμμα και αρκετά online games επηρεάζονται δραματικά από την έλλειψη ports.
    Αυτά και συγχωρήστε με για την απόκλιση από το θέμα που συζητιέται στο παρόν thread.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος A_gamer : 26-05-07 στις 16:35.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  8. #8
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.583
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.300/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linksys WAG120
    SNR / Attn
    7(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πριν λιγο τους πηρα τηλ. και κλασσικα το κοιτανε το θεμα μου. Ναι 1,5 μηνα εχουν το χαρτι οι τεχνικοι και το κοιταζουν. Ελεος... Για αυτο σας λεω. Να μαζευτουμε να τα κανουμε ανω κατω εκει μεσα γιατι δεν μας βλεπω καλα. Προσωπικα προτιμω να μην βλεπω αυτους καλα παρα εμενα

  9. #9
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.583
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.300/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linksys WAG120
    SNR / Attn
    7(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μήπωε τελικά δεν εχει κανείς πρόβλήμα; Δεν βλέπω κίνηση...

  10. #10
    Το avatar του μέλους hlapatsas
    hlapatsas Guest
    Φίλε μου υπάρχουν πολλοί με το γνωστό πρόβλημα αλλά απλά δεν κάθονται να ασχοληθούν.\
    Πάνε σε άλλη <<πορτοκαλιά>>.....
    Εγώ την έκανα την αίτηση ακύρωσης την προηγούμενη Παρασκευή και ακόμα δεν έχουν ενημερώσει το υποτιθέμενο-σύστημα τους γιατί για εμένα σύστημα σε αυτήν την εταιρία δεν υφίσταται.

  11. #11
    Εγγραφή
    27-08-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    ανάλογα
    ISP
    γείτονας
    Router
    ένα γκρί
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hlapatsas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου υπάρχουν πολλοί με το γνωστό πρόβλημα αλλά απλά δεν κάθονται να ασχοληθούν.\
    Πάνε σε άλλη <<πορτοκαλιά>>.....
    Εγώ την έκανα την αίτηση ακύρωσης την προηγούμενη Παρασκευή και ακόμα δεν έχουν ενημερώσει το υποτιθέμενο-σύστημα τους γιατί για εμένα σύστημα σε αυτήν την εταιρία δεν υφίσταται.
    ακριβώς αυτό. Πλέον η όλη κατάσταση είναι υπερβόλικα κουραστική...

  12. #12
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.583
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.300/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linksys WAG120
    SNR / Attn
    7(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυτο ειναι το θεμα ομως. Οτι κανεις δεν κανει τιποτα και αυτοι οι αλητες βρισκουν πατημα ετσι και τα κανουν. Παντα θα υπαρχουν θυματα να δουλευουν. Εγω ετοιμαζομαι για διακοπη αλλα στον Ευαγγελατο θα παρω ενα τηλ. πηρα το πρωι στον ΑΝΤ1 και μου δωσαν το τηλ της εκπομπης

Παρόμοια Θέματα

  1. Υπάρχει πρόβλημα με το voip όσοι έχουν otenet???
    Από sidigeo στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-08, 14:39
  2. Οσοι εχουν πρόβλημα με 8800 GT
    Από Phaethon στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-07, 17:38
  3. Όσοι έχουν πρόβλημα με ΙΕ7 και speedtouch
    Από kadronarxis στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-07, 12:15
  4. [Siemens] Οσοι έχουν Siemens xPressLink
    Από al0000 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-07, 17:01
  5. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-06, 11:25

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας