Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Fritz
    Καλησπέρα σε όλους!

    Έχω μία ISDN με ένα MSN. Με ενδιαφέρει να κρατήσω και τα δύο νούμερα οπότε ζήτησα από τον ΟΤΕ να μου κάνει το ένα MSN νέα σύνδεση, να μου μετατρέψει το ISDN σε PSTN και να μου κόψει το DSL (έχω από γείτονα για προσωρινά).

    Η ερώτησή μου είναι: Αν αυτό συμβεί όπως λέει ο ΟΤΕ σε τρεις ημέρες που θα έρθει ο τεχνικός, είναι OK να ζητήσω 2play στη γραμμή που υποβιβάστηκε από το ISDN ή θεωρείται και αυτή σαν το MSN ώς νέα γραμμή και θα χρεωθώ διακοπή συμβολαίου?

    Φιλικά,
    Γιάννης

  2. #2
    Εγγραφή
    30-07-2005
    Μηνύματα
    382
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Forthnet
    Σε οτι αφορα την παροχη ADSL δεν μπορω να σε βοηθησω.
    Σε οτι αφορα την μετατροπη της γραμμης απο ISDN σε PSTN μολις προχτες τελειωσα.
    Αιτηση στο 134 στις 31/5.
    Μου λενε παρε μετα απο τρεις εργασιμες [5/6] στο 8399200 (τεχνικοι ΟΤΕ) για ραντεβου.
    Τριτη 5/6 τηλεφωνω στους τεχνικους για ραντεβου.Δεν υπηρχε καμια αιτηση.
    Παιρνω στο 134 και αναφερω το θεμα.Κοιταει η κοπελλα, δε βλεπω τιποτα μου λεει.
    Απο τοτε σε καθε αιτηση στο 134 κραταω τον αριθμο θεσης εργασιας και την ωρα.
    Την επομενη φορα...
    Νεο αιτημα λοιπον στο 134, και νε αημερομηνια για ραντεβου 7/6.
    Πεμπτη 7/6 τηλεφωνο στους τεχνικους για ραντεβου.Ευτυχως στην περιοχη (Νεα Κηφισια) δεν με αργησαν οι τεχνικοι και κλεισαμε ραντεβου για 12/6 (να ερθουν να παρουν το νετμοντ).
    Οντως Τριτη 12/6 ηρθαν και το πηραν.
    Σημερα 14/6 ενημερωθηκε το συστημα ΟΤΕ για το status της γραμμης μου (PSTN) και μπορεσα να κανω αιτηση για 1 αοριστου γραμμη ΟΤΕ μεχρι να ερθουν και οι εναλλακτικοι απο εδω.
    Ειχα και εγω MSN το οποιο ομως το κατηργησα.Προσοχη ο λογαριασμος φετος του ΟΤΕ εβγαινε στο MSN νουμερο και οχι στο κυριο νουμερο.Δεν ξερω τι γινεται σε περιπτωση που το αποστειλουμε σαν αποδεικτικο της γραμμης που κατεχουμε αν δημιουργει προβλημα.
    Ζητησα και αναγνωριση κλησης,για να μην υπαρξει υποψια μεταφορας της γραμμης σε PCM.

  3. #3
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gr_john Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους!

    Έχω μία ISDN με ένα MSN. Με ενδιαφέρει να κρατήσω και τα δύο νούμερα οπότε ζήτησα από τον ΟΤΕ να μου κάνει το ένα MSN νέα σύνδεση, να μου μετατρέψει το ISDN σε PSTN και να μου κόψει το DSL (έχω από γείτονα για προσωρινά).

    Η ερώτησή μου είναι: Αν αυτό συμβεί όπως λέει ο ΟΤΕ σε τρεις ημέρες που θα έρθει ο τεχνικός, είναι OK να ζητήσω 2play στη γραμμή που υποβιβάστηκε από το ISDN ή θεωρείται και αυτή σαν το MSN ώς νέα γραμμή και θα χρεωθώ διακοπή συμβολαίου?

    Φιλικά,
    Γιάννης
    Η γραμμή που μετάτρεψες σε pstn δε θεωρείται νέα και μπορείς να την κάνεις 2Play, 3Play, On, Off, Zisto, Ξύστο ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο υπάρχει. Θα μπορούσες πάνω σε αυτήν κατευθείαν να ζητήσεις πχ 2Play και δε θα έμενες καθόλου χωρίς adsl αλλά μιας και το έκανες έτσι, μπορείς να συνεχίσεις όπως σου είπα...
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  4. #4
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Fritz
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Τελικά θα κάνω την αίτηση στη forthnet για το νούμερο που θα μετατραπεί και θα τη βάλω στο 2play. Την άλλη θα περιμένω ένα δίμηνο κα θα τη βάλω στο πρόγραμμα με τα free τηλέφωνήματα.

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτηση για ISDN/PSTN
    Από Themos3 στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-08, 12:31
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 01:29
  3. ISDN -> PSTN με 2play
    Από _DiMoN_ στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-07, 00:35
  4. Ερώτηση: ISDN->PSTN, shared 256->1024
    Από sdn στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-06, 08:11
  5. Ερωτηση για Modem PSTN-ISDN
    Από Critter στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-03, 13:35

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας