Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    10-05-2017
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Χαιρετώ την κοινότητα του Forum .
    Ενδιαφέρομαι να αφοράσω ενα μεταχειρισμένο αυτοκίνητο και απο αυτά που μου άρεσαν περισότερο (Γούστο ) είναι h LANCIA YPSILON.
    Βέβαια πρίν την ελέγξω σε κάποιο μηχανικό πολλοί γνωστοί μου (Μή κάτοχοι Ιταλικού αυτοκινήτου ) με έχουν τρελάνει στο "Μή το πάρεις" θα μετανιώσεις , θα χαλάει συνέχεια , θα έχει πρόβλημα με τα Ηλεκτρικά , Μακριά και μπλα μπλα μπλα . Δυστυχώς το αυτοκίνητο αυτό μου αρέσει και
    δεν θέλω να αγοράσω ένα αυτοκίνητο που δεν μου αρέσει σε στύλ.
    Απο δώ και απο κεί κάποιοι γνωστοί με FIAT μείναν πολύ ευχαριστημένοι και Κάποιοι όχι . Εχω παρατηρήσει οτι μάλλον φταίει ο τρόπος μεταχείρησης
    Και μάλιστα ένας μηχανικός μου είπε οτι χρειάζεται γνώση ειδική για αυτοκίνητα Γαλλικά και Ιταλικά γιατι ο τρόπος επισκευής τους δεν είναι εύκολος με αποτέλεσμα να τα ανοίγουν μηχανική χωρίς τεχνογνωσία . Ενώ τα Γιαπωνέζικα είναι πολύ ποιο εύκολα .
    Ενας συγγενής μου έχει ένα FIAT PUNTO του 2004 με 380.000 χιλιόμετρα δεύτερο χέρι και έχει μείνει πολύ ευχαριστημένος ενώ ένας άλλος το ίδιο ακριβώς μοντέλο πρώτο χέρι στα 80.000 χιλόμετρα τρέχει συνέχεια στα συνεργεία (Μηχανικός της γειτονιάς ) .
    Θα ήθελα να ακούσω γνώμες πάνω στο θέμα των Ιταλικών - Γαλλικών αυτοκινήτων και ειδικά για το Θέμα της LANCIA YPSILON.

  2. #2
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΧΑΡΝΩΝ
    SNR / Attn
    15(dB) / 41(dB)
    Path Level
    Interleaved
    <<Αυτο με μια προχειρη αναζητηση για το συγκεκριμενο μοντελο.>>

    "To βασικό πρόβλημα των Ypsilon αυτής της γενιάς ήταν η κολώνα του τιμονιού και ειδικότερα η ηλεκτρική υποβοήθηση. Στο facelift νομίζω το διόρθωσαν, αν και πάλι δεν εξαλείφθηκε. Από το ίδιο πρόβλημα υπέφεραν και τα Punto MK2-2.5 και λιγότερο τα Panda 2."

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας