Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    01-12-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7500/800
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    jetspeed 520+
    SNR / Attn
    23,0(dB) / 18,5(dB)
    θα μας τρελάνει αυτή η vivodi
    έχω vodsl και είδα και έπαθα να λύσω τα προβλήματα που ακούω ότι έχουμε εδώ όλοι
    αυτό που δεν κατάφερα ακόμη είναι συμβατότητα του ΑΤΑ με κάποια τηλεφωνική συσκευή
    αγόρασα ένα ασύρματο και μάλιστα ελληνικής είπα να επιλέξω ελληνικής κατασκευής το TELEMAX. λοιπόν η συσκευή είναι πολύ καλή και σύμφωνα με τα λεγόμενα της vivodi θα πρέπει να δουλεύει άψογα μιας και δεν είναι isdn. να όμως που όποτε του έπιανε κουδούνιζε όποτε ήθελε δεν κουδούνιζε. το δοκίμασα σε γραμμή του οτε και δουλεύει άψογα.
    το κάνω δώρο στη μάνα μου μιας και δεν γινόταν επιστροφή και πάω αγοράζω ένα απλό γόνδολα general electric με οθόνη και παίρνει και αλκαλικές μπαταρίες για να δουλεύει η οθόνη
    το τηλέφωνο δουλεύει χωρίς να συνδέσω το καλώδιο στο ΑΤΑ ενώ με το που συνδέω το καλώδιο στο ΑΤΑ και παίρνω και από εκεί ρεύμα δεν δουλεύει η οθόνη και το πληκτρολόγιο
    για να δουλέψει βγάζω τη μπαταρία και δεν δουλεύει η οθόνη αλλά μόνο το πληκτρολόγιο
    είμαι βέβαιος ότι η το ΑΤΑ μου έχει πρόβλημα ή δεν μπορώ να πετύχω συμβατές συσκευές
    επειδή με τη vivodi δεν βγάζω άκρη μιας και λένε πως αν έρθουν και δεν βρούνε πρόβλημα στο ΑΤΑ θα μου χρεώσουνε άσκοπη μετακίνηση και τότε θα τον πάρω το κεφάλι τον τεχνικό, θα ήθελα να μου πείτε αν χρησιμοποιεί κάποιος κάποιο ασύρματο τηλέφωνο , όχι από τα πολύ ακριβά, που να μην αντιμετωπίζει προβλήματα?

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αν και δεν έχω vivodi, αλλά έχω ATA συσκευή μπορώ να πώ οτι ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα με όποια συσκευή και να σύνδεσα πάνω.

    Εχω ενα planet vip260, το οποίο είναι για να συνδέεις πάνω του απλές τηλεφωνικές συσκευες, υπάρχουν εκδόσεις που είναι για να συνδέονται σε τηλεφωνικό κέντρο.

    ξέρω οτι δεν βοηθάω πολυ,

  3. #3
    Εγγραφή
    20-12-2004
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedTouch 585i
    Εγώ πάντως χρησιμοποιώ 2 ασύρματα για τις 2 γραμμές voice της Vivo και δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα με κανένα.

    Το ένα είναι panasonic (αρκετά καλό) αλλά το άλλο είναι αρκετά φτηνό και άγνωστο.....οπότε πιστέυω ότι κάτι πρέπει να παίζει με το alcatel σου......εγώ πάντως θα καλούσα τεχνικό.....αν καταφέρεις να βρεις κάποιον γιατί ως γνωστόν η Vivo δεν τα πάει πολύ καλά με το προσωπικό της these days.
    Reality.sys corrupted. Reboot universe?

  4. #4
    Εγγραφή
    01-12-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7500/800
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    jetspeed 520+
    SNR / Attn
    23,0(dB) / 18,5(dB)
    και εγώ αυτό πιστεύω οτι φταίει το ΑΤΑ και τους έδωσα περιθώριο μέχρι τη τρίτη να το ψάξουν, μιας και είχαν πει πως αν έρθουν και δεν βρούνε πρόβλημα θα με χρεώσουνε με άσκοπη μετακίνηση.
    για να δούμε....

  5. #5
    Εγγραφή
    20-11-2003
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson 585
    SNR / Attn
    (dB) / 32(dB)
    Ειχα κι εγω ενα ΤΕLEMAX δεν θυμαμαι μοντελο (με φωτιζομενα πληκτρα και οθονη) και δουλευε κανονικα. Το μονο προβλημα δεν ειχα αναγνωριση κλησης σε full LLU ( ενω με ΟΤΕ λειτουργουσε κανονικα) .

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 152
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-11, 16:27
  2. NETONE KAI ΣΥΝΔΕΣΗ ΤΗΛ.ΣΥΣΚΕΥΩΝ
    Από restos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-08, 17:54
  3. συμβατοτητα συσκευων
    Από kamus στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-06, 00:17
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-05, 16:42
  5. συμβατότητα Τηλ. Συσκευών με VODSL
    Από macgalileo στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-04, 13:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας