Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 27
  1. #1
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    SNR / Attn
    11(dB) / 22(dB)
    Μην τολμήσετε να χάσετε την Ταυτότητά σας μαζί με τα πολύτιμα έγγραφά σας στην Ελλάδα γιατί πραγματικά θα βρείτε ένα τοίχος και θα αισθανθείτε πολίτης Β' κατηγορίας, απροστάτευτος και αβοήθητος από τις αρμόδιες αρχές, όχι από κακή θέληση αλλά από το νοσηρό σύστημα και την έλειψη προσωπικού.

    Ιστορικό.
    Έτρεχα και δεν προλάβαινα όταν διαπίστωσα ότι μου έλειπαν τα ακόλουθα έγγραφα :
    1) Ταυτότητα
    2) Δίπλωμα οδήγησης
    3) Διαβατήριο
    Για να λύσω τα προβλήματα που προέκυψαν με την απώλεια όλων των ανωτέρω εγγράφων θα έπρεπε να υπάρξει άμεσα η Έκδοση ταυτότητας .

    Για την έκδοση της ταυτότητας λόγω έλειψης προσωπικού και αδυναμίας του Αστυνομικού Τμήματος Νεαπόλεως (που εξυπηρετεί 4-5 Δήμους στη Θεσσαλονίκη) δεν ήταν εφικτή η έκδοση ταυτότητας μέσα στον τρέχον μήνα (Αύγουστο) παρότι υπήρξε υποβολή υπεύθυνης δήλωσης στην Ασφάλεια για απώλεια ταυτότητας.
    Παραταύτα προσπάθησα να λάβω κάποιο έγγραφο ότι όντως έχω καταθέσει υπεύθυνη δήλωση απώλειας ταυτότητας έτσι ώστε μέχρι να εκδοθεί η νέα μου ταυτότητα και μαζί με ένα πιστοποιητικό γέννησης να μπορεί να πραγματοποιηθεί μία υποτυπώδης αναγνώριση από τις αρχές αν αυτό χρειαστεί.
    Αυτό κατά την υπεύθυνη της αρμόδιας υπηρεσίας στο ΑΤ Νεαπόλεως θα έπρεπε να εγκριθεί πρώτα ως αίτημα και να το λάβω μετά από 3 μέρες!! (να μην περιγράψω αυτό που προηγήθηκε για να "δεχθεί" την αίτησή μου ... )
    Σαφώς και δεν περίμενα να το λάβω την ίδια μέρα (Παρασκευή) ή την επομένη το πρωί,... βλέπεις Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ "κλείνει" το ΣΚ και δεν είναι υπέρ του πολίτη και κοντά στο πρόβλημά του,... επιδικνύοντας στο μέγιστο βαθμό την αδιαφορία της και την απάθειά της.
    Βέβαια χωρίς ταυτότητα δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί επανέκδοση διπλώματος οδήγησης, τραπεζική συναλλαγή, κτλ κτλ... που αυτό σημαίνει ότι για 30 μέρες δεν πρέπει να κυκλοφορείς να αποφεύγεις περιοχές όπως Πανεπιστήμια, πρεσβείες κτλ, ΜΗΝ σου έρθει κανένας ξόφαλτσος έλεγχος στοιχείων.

    Για την έκδοση της ταυτότητας προσπάθησα να απευθυνθώ και σε αστυνομικό τμήμα περιοχής που είμαι δημότης (εκτός νομού Θεσσαλονίκης) αλλά και εκεί η ίδια κατάσταση: Ραντεβού για έκδοση ταυτότητας στις 30 Αυγούστου.
    Κατόπιν έντονης διαμαρτυρίας και επισήμανσης όλων των προβλημάτων που δημιουργούνται από την κατάσταση αυτή υπήρξε μία διαφορετική και ευνοϊκότερη αντιμετώπιση στο θέμα - πρόβλημα μου, με αποτέλεσμα να κλείσω ραντεβού για τις 20 του μήνα Αυγούστου.

    Συμπέρασμα
    Στην Ελλάδα της Ευρώπης και της επανίδρυσης του κράτους, επιβεβαίωσα μέσα σε μία μέρα την έκφραση "είμαστε για τα μπάζα" του αρμόδιου και αγγαρεύοντος υπουργού. (Υπουργείο Δημοσίας Τάξης) και δεν ξέρω αν αυτό είναι τραγική ειρωνία αλλά για μένα αποστελεί "ανέκδοτο" και διαπίστωση ότι έχει δίκιο !!!


    Φταίω εγώ που θα οδηγώ χωρίς δίπλωμα και ταυτότητα για έναν μήνα ?
    http://www.clubsradio.com
    59'/hour dance music ;)

  2. #2
    Το avatar του μέλους senninhaGR
    senninhaGR Guest
    Βασικά φταις που δεν έχεις πάρει το πο*λο από την μπανανία. Όπως και εγώ και πολλοί άλλοι

  3. #3
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    SNR / Attn
    11(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senninhaGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά φταις που δεν έχεις πάρει το πο*λο από την μπανανία. Όπως και εγώ και πολλοί άλλοι
    Βασικά θέλει τον χρόνο του για να εμπεδώσει κάποιος ότι τα πάντα τελικά βασίζονται στην αρχή της ανακύκλωσης...
    Τα ίδια Παντελή μου τα ίδια Παντελάκο μου...
    Τι μπλε τι πράσινα τι κόκκινα,... θα αλλάξει ποτέ η αντίληψη του βολέματος και η αρχή της υιοθέτησης και βολέματος των δικών τους υπνωτισμένων παιδιών (μπλε-πράσινα-κόκκινα) ?
    Όταν φτάσεις σε αυτή την θέση ή φάση αυτογνωσίας και επίγνωσης των πραγμάτων τότε παίρνεις το πο*λο και από την μπανανία.
    (Προσωπικά φταίω 2 φορές που επέστρεψα από Σκανδιναβία ... ΜΕΓΑ λάθος).

    Και ίσως ακόμη μεγαλύτερο λάθος που σκέφτομαι "μαθηματικά"
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος liontarinos : 06-08-07 στις 02:52.
    http://www.clubsradio.com
    59'/hour dance music ;)

  4. #4
    Το avatar του μέλους senninhaGR
    senninhaGR Guest
    Επέστρεψες από Σκανδιναβία και δις και έχεις το θράσος να τα λες αυτά...?
    Ε όχι ρε φίλε... Ε που νομίζεις δηλαδή ότι ήρθες...? Αυτά που έμαθες εκεί πάνω να τα ξεχάσεις. Διαφορετικά φύγε και μια τρίτη και φαρμακερή και έλα μόνο για διακοπές. Γιατί σε αυτή την χώρα από τους πολίτες μέχρι τους κυβερνώντες είναι όλοι του αποφθέγματος "Όσα αρπάξει ο κ*λος μας"

  5. #5
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    SNR / Attn
    11(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από senninhaGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επέστρεψες από Σκανδιναβία και δις και έχεις το θράσος να τα λες αυτά...?
    Ε όχι ρε φίλε... Ε που νομίζεις δηλαδή ότι ήρθες...? Αυτά που έμαθες εκεί πάνω να τα ξεχάσεις. Διαφορετικά φύγε και μια τρίτη και φαρμακερή και έλα μόνο για διακοπές. Γιατί σε αυτή την χώρα από τους πολίτες μέχρι τους κυβερνώντες είναι όλοι του αποφθέγματος "Όσα αρπάξει ο κ*λος μας"
    ΕΕε εντάξει μπορώ να προβάλλω μία εύκολη δικαιολογία ότι ήρθα μιας και άλλαξε η φρουρά από πράσινη σε μπλε... αλλά από ότι βλέπω δισ χειρότερα είναι η κατάσταση...

    Το ενθαρυντικό ήταν που είχα δει μια αλλαγή που ωφείλω να ομολογήσω μου θύμισε Σκανδιναβία... Ξέρεις πια είναι?
    Δεν είναι τυχαίο που έχει σχέση με το φαγητό
    Αυτό το spread με διάφορες γεύσεις ? You know ? Ε ναι ναι εκεί μπορώ να πω ότι έχουμε καλύτερες επιλογές από τους Σκανδιναβούς σήμερα από ότι πριν 5-6 χρόνια ...
    Σε ότι έχει σχέση με το φαγητό τους προσπερνάμε αααα ναι το αστείο είναι ότι το αγοράζουμε και στην διπλή τιμή !!!!
    Να χαρώ εγώ !!!
    http://www.clubsradio.com
    59'/hour dance music ;)

  6. #6
    Εγγραφή
    29-03-2004
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Μην φοβάσαι, δεν είσαι πολίτης Β' κατηγορίας. Απλά οι Δημόσιοι Υπάλληλοι είναι Β' (και Γ' κλπ..) κατηγορίας
    Βασικά δεν ξέρω αν σε καθησυχάζει αλλά το να μην έχεις το δίπλωμα μαζί σου δεν είναι τόσο πρόβλημα όσο το να μην έχεις δίπλωμα γενικά...Δλδ αυτον τον καιρό θα οδηγείς χωρίς το δίπλωμα (το έγγραφο) αλλά το πολύ πολύ να φας ένα πρόστιμο 10-20 ευρώ (μπορεί ναχει γίνει 300 βέβαια με τον νέο ΚΟΚ οπότε κοίτα το!).
    Εγώ κυκλοφορούσα με επικυρωμένο φωτοαντίγραφο του διπλώματος για αυτόν το λόγο και ρίσκαρα να φάω αυτό το πρόστιμο γιατί πίστευα (?) ότι είναι καλύτερο από το να χάσω όλα τα έγγραφα με τη μία αν μου κλέψουν το πορτοφόλι. Την είχα γλιτώσει 1-2 φορές όταν προσπαθούσα να εξηγήσω στον "αστυνομικό" ότι είναι επικυρωμένο από το ΑΤ μου, άρα επίσημο έγγραφο αλλά είμουνα στο όριο του νόμου και ίσως και πέρα...
    Με την ταυτότητα από όσο ήξερα όταν κάνεις την *αίτηση* πέρνεις ένα προσωρινό έγγραφο το οποίο μπορείς να χρησιμοποιήσεις (λογικά!) για διαβατήριο κλπ...
    Αυτό εγώ το είχα πάρει αυθημερόν.
    Βασικά δεν φταίει καμία έλλειψη υπαλλήλων γενικά (δεν ξέρω για το ΑΤ νεαπόλεως βέβαια..). Πιο πολύ φταίει η τεμπελιά μήνας μπει μήνας βγει θα τα πάρω τα Ε γιατί να δουλέψω; και βέβαια το ότι πήγες και συ στα αείμνηστα "μπάνια του λαού" που έλεγε και ο αείμνηστος Γιωργάκης (ο παλιός)!
    Την επόμενη φορά να τα χάσεις άλλη περίοδο και ΟΧΙ μέσα στον Αύγουστο!!!
    Θες αστυνομία ανοιχτή τα ΣΚ; μήπως θέλεις και τα σούπερ μάρκετ ανοιχτά 24/7 και τα εμπορικά καταστήματα και τις τράπεζες ανοιχτά σαββατοκύριακα; πολύ θράσος βλέπω
    και το δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού...

  7. #7
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από liontarinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά θέλει τον χρόνο του για να εμπεδώσει κάποιος ότι τα πάντα τελικά βασίζονται στην αρχή της ανακύκλωσης...
    Τα ίδια Παντελή μου τα ίδια Παντελάκο μου...
    Τι μπλε τι πράσινα τι κόκκινα,... θα αλλάξει ποτέ η αντίληψη του βολέματος και η αρχή της υιοθέτησης και βολέματος των δικών τους υπνωτισμένων παιδιών (μπλε-πράσινα-κόκκινα) ?
    Όταν φτάσεις σε αυτή την θέση ή φάση αυτογνωσίας και επίγνωσης των πραγμάτων τότε παίρνεις το πο*λο και από την μπανανία.
    (Προσωπικά φταίω 2 φορές που επέστρεψα από Σκανδιναβία ... ΜΕΓΑ λάθος).

    Και ίσως ακόμη μεγαλύτερο λάθος που σκέφτομαι "μαθηματικά"
    Τι δουλειά έχεις να είσαι δω οταν έχεις δυνατότητα να βρίσκεσαι στη Σκανδιναβία;

    Συγνώμη, αλλά επειδή αναφέρεις στο αρχικό σου post κάτι βαρύγδουπα περί επανίδρυσης του Ελληνικού Κράτους , αν τα πίστεψες αυτά, καλά θα κάνεις να τα ξεχάσεις.

    Για την επανιδρυση του Ελληνικού Κράτους απαιτείται μια σωρεία πραγμάτων που θα ξεβολέψουν τους αγαπημένους μας Δημόσιους Υπαλλήλους.

    Πόσο πιθανό θεωρείς οτι είναι αυτό να γίνει στα επόμενα 200 χρόνια;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  8. #8
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Εγώ θα είμαι περισσότερο απόλυτος, από τον προλαλήσαντα. Για να επανιδρυθεί το ελληνικό κράτος χρειάζεται άλλους πολίτες. (Ερμηνεύστε το,όπως νομίζετε).

  9. #9
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα είμαι περισσότερο απόλυτος, από τον προλαλήσαντα. Για να επανιδρυθεί το ελληνικό κράτος χρειάζεται άλλους πολίτες. (Ερμηνεύστε το,όπως νομίζετε).
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  10. #10
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα είμαι περισσότερο απόλυτος, από τον προλαλήσαντα. Για να επανιδρυθεί το ελληνικό κράτος χρειάζεται άλλους πολίτες. (Ερμηνεύστε το,όπως νομίζετε).
    +1


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  11. #11
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    SNR / Attn
    11(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kennyyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την ταυτότητα από όσο ήξερα όταν κάνεις την *αίτηση* πέρνεις ένα προσωρινό έγγραφο το οποίο μπορείς να χρησιμοποιήσεις (λογικά!) για διαβατήριο κλπ...
    Αυτό εγώ το είχα πάρει αυθημερόν.
    Το έγγραφο που αναφέρεις το δίνανε πριν αλλάξει το σύστημα και η διαδικασία έκδοσης ταυτότητας.
    Ξέρεις τι θα πει και σε ποια θέση βρέθηκα εγώ όταν ο υπάλληλος στην έκδοση ταυτοτήτων ανέβηκε στο ΑΤ και φώναζε τους υπαλλήλους του Α.Τ για να μου εκδώσουν ένα έγγραφο βεβαίωση ότι έχασα την ταυτότητά μου ? Η συνέχεια σαφώς ήταν να μου αναφέρει η υπάλληλος με κοφτό τρόπο "πέρνα" την Δευτέρα για να δούμε αν εγκριθεί το αίτημα αυτό...
    Το πιστεύεις ότι υπάλληλος προσφέρθηκε να βοηθήσει για να καταγγείλω το θέμα στα ΜΜΕ ???
    Ήδη υπήρξε και έγγραφη αναφορά-καταγγελία αυτής της κατάντεια για το τμήμα έκδοσης ταυτοτήτων, στον αρμόδιο σαφώς και "αγγαρεύοντα" υπουργο και στο αντίστοιχο υπεύθυνο και υπαίτειο υπουργείο, από τον Δήμο Νεάπολης χωρίς αποτέλεσμα...
    Να μην αναφέρω τις προεκτάσεις του προβλήματος, να είσαι σήμερα χωρίς ένα αποδεικτικό στοιχείο ταυτοποίησης...

    Ταξίδι διακοπών ? (ξέχασε το)
    Ταξίδι επαγγελματικό ? (ξέχασέ το)
    Να πληρωθείς ή να κάνεις ανάληψη?, ... χωρίς κάρτες και χωρίς την δυνατότητα να εκδόσεις νέες και να ακυρώσεις τις υπάρχουσες που έχουν χαθεί ? (ξέχασέ το)
    Να τακτοποιήσεις εκκρεμότητες με εφορία και άλλους δημόσιους φορείς?(ξέχασέ το)
    ... να μιλήσω για εξουσιοδότηση... (ξέχασέ το)

    Για την ζημία αυτή από την άγνοια και τις συνέπειες αυτής της τριτοκοσμικής κατάστασης ποιος είναι υπόλογος ?

    Να λάβω σοβαρά υπόψιν τν απάντηση που δώσει ήδη στα ΜΜΕ : "Είμαστε για τα μπάζα" (υπογράφει: ο "Αγγαρεύον αρμόδιος υπουργός")

    Και επειδή εμένα με προσβάλλουν τα ανωτέρω και μόνο που ειπώθηκαν από άνθρωπο που υποθετικά παίρνει τα χιλιάδες ευρώ το χρόνο για να διορθώσει την κατάντεια αυτή, θα φταίω εγώ αν τον δω ποτέ τον προλαλήσαντα αυτόν και τον φτύσω ?
    ΑΑΑ ναι ξέχασα και όλους τους προηγούμενους και νυν που δεν λένε κάτι αντίστοιχο αλλά το αποδικνύουν έμπρακτα...-ά-πρακτα
    http://www.clubsradio.com
    59'/hour dance music ;)

  12. #12
    Εγγραφή
    25-01-2005
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.635
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα είμαι περισσότερο απόλυτος, από τον προλαλήσαντα. Για να επανιδρυθεί το ελληνικό κράτος χρειάζεται άλλους πολίτες. (Ερμηνεύστε το,όπως νομίζετε).
    +10
    A very minor case of serious brain damage.

  13. #13
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Πεύκη
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    1.376
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Bauedtec
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα είμαι περισσότερο απόλυτος, από τον προλαλήσαντα. Για να επανιδρυθεί το ελληνικό κράτος χρειάζεται άλλους πολίτες. (Ερμηνεύστε το,όπως νομίζετε).
    +11

  14. #14
    Εγγραφή
    02-12-2005
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καταλάβατε; Και μετά πετάγονται διάφοροι και μας λένε οτι η ποιότητα ζωής στην Ελλάδα είναι ανώτερη από την ποιότητα ζωής στην Κεντρο-Βόρεια Ευρώπη.

    Γιατί; Μα φυσικά γιατί εκεί δεν έχουν χωριάτικη και 3-4 αυτοκίνητα ανά διαμέρισμα.


  15. #15
    Το avatar του μέλους senninhaGR
    senninhaGR Guest
    Jim Slip στην Ευρώπη οι άνθρωποι δεν είναι high. Μια έκφραση που παρότι είναι αγγλική έχει πάρει ελληνικό διαβατήριο.
    Στις καφετέριες στο εξωτερικό έχουν καναπέδες...? ΟΧΙ βέβαια. Τι κι αν κάνει ο καφές 5 ευρώ στην Ελλάδα, who cares...! Εμείς είμαι χαίστες ρε και τα σκορπάμε γιατί έχουμε επίπεδο και ;life style.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 147
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-07, 21:31
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-06, 18:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας