Σελ. 99 από 339 ΠρώτηΠρώτη ... 798994979899100101104109119 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.471-1.485 από 5080
  1. #1471
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    326
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναί ξέχασα την αύξηση του ΦΠΑ, και αυτή που πρόκειται να γίνει να πάει στο 21%, το πετρέλαιο που θα χτυπήσει 100άρα μέχρι τέλος χρόνου σύμφωνα με τις εκτιμήσεις, την ΔΕΗ που θα αναπροσαρμώσει σε ευρωπαικές τιμές την κιλοβατώρα με την διεύρυνση της αγοράς ενέργειας.... Και πόσα άλλα... Απο την άλλη καταργούν τις αποδείξεις απο γιατρούς στην εφορία (βλέπεις στην βουλή έχουμε πολλούς αυτής της συντεχνίας), αλλά θα μας βάλουν να μαζεύουμε αποδείξεις απο ταβέρνες και συνεργεία...
    ο φπα θα παει το λιγοτερο 21% και το περισσοτερο 25% , αυτη ειναι η ειδηση !!!!!!!!

  2. #1472
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω γράψει παλιότερα για τον παπά της ενορίας μας, που είναι ΚΑΙ δωδεκαθεϊστής...απόλαυση!!! (Έφαγε σουτ, από την Αθήνα εδώ στον Ωρωπό,γιατί βάφτισε τον γιό του στην θάλασσα Ποσειδώνα
    Είναι ο «αμερικάνος»; Αυτός που πήρε το κουβά, παρντόν κρατήρα, τον γέμισε μέχρι επάνω με άκρατο και κοινωνούσε ο ένας τον άλλον με τις κουτάλες της σούπας;

    Και γ...ώ τα παιδιά. Με τέτοιο παπά να κάνεις παρέα ρε παιδί μου

    Όταν θα φτιαχτεί ιέρειο της Αφροδίτης και του Βάχκου πείτε μου να κάνω αίτηση! Αν σκέφτεστε να φτιάξετε, να μου πείτε να χώσω και λεφτά :

    Αχ, μία διονυσιακή τελετή με εταίρες από τη σχολή της Κορίνθου και ιέρειες της Αφροδίτης να τραγουδήσουμε περίφανα τα λόγια του Σολωμού:

    83.Στη σκιά χεροπιασμένες,
    στη σκιά βλέπω κι εγώ
    κρινοδάκτυλες παρθένες
    οπού κάνουνε χορο.

    84.- Στο χορό γλυκογυρίζουν
    ωραία μάτια ερωτικά,
    και εις την αύρα κυματίζουν
    μαύρα, ολόχρυσα μαλλιά.

    85.- Η ψυχή μου αναγαλλιάζει
    πως ο κόρφος καθεμιάς
    γλυχοβύζαστο ετοιμάζει
    γάλα ανδρείας κι ελευθεριάς.

    78. Ω τρακόσιοι, σηκωθείτε
    και ξανάλθετε σε μας.
    τα παιδιά σας θέλ' ιδείτε
    πόσο μοιάζουνε με σας.

    Αυτή είναι η σωστή σειρά των στίχων
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  3. #1473
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    Ορισμένοι ανόητοι πείθονται από την εικόνα που προμοτάρει ο Γιωργάκης σε συνεργασία με την ΤV και πάνε κατά χιλιάδες να τον ψηφίσουν στο κομματικό δημοψήφισμα.
    Εγω ημουν ενας απο αυτους που πηγαν να <<σπρωξουν>> τον Γιωργακη......
    Θεωρησα πως ειναι ενας καλος τροπος να δειξω πως θα τον στηριζα εγω και 1εκ αλλοι(και κομματοσκυλα ηταν μεσα,ξερω) αν θα εκανε αυτα που ελεγε στο ενα απο τα κομματα εξουσιας και στη κοινωνια.

    Ο Γιωργακης ομως εγραψε στα @ρχιΔ:@ εμενα και αλλους πολλους και συμβιβαστηκε με την υπαρχουσα κατασταση.Σειρα μου τωρα να τον γραψω και εγω στα δικα μου...

    Οταν ο φιλελευθερος(γιατι φιλελευθερα ειναι τα πιστευω του) χεζεται πανω του απο Βενιζελους και Παγκαλους τοτε ή να αλλαξει κομμα ή να παει σπιτακι του με τα παιδακια του....

    Και κατι αλλο που αφορα την ΝΔ.Ειναι και για γελια και για κλαμματα οταν η παραταξη που ειναι φισκα απο θρησκοληπτους,ακροδεξιους,ξενοφοβους κτλ αυτοχαρακτηριζετε....φιλελευθερη παραταξη.

    Τα μεταξωτα βρακια θελουν και μεταξωτους κ@λ@ς Κωστακη.Λαικοδεξιος εισαι....μην ντρεπεσαι.Αλωστε και το 70% τον οπαδων της ΝΔ τετοιοι ειναι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stelpas : 23-08-07 στις 16:17.

  4. #1474
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelpas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ημουν ενας απο αυτους που πηγαν να <<σπρωξουν>> τον Γιωργακη......
    Θεωρησα πως ειναι ενας καλος τροπος να δειξω πως θα τον στηριζα εγω και 1εκ αλλοι(και κομματοσκυλα ηταν μεσα,ξερω) αν θα εκανε αυτα που ελεγε στο ενα απο τα κομματα εξουσιας και στη κοινωνια.

    Ο Γιωργακης ομως εγραψε στα @ρχιΔ:@ εμενα και αλλους πολλους και συμβιβαστηκε με την υπαρχουσα κατασταση.Σειρα μου τωρα να τον γραψω και εγω στα δικα μου...

    Οταν ο φιλελευθερος(γιατι φιλελευθερα ειναι τα πιστευω του) χεζεται πανω του απο Βενιζελους και Παγκαλους τοτε ή να αλλαξει κομμα ή να παει σπιτακι του με τα παιδακια του....
    Tι περίμενες να κάνει δηλαδή; Να διώξει Πάγκαλο και Βενιζέλο;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος minovg : 23-08-07 στις 16:18.

  5. #1475
    Εγγραφή
    10-11-2003
    Περιοχή
    EU
    Μηνύματα
    3.808
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1 κόμμα κάτι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ivanthes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγα μην ανησυχουσε το "συστημα" αν ανεβαινε η αποχη. Θα ακουγοταν καποια υποκριτικα αλλα αν εκανε κατι το συστημα αυτο θαταν οτι μαλλον θα χαιροταν . Λιγοτεροι "εγκυροι" ψηφοφοροι θαταν πιο ευκολα χειραγωγησιμοι με ρουσφετια και προπαγανδα χαμηλου επιπεδου απο εκκλησια κι αλλα καθως πρεπει σωματεια.
    Αυτο γινεται και στις ΗΠΑ κι οπου αλλου η αποχη ειναι αυξημενη
    Την περίμενα την σύγκριση, αλλά πιστεύω πως άλλο ΗΠΑ, άλλο Ελλάδα. Εκεί είναι η διαφορά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lazar : 23-08-07 στις 16:31.

  6. #1476
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αν οι "δωδεκαθειστες" ειναι περισσοτερο η λιγοτερο γραφικοι απο τους Λουκαδες και τους 666 ποσως με απασχολει. Η προιστορια και ο Μεσαιωνας νομιζω πως περασαν. Καθε "αναστηλωση" τετοιου τυπου την θεωρω να σου πω και επικυνδινη. Δεν παμε μπροστα, δεν προσπαθουμε να γινουμε καλυτεροι αλλα αναπολουμε τον παλιο καλο καιρο.
    Μισό, οι αρχαίοι δεν ήταν προϊστορία, ήταν η ΑΡΧΗ της ιστορίας και της επιστήμης. Οι «άλλοι» ήταν θλιβερή παρένθεση στο ρου της. Πάντως, διαβάζω πολύ πιο ευχάριστα την αρχαία ελληνική μυθολογία από την αρχαία εβραϊκή μυθολογία και τις ... παραποιήσεις της.

    Για να μην μιλησω για τις αρμοδιοτητες των ψυχιατρων.
    Αυτοί που δεν υπάρχουν αν δεν παραδεχτείς το δαιμόνιο του Σωκράτη και την ύπαρξη της ψυχής;

    Οι χρυσαυγιτες και οι Περιανδροι δεν ειναι τιποτε αλλο απο ψυχωτικους ναζιστες που βαζοντας το ενδυμα της αρχαιας δοξας προσπαθουν να παρουν την εξουσια. Οι ναζι, οι γερμανοι τοτε, δεν αποκαλυψαν το πραγματικο τους προσωπο παρα μονον οταν ειχαν πραγματικη δυναμη στα χερια τους.
    Βασικά, μου λες να μην ανησυχώ ότι οι αρχαιολάτρες είναι όλοι σαν τον Περίανδρο, αλλά περισσότερο σαν τον Άδωνη.

    Ενοχοποιησαν σε τετοιο βαθμο, αφου πρωτα ευτελισαν και ξευτελισαν, και την Πατριδα ( την εννοια που κρυβει ο Υμνος του Σολωμου ) και την Θρησκεια ( την εννοια κι οχ τους παπαδες που εξαλλου τοτε διαβαζαν ) και την Οικογενεια ( δηλαδη το φιλοτιμο της ελληνικης κοινωνιας ) που ακομα και σημερα οποιος τολμησει να αναφερθει σε αυτες τις εννοιες αμεσως "χαρακτηριζεται" . Απο τον χαρακτηρισμο του "συνοδοιπορου" περασαμε στον χαρακτηρισμο του "συμπαθουντα του Περιανδρου".
    Σε αυτό συμφωνώ μαζί σου παντελώς. Ότι μέσω της κομματικής κακοποίησης έχουν χαλκευθεί οι ετοιμολογίες και η σημασία (semantics) των λέξεων. Φιλελεύθερος = Μητσοτάκης , πατρίς = Καρατζαφέρης , Θρησκεία = Χριστόδουλος , Οικογένεια =
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  7. #1477
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    Tι περίμενες να κάνει δηλαδή; Να διώξει Πάγκαλο και Βενιζέλο;
    Αυτο θα ηταν το λιγοτερο.Εδω δεν ειχε την πυγμη να υποστηριξει την δικη του αποψη για τα ιδωτικα πανεπιστημια.Παει στις εκκλησιες και σταυροκοπιεται για...να τον δει ο κοσμος.Αντι να επιβαλει την ιδιοσυγκρασια του και το υφος του στον αντιπολιτευτικο τονο,αυτος εγινε μια καρικατουρα του....Τσαβες.που ειναι το ανοιχτο κομμα;Τα ιδια κομματοσκυλα(που δεν εχουν καμμια ιδεολογια,πιστεψε με) ειναι στη τοπικη οργανωση οπως τα ιδια θα ειναι σε ολες τις τοπικες οργανωσεις φανταζομαι.

    Οταν ενα κομμα παιρνει τις εκλογες με 5% διαφορα για να χασει τις επομενες πρεπει να εχει προεδρο τον...Μητσοτακη.Αρα αυτο επρεπε να το ξερει ο Γιωργακης και να μην τον νοιαζει αν θα κερδισει ή οχι.Αλλα επρεπε να σκεφτεται.Να ετοιμαζει ενα συγχρονο κομμα(το περιεγραψε ο pelasgian πριν) ωστε στις μεθεπομενες εκλογες να εχει να προτεινει πραγματικες αλλαγες στην κοινωνια.

    Τωρα τι καταφερε;Να κανει επομενο πρωθυπουργο ενα οπορτουνιστη σαν τον Καραμανλη.Τον Βενιζελο....

  8. #1478
    Εγγραφή
    10-11-2003
    Περιοχή
    EU
    Μηνύματα
    3.808
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1 κόμμα κάτι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ανησυχία του συστήματος ίσως να ήταν μετρήσιμη εφόσον η αποχή θα είχε τη μορφή διαμαρτυρίας.
    Όμως η αποχή εμού που λιάζομαι στην παραλία της Χαλκιδικής και δεν ψηφίζω δεν μπορεί να διακριθεί από τη δική σου που τους λες "κανονίστε να αλλάξετε".
    Το ίδιο ισχύει και με το άκυρο. Η ψήφος της "μούτζας"* (παίρνετε το λευκό και με το στυλό και την παλάμη σας ζωγραφίζετε μια μούτζα) δεν μπορεί να διακριθεί με την ψήφο της κ.Μαρίκας που φίλησε με κραγιόν το ψηφοδέλτιο του κ.Παπαθεμελή ψάλλοντας "Τη Υπερμάχω Στρατηγό..."

    Όπως είπαμε και παραπάνω... Βλέπεις καμμιά χώρα και κανένα σύστημα να είναι ανήσυχο λόγω μη προσέλευσης στις κάλπες;

    <edit>
    Την ψήφο της μούτζας δεν τη βγάζω από το μυαλό μου. Η κουνιάδα μου που πηγαίνει ως επιμελητής ανελλειπώς σε όλες τις εκλογές και μου μεταφέρει τα ευτράπελα λέει ότι σε ΟΛΕΣ τις αναμετρήσεις υπάρχει τουλάχιστον μια

    ΥΓ. Αν και υπάρχει ξεχωριστό θέμα για τα άκυρα λευκά νομίζω ότι κακώς παραμένει ανοιχτό. Ο τρόπος που θα ψηφίσουμε σε αυτές τις εκλογές καλό θα ήταν να συζητείται εδώ. Αλλιώς θα γεμίσουμε νήματα τύπου "Η γαλάζια στρατιά", "Η πράσινη λαίλαπα" κτλ.κτλ.
    Είναι θέμα ποσότητας, yiapap. Είτε μούτζα, είτε κάτι διαφορετικό, το μεγάλο ή μικρό ποσοστό διαφοροποιεί τα πράγματα. Διότι τότε μπαίνει το ερώτημα: τι έγινε με όλους αυτούς που τους είχαμε μαντρωμένους με την δήθεν εξουσία της απόφασής τους, όπου μερικοί γραφικοί φώναζαν για τα μικρά κόμματα, αλλά όλοι ξέραμε ότι 90% εμείς θα το μαζέψουμε; Να το πω με τα λόγια ορισμένων εδώ μέσα "μα..., δεν τους απασχολεί που τους πηδάμε; Τι τρέχει ακριβώς, τί αλλαξε;"

    Εννοείται ότι δεν έχει νόημα να γράφεις 90 σελίδες σε φόρα σε 2 ημέρες και μετά να μην πας να ψηφίσεις. Μιλώ για γενικότερη αδιαφορία, δηλ. ουτοπική συμπεριφορά στην Ελλάδα των ποδοσφαιρόφιλων.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lazar : 23-08-07 στις 16:41.

  9. #1479
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.429
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    @pelasgian

    Παρεξηγησεις. Πολλες.

    Πρωτα απο ολα δεν ειπα πως το αρχαιο πνευμα πεθανε, δεν εχει σημασια η κατι τετοιο. Απλα οι τυποι με τις πλαστικες περικεφαλαιες, τα πλαστικα δορια και τις ασπιδες made in taiwan πρεπει να πιστεψω πως ειναι αρχαιολατρεις η απλως ψωνια ? Μηπως το οτι δεν φορανε τζην αλλα χλαμυδες πρεπει να μου επισημανει κατι ? Να θυμιθω και τον κακομοιρη τον Θεοφιλο που φορωντας φουστανελα λοιδωρουταν απο τους συγχρονους του ?

    Οι "αρμοδιοι ψυχιατροι" πρεπει να παρεμβουν και στους δωδεκαθειστες και στους Λουκαδες. Ουτε το αρχαιο πνευμα επιστρεφει με σπονδες στην Αφροδιτη το 2007 ουτε ο Ιησους ειπε βαρατε με τους σταυρους οσους εχουν απλως αντιθετη γνωμη.

    Βασικα σου λεω να ανησυχεις, γιατι ολοι σημερα αναγνωριζουν ( δεν γνωριζουν ) τον Αδωνη και τους συν αυτω. Μεσα ο εξαιρετικα επικυνδινος τηλεπωλητης.

    Τελος, το νοημα ειναι πως το βαθυ κοκκινο καταληγει σε μαυρο, οπως και το βαθυ μπλε. Εγω αν θες ειμαι περισσοτερο του κεντρου. Του ενεργου κεντρου και οχι του προβατενιου.

  10. #1480
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelpas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ημουν ενας απο αυτους που πηγαν να <<σπρωξουν>> τον Γιωργακη......
    Να σου πω πώς τη πάτησε ΑΚΡΙΒΩΣ ο Γιωργάκης. Ένα κόμμα που ισχυρίζεται πως είναι ... μαρξιστικό φέρνει στη νεολαία του τους πιο εύπιστους, δηλαδή τα ανυποψίαστα, απονήρευτα και εύκολο να εξαπατηθούν ΠΑΙΔΑΚΙΑ. Τα παιδάκια αυτά, του βγήκαν με ... κόκκινο και όταν πήγε να κάνει τα κρυπτο-φιλελεύθερα του μπαμπάκα του (γνωστός καθηγητής οικονομικών στην Αμερική που ΔΙΔΑΣΚΕ τον φιλελευθερισμό και ήταν φιλελεύθερος όπως το 70+% των ακαδημαϊκών εκεί!) στο θέμα της ΠΑΙΔΕΙΑΣ.

    Βγήκε το (εξαπατημένο) φοιτηταριό στο δρόμο για να εξυπηρετήσει τη ΜΟΝΙΜΟΤΗΤΑ των τεμπέλιδων καθηγητών του κατά της αξιολόγησης των εκπαιδευτικών και του άρθρου 16 με συνθήματα του ΚΚΕ, η πρόεδρος του οποίου έστειλε τη κόρη της στο Deeree και που η συντρόφισσα φίλης της και γόνος «καλής οικογένειας», γνωστή και ως «πατσαβούρα» στο κατά Γιανόπουλο χ...σιμο, τελείωσε μαζί με την Ψαρούδα Μπενάκη το ΚΟΛΛΕΓΙΟ Αθηνών.

    Και αυτό ο Γιωργάκης δεν μπόρεσε να το αντιμετωπίσει, παρόλο που διέλυσε τη νεολαία του ΠΑΣΟΚ αλλά του προέκυψε ΚΑΙ ΠΑΛΙ παλαιοπαπανδρεϊκή. Οπότε, προτίμησε να σώσει το ΠΑΣΟΚ, παρά τις δεσμεύσεις του. Αλλά ξέχασε, ότι το ΠΑΣΟΚ είναι αγέλη λιοντιαριών, δηλαδή αρχηγο-κεντρικό και αν ο αρχηγός είναι χαμηλών τόνων και δεν «πατάει κάλους/διαγράφει» δεν γίνεται σεβαστός.

    Και τι έκανε τότε; Πανικοβλήθηκε... Και πάει και το «χαμηλών τόνων» και πάει και το «νέο ήθος» και πάει και το «προοδευτικό-φιλελεύθερο» και βγήκε η σκατοχουλιάρα-espresso-υπερκατίνα και έχουμε το θλιβερό θέαμα που βλέπουμε. Και αν κάποιος χάνει τα αυγά και τα πασχάλια ΕΤΣΙ ως πρόεδρος κόμματος, προσωπικά δεν θέλω να τον δω ως πρωθυπουργό.

    Ελπίζω τον Ιανουάριο να μην βγάλουν τον Τουργκούτογλου aka Benny's Cello, αλλά να πάνε ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ στο Χρυσοχοϊδή, γιατί ΚΡΙΜΑ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  11. #1481
    Εγγραφή
    18-05-2005
    Μηνύματα
    595
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2x(1024/256)
    ISP
    2xFORTHNET
    Router
    530/585
    θα βοηθούσε όμως τον Γιωργάκη αν είχε πάρει την αρχηγία τουλάχιστον με νίκη. Τώρα έχει μια παράδοση μια ήττα και πάει για και για δεύτερη. Ποιος έβαλε τον εαυτό του σε αυτή τη θέση? Επίσης ποιος πέταξε χρόνο και εμπιστοσύνη/σοβαρότητα με Ξεν/λου και απαράδεκτη Ματσούκα στις ευρωεκλογές?

  12. #1482
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelpas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο θα ηταν το λιγοτερο.Εδω δεν ειχε την πυγμη να υποστηριξει την δικη του αποψη για τα ιδωτικα πανεπιστημια.Παει στις εκκλησιες και σταυροκοπιεται για...να τον δει ο κοσμος.Αντι να επιβαλει την ιδιοσυγκρασια του και το υφος του στον αντιπολιτευτικο τονο,αυτος εγινε μια καρικατουρα του....Τσαβες.που ειναι το ανοιχτο κομμα;Τα ιδια κομματοσκυλα(που δεν εχουν καμμια ιδεολογια,πιστεψε με) ειναι στη τοπικη οργανωση οπως τα ιδια θα ειναι σε ολες τις τοπικες οργανωσεις φανταζομαι.

    Οταν ενα κομμα παιρνει τις εκλογες με 5% διαφορα για να χασει τις επομενες πρεπει να εχει προεδρο τον...Μητσοτακη.Αρα αυτο επρεπε να το ξερει ο Γιωργακης και να μην τον νοιαζει αν θα κερδισει ή οχι.Αλλα επρεπε να σκεφτεται.Να ετοιμαζει ενα συγχρονο κομμα(το περιεγραψε ο pelasgian πριν) ωστε στις μεθεπομενες εκλογες να εχει να προτεινει πραγματικες αλλαγες στην κοινωνια.

    Τωρα τι καταφερε;Να κανει επομενο πρωθυπουργο ενα οπορτουνιστη σαν τον Καραμανλη.Τον Βενιζελο....
    Προσπάθησε να περάσει αυτή τη «νέα νοοτροπία», αλλά είδε ότι δε τραβάει βρε αδερφέ. Τώρα να διώξει το μισό παραδοσιακό ΠΑΣΟΚ ε δεν είναι ό,τι καλύτερο. Προσωπικά δε μου άρεσε ακόμα και ο αποκλεισμός Παπαντωνίου-Κουλούρη (ειδικά του δεύτερου). Η σημαία του πασόκ είναι ο Κουλούρης. Όπως παλαιότερα ο Γιαννόπουλος.

    Και φυσικά ερωτηματικό παραμένει η μη συμμετοχή στα ψηφοδέλτια του Νεονάκη. Ο άνθρωπος αθωώθηκε από τη δικαιοσύνη, αποδείχθηκε καθαρός, αλλά παρόλα αυτά τον απέκλεισε ο Γιωργάκης. Και φυσικά ξέρετε γιατί... Γιατί ο Νεονάκης δεν ήταν με το μέρος του Γιώργου, αλλά εκσυγχρονιστής. Και ο Γιωργάκης κάνει το εξής κακό: «Χτίζει» δικό του κομματικό μηχανισμό γιατί φοβάται την επόμενη μέρα... Και την φοβάται πολύ... Προσωπικά αν δε βγει (που είναι και το πιο πιθανό) δεν τον θέλω να συνεχίσει... Βενιζέλος και ξερό ψωμί μετά. Ο άνθρωπος είναι διάνοια.

  13. #1483
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.429
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Καλα φιλε minovg μας ισοπεδωσες.

    Παπαντωνιου, Κουλουρης ( σημαια του Πασοκ ευτυχες το νεον ετος 1984 ) , Νεονακης, Βενιζελος. Ξεχασες και τον Παχτα, Τσοχατζοπουλο, τον Αρσενη κτλ.

    Αλλα θα μου πεις καποιοι επρεπε να παιξουν απεναντι στους Αχιλλεα ( γνωστος κι ως θειος ), Εβερτ, Ψαρουδα, Κεφαλογιαννη Σαμαρα.

  14. #1484
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα φιλε minovg μας ισοπεδωσες.

    Παπαντωνιου, Κουλουρης ( σημαια του Πασοκ ευτυχες το νεον ετος 1984 ) , Νεονακης, Βενιζελος. Ξεχασες και τον Παχτα, Τσοχατζοπουλο, τον Αρσενη κτλ.

    Αλλα θα μου πεις καποιοι επρεπε να παιξουν απεναντι στους Αχιλλεα ( γνωστος κι ως θειος ), Εβερτ, Ψαρουδα, Κεφαλογιαννη Σαμαρα.
    Εγώ απευθύνομαι στους πασόκους φίλε. Αν δεν είσαι αγνόησε τα μηνύματα και πάνε παρακάτω. Εσύ ασχολείσου με τον Πολύδωρά σου, την Κανέλλη σου και τον Αβραμόπουλό σου.

    Ο Παπαντωνίου ήταν αυτός που με την οικονομική του πολιτική κατάφερε τη χώρα να μπει στην ΟΝΕ και να έχεις εσύ το € στην τσέπη σου και όχι την δραχμούλα με το χιλιάρικο σε σχήμα τραπεζομάντηλου.

    Και επιτέλους εσείς που διαφωνείτε χρησιμοποιείστε πιο κόσμιες εκφράσεις αν θέλετε να εκφράσετε την αντίθεσή σας. Για προσέχτε τα λόγια σας. Ισοπεδωτικό δεν είναι τίποτα σε μια κουβέντα. Υπάρχουν απόψεις που άλλοι τις υποστηρίζουν και άλλοι όχι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος minovg : 23-08-07 στις 17:10.

  15. #1485
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Η αγια ελληνικη οικογενεια θα σκισει και σ αυτες τις εκλογες
    οπως και τα "λαμπερα" ονοματα που καμια σχεση και επαφη δεν εχουν
    με τα πραγματικα προβληματα και την καθημερινοτητα
    του μεσου φουκαρα Ελληνα!
    Αυτα συμβαινουν αφου καταφεραμε να πειστουμε οτι ολοι ειναι ιδιοι και
    αρα ή δεν ψηφιζουμε κανεναν και τπτ ή τρεχουμε στους παντελως επωνυμους ανυπαρκτους!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 23-08-07 στις 17:07.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

Σελ. 99 από 339 ΠρώτηΠρώτη ... 798994979899100101104109119 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας