Σελ. 31 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 112126293031
Εμφάνιση 451-457 από 457
  1. #451
    Εγγραφή
    28-07-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    950
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE ΚΑΜΠΙΝΑ
    Router
    Speedport Εntry+Cisco881
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    1)Κλεισε το Band Steering
    2)Στα 2.4 ghz βαλε την επιλογη b/g/n
    3)Στο ευρος βαλε μονο το 20Mhz.
    4)Aν παλι εχεις προβλημα, διαλεξε καναλι 1 με 11.
    ΙΑΤΡΙΚΗ, ΕΦΗΜΕΡΙΕΣ, LAN, WLAN, WAN, VOIP, FAST ETHERNET, ΑΣΥΡΜΑΤΕΣ ΖΕΥΞΕΙΣ.

  2. #452
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.796
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    δοκίμασε και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου. settings > network > status > network reset

  3. #453
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.123
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Αν έχει guard interval να επιλέξει long H 800ns και όχι short 400ns..
    Sgi off...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #454
    Εγγραφή
    29-01-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    630
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18461/1020
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
    Router
    tg585 v8
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδια μετα απο 43 μερες η μνημη ραμ εχει φτασει στο 90%.

  5. #455
    Εγγραφή
    04-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Αγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    765
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99000/11998
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedPort Plus 2
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια μετα απο 43 μερες η μνημη ραμ εχει φτασει στο 90%.
    Σε λίγο θα κάνει μόνο του restart
    Οχι άλλο κάρβουνο ...

  6. #456
    Εγγραφή
    28-10-2022
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια μετα απο 43 μερες η μνημη ραμ εχει φτασει στο 90%.
    Μιας που παρακολουθείς το memory usage θα σου πρότεινα πριν φτάνει το 85-90% να του κάνεις ένα restart, γιατί ναι μεν κάποια στιγμή θα κάνει restart μόνο του αλλά πιο πριν μπορεί να αρχίσει τα κολλήματα. Αφού συνήθως περνάει και μήνα uptime πριν ανεβάσει memory usage πάλι καλά.

    Ένα άλλο θέμα που έχει το Sercomm SP2 είναι ότι δεν γίνεται να σβήσεις το event log με τίποτα. Με το που το σβήσεις όταν ξαναπάς στο event log όλα είναι εκεί.

    Εμένα ένα θέμα ακόμα που έχω είναι και στην τηλεφωνία ώρες ώρες έχει έναν ελαφρύ αντίλαλο, δοκίμασα 2 συσκευές που δούλευαν μια χαρά πάντα και άλλα καλώδια και στις 2 phone θύρες και τίποτα... φτιάχνει μετά από 2 - 3 κλήσεις αφού το παρουσιάσει πρώτη φορά ή φυσικά με restart(δεν με ενοχλεί τόσο ώστε να κάνω restart βέβαια), εισερχόμενη ή εξερχόμενη δεν παίζει ρόλο. Μικρό θεματάκι αλλά και με το ZTE 1600 το είχα και είδα ότι αφού μου έδωσαν το SP2 το διόρθωσαν για το ZTE σε κάποιο changelog. Ελπίζω μήπως δώσουν κάποια στιγμή και κάποιο ακόμα update με διορθώσεις για το Sercomm SP2 γιατί το βασικότερο είναι ότι αποσυνδέσεις και σε καμπίνα Vodafone πλέον δεν έχω παρά ελάχιστες και δεν είναι να κάνω δοκιμές με άλλο. Η ποιότητα κλήσης πάντως με VOIP στην WIND(όταν δεν είχα θέμα με την σύνδεση βέβαια) ήταν αρκετά καλύτερη όμως. Firmware έχω το τελευταίο.

    Κατά τα άλλα επειδή διαβάζω μερικοί ψάχνονται ZTE 1600, Speedport Plus 2 Sercomm ή Arcadyan είναι ότι κάτσει στον καθένα στην γραμμή ή στις επιλογές που θα λειτουργούν. Άμα κάνετε δουλειά μην ασχολείστε με δοκιμές και να είναι κάποιο καλύτερο γενικά, έχουν περιορίσει τόσο τις επιλογές τους που δύσκολα κάνεις δουλειά εάν θες κάτι παραπάνω. Εκεί άμα δεν βγάλεις άκρη να σου περνάνε τις ρυθμίσεις από το τεχνικό τμήμα κάθε τρεις και λίγο πας για extra router ή modem router (που όμως άμα κάτσει πρόβλημα και δεν τους κάνει στην τεχνική εξυπηρέτηση θα σου σπάσουν τα νεύρα).

  7. #457
    Εγγραφή
    29-01-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    630
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18461/1020
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
    Router
    tg585 v8
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arxelaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας που παρακολουθείς το memory usage θα σου πρότεινα πριν φτάνει το 85-90% να του κάνεις ένα restart, γιατί ναι μεν κάποια στιγμή θα κάνει restart μόνο του αλλά πιο πριν μπορεί να αρχίσει τα κολλήματα. Αφού συνήθως περνάει και μήνα uptime πριν ανεβάσει memory usage πάλι καλά.

    Ένα άλλο θέμα που έχει το Sercomm SP2 είναι ότι δεν γίνεται να σβήσεις το event log με τίποτα. Με το που το σβήσεις όταν ξαναπάς στο event log όλα είναι εκεί.

    Εμένα ένα θέμα ακόμα που έχω είναι και στην τηλεφωνία ώρες ώρες έχει έναν ελαφρύ αντίλαλο, δοκίμασα 2 συσκευές που δούλευαν μια χαρά πάντα και άλλα καλώδια και στις 2 phone θύρες και τίποτα... φτιάχνει μετά από 2 - 3 κλήσεις αφού το παρουσιάσει πρώτη φορά ή φυσικά με restart(δεν με ενοχλεί τόσο ώστε να κάνω restart βέβαια), εισερχόμενη ή εξερχόμενη δεν παίζει ρόλο. Μικρό θεματάκι αλλά και με το ZTE 1600 το είχα και είδα ότι αφού μου έδωσαν το SP2 το διόρθωσαν για το ZTE σε κάποιο changelog. Ελπίζω μήπως δώσουν κάποια στιγμή και κάποιο ακόμα update με διορθώσεις για το Sercomm SP2 γιατί το βασικότερο είναι ότι αποσυνδέσεις και σε καμπίνα Vodafone πλέον δεν έχω παρά ελάχιστες και δεν είναι να κάνω δοκιμές με άλλο. Η ποιότητα κλήσης πάντως με VOIP στην WIND(όταν δεν είχα θέμα με την σύνδεση βέβαια) ήταν αρκετά καλύτερη όμως. Firmware έχω το τελευταίο.

    Κατά τα άλλα επειδή διαβάζω μερικοί ψάχνονται ZTE 1600, Speedport Plus 2 Sercomm ή Arcadyan είναι ότι κάτσει στον καθένα στην γραμμή ή στις επιλογές που θα λειτουργούν. Άμα κάνετε δουλειά μην ασχολείστε με δοκιμές και να είναι κάποιο καλύτερο γενικά, έχουν περιορίσει τόσο τις επιλογές τους που δύσκολα κάνεις δουλειά εάν θες κάτι παραπάνω. Εκεί άμα δεν βγάλεις άκρη να σου περνάνε τις ρυθμίσεις από το τεχνικό τμήμα κάθε τρεις και λίγο πας για extra router ή modem router (που όμως άμα κάτσει πρόβλημα και δεν τους κάνει στην τεχνική εξυπηρέτηση θα σου σπάσουν τα νεύρα).
    Ειμαι με οπτικη 300 αρα..Απλα παρατηρησα την τελευταια φορα οτι επρεπε να κανω δυο ρεσταρτ για να παρει την εντολη..

Σελ. 31 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 112126293031

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας