Σελ. 37 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 172732353637383942 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 541-555 από 675
  1. #541
    Εγγραφή
    04-08-2012
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    14.8(dB) / 5.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με το freepbx δεν εβγαλα άκρη. Ενώ κάνει register οι κλήσεις δεν δουλεύουν με τίποτα.
    Για να δουλεύουν οι κλήσεις στο τηλεφωνικό όπως και πριν και να έχω μετά την άνεση να το ξαναψάξω στο μέλλον δοκίμασα να ενεργοποιήσω ξανά το vlan της τηλεφωνίας στο zte.
    Στην αρχή δεν δούλεψε. Μόλις όμως έβαλα το νέο password και χωρίς να αλλάξω τίποτα άλλο στο zte δούλεψε ξανά όπως πριν. Αν κλείσω το vlan στο zte και ανοίξω το vlan στο pfsense παίζει ξανά το ip phone. Δεν λειτουργούν ταυτόχρονα, όποιο κάνει τελευταίο register μονο.
    Το zte παιζει σε 836vlan με sip-voice.forthnet.gr και το pfsense στο 837vlan με byod.nova.gr. Δεν ξέρω τι ακριβώς κάνουν αλλά πιστεύω έχουν ένα server με πολλές ip.

  2. #542
    Εγγραφή
    28-07-2023
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsaki125 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το freepbx δεν εβγαλα άκρη. Ενώ κάνει register οι κλήσεις δεν δουλεύουν με τίποτα.
    Για να δουλεύουν οι κλήσεις στο τηλεφωνικό όπως και πριν και να έχω μετά την άνεση να το ξαναψάξω στο μέλλον δοκίμασα να ενεργοποιήσω ξανά το vlan της τηλεφωνίας στο zte.
    Στην αρχή δεν δούλεψε. Μόλις όμως έβαλα το νέο password και χωρίς να αλλάξω τίποτα άλλο στο zte δούλεψε ξανά όπως πριν. Αν κλείσω το vlan στο zte και ανοίξω το vlan στο pfsense παίζει ξανά το ip phone. Δεν λειτουργούν ταυτόχρονα, όποιο κάνει τελευταίο register μονο.
    Το zte παιζει σε 836vlan με sip-voice.forthnet.gr και το pfsense στο 837vlan με byod.nova.gr. Δεν ξέρω τι ακριβώς κάνουν αλλά πιστεύω έχουν ένα server με πολλές ip.
    Η θεωρία σου μπορεί πολύ εύκολα και με ασφάλεια να αποδειχθεί , αν αλλάξεις τον ένα sip server με τον άλλο, πχ στο zte.
    Αν δεν δουλέψει το αλλάζεις πίσω.

  3. #543
    Εγγραφή
    20-03-2022
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    56 kbps
    ISP
    Hellas On Line BBS
    Router
    V42bis
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsaki125 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ξέρω οτι στη δικιά μου εγκατάσταση οτι δουλεύει. Με pfesense και grandstream τηλεφωνο. Με pfsense και freepbx δεν το κατάφερα ακόμα.
    Με το plugin δεν χρειάζονται ουτε portforward ουτε outbound nat κλπ.

    - - - Updated - - -



    Το grandstream από όσα ξέρω δεν εχει δυνατότητα για dhcp option 61 οπότε δεν μπορεί να πάρει απευθείας ip απο το 837. Χρειάζεται κάποιο router και μετά δρολόγηση.

    Εγώ έχω πακέτο με 2 νούμερα.
    Αυτή την στιγμή έχω κρατήσει το router της nova (zte) που κάνει μόνο bridge και τίποτα άλλο. Μετά έχω ένα pfsense router-firewall που κάνει κλήση Pppoe στο 835 και έχω ιντερνετ και παίρνει και ip στο 837 για την τηλεφωνία. Στη συνέχεια έχω switch που μοιράζω εσωτερικά vlan σε διάφορες συσκευές (δεν αφορά το παρον θέμα το συγκεκριμένο) access point Κλπ. Για την τηλεφωνία έχω αρκετά sip phones και freepbx που μέχρι πρόσφατα δούλευε με μετατροπή απο fxs.
    To lease του DHCP request στο VLAN837 είναι 10 λεπτά. Δεν είναι ρεαλιστική λύση να αλλάζεις το IP χειροκίνητα στο grandtream.
    Είναι σίγουρο ότι όταν πας στο boyd.forthnet.gr πρέπει πάλι να έχεις DHCP option 61?

    Ο grandstream πρέπει να έχει δικό του private IP σε άλλο subnet από αυτό του internet. Εν συνεχεία ο router σου όταν στέλνει τα εξερχόμενα πακέτα αντικαθιστά το source IP του grandstream με το IP που σου έδωσε ο πάροχος στο 837 (αυτό βασικά είναι το ΝΑΤ σε postrouting). Είναι η γραμμή που είχα βάλει σε προηγούμενο post
    iptables -t nat -A POSTROUTING -o nbif7 -j MASQUERADE

    Έχεις 2 subnets (LAN) στο router σου;
    Αν ναι, είσαι σίγουρος ότι κάνεις POSTROUTING και στα 2 subnets;

    Αν θέλεις και έχεις root access στο router, στείλε τα iptables rules είτε εδώ είτε σε PM. Δεν αποκαλύπτει κάτι προσωπικό.

    iptables -t filter --list --line-numbers -v -n
    iptables -t nat --list --line-numbers -v -n
    iptables -t mangle --list --line-numbers -v -n
    iptables -t raw --list --line-numbers -v -n

  4. #544
    Εγγραφή
    04-08-2020
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Έχω ζητήσει το passwords, το byod.nova.gr είναι πιο δύσκολο να διαδρομή σωστά, I havent ήταν σε θέση να το κάνει on Openwrt, εισερχόμενες κλήσεις dont εργασία, εξερχόμενη είναι αργή. Ο διακομιστής DNS είναι ηλίθια δύσκολο να ρυθμιστεί, το sip-voice.forthnet.gr ήταν πολύ πιο εύκολο να δρομολογηθεί και να ρυθμιστεί, απαιτώντας μόνο μια στατική διαδρομή για το voip, λειτούργησε out of the box με το δρομολογητή, εφόσον έκανες 2 διαδρομές και διαμόρφωσες το δρομολογητή σου. Έχω το ZTE H288A, είναι το μόνο πράγμα που μπόρεσα να κάνω να δουλέψει, έπρεπε να ξεκινήσω το δικό μου διακομιστή TR-069 (https://genieacs.com/) και να ρυθμίσω την επιλογή 61 dhcp και μετά από αυτό τα πράγματα απλά δούλεψαν. Σκεφτόμουν να επιστρέψω στο παλιό μοντέλο χωρίς πρόσβαση στους κωδικούς πρόσβασης, δεδομένου ότι έχω τη μέθοδο σύλληψης πακέτων (από τότε που ανακάλυψα ότι λειτουργεί ακόμη και αν χρησιμοποιείτε θύρα wan, η tr-069 εξακολουθεί να στέλνει creds ακόμη και αν το μόντεμ δεν είναι αυτό που είναι καταχωρημένο στη βάση δεδομένων της), για να είναι δυνατή η λειτουργία της τηλεφωνίας χωρίς τον εξοπλισμό της. Γενικά, το openwrt δεν είχε ποτέ σταθερή τηλεφωνία για μένα, απαιτώντας συχνές επανεκκινήσεις του pbx.

  5. #545
    Εγγραφή
    23-11-2010
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    H σημερινή μου επικοινωνία με τη Nova για κωδικούς internet / τηλεφωνίας πήγε πολύ καλύτερα απ' ότι περίμενα:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  credentials-1.png 
Εμφανίσεις:  40 
Μέγεθος:  144,5 KB 
ID: 256275
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  credentials-2.png 
Εμφανίσεις:  35 
Μέγεθος:  112,3 KB 
ID: 256276
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  credentials-3.png 
Εμφανίσεις:  32 
Μέγεθος:  118,5 KB 
ID: 256277
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  credentials-4.png 
Εμφανίσεις:  34 
Μέγεθος:  165,1 KB 
ID: 256278
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  credentials-5.png 
Εμφανίσεις:  34 
Μέγεθος:  152,0 KB 
ID: 256279
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  credentials-6.png 
Εμφανίσεις:  37 
Μέγεθος:  131,2 KB 
ID: 256280
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  credentials-7.png 
Εμφανίσεις:  35 
Μέγεθος:  114,9 KB 
ID: 256281
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  credentials-8.png 
Εμφανίσεις:  32 
Μέγεθος:  121,2 KB 
ID: 256282
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  credentials-9.png 
Εμφανίσεις:  29 
Μέγεθος:  85,5 KB 
ID: 256283

  6. #546
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.923
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Ωραίος, φαίνεται να μπαίνει το νερό στο αυλάκι... Περιμένουμε νεότερα!

  7. #547
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    971
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WhatTheIanni Εμφάνιση μηνυμάτων
    H σημερινή μου επικοινωνία με τη Nova για κωδικούς internet / τηλεφωνίας πήγε πολύ καλύτερα απ' ότι περίμενα:
    ΧΜ ... πολυ καλη φαση . Εξερετικα αναίμακτο φανηκε . Λες εχεις FTTH . Κανονησες να σου δωσουν και ONT ? τελος , οι κωδικοι ppp τι μορφη εχουν; προσεξα σε καποιες καινουριες συνδεσεις vdsl στη Nova πλεον το εχουν με το format της forthent και με domain @nova.gr

  8. #548
    Εγγραφή
    23-11-2010
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από finos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΧΜ ... πολυ καλη φαση . Εξερετικα αναίμακτο φανηκε . Λες εχεις FTTH . Κανονησες να σου δωσουν και ONT ? τελος , οι κωδικοι ppp τι μορφη εχουν; προσεξα σε καποιες καινουριες συνδεσεις vdsl στη Nova πλεον το εχουν με το format της forthent και με domain @nova.gr
    - Έχω ήδη ONT γιατί είχα κάνει παλιότερα αίτημα να μου αλλάξουν το Nokia επειδή δεν έμπαινε σε bridge mode και μου έστειλαν ΟΝΤ + Zyxel (και χρησιμοποιώ από τότε στο router που κάνει την κλήση τους κωδικούς που τράβηξα από το Nokia)
    - Οι κωδικοί ppp είναι της μορφής `{username}@tellas.gr` (δεν ξέρω γιατί tellas μιας και η σύνδεσή μου έγινε τον Γενάρη). Δεν τους έχω δοκιμάσει ακόμα, παίζω με τους "original" που είχα τραβήξει από το Nokia (ίδιο username, διαφορετικό password). (Επίσης φαντάζομαι ακόμα και με τους νέους κωδικούς για την κλήση θα θέλει πάλι VLAN tagging στο 835.)

    Αναρωτιέμαι τι στοιχεία θα δώσουν με τους κωδικούς και επίσης τι οδηγίες. Δεν βλέπω να τα έχει μοιραστεί κάποιος άλλος εδώ, οπότε όταν έχω νεότερα θα ενημερώσω.

  9. #549
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    971
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WhatTheIanni Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Έχω ήδη ONT γιατί είχα κάνει παλιότερα αίτημα να μου αλλάξουν το Nokia επειδή δεν έμπαινε σε bridge mode και μου έστειλαν ΟΝΤ + Zyxel (και χρησιμοποιώ από τότε στο router που κάνει την κλήση τους κωδικούς που τράβηξα από το Nokia)
    - Οι κωδικοί ppp είναι της μορφής `{username}@tellas.gr` (δεν ξέρω γιατί tellas μιας και η σύνδεσή μου έγινε τον Γενάρη). Δεν τους έχω δοκιμάσει ακόμα, παίζω με τους "original" που είχα τραβήξει από το Nokia (ίδιο username, διαφορετικό password). (Επίσης φαντάζομαι ακόμα και με τους νέους κωδικούς για την κλήση θα θέλει πάλι VLAN tagging στο 835.)

    Αναρωτιέμαι τι στοιχεία θα δώσουν με τους κωδικούς και επίσης τι οδηγίες. Δεν βλέπω να τα έχει μοιραστεί κάποιος άλλος εδώ, οπότε όταν έχω νεότερα θα ενημερώσω.
    Σε καθε περιπτωση θελει VLAN

    Tellas ε; ,Δοκιμασε να βαλεις τους κωδικους που σου δωσαν ... Να δεις οτι δουλευουν ... (ω ρε ενας αχταρμας που θα εχει γινει εκει μεσα....)

  10. #550
    Εγγραφή
    23-11-2010
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από finos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε καθε περιπτωση θελει VLAN

    Tellas ε; ,Δοκιμασε να βαλεις τους κωδικους που σου δωσαν ... Να δεις οτι δουλευουν ... (ω ρε ενας αχταρμας που θα εχει γινει εκει μεσα....)
    Δοκίμασα να βάλω τους κωδικούς που μου έδωσαν, στην ουσία άλλαξα το password μόνο. Εκτός ότι δεν πήρα IP το Deco τρελάθηκε, άρχισε να αποσυνδέεται να μην δίνει local ip στους clients. Χρειάστηκε να κάνω factory reset 2 φορές γιατί τόσες φορές δοκίμασα να βάλω το νέο password. Εν τω μεταξύ δεν άλλαξα τίποτα άλλο στο Deco... PPPoE με τα credentials και VLAN 835 Priority 0. (Το deco είναι απευθείας κουμπωμένο στο ONT)

    Θα δοκιμάσω με ένα άλλο router που έχω αργότερα μήπως φταίει για κάποιο λόγο το Deco.

    UPDATE: Δοκίμασα με ένα άλλο router και μου βγάζει authentication error
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WhatTheIanni : 24-05-24 στις 14:00.

  11. #551
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    19.107
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χμμ.. γιατί να αλλάζουν και το pass ?
    Για ασφάλεια της νέας αίτησης κωδικών VoIP ?

    Μήπως το νέο Pass θα ισχύσει όταν δωθούν και οι κωδικοί VoIP ?

    Πάλι καλά πάντως δεν ζήτησαν επαλήθευση DNA..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WhatTheIanni Εμφάνιση μηνυμάτων
    UPDATE: Δοκίμασα με ένα άλλο router και μου βγάζει authentication error
    Άσε τους παλιούς μέχρι να πάρεις τα VoIP και τότε το κοιτάς..
    να δεις τι έχουν κάνει!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  12. #552
    Εγγραφή
    23-11-2010
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμ.. γιατί να αλλάζουν και το pass ?
    Για ασφάλεια της νέας αίτησης κωδικών VoIP ?

    Μήπως το νέο Pass θα ισχύσει όταν δωθούν και οι κωδικοί VoIP ?

    Πάλι καλά πάντως δεν ζήτησαν επαλήθευση DNA..

    - - - Updated - - -



    Άσε τους παλιούς μέχρι να πάρεις τα VoIP και τότε το κοιτάς..
    να δεις τι έχουν κάνει!
    To παλιό pppoe pass δεν έχει αλλάξει. Δεν ξέρω αν θα αλλάξει ή αν θα έχω 2 κωδικούς (τον "default" που τσίμπησα από το NOKIA και τον νέο που μου έδωσαν)

    - - - Updated - - -

    Επικοινώνησα πάλι με την υποστήριξη στο chat του website. Τους εξήγησα ότι οι κωδικοί που μου έδωσαν το πρωί δεν παίζουν και αρχικά μου είπαν ότι αφού μου έδωσαν κωδικούς να το δει δικός μου τεχνικός :P Εφόσον επανέλαβα ότι οι κωδικοί που μου έδωσαν δεν παίζουν, μου ζήτησαν τους κωδικούς, τους έδωσα, μου είπαν "αυτοί είναι αλλά θα τους ξαναορίσω" και εφόσον έγινε αυτό έπαιξαν.

    Φαντάζομαι είχαν κάνει κάτι λάθος το πρωί κατά το σετάρισμα των κωδικών. Και είπα πολύ παράξενο και αναίμακτο :P too good to be true

  13. #553
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    14.049
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/30,1g/1g,600/120,450/
    ISP
    CosFTTH-5G, Inalan,Vod5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WhatTheIanni Εμφάνιση μηνυμάτων
    To παλιό pppoe pass δεν έχει αλλάξει. Δεν ξέρω αν θα αλλάξει ή αν θα έχω 2 κωδικούς (τον "default" που τσίμπησα από το NOKIA και τον νέο που μου έδωσαν)

    - - - Updated - - -

    Επικοινώνησα πάλι με την υποστήριξη στο chat του website. Τους εξήγησα ότι οι κωδικοί που μου έδωσαν το πρωί δεν παίζουν και αρχικά μου είπαν ότι αφού μου έδωσαν κωδικούς να το δει δικός μου τεχνικός :P Εφόσον επανέλαβα ότι οι κωδικοί που μου έδωσαν δεν παίζουν, μου ζήτησαν τους κωδικούς, τους έδωσα, μου είπαν "αυτοί είναι αλλά θα τους ξαναορίσω" και εφόσον έγινε αυτό έπαιξαν.

    Φαντάζομαι είχαν κάνει κάτι λάθος το πρωί κατά το σετάρισμα των κωδικών. Και είπα πολύ παράξενο και αναίμακτο :P too good to be true
    Αυτό δεν υπάρχει.. δηλαδή το σύστημα κωδικών στην Nova, μπορεί ο τεχνικός να βάλει κωδικό με το χέρι και δεν είναι random πάντα και υπό συνθήκες να μπορεί να τον δει? μεγάλες στιγμές.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #554
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.061
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WhatTheIanni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον επανέλαβα ότι οι κωδικοί που μου έδωσαν δεν παίζουν, μου ζήτησαν τους κωδικούς, τους έδωσα, μου είπαν "αυτοί είναι αλλά θα τους ξαναορίσω" και εφόσον έγινε αυτό έπαιξαν.
    To θυμάμαι αυτό πριν μερικά χρόνια που είχα Wind, επέμεναν ότι το password ήταν ο αριθμός του σταθερού μου. Τελικά χρησιμοποίησα tool για να το δω στο Zyxel, καμμία σχέση με τον αριθμό μου.

  15. #555
    Εγγραφή
    28-07-2023
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WhatTheIanni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασα να βάλω τους κωδικούς που μου έδωσαν, στην ουσία άλλαξα το password μόνο. Εκτός ότι δεν πήρα IP το Deco τρελάθηκε, άρχισε να αποσυνδέεται να μην δίνει local ip στους clients. Χρειάστηκε να κάνω factory reset 2 φορές γιατί τόσες φορές δοκίμασα να βάλω το νέο password. Εν τω μεταξύ δεν άλλαξα τίποτα άλλο στο Deco... PPPoE με τα credentials και VLAN 835 Priority 0. (Το deco είναι απευθείας κουμπωμένο στο ONT)

    Θα δοκιμάσω με ένα άλλο router που έχω αργότερα μήπως φταίει για κάποιο λόγο το Deco.

    UPDATE: Δοκίμασα με ένα άλλο router και μου βγάζει authentication error
    Απόρία:
    Με το deco απευθείας κουμπωμένο στο ONT, αν σου δώσουν κωδικούς για το VOIP (φαντάζομαι θα σου ζητήσουν υπογραφή στο γνωστό κείμενο),
    τί θα τους κάνεις αυτούς του κωδικούς;
    Πώς σχεδιάζεις να τους χρησιμοποιήσεις;

Σελ. 37 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 172732353637383942 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας