Εμφάνιση 1-14 από 14
  1. #1
    Εγγραφή
    31-08-2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    7100/768
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    10(dB) / 41(dB)
    Καλησπέρα σας!

    Θα παρακαλούσα κάποιον από τους αγαπητούς συμμετέχοντες στο παρόντα Ιστότοπο να με καθοδηγήσει για το εάν και πως μπορώ να κινηθώ νομικά ώστε να κάνω μια καταγγελία σύμβασης τόσο στον ΟΤΕ όσο και στην OnTelecoms.

    Η δική μου τραγική ιστορία έχει ως εξής...

    Υπέβαλα την αίτηση μου για να γίνω εξ' ολοκλήρου πελάτης της OnTelecoms στις 19 Απριλίου 2007, αποκτώντας το πακέτο All in One.
    Η αίτηση μου καταχωρήθηκε στην εταιρία την ίδια ημέρα και μου δηλώθηκε ότι η ενεργοποίηση της γραμμής θα γίνει σε 20 - 25 εργάσιμες ημέρες.
    Μέχρι εχθές ήμουν πελάτης του ΟΤΕ έχοντας παράλληλα και σύνδεση στο Internet ταχύτητας 768 Kbs.

    Στις 15 Μαίου δέχθηκα τηλεφώνημα από υπάλληλο της OnTelecoms που με ενημέρωσε ότι ο ΟΤΕ καθυστερούσε να τους παραχωρήσει την γραμμή μου κι ότι έως τα τέλη του μήνα το πρόβλημα θα είχε επιλυθεί.
    Στην συνέχεια η ημερομηνία αυτή μετατέθηκε στις 8 Ιουνίου, έπειτα στις 15 Ιουνίου κι ύστερα δεν έλαβα καμία σαφή ημερομηνία ενεργοποίησης της σύνδεσης μου.
    Θα πρέπει να συμπληρώσω ότι η τηλεφωνική μου επικοινωνία με τους υπαλλήλους της OnTelecoms ξεκινούσε πάντα από μένα καθώς το μοναδικό τηλεφώνημα που είχα λάβει από εκείνους ήταν στα μέσα Μαίου όπου πληροφορήθηκα ότι θα καθυστερήσει λίγο η ενεργοποίηση της γραμμής μου.
    Έλαβα κι ένα δεύτερο - και τελευταίο από την πλευρά τους - τηλεφώνημα από υπάλληλο της OnTelecoms στις αρχές Ιουλίου ότι μια συγκεκριμένη ημέρα θα έρθει ο courier που θα μου φέρει τον εξοπλισμό.
    O courier δεν ήρθε την καθορισμένη ημέρα, ο υπάλληλος μου ανέφερε ότι κάτι του έτυχε και δε μπόρεσε να έρθει και θα με πάρουν πάλι τηλέφωνο για νέο ραντεβού.
    Την ίδια μέρα ήρθε ο courier αναφέροντας μου ότι την προηγούμενη ημέρα δεν του είχε ζητηθεί να μου αποστείλλει τον εξοπλισμό...

    Τηλεφωνώντας σε τακτά χρονικά διαστήματα στην OnTelecoms ζητώντας πληροφορίες για την σύνδεση μου, η δικαιολογία που άκουγα ήταν ότι ο ΟΤΕ δεν απελευθερώνει τον βρόγχο στον οποίο ανήκω κι ότι θα γίνει σύντομα.

    Εχθές το μεσημέρι ο ΟΤΕ έκοψε την τηλεφωνική μου γραμμή και την ADSL σύνδεση μου στο Internet.
    Όταν τηλεφώνησα για να μάθω το λόγο, μου είπε ότι ολοκληρώθηκε η φορητότητα της γραμμής μου και πως θα έπρεπε να απευθυνθώ στην OnTelecoms για να ενεργοποιήσουν την γραμμή μου.
    Επικοινώνησα και με την OnTelecoms κι ο υπάλληλος μου είπε έκπληκτος ότι δεν ενημερώθηκαν για κάτι σχετικό από τον ΟΤΕ και πως αν συνέβαινε όντως αυτό που μου είπαν, η σύνδεση μου με την ΟnTelecoms θα γινόταν σήμερα.

    Επικοινώνησα με την On και σήμερα το πρωί και μου δήλωσαν χαρακτηριστικά ότι ο ΟΤΕ δεν τους έχει τα δικαιώματα της γραμμής μου κι από την πλευρά τους δε μπορούν να κάνουν τίποτα.
    Στην συνέχεια επικοινώνησα με τον ΟΤΕ θέλοντας να μάθω το λόγο που διακόπηκε η σύνδεση μου αφού δεν έχει παραχωρηθεί η γραμμή μου στην OnTelecoms.
    Η υπάλληλος μου δήλωσε ότι μπορεί να χρειαστεί μια εβδομάδα για να ολοκληρωθεί η διαδικασία μετάβασης ή και περισσότερο.
    Αυτό φυσικά έρχεται σε αντίθεση με τη ρητή δήλωση του υπαλλήλου στην OnTelecoms ο οποίος δεσμευόταν ότι από την στιγμή που ο ΟΤΕ θα απελευθέρωνε την γραμμή μου, σε 2 ώρες θα γινόταν η σύνδεση σ' εκείνους.

    Δυστυχώς δεν έχω βγάλει καμία άκρη με το πρόβλημα μου.
    Η υπάλληλος του ΟΤΕ μου είπε να πάρω σε κάποιο άλλο τηλέφωνο, μετά προωθήθηκα σε κάποιο άλλο και τέλος προωθήθηκα σε κάποιο που δεν απαντάει σε καμία κλήση μου...

    Η τηλεφωνική γραμμή του σπιτιού μου μου είναι απαραίτητη καθώς την χρειάζομαι και για καθημερινή επαγγελματική χρήση.
    Μη μπορώντας να έχω τηλέφωνο και πρόσβαση στο Internet μου προκαλείται μεγάλο πρόβλημα τόσο με συνεργάτες μου που ανταλλάζουμε υλικό μέσω e-mails για προώθηση σε πελάτες, πλήττεται η αξιοπιστία μου και μειώνονται τα έσοδα μου...

    Επειδή:

    1) Έχω απελπιστεί τους τελευταίους 4,5 μήνες από αυτή την πρωτοφανή αργοπορία του αιτήματος μου και δεν γνωρίζω πότε θα λυθεί το πρόβλημα μου,
    2) χρειάζομαι άμεσα την τηλεφωνική μου γραμμή την οποία έχασα από εχθές,
    3) δεν έχω καταλάβει ποιός από τους 2 παρόχους ευθύνεται πραγματικά για αυτή την έλλειψη σεβασμού στο πρόσωπο ενός πελάτη τους,
    4) δεν έχω κατορθώσει να βγάλω άκρη με το όλο ζήτημα ακόμα,

    θα παρακαλούσα κάποιο από τα αγαπητά μέλη να μου δώσει κάποιες συμβουλές για το πως μπορώ να κινηθώ, πως μπορώ να καταγγείλω αυτό το πρωτοφανές συμβάν και τι μπορώ να κάνω από την πλευρά μου για να μπορώ να έχω κι εγώ τηλέφωνο όπως ΚΑΘΕ Έλληνας πολίτης...

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
    Γιώργος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ggeorgee82 : 31-08-07 στις 14:11.

  2. #2
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    pirelli οπως στη Ducati
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Δεν εισαι ο μονος φιλε που εχει γινει μπαλακι απο ΟΛΟΥΣ τους παροχους και τα κολληματα τους.

    Κανε αιτηση για καινουρια γραμμη να ξεμπλεξεις μια ωρα αρχιτερα απο την στιγμη που δεν βλεπω να βγαινει ακρη με την υπαρχουσα γραμμη.

  3. #3
    Εγγραφή
    08-05-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Νεα γραμμή?? εγω ζητησα νεα γραμμή και ημουν εντος δικτυου απο την 1η μερα αιτησης μου στις 31/3/07 το μόνο που εχει γινει εως τωρα ειναι να παραλαβω εξοπλισμο ουτε οτε εχει ερθει ακομα ουτε τιποτα τι να πω πια... μετα σου λενε 20 εργασιμες μαλλον εργαζωνται 2-3 φορες τον μηνα στην ON ΤΕLEKOMS αλιως δεν εξηγητε πηπος πρεπει να τους βγαλουμε σε κανενα καναλι? εγω τουλαχιστον εχω αρχισει και το σκευτωμαι πολυ σοβαρα με τετοια ταλαιπορια!5 μήνες αναμονή εχω παει απο εκει 3 φορες καθε φορα μιλαω με αλον ο οποιος μου λεει μαμου εγω θα βοηθισω μου δινουν το κινητο τους και μονο την 1η φορα το σηκωνουν που καλα καλα δεν ξερουν ποιος ειναι... ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟ ταλαιπορουν τον κοσμο με θα θα θα μηπος πρεπει να κατεβουν στις εκλογες και αυτοι???

  4. #4
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Kε Γιωργο,

    αφου χρειαζεστε τη γραμμη σας για επαγγελματικους λογους και χανετε εσοδα, γιατι παιζετε με αυτην?
    Πως κανετε αιτηση σε αλλους παροχους για μεταφορα υπαρχουσας γραμμης με σαφη κινδυνο να γινει αυτο που εγινε?

    Αν το ψαχνατε λιγο πριν κανετε την αιτηση θα δειτε οτι ΟΛΟΣ ο κοσμος εχει τετοια προβληματα.

    Δεν δικαιολογω σε καμια περιπτωση τους παροχους και σαφως πρεπει να τους καταγγειλετε αλλα σε τετοιες περιπτωσεις παντα ζηταμε νεα γραμμη.

  5. #5
    Εγγραφή
    31-08-2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    7100/768
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    10(dB) / 41(dB)
    Καλησπέρα σας!
    Καταρχάς σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις που μου δώσατε.

    Αγαπητέ nikchris, εάν φανταζόμουν ότι θα γινόταν αυτό το μπέρδεμα και τις επιπτώσεις του, σαφώς και δεν θα έκανα αυτή την κίνηση.
    Η αίτηση μου προς την OnTelecoms έγινε πριν 4,5 μήνες κι έσως τις 30/08 δεν γινόταν καμία διαδικασία με την φορητότητα από την πλευρά του ΟΤΕ.
    Αυτό δε με ενοχλούσε άμεσα καθώς συνέχιζα να έχω και τηλέφωνο και σύνδεση ADSL στο Internet.

    Παρόλα αυτά, έχω την εντύπωση ότι και για να αποκτούσα δεύτερη γραμμή από άλλο πάροχο, υπήρχε η πιθανότητα να έχω πάλι πρόβλημα με τον ΟΤΕ.

    Σε σημερινή μου επικοινωνία με τον ΟΤΕ (στο 6111000) ο υπάλληλος μου είπε ότι η διαδικασία της φορητότητας θα ολοκληρωθεί στις 14/09.
    Όταν όμως ζήτησα να μάθω το λόγο που δεν έχω τηλέφωνο από τις 30/08 μου απάντησε πως δεν ξέρει.
    Όταν του ζήτησα να μου πει κάποιο τηλέφωνο στο οποίο να λάβω απάντηση, μου απάντησε πάλι ότι δεν ήξερε.
    Λέγοντας του ότι δε μπορώ να μείνω χωρίς τηλέφωνο για τόσες μέρες, μου ανέφερε ότι δεν είναι δικό του πρόβλημα...

    Λίγο αργότερα κάλεσα το 121 για να δηλώσω την βλάβη κι η υπάλληλος με ενημέρωσε ότι από τις 30/08 έχω φύγει από τον ΟΤΕ κι ότι έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία της φορητότητας από την πλευρά τους.

    Καλώντας την OnTelecoms όμως, η απάντηση που έλαβα ήταν ότι εφόσον εκείνοι δεν έχουν λάβει κάποια ειδοποίηση από τον ΟΤΕ, δε μπορούν να με συνδέσουν.

    Προσπαθώ να σκεφτώ διάφορα πιθανά σενάρια για το τι έχει συμβεί.
    Είναι δυνατόν να ολοκληρώθηκε η διαδικασία από τον ΟΤΕ αλλά να μην ειδοποίησε?
    Κι αν έγινε αυτό, πότε θα στείλει την ειδοποίηση?
    Δεν ολοκληρώθηκε ακόμα η διαδικασία και στον ΟΤΕ επικρατεί χάος και μου δίνουν διαφορετικές απαντήσεις κάθε φορά που καλώ?

    Συγγνώμη που όλους εσάς για κάτι που δεν γνωρίζετε αλλά το κάνω για να μάθω εάν και κάποιος άλλος αντιμετώπισε το συγκεκριμένο πρόβλημα και τις κινήσεις που έκανε για να βρει το δίκιο του.

  6. #6
    Εγγραφή
    29-08-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Μία από τις κλασσικές περιπτώσεις είναι ότι ο ΟΤΕ κάνει τη μεταφορά νωρίτερα από ότι έχει προγραμματιστεί και χωρίς να έχει ολοκληρωθεί η φορητότητα. Σε αυτή την περίπτωση αν γίνει το configuration από την ΟΝ, ο πελάτης μπορεί να έχει εξερχόμενες κλήσεις. Επειδή όμως το configuration στην ΟΝ γίνεται πλέον με αυτοματοποιημένο τρόπο δεν ξέρω κατά πόσο είναι δυνατό να ενεργοποιηθεί ο πελάτης νωρίτερα.

  7. #7
    Εγγραφή
    31-08-2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    7100/768
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    10(dB) / 41(dB)
    Η συνέχεια...

    Την Τρίτη το πρωί επικοινωνώ με τα κεντρικά του ΟΤΕ κι έχω ένα διάλογο με μια ομολογουμένως εξυπηρετική υπάλληλο.
    Ψάχνει για τα στοιχεία μου και μου αναφέρει πως θα πρέπει να απευθυνθώ στην ΟΝ γιατί από εκείνους έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία κι η ΟΝ θα πρέπει να κάνει έναν έλεγχο του κόμβου ώστε να ολοκληρωθεί η φορητότητα.

    Επικοινωνώ με την ΟΝ κι ο τεχνικός μου επιβεβαιώνει ότι υπάρχει ήδη ειδοποίηση από τον ΟΤΕ (την οποία δεν είχαν δει καν 5 μέρες...) και με διαβεβαιώνει ότι θα κάνει τον έλεγχο εκείνος προσωπικά μέσα σε 2 - 3 ημέρες ώστε σήμερα το πολύ να έχω τηλέφωνο κι Internet.

    Επικοινωνώ από το πρωί με την ΟΝ κι ενημερώθηκα ότι ο βρόγχος που έδωσε ο ΟΤΕ είναι λάθος και δεν υπάρχει κάποιος ενεργός για να δώσει.
    Η ΟΝ υποστηρίζει το αντίθετο κι έχει δηλώσει την περίπτωση ως βλάβη στον ΟΤΕ.

    Κι εδώ επικρατεί το χάος!
    Στα απανωτά μου τηλεφωνήματα στον ΟΤΕ παραπέμπομαι εδώ κι εκεί ή το τηλέφωνο δεν απαντάει καν!
    Περίμενα περίπου 5 μήνες από την αίτηση μου στην ΟΝ για να δώσουν ένα λάθος βρόγχο και θα περιμένω πόσο ακόμα?
    1 μήνα?
    3 μήνες?
    1 χρόνο?

    Σήμερα το απόγευμα θα επικοινωνήσω με δικηγόρο προκειμένου να καταβάλλω μήνυση κατά του ΟΤΕ για την ταλαιπωρία αυτή.
    Είναι η 9η ημέρα που είμαι χωρίς τηλέφωνο κι αυτό είναι τουλάχιστον απαράδεκτο.

  8. #8
    Εγγραφή
    09-07-2007
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedtouch 780w
    SNR / Attn
    10(dB) / 37(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ggeorgee82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η συνέχεια...
    Σήμερα το απόγευμα θα επικοινωνήσω με δικηγόρο προκειμένου να καταβάλλω μήνυση κατά του ΟΤΕ για την ταλαιπωρία αυτή.
    Είναι η 9η ημέρα που είμαι χωρίς τηλέφωνο κι αυτό είναι τουλάχιστον απαράδεκτο.
    χμμμ... όχι μόνο στον (Π)Ο.Τ.Ε. φίλε μου αλλά μάλλον πρέπει να κάνεις και στην ΟΝ. Το θέμα είναι σοβαρό και εδώ χρειάζεται οπωσδήποτε δικηγόρος εξειδικευμένος που να τους πάρει και τα σώβρακα ακόμα για την ταλαιπωρία που ζεις.
    Ως συνήθως όμως ποντάρουν στην αργοπορία της δικαιοσύνης στην ατιμωρησία τους και στην αναποφασιστικότητα την δικιά μας... "ωχ τώρα που να μπλέκω με δικηγόρους κλπ....." άσε που ο δικηγόρος θα σου ζητά κάθε λίγο χρήμα.
    Δυστυχώς έπρεπε από την αρχή να ζητήσεις καινούριο νούμερο ώστε να μην έχουν δικαιολογίες τα λαμόγια…. Εύχομαι πραγματικά να τελειώνει η ιστορία σου το συντομότερο.

    και όσο σκέφτομαι ότι έχω αιτηθεί και γω στην ΟΝ με πιάνει κρύος ιδρώτας....

  9. #9
    Το avatar του μέλους paixthsss
    paixthsss Guest
    Αυτό που κατάλαβα είναι ότι αν όλα γίνουν όπως προβλέπεται από τον ΟΤΕ η ON έτσι αυτοματοποιημένα όπως λειτουργεί δεν υπάρχει πρόβλημα. Αν δημιουργήσει ο ΟΤΕ το παραμικρό εκείνοι πολλαπλασιάζουν το πρόβλημα.

  10. #10
    Εγγραφή
    08-09-2007
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    technicolor tg788vn
    παιδια ξεχαστε την ΟΝ .....Περιμενα για 6 μηνες και με ειχαν στο δουλεμα.μετα ακυρωνω την αιτηση και παω στην VIVODI .......ΑΛΛΟΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ...αλλους 3 μηνες περιμενε !!!!!! Κακα τα ψεμματα μπορει ο ΟΤΕ να εινε λιγο ακριβος αλλα σε τρεις μερες ειχα την συνδεση μου χωρισς κανενα προβλημα. Ισως σε 5 6 χρονια οι αλλοι παροχοι [ εκτος οτε ] να κανουν πραγματικοτητα αυτα που ταζουν για τωρα ομως εινε σκετη ταλαιπωρια

  11. #11
    Το avatar του μέλους paixthsss
    paixthsss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex18561 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια ξεχαστε την ΟΝ .....Περιμενα για 6 μηνες και με ειχαν στο δουλεμα.μετα ακυρωνω την αιτηση και παω στην VIVODI .......ΑΛΛΟΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ...αλλους 3 μηνες περιμενε !!!!!! Κακα τα ψεμματα μπορει ο ΟΤΕ να εινε λιγο ακριβος αλλα σε τρεις μερες ειχα την συνδεση μου χωρισς κανενα προβλημα. Ισως σε 5 6 χρονια οι αλλοι παροχοι [ εκτος οτε ] να κανουν πραγματικοτητα αυτα που ταζουν για τωρα ομως εινε σκετη ταλαιπωρια
    Το θέμα είναι ότι για Tellas Vivodi είναι ο κανόνας αυτός. Για ΟΝ είναι η εξαίρεση. Forthnet έτσι κι έτσι. Αν η ON έκανε πραγματικά τόσο καιρό δε θα είχε ούτε ένα πελάτη τώρα. Η Vivo έχει και τα ΑΡ.Υ.Σ. τις επιλογές / προεπιλογές φορέα κάτι βγάζει. Θα συνιστούσα την ΟΝ σε κάποιον που θέλει να δοκιμάσει την τύχη του...

  12. #12
    Εγγραφή
    31-08-2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    7100/768
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    10(dB) / 41(dB)
    Το τέλος...

    Την Παρασκευή επικοινώνησα με δικηγόρο ώστε να γίνει η αγωγή κατά παντός υπευθύνου.
    Την Δευτέρα το πρωί παίρνω πάλι στον ΟΤΕ Edit: [ το τηλέφωνο είναι μη ανακοινώσιμο ] κι ο υπάλληλος με διαβεβαίωσε ότι η βλάβη που τους είχε δηλώσει η ΟΝ στις 05/09/2007 είχε επιδιορθωθεί το πρωί της 06/09/2007.
    Να επισημάνω πως μέχρι προχθές το μεσημέρι (10/09/2007) από την ΟΝ άκουγα συνεχώς ότι περιμένουν τον ΟΤΕ να διορθωθεί η βλάβη.
    Όταν τους είπα την Δευτέρα πως από τον ΟΤΕ διατείνονται πως έλυσαν το πρόβλημα και περιμένουν από την ΟΝ το RFC - δεν ξέρω αν το γράφω σωστά - εκείνοι μου έλεγαν ότι δεν βλέπουν κάποια ειδοποίηση του ΟΤΕ.
    Τους είπα ότι θα γίνει αγωγή κι ότι αν δεν επιλυθεί το πρόβλημα μου έως την Τετάρτη θα διακόψω και την αίτηση μου.
    Την Δευτέρα το απόγευμα ο αδερφός μου σηκώνει τυχαία το ακουστικό του τηλεφώνου - το έκανε συχνά ως τότε για να δει αν έχουμε σήμα - και με έκπληξη διαπίστωσε ότι είχαμε σήμα!!!
    Είχαμε εξερχόμενες κλήσεις, Internet και τηλεόραση.
    Δεν είχαμε εισερχόμενες κλήσεις, κάτι το οποίο διορθώθηκε εχθές το απόγευμα όταν πήραμε τηλέφωνο στο cc.
    Αν δεν είχαμε σηκώσει το ακουστικό την Δευτέρα δεν θα ξέραμε καν ότι έχουμε ενεργοποιηθεί καθώς δε μας ειδοποίησε κάποιος υπάλληλος για αυτό...

    Τελικά αγωγή δεν θα γίνει αλλά δεν είμαι ακόμη σίγουρος για αυτό.
    Από τη μία ο ΟΤΕ εμπόδιζε την διαδικασία κι από την άλλη η ΟΝ πληροφορήθηκε από μένα ότι ο ΟΤΕ περιμένει από εκείνους το RFC.
    Δεν είναι όμως υποχρεωμένος ο πελάτης να παίρνει του κόσμου τα τηλέφωνα για να συνεννοηθούν σωστά οι 2 εταιρίες.
    Και δυστυχώς είναι αυτός ο οποίος υφίσταται όλη την ταλαιπωρία από αυτή την φρενίτιδα που επικρατεί στον τομέα που λέγεται "Τηλεπικοινωνίες Ελλάδος"....

    Σας ευχαριστώ όλους όσους σπεύσατε να απαντήσετε ώστε να με βοηθήσετε!
    Να είστε καλά!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 12-09-07 στις 14:52.

  13. #13
    Εγγραφή
    02-08-2007
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15227/1023
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    18db(dB) / 29db(dB)
    ... αγαπητέ φίλε, να λες πάλι καλά που ο Γολγοθάς σου τελείωσε ...

    ... εγώ αντιμετωπίζω τα ίδια από 31/07/07 και ακόμα τίποτα ...

    ... έστειλα και καταγγελία και κανείς δεν φιλοτιμήθηκε έστω να μου απαντήσει ...

  14. #14
    Εγγραφή
    31-08-2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    7100/768
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    10(dB) / 41(dB)
    Αγαπητέ doum7, σου απάντησα ήδη σε άλλο θέμα!

    Υ.Γ. Συγγνώμη για την ανακοίνωση του τηλεφώνου.
    Έγινε εν βρασμώ ψυχής!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ggeorgee82 : 13-09-07 στις 11:28. Αιτία: Για το υστερόγραφο!

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-07, 19:27
  2. Tι να κανω σε αυτη την περιπτωση?
    Από underachiever στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-06, 19:31
  3. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-06, 19:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας