Εμφάνιση 1-11 από 11

Θέμα: ΕΛΕΟΣ

  1. #1
    Εγγραφή
    17-04-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    11(dB) / 19(dB)
    καλησπέρα

    υπαρχουν πολύ πιο σημαντικά θλεματα για να ασχοληθούμε με την ΟΝ , από αυτό που θα σας εκθέσω σε λίγο, ωστόσο έχω μία υποψία ότι ίσως το πρόβλημα είναι πιο σοβαρό από ότι νομίζω.

    βέβαια παίζει να είναι και μπούρδα.


    λοιπον, σήμερα το απόγευμα , όπως και τις προηγούμενες μέρες έως τώρα, έμπαινα κανονικά στο windows live messenger. Oμως πριν από λίγο δεν κατάφερα να συνδεθώ. ΤΙι συμβαίνει?

    κάνω να συνδεθώ, περιμένω αρκετή ώρς και μου βγάζει προβλημα, ,ακι μου λέει να ελέγξω την σύνδεση μου στο ιντερντ και λοιπά. Όμως όλα καλά, μετά μου προτείνει από μόνο τοου το μεσσαντζερ να κάνω ένα τέστ, όπου αρχίζει και τσεκάρει κάποιοες παραμέτρουσ όπως ΙΡ και λοιπά, όλα τα τικάρε με ν, ότι όλα βαίνουν καλώς. Όταν φτάνει στο key ports moyπαρουσιάζει πρόβλημα.

    Πρέπει να σημείωσω ότι εδώ και αρκετές μέρες έχω πολύ χαμηλή ταχύτητα στο ιντερνετ, το ανέφερα στην ΟΝ, ακι συμφώνησαν μαζί μου, ότι πράγματι έχω πολύ χαμηλήταχύτητα και πώς θα το διορθώσουν εντός μερικών ωρών, μάλιστα θα με έπαιρναν τηλ!!!το μόνο που ζητήσανε είναι να έχω ανιοιχτό το ρούτερ, φυσικά δεν είχα κανέναν ενδιασμό. Τους ξαναπαίρνω την ίδια μέρα αργότερα, μου λένε πως εντος της ημέρας θα φτιάξει, είναι πολυ εύκολο. Πάιρνω την επομένη, μου λένε έχον ενημερωθεί τα κεντρικά και πως εντοσ των ημερών θα φτιάξει. Σας λέω απελπιστικά χαμηλή ταχύτητα, ακόμα και γαι απλή πλοήγηση.
    τελοσπάντων αυτό θα μπορούσε να είναι θέμα από μόνο του.

    τώρα γιατί συνδέω τα δύο περιστατικά?...επει΄δή έχω ακούσει ότι έχουν πρόσβαση στο ρούτερ μας οι ανθρωποι της ΟΝ, και αυτό το παραδέχεται και η ΟΝ, και λέω μήπως έχουν δυνατότητα να μπουν μέσα και με κάποια χαζορύθμιση που θα κάνανε στην προσπάθειά τους να μου διορθώσουν την ταχύτητα(αν , ,λέμα αν μπήκαν στον κόπο να το διορθώσουν)που ακόμα παραμένει χαμηλή, κάνανε καμιά πατάτα με τις πόρτες και εγς πλέον δεν μπορώ να μπαινω στο μεσσαντζερ.

    είναι πιθαν΄΄ο να έχεισ υμβεί κατι τέτοιο εσεις που ξέρετε?ή κινδυνολογώ?

    δεν ξέρω ρε παιδια, αλλά εκεί που είχα ανακουφιστεί κάπως με το που συνδέθηκα στην ΟΝ, έστω με καθυστέρηση, αλλά τελικά είχα συνδεθεί, κάθε μέρα μα κάθε μέρα προκείπτει και κάτι. Είμαι απελπισμένος πραγματικά. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσες φορές έχω καλέσει σε αυτό το 13801....που νομιζω μας χρεώνουν κιολας. Να σημειώσω πως ούτε το ΤΩ ΒΟΧ δουλευει, δηλαδή η τηλεόραση , και μου το εξήγησαν λόγω των χαμηλών ταχυτητων!ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ.

    Επιπλέον αυτών, όπως ίσως θα έχετε δει από το θέμα "αδιαφορία" εξακολουθώ να χρεώνομαι λογαριασμούς απ΄πο τους προηγούμενους πάροχους και έχω προχωρήσειο σε καταγγελία.Εχω καταναλώσει απίστευτο χρόνο, κόπο και ακόμα χρήμα για αυ΄τη την ΟΝ...


    έχουμε και λέμε:
    - πληρώνω ΟΝ + τους προηγούμενους πάροχουσ, ΟΤΕΝΕΤ +ΒΙΒΟΝΤΙ επειδή η ΟΝ δεν εκπλήρωσε την ΥΠοχρέωσή της να με αποδεσμεύσει από αυτούς
    - έχω απελπιστηκά χαμηλό ίντερνετ
    - η τηλεόραση δεν λέιτουργεί.

    δηλαδή τι άλλο πρέπει να συμβεί για δηλώσει κάποιος απελπισμένος και μπουχτισμένος.???

  2. #2
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Εφοσον ενεργοποιήθηκες όπως έχεις πει αλλού 28/8 μπορείς να κάνεις υπαναχώρηση σε 10 μέρες χωρίς να πληρώσεις κάτι.....

  3. #3
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    τα σενάρια που κάνεις για το msn και την on είναι αβάσιμα
    αυτό που έχει ενδιαφέρον από το μήνυμα σου είναι το παρακάτω

    έχουμε και λέμε:
    - πληρώνω ΟΝ + τους προηγούμενους πάροχουσ, ΟΤΕΝΕΤ +ΒΙΒΟΝΤΙ επειδή η ΟΝ δεν εκπλήρωσε την ΥΠοχρέωσή της να με αποδεσμεύσει από αυτούς
    - έχω απελπιστηκά χαμηλό ίντερνετ
    - η τηλεόραση δεν λέιτουργεί.

    δηλαδή τι άλλο πρέπει να συμβεί για δηλώσει κάποιος απελπισμένος και μπουχτισμένος.???
    κάνε αυτό που σου λέει ο NoName22 αλλιώς μάθε να κουβαλάς τον σταυρό σου αγόγγυστα

  4. #4
    Εγγραφή
    17-04-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    11(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα σενάρια που κάνεις για το msn και την on είναι αβάσιμα
    αυτό που έχει ενδιαφέρον από το μήνυμα σου είναι το παρακάτω



    κάνε αυτό που σου λέει ο NoName22 αλλιώς μάθε να κουβαλάς τον σταυρό σου αγόγγυστα
    όχι δνε ενεργοποιήθηκα 28/8, 28/7 ενεργοποιηθηκα...μάλλον κάπου θα το έγραψ αλάθος.
    συγγνώμη.

    αλλά παρόλο που είχε διαφανεί από την αρχή ότι η εταιρία δεν είναι έτοιμη να είναι εντάξει στις υποχρεώσεις της, είχα μείνει πάνω από 20 μέρες χωρίς τηλ και ιντερνετ, όταν τελικά συνδέθηκα με περιπετειώδη βέβαια τρόπο, συνεχή τηλεφωνήαματα κλπ, είπα δεν πειράζει. Ωστόσο η κατάσταση έχει ξεφύγει από κάθε προηγούμενο.

    Δεν μπορείται νασ φανταστείτε με πόση αγωνία περιμένω την απάντηση από την εεττ για την καταγγελία π ου έχω κάενι.Λογικά μέσα σε αυτή την εωδομάδα πρέπει να μου απαντήσουν, είμαι αποφασισμένος να το κυνηγήσω το θέμα. ΕΊΜΑΙ μικρός, άπειρος, αλλά θα το παλέψω να υπερασπίστω κάθε δικαίωμά μου μέχρι τέλους. Προσωπικό στοίχημ αότι υπάρχει κράτος και μας προστατεύει από αυθαιρεσίες τύπου ΟΝ!

    Μεταξύ μας, ασ παραδεχτούμε ότι όλοι , αντγε γαι να μην γίνομαι υπερβολικός, οι περισσότεροι έχουμε φτάσει να αντιμετωπίζουμε την ζωή με το "δεν βαριέσαι"

    Η χρήση του Τν ΜΠΟΞ όποτε λειτουργεί έιναι απελπιστηκά αργή. Τα ζα μου αργά έιναι. Ενώ υπό άλλες συνθήκες θα έκανα εκτεταμένη χρήση των υπηρεσίων που παρέχει, απλά δεν το ανοίγω και λέω δεν βαριέσαι......
    αυτό θα αλλάξει.(ασ με συγχωρέσουν όσοι πιστεύουν ότι κατακλίζω το φορουμ με σκέψεις συναισθηματικά φορτισμένες ....αλλά ειλικρινά είοναι μία δίοδος να ξεσπάσω)
    είναι απίστευτη η ταλαιπωρία.....

  5. #5
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Η εταιρία μια χαρά έτοιμη ειναι....ακόμα δεν έχουμε δεί τίποτα αλλού ειναι το πρόβλημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NoName22 : 03-09-07 στις 03:18.

  6. #6
    Εγγραφή
    17-04-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    11(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NoName22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εταιρία μια χαρά έτοιμη ειναι....ακόμα δεν έχουμε δεί τίποτα αλλού ειναι το πρόβλημα.
    συγγνώμη αλλά
    όταν
    -σε αφήνει χωρις τηλέφωνο και ιντερνετ για αρκετές ημέρες σε αντίθση της δέσμευσής της περί διακοπής μερικών ωρών για να ενταχθούμε στο δίκτυό της
    -αδυνατεί να δώσει τις ταχύτητες ή έστω κάτι κοντά σε αυτές που διαφημίζει
    -αδυνατεί να εξυπηρετήσει τηλεφωνικά τον πελάτη της
    -αδυνατεί να εκπληρώσει στο ακέραιο τις υποχρεώσεις της έναντι του πελάτη βάσει συμφωνηθέντων με συμβόλαιο
    -Ο εξοπλησμός της υπολειτουργεί, το τιβι μποξ συγκεκριμενα, χρειάζεται να το ωγάλεις από τηξν μπρίζα πολλές φορές
    -αδυνατεί να προσαρμόσει τα τιμολόγιά της και τις χρεώσεις του εκάστοστε πελάτη στις τελικές υπηρεσίες που του προσφέρει, με δεδομένο ότι είναι νέα εταιρία, οπότε πολλές αδυναμίες της θα μπορούσαν να δικαιολογηθούν αν είχε φιλικότερη αντιμετώπιση στον πελάτη και πιο έγκαιρα αντανακλαστικά

    πως μπορούμε να θεωρούμε την εταιρία αυτή έτοιμη?

  7. #7
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uhustick06 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορείται νασ φανταστείτε με πόση αγωνία περιμένω την απάντηση από την εεττ για την καταγγελία π ου έχω κάενι.Λογικά μέσα σε αυτή την εωδομάδα πρέπει να μου απαντήσουν, είμαι αποφασισμένος να το κυνηγήσω το θέμα
    μέχρι να σου απαντήσει η ΕΕΤΤ θα έχεις μερικά χρονάκια στην καμπούρα σου

  8. #8
    Εγγραφή
    02-05-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    6(dB) / 43(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NoName22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εταιρία μια χαρά έτοιμη ειναι....ακόμα δεν έχουμε δεί τίποτα αλλού ειναι το πρόβλημα.
    Θα υποθέσω ότι αστειεύεσαι βεβαίως-βεβαίως...

  9. #9
    Εγγραφή
    25-02-2006
    Μηνύματα
    1.499
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15023/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    6(dB) / 28(dB)
    Εννοει προφανως οτι η πλειονοτητα των ατομων που δεν βρισκονται πανω απο τα 2 χλμ απο το dslam ειναι ενταξει.
    Και μην ξεχναμε και ποσοι αυτοι την στιγμη προσφερουν 3play, οι εξης 2 ΟΝ και VIVODI, (αλλοι μειναν μονο στις διαφημισεις πριν 7 μηνες και εκτοτε τιποτα).
    Αρα για το πρωτοποριακο του προιοντος μετα και απο τις αλλαγες σε σημαντικα πραγματα, (κλειδωμενο ρουτερ) παμε αρκετα καλα (αν δουλεψουν λιγο και στο CC).

  10. #10
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Το πρόβλημα με το CC είναι όντως μεγάλο αλλά θα λυθεί στο μέλλον στο μέτρο του δυνατού. Άλλωστε όλοι ξέρουμε ότι καμιάς εταιρίας το CC δεν είναι "δικό της". Υπάρχει γενικό πρόβλημα σε αυτόν τον τομέα, απλά σε άλλους μικρότερο και σε άλλους μεγαλύτερο (ISPs).

  11. #11
    Εγγραφή
    02-05-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    6(dB) / 43(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grphoto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοει προφανως οτι η πλειονοτητα των ατομων που δεν βρισκονται πανω απο τα 2 χλμ απο το dslam ειναι ενταξει.
    Και μην ξεχναμε και ποσοι αυτοι την στιγμη προσφερουν 3play, οι εξης 2 ΟΝ και VIVODI, (αλλοι μειναν μονο στις διαφημισεις πριν 7 μηνες και εκτοτε τιποτα).
    Αρα για το πρωτοποριακο του προιοντος μετα και απο τις αλλαγες σε σημαντικα πραγματα, (κλειδωμενο ρουτερ) παμε αρκετα καλα (αν δουλεψουν λιγο και στο CC).
    έχεις απόλυτο δίκιο, γιαυτό και ήρθαμε στην On. Για να απολαύσουμε σήμερα, αυτά που θα δουν οι άλλοι αύριο... Θέλει όμως δουλειά ακόμα...

Παρόμοια Θέματα

  1. ΕΛΕΟΣ !!!
    Από kikoath στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-08, 20:19
  2. Έλεος.....
    Από giannakis1984 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-07, 21:30
  3. Έλεος...
    Από mich83 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 96
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-06, 23:19
  4. Ελεος!!!!
    Από theodoretiko στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-05, 19:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας