Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 35
  1. #1
    Εγγραφή
    07-09-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γεια σας.

    Δωστε μου σας παρακαλω λιγο απο τον χρονο σας για να εκφρασω την δυσαρεσκεια μου προς το ονομα ACER.
    Ειναι κριμα και αισχος η σταση που κραταει απεναντι σε πελατες που την καλοπληρωσαν.

    Ας αρχισω...

    Πριν το καλοκαιρι (Μαρτιο-Απριλιο) βρισκομουν για καποια δουλεια στο εξωτερικο. Η δουλεια αυτη θα με κρατουσε μακρια απο την Ελλαδα μεχρι και τον Ιουλιο αυτου του ετους. Η φυση της δουλειας ηταν τετοια οπου μου ηταν απαραιτητος ενας φορητος υπολογιστης ,οπου και περιμενα να μου τον αποστειλουν απο την Ελλαδα ,οι εργοδοτες μου. Αυτο για καποιους λογους δεν σταθηκε δυνατο ,ετσι αποφασισα ενω βρισκομουν στην Ιταλια να αγορασω εναν ACER ASPIRE 9410 στην τιμη των 945Ε οπου σκεφτηκα πως θα μου μεινει για το μελλον.
    Ο πωλητης στο εμπορικο κεντρο της Ιταλιας με διαβεβαιωσε πως η εγγυηση ειναι 1 ετους και οτι ακομα και αν εχω γυρισει Ελλαδα και δημιουργηθει προβλημα στο Laptop ,η ACER της Ελλαδας θα καληψει την εγγυηση οπως και οφειλει. Μου εδωσε κανονικα την αποδειξη με το SN του laptop πανω και μου ειπε οτι ετσι θα ταυτοποιηθει η αγορα/εγγυηση κτλπ του προιοντως.

    Ετσι η πρωτη δουλεια που εκανα ηταν να βγαλω τα Ιταλικα XP multimedia Center και να περασω μια Αγγλικη πιο ελαφρια δικια μου εκδοση (ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ κατεβασα ΟΛΟΥΣ τους drivers απο το site της ACER που τους δινει για ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ)
    Εξ'αλλου πανω γραφει VISTA ready ,αν ηθελα να βαλω vista?

    Το laptop αρχισε τα προβληματα εξ'αρχης.
    (Εχω κανει installations λειτουργικων απο εποχη win95 και σε laptop ακομα αμετρητες φορες)
    Εκανε το 1ο Crash την επομενη μερα και μετα κλειδωνε ο σκληρος σε PIO mode ,εκανε 10 λεπτα να μπουταρει και γενικα δεν κουνιοταν τιποτα.
    Με απεγκατασταση primary ελεκτη ,εφτιαχνε αλλα αυτο οχι παντα.
    Μπηκα σε υποψιες για διαφορα κακα, αλλα ηθελα να πιστευω οτι ηταν τυχαιο.
    Μετα χαθηκε το blueTooth.
    Μετα αρχισε παλι τα κουφα του με τον σκληρο και καταληγω οτι δεν ηταν θεμα λειτουργικου γιατι πηγα να ξανακανω εγκατασταση XP ...Vista οπου η εγκατασταση εγινε με PIO mode (ή οπως αλλιως λεγεται στο dos) και διερκησε 2 ωρες+.
    Μετα ,καποια μερα απο μονο του ξανα bootαρε με ULTRA DMA5 ο σκληρος.

    Εκει λοιπον κατεληξα σε 2 πραγματα:
    1) Ειναι χτυπημενος ο σκληρος (η καλη περιπωση που το κανω και μονος μου)
    2) Προβλημα με την mobo ,ελεκτη του δισκου κτλπ (η χειροτερη περιπτωση)
    (για το προβλημα με το blueTooth δεν σκεφτηκα τιποτα ,αυτο που με απασχολουσε ήταν να φτιαξω το laptop!)

    Ομως υπήρχε και η εγγυηση ...σωστα;
    Γιατι να το φτιαξω μονος μου και να πληρωνω λεφτά;
    Βρισκομουν ομως μακρια απο την Ιταλια ,σε αλλη χωρα και οπως φαινοταν τα πραγματα θα γυρνουσα Ελλαδα πριν τον Ιουλιο που υπολογιζα ,οποτε αποφασισα να το φτιαξω οταν επιστρεψω.

    Αρχες Μαιου οπου και εχω γυρισει τελικα Ελλαδα (τελος με το εξωτερικο) αποφασιζω να ερθω σε επαφη με την ACER εδω.
    Τους τηλεφωνω στο 801 .. .. και μου λενε οτι δεν γινεται να το φτιαξουν αυτοι μα θα πρεπει να το στειλω Ιταλια ,να πληρωσω 100Ε το courrier και αλλα τοσα να γυρισει πισω και το χειροτερο; στο service Ιταλίας της ACER θα μου βαλουν ξανα το.. ΙΤΑΛΙΚΟ XP Multimedia Center (δεν μιλαω Ιταλικα.. αλλα ακομα και Ελληνικα που μιλαω ,εχω πανω Αγγλικα XP)
    Τους εξηγω πως δεν ειναι δυνατον να συμβει κατι τετοιο και τους υπενθυμιζω οτι ΕΧΩ ΕΓΓΥΗΣΗ και την Ευρωπαικη Ενωση ,μηπως και δεν την εχουν ακουστα...
    Τσεκαραν το serial number του laptop και μου ειπαν οτι ολα καλα ,εχω εγγυηση ομως ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΙΤΑΛΙΑΣ..
    Προ στιγμης το παρατησα ,εχωντας στο μυαλο μου οτι η εγγυηση ειναι μεχρι τον Απριλιο του 2008 οποτε θα επανερθω ,θα μιλησω με καποιον πιο λογικο ανθρωπο και θα βρω λυση.
    Το καλοκαιρι ημουν εκτος για 2 μηνες και γυρισα πριν 1 εβδομαδα στην πολη.
    Ετσι αποφασισα να ξανα επικοινωνησω με την ACER για να δω τι θα γινει με το χαλασμενο laptop.
    Συνεχισαν τηλεφωνικα να μου λενε τα ιδια ,πως πρεπει να φυγει Ιταλια και δεν εχουν καμοια σχεση ,δεν ειναι διατεθημενοι ουτε καν να το στειλουν αυτοι μα ουτε καν να παρουν ενα τηλεφωνο στην ACER Ιταλιας και να με βοηθησουν.
    Δηλαδη εκει περα ειναι ανταγωνιστες;
    Ευρωπαικη Ενωση δεν ειμαστε;
    Μιλαμε για Ελλαδα-Ιταλια και οχι Ουγκαντα-Μασαχουσέτη.
    Μιλαμε για ACER και οχι για LADA...
    Το service της ACER στην Ελλαδα το αναλαμβανει η MDI οπου το καταστημα της ειναι ..3 ΛΕΠΤΑ απο το σπιτι μου!
    Πηρα τηλεφωνο και εκει ,μα μου ειπαν πως δεν μπορουν να κανουν κατι και πρεπει η ACER να δωσει την εντολη για να μπορεσω εγω να παω το λαπτοπ μου και να μιλησω με τεχνικο στα Ελληνικα ,να του εξηγησω την φυση του προβληματος και να τελειωνουμε!
    Ξαναπηρα στην ACER αγανακτισμενος και ζητησα να μιλησω με καποιον προισταμενο οπου η κοπελα στο helpDesk μου ελεγε συνεχεια πως δεν υπαρχει προισταμενος εκει.
    Της εξηγησα πως δεν γινεται να εχω πληρωσει 950Ε και να τους παρακαλαω ,ετσι αφησα το κινητο μου και απαιτησα να με καλεσει καποιος προισταμενος οπου και θα εχει βρει λυση...
    1 εβδομαδα τωρα δεν με εχει παρει κανεις τηλεφωνο.
    Εχω στειλει 3 emails οπου ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΑΒΕΙ ουτε καν μια απαντηση του τυπου (ζηταμε συγνωμη μα .. . ..)
    Δεν μου απαντησαν καν...με αγνοησαν λες και ειμαι SPAM ενω τους εχω πληρωσει 945Ε !
    (Τα παιρνουν τα μειλς γιατι μου ερχετε πισω το αυτοματο σκριπτακι απαντησης απο την εταιρια: "Σας ευχαριστουμε κτλπ κτλπ)

    Τελειωνω...

    Χθες αποφασισα να παω να αγορασω εναν σκληρο δισκο και να μην ξαναασχοληθω με την ACER ,να το φτιαξω μονος και να ριξω μαυρη πετρα.
    Εδωσα 65Ε πηρα εναν 80αρι (ειχε 120αρι παλια) και ξεκινησα εγκατασταση λειτουργικου.
    Η Εγκατασταση των Vista εγινε σε κανονικο χρονο ,το λαμπακι του σκληρου αναβοσβηνε σταθερα ,ετσι υπεθεσα πως ολα θα πανε καλα και σιγουρα στην παρουσα φαση δουλευει οπως πρεπει ,δηλαδη UDMA5. (ειναι IDE ATA ο δισκος)
    Μετα την εγκατασταση ολα καλα, αρχισα να βαζω και προγραμματα.
    Εκει λοιπον σε καποια φαση (μετα απο επανεκινηση) καταλαβα οτι κλειδωσε και ο καινουριος δισκος σε PIO MODE! (οπως παλια ..το ιδιο προβλημα)
    Ετσι πλεον εχω φτασει σε σημειο να ειμαι σιγουρος οτι το προβλημα ειναι πιο σοβαρο και δεν εχει να κανει με τον σκληρο ή με το λειτουργικο συστημα ,ασυμβατοτητα drivers κτλπ (αν παω να κανω εγκατασταση τωρα οπως ειναι κολημενος ξανα XP ή VISTA θα κανει 2 ωρες+ ,δηλαδη θα συνεχισει να ειναι κολημενος σε περιβαλον που δεν εχει φορτωσει drivers κτλπ...περιβαλον εγκαταστασης αρα μιλαμε για HARDWARE κολημα)
    Το προβλημα το κανει random γενικα ,δεν υπαρχει προτυπο/κανονας.
    Πριν μπηκα σε safe mode ,εκανα uninstall τον primary ελεκτη και μετα την επανεκινηση ξαναμπηκε σε UDMA5.
    Θα ξανακλειδωσει σε PIO mode ομως ...πρεπει να το φτιαξω ...ή να το πεταξω στα σκουπίδια.

    Αυτα ειχα να πω ,συγνωμη για το μακροσκελες κειμενο μου αλλα... ΕΙΜΑΙ ΕΞΩ ΦΡΕΝΩΝ!

    Τι μου συμβουλευετε να κανω;
    Ειναι κριμα...εχω δωσει 950Ε για κατι που δεν δουλευει...
    950Ε ειναι αυτα ,δεν ειναι 10,50,100Ε...
    Και ειναι το γαμωτο οτι δεν μου δινουν σημασια.

    Ακουω συμβουλες εστω και σε νομικο τομέα ,αρκει να μην ζημιωθω αλλο.
    Ειμαι ικανος να κανω και μυνηση αν υπαρχει καποιος τροπος μεσω υπηρεσιας του καταναλωτη κτλπ.
    Και αν εχει καποιος ενα ΚΕΝΤΡΙΚΟ mail της εταιριας (οχι παραρτηματα Ευρωπης κτλπ) ,θελω να γραψω ενα Αγγλικο κειμενο και να τους εξηγησω τι ακριβως εχει γινει με την αντιπροσωπεια τους στην Ελλαδα)
    Δεν μπορω να δωσω αλλα λεφτα για αυτην την ιστορια ομως θελω να βγαλω το δικιο μου.
    Εγω το πληρωσα για να δουλευει και αυτο οφειλει να κανει η acer.

    Ευχαριστω.



    Υ.Γ. Μακρια απο την ACER. ΜΑΚΡΙΑ.
    Υ.Γ2. Αν διαβάζει καποιος υπαλληλος της ACER λυπαμαι μα ετσι εχουν τα πραγματα. Η κυρια που εχω μιλησει 4 φορες μαζι της στο 801... .. μιλαει σπαστα Ελληνικά και εχω τα στοιχεια της ,οποιος θελει σε πμ.
    Υ.Γ3. ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ACER.

  2. #2
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Ειναι γνωστο οτι η ACER διαθετει κακιστο service.

    Ειναι υποχρεωμενοι να σου το φτιαξουν εδω στην Ελλαδα. Μπες εδω και κανε τους επισημη καταγγελια οτι δεν στο φτιαχνουν.

    βεβαιωσου πρωτα ομως μετα απο τηλεφωνικη ερωτηση στην Γραμματεια Καταναλωτη οτι η εγγυηση ισχυει σε ολη την Ε.Ε. (που κατα 99% ετσι ειναι)

  3. #3
    Εγγραφή
    21-08-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Tellas
    Router
    Speedtouch 585i
    Όταν αγοράζουμε laptop πρέπει απαραίτητα το θέμα της εγγύησης να είναι πρωτεύον, και να μην κοιτάμε όλα τα άλλα πρώτα, γιατί δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα.
    Τα Acer είναι καταστροφή έτσι και χαλάσουν, που το κάνουν συχνά.

  4. #4
    Εγγραφή
    07-09-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    nikchris σε ευχαριστώ παρα πολυ για την αμεση απαντηση.
    Παω να τους κάνω καταγγελία.

    nightsky_30 το θεμα της εγγυησης νομιζω οτι ειναι ξεκαθαρο ,χρονια τωρα.
    Χαλαει; σου το φτιαχνουν.
    Ετσι λενε ,ετσι ξερω και εγω...
    Οταν τους δινεις τα 950Ε χαμογελάνε ...

    (Τους εχω στειλει σε email(εκει που δεν μου απαντανε) το λινκ για αυτο το ποστ και τους προκαλω να μου απαντησουν εστω και εδω)
    (Αν καποιος δει αυτο το θεμα δημοσιευμενο σε καποιο αλλο φορουμ ζητω συγνωμη ,αλλα ειναι το μονο που μπορω να κανω πλεον ...)

  5. #5
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    326
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    καταρχην δεν αγοραζεις acer 1 στα 5 ειναι καλα. δυστυχως αν και ειναι πολυ κακο αυτο που γραφω ειναι αληθεια , επειδη εχω περασει αρκετα με την εταιρεια , ειναι ενα χαλι και μισο
    και οι δυο εταιρειες που κανουν σερβις στην ελλαδα ειναι maison de tollerance , κυριολεκτω!!!!!!!
    βασικα πρεπει να το στειλουν ιταλια , το θεμα ειναι συγουρα ασυμβατοτητα που μαλλον ξεκινησε απο καποια εγκατασταση η κατι χτυπησε .
    το θεμα ειναι οτι πρεπει ν αμιλησεις σε καποιον υπευθυνο και εδω στην ελλαδα ειναι δυσκολο, υπαρχει help line acer , βασικα δεν το εχω προχειρο , αν δεν το εχει κανεις εδω θα το φερω την δευτερα , αλλα ρε παιδια λες και δεν ξερουμε ολοι τι σοι εταιρεια ειναι και τι σερβις εχει

  6. #6
    Εγγραφή
    07-09-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    να σας ενημερώσω οτι μολις τελειωσα την συνομηλια μου με την Γραμμη καταναλωτων (1520)
    και ξεκιναω απο Δευτερα τις γραφειοκρατικες διαδικασιες για να γινει παρεμβαση προς την εταιρία και οτι αλλο χρειαζεται.
    Φανταστειτε (και εσεις της ACER αν διαβαζεται) οτι με 2 κυριες που μιλησα μου ειπαν οτι συνεχεια ο κοσμος εχει προβληματα με την ACER.
    Αν λοιπον η ACER δηλωνει ανικανοτητα στο να αντιμετωπισει της υποχρεωσεις της ,οπως και οφειλει ,τοτε εγω προτεινω ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ.
    Θα την κλεισω εγω ομως αν δεν μου το φτιαξουν...

    ΟΣΟΙ ΔΙΑΒΑΖΕΤΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΑΤΕ) ...ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ACER!

    gkosto εχεις απολυτο δικιο..την πατησα
    Ακομα και Ιταλια ομως να πρεπει να παει ,να πληρωσουν αυτοι τα εξοδα...ΟΧΙ ΕΓΩ
    Εγω το θελω να δουλευει...δεν με νοιαζει ,ας το πανε και στο φεγγαρι για να το φτιαξουν.

  7. #7
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Κοίτα δεν ξέρω για την κυρία στο 801....Ξέρω ότι στην MDI υπάρχει γενικότερο θέμα κακής αντιμετώπισης του πελάτη !! Μόνο με κόλπα θα βρεις προϊστάμενο εκεί μέσα. Οπως και να έχει ρίξε την καταγγελία σου στον Καταναλωτή και άστους να τρέχουν μετά !!!

  8. #8
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Γιαυτο παιδιά αγοράζεις με 140€ εγγυηση για 3 χρονια με accidental damage cover και αν πάθει κάτι στο παίρνουν με courier,το στέλνουν ιταλια για επισκευή (εκεί είαι το επίσημο σερβις της acer europe) και στο φέρνουν πίσω τσάμπα. εγώ το aspire 9502 το έστειλα από χίο italy και επιστροφή (με courier) και δεν πλήρωσα κάτι εξτρα. Συν του ότι έχω την παραπάνω κάλυψη για accidental damage (καθώς το προηγούμενο laptop το πέταξα γιατί μου έπεσε και έγινε 1000 κομμάτια

  9. #9
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    2.630
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 25.5(dB)
    Μα του ανθρωπου μεσα στον ΠΡΩΤΟ χρονο του χαλασε... αμα ειναι αυτοι τοσο γιδια που δεν καταλαβαινουν την εννοια της πανευρωπαϊκης εγγυησης δεν τους φταιει κανενας. Κι εμενα περυσι μου χαλασε κατι στο αγορασμενο στην Ιταλια αμαξι μου μεσα στην εγγυηση-μηπως να το εστελνα να το φτιαξουνε με κουριερ?

    Η βλακεια ειναι που κανενας δεν ασχολειται πραγματικα να τους τραβηξει στα Δικαστηρια οσο δεν παιρνει αλλο, να τους παρει δεκα και εκατο φορες την αξια του λαπτοπ μπας και βαλουνε μυαλο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Xouzouris : 08-09-07 στις 00:45.

  10. #10
    Εγγραφή
    07-09-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Xouzouris καλα τα λες αλλα εγω πες μου τι να κανω τωρα;?...¨!?
    mixalis επειδη απ'οτι καταλαβα εχεις προηστορια με acer κανε μου σε παρακαλω ενα πμ ή γραψε εδω πως με συμβουλευεις να κινηθω (θεωρητικα απο Δευτερα εχει δρομολογηθει για καταγγελια)
    ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ;
    ΤΟΥΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΕ ΛΙΝΚ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΠΟΣΤ ,πιθανολογω οτι καποιος το εχει δει...ΕΛΕΟΣ.
    Και μετα λεμε για δημοσιο...αυτοι ειναι για αγανακτηση! (επιμενω στα 950Ε μου...)



    Υ.Γ. Τονιζω συνεχεια τα λεφτα...πλεον για εμενα δεν ειναι τα 950 ...ειναι η αντιμετωπιση/σταση της εταιριας.
    Δεν μπηκαν καν στον κοπο να μου στειλουν εστω ενα αρνητικο εμαιλ. Αφησα το κινητο μου ,η κυρια στο χελπντεσκ το εγραψε ,αλλα οπως το εγραφε ...το εγραψε εκει.
    Της ειπα να με παρει καποιος προισταμενος να μου εξηγησει τι μπορει να γινει.
    (το εκανα αυτο ενα παραπανω γιατι οσες φορες καλεσα εξαναγκαζομαι να μιλησω με αυτην και δεν μιλαει καλα Ελληνικα ,μιλαει σπαστα ΙταλοΕλληνικα και ειναι σαν να μιλαω με BOT!!!)

    βοηθηστε με...
    θα σας κρατησω ενημερους για τις διαδικασιες.

  11. #11
    Εγγραφή
    07-09-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Και θελω να αναφερω κατι τελευταιο ,ασχετο ..απλως εχει να κανει με αυτο που εγραψε ο xouzouris.
    Οταν ειπα οτι δουλευα στην Ευρωπη ,ταξιδευαμε με αμαξι mercedes και παρουσιαστηκε ενα προβλημα με τις ασφαλειες (δεν δουλευε η 12V και δεν μπορουσαμε να βαλουμε laptop ,πανω στο jeep)
    Ημασταν στην Ισπανια ...βρισκουμε αντιπροσωπεια mercedes ,μας το φτιαχνουν και αφου βγαζουμε να πληρωσουμε:
    -Τι οφειλουμε;
    (απαντηση απο τον.. ΙΣΠΑΝΟ)
    -Μπορειτε να φυγετε ,ειστε καλημενοι απο το Ευρωπαικο δικτυο Mercedes.

    Αυτο ειναι αντιμετωπιση....δεν το πιστευαμε.


    ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ACER

  12. #12
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    326
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    λοιπον η εν λογω εταιρεια ειναι σχεδον 7 χρονια στην ελλαδα , πουλαει αρκετα κομματια και θα συνεχιζει να πουλαει!!!!!!!!
    αυτο ειναι το χειροτερο, ξερετε ποσοι ανθρωποι εχουν κανει μυνησεις και πληρωμενες καταχωρησεις σε κλαδικα περιοδικα του ΙΤ με τα χειροτερα λογια για την εταιρεια αυτη?
    απειρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    δεν καταλαβαινουν τιποτε , μονο καποιος που εκανε μια κινηση και πηγε μακρυα την βαλιτσα , μεχρι δικαστηριο ευρωπαικο , αυτος κερδισε πολλα , εγω οταν το εμαθα ηταν ηδη αργα , θα τους ειχα κανει κομματια.
    εχουν πολυ κακη αντιμετωπιση στην σκα.....εταιρεια αυτη, μακρυα παιδια , παρτε κατι αλλο

  13. #13
    Εγγραφή
    03-04-2004
    Μηνύματα
    92
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ΓΕια σας παιδιά..

    Εγω πριν τις γιορτές είχα την ίδια απορία..ήθελα να αγοράσω ενα laptop το οποίο όμως απο τους 12 μήνες του χρόνου τους 10 θα λειτουργούσε εξωτερικό και σε διάφορες χώρες της Ε.Ε...
    Ρωτώντας σε διάφορα μαγαζιά μου λέγανε όλοι ναι θα έχεις εγγύηση κανονικά και παντού..κάτι τέτοιο όμως δεν ισχύει..HP , Acer που επικοινώνησα μαζί τους μου είπανε πως η ΕΓΓΥΗΣΗ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ εκτός Ελλάδας.
    Οι μόνες εταιρίες που προσφέρουν πανευρωπαϊκή εγγύηση από ότι θυμάμαι είναι η Toshiba και η Fujitsu Siemens.
    Στις τότε συζητήσεις που είχα μαζί τους η κυρία που μιλάει σπαστά στην Acer μου έλεγε πως δεν υπάρχουν τα ίδια μοντέλα σε όλοι την ευρώπη και για τον λόγο αυτό δεν υπάρχει εγγύηση..σε αντίθεση με FS και Toshiba Οι οποίες όντως έχουν κοινά μοντέλα για όλες τις χώρες..
    Δεν ξέρω πόσα αλλάξανε απο τότε αλλά ειλικρινά είναι απαράδεκτο να υπάρχει τέτοια συμπεριφορά .. λες και υπάρχουν άλλοι δίσκοι στην Ιταλία ή άλλες Vga στην Πορτογαλία..

  14. #14
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Βρισκουν και τα κανουν πολυ απλα.
    Ευτυχως σιγα-σιγα μαθαινουμε οτι υπαρχουν καποιες υπηρεσιες στην Ελλαδα
    και καποιες νομοθεσεις πανευρωπαϊκες όπου μπορουμε να καταφυγουμε
    ωστε να μαθουν πως ή θα συμπεριφερονται σωστα στους πελατες τους
    ή θα παψουν να εχουν!
    Βεβαια ο,τι πληρωνεις παιρνεις, ομως γιατι αντι να αγοραζεις παρατασεις
    να μην εχεις εξ αρχης πληρη εγγυηση 2 ετων τουλαχιστον για προϊοντα εντος ΕΕ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 08-09-07 στις 11:34.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  15. #15
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.247
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Eγώ θα έλεγα να στείλεις και ένα email στην ACER Ιταλίας (μαζί με μια scanαρισμένη απόδειξη αγοράς) για να τους ενημερώσεις για τις δυσκολίες που αντιμετωπίζεις εδώ.
    Μπορεί αυτοί να τραβήξουν κανα ελληνικό αυτί, ή να σου προτείνουν να παραλάβουν και να αποστείλουν το laptop σου με δικά τους έξοδα, παρακάμπτοντας την ελληνική αντιπροσωπεία.

    support_italy@acer-euro.com
    Informazioni di tipo "tecnico"

    info_italy@acer-euro.com
    Informazioni di carattere generale e commerciale sui prodotti e i servizi Acer
    http://www.acer.it/acereuro/page11.d...crc=2906969566
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikgr : 08-09-07 στις 12:24.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΕΠΕΙΓΩΝ-ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΣΤΕ
    Από guzel στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-07, 19:20
  2. VODAFONE!!!!!ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΣΤΕ!!!
    Από nf_digital στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-07, 20:47
  3. HOL παρακαλώ διαβάστε
    Από AssVas στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-07, 00:15

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας