Σελ. 1 από 11 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 159
  1. #1
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    "Από το Γενικό Επιτελείο Στρατού ανακοινώνεται ότι, την 21η Αυγούστου 2007 και ώρα 20:15, ο Στρατιώτης Πεζικού Ψ.Γ. του Μηνά, ετών 21, ο οποίος καταγόταν από τον Ν. Λάρισας και υπηρετούσε σε Μονάδα της Ελληνικής Δύναμης Κύπρου (ΕΛΔΥΚ), τραυματίστηκε θανάσιμα ενώ εκτελούσε καθήκοντα σκοπού.

    Τα αίτια του θανάτου διερευνώνται από τις αρμόδιες στρατιωτικές αρχές.

    Άνχης (ΤΘ) Λαλούσης Χαράλαμπος
    Εκπρόσωπος Τύπου"

    Πηγή:
    http://www.omhroi.org/modules.php?op...rder=0&thold=1

    Άλλο ένα "ατυχές" περιστατικό, λοιπόν, ήρθε να βγάλει τον κύριο εκπρόσωπο τύπου από τη βόλεψή του, και να τον αναγκάσει να συμπληρώσει για άλλη μια φορά τη γνωστή φόρμα των "θανάσιμων αυτοτραυματισμών":

    "Από το Γενικό Επιτελείο Στρατού ανακοινώνεται ότι, την ..... και ώρα ....., ο Στρατιώτης ..... του ....., ετών ....., ο οποίος καταγόταν από τον Ν. ..... και υπηρετούσε σε Μονάδα της ....., τραυματίστηκε θανάσιμα ενώ εκτελούσε καθήκοντα σκοπού.

    Τα αίτια του θανάτου διερευνώνται από τις αρμόδιες στρατιωτικές αρχές.

    Άνχης (ΤΘ) Λαλούσης Χαράλαμπος
    Εκπρόσωπος Τύπου"

    Από μια άποψη, λοιπόν, άλλη μια μονάδα προστίθεται στις θλιβερές στατιστικές θανάτου του ελληνικού στρατού:

    http://www.antirrisies.gr/?q=node/42

    και μια ακόμη ιστορία χακί τραγωδίας περνά στα ψιλά των εφημερίδων:

    http://www.ethnos.gr/article.asp?cat...2&pubid=127619

    Υπάρχει, λοιπόν, κάποια διαφορά ανάμεσα στο τελευταίο κρούσμα και στη σωρεία των προηγούμενων αυτοκτονιών που σημειώνονται στο στράτευμα; Ναι: η τελευταία σημειώθηκε εκτός της ελληνικής επικράτειας. Βέβαια, ο θάνατος είναι ένα τραγικό γεγονός όπου και αν συμβαίνει. Ωστόσο, οι πρόσφατες καταγγελίες για πιέσεις φαντάρων να υπηρετήσουν παρά τη θέλησή τους έξω από τα σύνορα της χώρας, στην ΕΛΔΥΚ, ίσως φωτίσει από μια επιπλέον σκοπιά το θανατερό αυτό πρόβλημα:

    http://athens.indymedia.org/front.ph...icle_id=743538

  2. #2
    Εγγραφή
    23-10-2003
    Περιοχή
    athina
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    774
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13975 / 985
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    SAGEM 2404
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 21(dB)
    Λεει "τραυματίστηκε θανάσιμα ενώ εκτελούσε καθήκοντα σκοπού".

    Γνωριζουμε τι εγινε; Τον πυροβολησε κανεις; Επαιζε με το οπλο και αυτοπυροβοληθηκε; Αυτοκτονησε;
    Δικηγοροι, ζωγραφοι, δημοσιογραφοι, πολιτικοι. Οι μονοι ανθρωποι στον κοσμο που μπορουν να κανουν το μαυρο.....ασπρο

    "Look in the doubt we've wallowed
    Look at the leaders we've followed
    Look at the lies we've swallowed
    And I don't want to hear no more"

  3. #3
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από supermario Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λεει "τραυματίστηκε θανάσιμα ενώ εκτελούσε καθήκοντα σκοπού".

    Γνωριζουμε τι εγινε; Τον πυροβολησε κανεις; Επαιζε με το οπλο και αυτοπυροβοληθηκε; Αυτοκτονησε;
    "Τα αίτια του θανάτου διερευνώνται από τις αρμόδιες στρατιωτικές αρχές".

    Ή, "ζήσε Μάη μου", που λέει και ο (κυρίαρχος) λαός.

  4. #4
    Το avatar του μέλους iloxos
    iloxos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tapeinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει, λοιπόν, κάποια διαφορά ανάμεσα στο τελευταίο κρούσμα και στη σωρεία των προηγούμενων αυτοκτονιών που σημειώνονται στο στράτευμα; Ναι: η τελευταία σημειώθηκε εκτός της ελληνικής επικράτειας. Βέβαια, ο θάνατος είναι ένα τραγικό γεγονός όπου και αν συμβαίνει. Ωστόσο, οι πρόσφατες καταγγελίες για πιέσεις φαντάρων να υπηρετήσουν παρά τη θέλησή τους έξω από τα σύνορα της χώρας, στην ΕΛΔΥΚ, ίσως φωτίσει από μια επιπλέον σκοπιά το θανατερό αυτό πρόβλημα
    α)Τα σύνορα δεν τελειώνουν στο καστελλόριζο. δεν στείλαμε κανένα στο αφγανιστάν...ποιά σύνορα και αρλούμπες λες;
    β)ΜΗ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΙΣΤΙΟΣΕΛΙΔΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ
    γ)μπορεί να αυτοκτόνησε γιατι μπορεί να του τέλειωσε η δόση κτλ δεν φταίει ο στρατός γι'άυτό
    δ)υπάρχει στρατιωτική δικαιοσύνη να βγάλει πόρισμα
    ε)δηλαδή αν αυτοκτονήσεις ή πεθάνεις πρέπει να βγει ο εκπρόσωπος τύπου να κάνει ανακοίνωση; Σε καμία άλλη χώρα δεν γίνεται αυτο

  5. #5
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iloxos
    α)Τα σύνορα δεν τελειώνουν στο καστελλόριζο. δεν στείλαμε κανένα στο αφγανιστάν...ποιά σύνορα και αρλούμπες λες;
    Και όμως φίλτατε, η Κύπρος είναι ανεξάρτητη. Και μόνο αν της συμπεριφερόμαστε σαν ισότιμο και ανεξάρτητο κράτος θα μπορούμε να απαιτούμε απο τους Τούρκους να κάνουν το ίδιο.

    Οσο για β,γ,δ,ε τα έχουμε πει πολλάκις στο άλλο νήμα περι θητείας.

  6. #6
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iloxos Εμφάνιση μηνυμάτων
    α)Τα σύνορα δεν τελειώνουν στο καστελλόριζο. δεν στείλαμε κανένα στο αφγανιστάν...ποιά σύνορα και αρλούμπες λες;
    β)ΜΗ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΙΣΤΙΟΣΕΛΙΔΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ
    γ)μπορεί να αυτοκτόνησε γιατι μπορεί να του τέλειωσε η δόση κτλ δεν φταίει ο στρατός γι'άυτό
    δ)υπάρχει στρατιωτική δικαιοσύνη να βγάλει πόρισμα
    ε)δηλαδή αν αυτοκτονήσεις ή πεθάνεις πρέπει να βγει ο εκπρόσωπος τύπου να κάνει ανακοίνωση; Σε καμία άλλη χώρα δεν γίνεται αυτο
    α) Όπως σου εξήγησε και ο KLG, η Κύπρος είναι ανεξάρτητο κράτος.
    β) Θα διαβάζω όποιες ιστοσελίδες θέλω. Επιπλέον, είμαι σίγουρος ότι δεν έχεις καμιά απόδειξη ότι οι ιστοσελίδες αυτές "τα παίρνουν". Και, αν είναι να μιλάμε χωρίς αποδείξεις, μπορώ εξίσου καλά να ισχυριστώ ότι "τα παίρνεις" εσύ για να βγάζεις τις αντίθετες απόψεις.
    γ) Ακόμη κι αν ισχύει αυτό που λες (που πάω στοίχημα ότι πάλι δεν μπορείς να το αποδείξεις) φταίει ο στρατός που έβαλε να φυλάει σκοπιά ένας τοξικομανής υπό σύνδρομο στέρησης.
    δ) Δεν έχω καμιά εμπιστοσύνη στη στρατιωτική δικαιοσύνη, της οποίας τα πορίσματα για τις αυτοκτονίες των φαντάρων βγάζουν πάντα λάδι τον στρατό.
    ε) Δεν είπα τι πρέπει και τι δεν πρέπει να κάνει ο εκπρόσωπος τύπου. Εγώ εστιάζω την προσοχή μου σε δυο κρίσιμα προβλήματα:
    - την έξαρση των αυτοκτονιών στο στράτευμα, η οποία έχει πάρει διαστάσεις επιδημίας, ώστε έκρινα ότι αξίζει να ανοιχτεί ειδική συζήτηση για το θέμα αυτό (πόσο μάλλον αφού έχει κλειδωθεί η συζήτηση "Κατάργηση υποχρεωτικής στράτευσης").
    - την πίεση που δέχονται φαντάροι προκειμένου να υπηρετήσουν παρά τη θέλησή τους στην ΕΛΔΥΚ και, άρα, εκτός των συνόρων της ελληνικής επικράτειας. Το θέμα αυτό το θίγω παρεμπιπτόντως, μια που δεν είναι το κεντρικό θέμα της συζήτησης που άνοιξα.

  7. #7
    Εγγραφή
    07-12-2006
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    αυτο που ελεγαν οτι τωρα στη σκοπια θα ειναι δυο φανταροι και οχι ενας δεν ισχυει?γιατι αν ισχυει πως γινεται να αυτοκτονησε και ο αλλος να μην ειδε το τι εγινε?
    Εφαρμογή των νόμων του Murphy στη σχέση αυτοκινήτου και βροχής.

    1. Αν πλύνεις το αυτοκίνητό σου, θα βρέξει.
    2. Αν δεν πλύνεις το αυτοκίνητό σου, δε θα βρέξει.
    3. Αν πλύνεις το αυτοκίνητό σου για να βρέξει, δεν θα βρέξει.
    4. Αν δεν πλύνεις το αυτοκίνητό σου για να μη βρέξει, θα βρέξει.
    5. Αν πλύνεις το αυτοκίνητό σου σκεπτόμενος ότι αφού το πλένεις για να βρέξει δεν θα βρέξει, θα βρέξει...

  8. #8
    Το avatar του μέλους iloxos
    iloxos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tapeinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    α) Όπως σου εξήγησε και ο KLG, η Κύπρος είναι ανεξάρτητο κράτος.
    β) Θα διαβάζω όποιες ιστοσελίδες θέλω. Επιπλέον, είμαι σίγουρος ότι δεν έχεις καμιά απόδειξη ότι οι ιστοσελίδες αυτές "τα παίρνουν". Και, αν είναι να μιλάμε χωρίς αποδείξεις, μπορώ εξίσου καλά να ισχυριστώ ότι "τα παίρνεις" εσύ για να βγάζεις τις αντίθετες απόψεις.
    γ) Ακόμη κι αν ισχύει αυτό που λες (που πάω στοίχημα ότι πάλι δεν μπορείς να το αποδείξεις) φταίει ο στρατός που έβαλε να φυλάει σκοπιά ένας τοξικομανής υπό σύνδρομο στέρησης.
    δ) Δεν έχω καμιά εμπιστοσύνη στη στρατιωτική δικαιοσύνη, της οποίας τα πορίσματα για τις αυτοκτονίες των φαντάρων βγάζουν πάντα λάδι τον στρατό.
    ε) Δεν είπα τι πρέπει και τι δεν πρέπει να κάνει ο εκπρόσωπος τύπου. Εγώ εστιάζω την προσοχή μου σε δυο κρίσιμα προβλήματα:
    - την έξαρση των αυτοκτονιών στο στράτευμα, η οποία έχει πάρει διαστάσεις επιδημίας, ώστε έκρινα ότι αξίζει να ανοιχτεί ειδική συζήτηση για το θέμα αυτό (πόσο μάλλον αφού έχει κλειδωθεί η συζήτηση "Κατάργηση υποχρεωτικής στράτευσης").
    - την πίεση που δέχονται φαντάροι προκειμένου να υπηρετήσουν παρά τη θέλησή τους στην ΕΛΔΥΚ και, άρα, εκτός των συνόρων της ελληνικής επικράτειας. Το θέμα αυτό το θίγω παρεμπιπτόντως, μια που δεν είναι το κεντρικό θέμα της συζήτησης που άνοιξα.
    1)H Κύπρος είναι Ελληνικό ανεξάρτητο κράτος το οποίο οφείλουμε να φυλάμε. Το Ελλαδικό κράτος δημιουργήθηκε για την ελευθερία όλων των ελλήνων και όχι μόνο αυτών του λεκανοπεδίου. Το ότι είναι ανεξάρτητη φταίμε εμείς.
    2)Διάβαζε ότι θες. Εγώ σε προειδοποίησα για το καλό σου
    3)Δεν φταίει ο στρατός για το 12μηνο, τους ΡΠ, τους πρεζάκηδες, και γενικά ότι σκ*** παρουσιάζονται. Ο Στρατός φταίει που κατήργησε την πειθαρχεία και την στρατιωτική δικαιοσύνη -πάλι όμως με εντολές άνωθεν- και βρίσκεις μέσα ότι θες
    4)Μερικές είναι αυτοκτονίες, άλλες είναι δολοφονίες (από μας , από τους απέναντι). Τι θες να κάνει ο στρατός; Εδώ σκότωσαν τον Ηλιάκη και έστειλε ο Μειμαράκης τον ΑΓΕΑ στη Κρήτη για να το βουλώσει στους πιλότους...
    Τράβα στο βουλευτή σου και αντί να ζητήσεις βύσμα για μετάθεση, ζήτα πειθαρχία.
    5)Δεν υπάρχει έξαρση αυτοκτονιών. Αντιθέτως έχουν μειωθεί όπως και τα ατυχήματα. Και τα δυο λόγω έλλειψης προσωπικού (1980: 190,000 – 2007: 90,000) Ποια πίεση; Όποιος θέλει πάει. Αν πάλι έχει γη πατρίδα ανάγκες πας και λες και ευχαριστώ. Στρατό πας όχι στα καλλιστεία

    Στην διάρκεια της θητεία μου αυτοκτόνησαν 2 άτομα στη μεραρχία μου. Και 2 δύο μόνιμοι με σπίτι, γυναίκα, λεφτά και κανένα πρόβλημα. Και οι δυο σε καθήκοντα αρχιφύλακα. Ο ένας χρώσταγε όπως μάθαμε αργότερα. Ο άλλος φίλος μου κολλητός οδηγούσε μεθυσμένος και τράκαρε με αποτέλεσμα να σκοτωθεί ο συνοδηγός αδερφός του. Ενα μήνα μετα τον χάσαμε... Δεν ωομίζω να έφταιγε ο στρατός εκτός στο οτι δεν στείλανε το φίλο μου σε ψυχίατρο-ψυχολόγο και κανα μήνα σπίτι του...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iloxos : 23-08-07 στις 14:01.

  9. #9
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    Cetines
    Μηνύματα
    1.590
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    10
    Ταχύτητα
    27031/2703kBit/s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΦΙΣΣΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ - ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ΗΡΩΕΣ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΟΙ!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος esquellot : 23-08-07 στις 14:04.
    Για μας τους καταλανούς συγκεκριμένα το Εμπόριον έχει μια ιδιαίτερη σημασία γιατί λόγω γεωγραφίας και λόγω ιστορίας είμαστε πιο κοντά στους έλληνες παρά στους υπόλοιπους ισπανούς. Κάτι αυτονόητο και λογικό. Ε.Α.

  10. #10
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.399
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Μου αρέσει αυτο το σάιτ γιατί δεν υπάρχουν άτομα των άκρων
    Socii stamus Cadimus dividui

  11. #11
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Duryodhana Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ - ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑ ΗΡΩΕΣ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΟΙ!
    Ηρωες δεν ξερω αν ειναι (πολεμο δεν εχουμε), αλλα το να πας στο στρατο εχωντας προβληματα ειναι ...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  12. #12
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    Cetines
    Μηνύματα
    1.590
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    10
    Ταχύτητα
    27031/2703kBit/s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΦΙΣΣΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηρωες δεν ξερω αν ειναι (πολεμο δεν εχουμε), αλλα το να πας στο στρατο εχωντας προβληματα ειναι ...
    μάλλον δεν κατάλαβες τι θέλω να πω.
    Το παραπάνω τσιτάτο είναι στιχος τραγουδιού. Θεωρώ τους στρατούς υπέύθυνους του 99% των δεινών της ανθρωπότητας. Το έβαλα για να εκφράσω ακριβώς αυτό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος esquellot : 23-08-07 στις 14:16.
    Για μας τους καταλανούς συγκεκριμένα το Εμπόριον έχει μια ιδιαίτερη σημασία γιατί λόγω γεωγραφίας και λόγω ιστορίας είμαστε πιο κοντά στους έλληνες παρά στους υπόλοιπους ισπανούς. Κάτι αυτονόητο και λογικό. Ε.Α.

  13. #13
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Περιοχή
    Pennsylvania
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    2.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    25600/5120
    ISP
    Comcast
    Router
    Technicolor
    Δεν θυμάστε και τότε που ένας καραγκιόζης είχε στείλει 2 φανταρακια να ανεβάσουν το στίλο της σημαίας δίπλα από τα συρματα της ΔΕΗ και σκοτώθηκαν? (αν θυμάμαι καλα έβρεχε κιόλας)
    Η ανακοίνωση: "οι στρατιώτες μόνοι τους πήραν πρωτοβουλία..." Και μαντέψτε ποιός τιμωρήθηκε για αυτό? Πολύ σωστα!!! ΚΑΝΕΝΑΣ. ΜΠΡΑΒΟ και πάλι ΜΠΡΑΒΟ!!!
    Οι Κ.κ του ΛΑ.Ο.Σ παρακαλούνται να σκουπίζουν τα σάλια τους όταν εισέρχεται στο κοινοβούλιο η μέλλουσα σύντροφός μου Εύα Καϊλή, γιατί λερώνονται τα έδρανα και το πάτωμα,με αποτέλεσμα να φωνάζει η καθαρίστρια. Ευχαριστούμε για την κατανόηση σας.

    Μας γλωσσόφαγαν κάτι κογιότ και ακυρώθηκε το πάρτυ της Εύας

  14. #14
    Εγγραφή
    06-11-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Vood 452W_A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tapeinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και, αν είναι να μιλάμε χωρίς αποδείξεις, μπορώ εξίσου καλά να ισχυριστώ ότι "τα παίρνεις" εσύ για να βγάζεις τις αντίθετες απόψεις.

    ...

    Εγώ εστιάζω την προσοχή μου σε δυο κρίσιμα προβλήματα:
    - την έξαρση των αυτοκτονιών στο στράτευμα, η οποία έχει πάρει διαστάσεις επιδημίας
    Έχεις αποδείξεις για αυτό που λες (και μάλιστα κατηγορείς άλλους για μη παροχή αποδείξεων);

    Γιατί τα δικά μου στοιχεία άλλα λένε και το ζήτημα είναι πολύ σοβαρό για να αφήνουμε εντυπώσεις.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails αυτοκτονίες.JPG  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vikhr : 23-08-07 στις 14:21.

  15. #15
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    6 είχε στείλει. 2 ήταν τα θύματα.
    Ο ταγματάρχης πήρε τον ...
    Και ξηλώθηκαν/μετατέθηκαν και άλλοι πιο πάνω από αυτόν στους σχηματισμούς.
    Αλλά ουσιαστική τιμωρία κανείς. Ούτε βιολί άλλαξε ο στρατός λόγω αυτού και άλλων παρόμοιων περιστατικών. Ακόμη όλα πάνε πρίμα εφόσον όλα είναι ζυγυμένα-στοιχιμένα, όμορφα και τακτικά και οι στρατιώτες εκτελούν συντονισμένα οπλοασκήσεις. Και ας μην ξέρουν την τύφλα τους για το όπλο τους και πως πρέπει να αντιδράσουν όταν χρειαστεί.
    Μαλ@κες θα υπάρχουν πάντα, παντού.

    Πόσοι μεταξύ 18-25 χάθηκαν στην πρόσφατη έξοδο 15αύγουστου;
    Πόσοι το σαββατόβροδο στην Παραλιακή;
    Μήπως προσπαθουμε να βγάλουμε από τη μύγα ξύγκι;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος frap : 23-08-07 στις 14:36.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

Σελ. 1 από 11 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-09, 18:30
  2. Tιτλοι Θεμάτων "Βοήθεια!", "Heeelp!" "SOOOS" κτλ.κτλ.
    Από tutuyo στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-06, 19:39

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας