Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Το avatar του μέλους Yngwiedis
    Yngwiedis Guest
    Επειδή το PS2 μου έφαγε χοντρό πακέτο, ( το άνοιξα και εγώ και του έβγαλα τα μάτια χειρότερα ) γνωρίζει κανείς κάποιον σοβαρό τεχνικό που να έχει σχέση με το αντικείμενο να μου συστήσει ;
    Πήγα σε 2 - 3 μαγαζιά που βρήκα αλλά δεν ξέρουν τίποτα από επισκευές. Επίσης η ίδια η αντιπροσωπεία της Sony εδώ στο Ηράκλειο να μην πώ τι επισκευή έκανε γιατί θα τα πάρω στο κρανίο πάλι.
    Αν ήμουν Αθήνα ήξερα που θα το πάω αλλά εδώ...

    Υ.Γ. Καιρό που βρήκε το ρημάδι να τα παίξει. Το ταμείον είναι μείον

  2. #2
    Το avatar του μέλους Yngwiedis
    Yngwiedis Guest
    Κανένας ρε παίδες ;

  3. #3
    Εγγραφή
    05-01-2005
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πηγαινε στο 3d.
    Ειναι κοντα στα goodys.Απο τα τρια στενά που ειναι εκει μάντεψε ποιο θα διαλέξεις...θα προχωρήσεις και θα το δεις στα δεξιά σου.

  4. #4
    Εγγραφή
    17-06-2003
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5.841
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    28.1(dB) / 5.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Yngwiedis, Αθήνα που μπορω να το πάω εγώ?

    Γιατι του έχω βγάλει και εγώ τα ματια σε ενα τσιπάρισμα.......

    Αλλα του τα έχω βγάλει πολύ παίζει να φτιαχτει?
    <? while (!$success) { $try++; } ?>

  5. #5
    Το avatar του μέλους Yngwiedis
    Yngwiedis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gRim
    Πηγαινε στο 3d.
    Ειναι κοντα στα goodys.Απο τα τρια στενά που ειναι εκει μάντεψε ποιο θα διαλέξεις...θα προχωρήσεις και θα το δεις στα δεξιά σου.
    Επειδή είμαι ψιλο άσχετος με το Ηράκλειο θα με βοηθήσεις λίγο λέγοντας μου την οδό ;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wintech2003
    Yngwiedis, Αθήνα που μπορω να το πάω εγώ?

    Γιατι του έχω βγάλει και εγώ τα ματια σε ενα τσιπάρισμα.......

    Αλλα του τα έχω βγάλει πολύ παίζει να φτιαχτει?
    Αν χρειάζεται αλλαγή πλακέτας ( mobo ) δεν αξίζει να το πας.
    Βλέπεις εδώ στο Ελλαδιστάν κανένας δεν ανακατεύεται με το να αλλάξει ένα ολοκληρωμένο η ένα πυκνωτάκι πάνω στην πλακέτα.
    Ο πιο εύκολος και φθηνός τρόπος είναι να πάρεις στην Sony και να τους πεις οτι έχεις ένα χαλασμένο PS2 και να στο αντικαταστήσουν με ένα ανακατασκευασμένο με τιμή γύρω στα 50 ευρώ.
    Μην ανησυχείς για το αν θα δουν τσιπάκι κλπ. Δεν λένε τίποτα επ' αυτού.
    Προφανώς δεν τους ενδιαφέρει ( ; ).
    Αν πάντως επιμένεις να στο κοιτάξει κάποιος τεχνικός, έχω 2 γνωστούς στο Παγκράτι. Αν σε βολεύει ( λόγω του οτι μένεις Χαλκίδα ) στείλε ένα PM να σου δώσω τηλέφωνο.

  6. #6
    Εγγραφή
    05-01-2005
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δε ξέρω πως λέγεται η οδός αλλά όποιον και να ρωτήσεις θα σου πει που είναι τα goodys.Τα στενάκια θα τα δεις ...

  7. #7
    Εγγραφή
    02-04-2004
    Περιοχή
    Χανιά/Ηράκλειο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.415
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΥ
    Νομίζω τα goodys είναι στην Καλοκαιρινού.

  8. #8
    Το avatar του μέλους Yngwiedis
    Yngwiedis Guest
    Τα goodys ξέρω που είναι αλλά από στενάκια γίνεται χαμός.
    Που θα πάει όμως θα το βρω
    Σε ευχαριστώ πολύ.

  9. #9
    Το avatar του μέλους Yngwiedis
    Yngwiedis Guest
    Είπα να μην ανοίξω νέο topic και θα γράψω εδώ την συνέχεια της "ιστορίας"...

    Το καημένο το PS2 ήθελε πολλά ευρώ ( 80+ ) τελικά για να φτιαχτεί αφού πρώτα το έστειλα σε γνωστό μου μαγαζί στην Αθήνα να το κοιτάξει, γιατί εδώ στο Ηράκλειο κανείς δεν μπορούσε να μου πει υπεύθυνα τι έχει και αν φτιάχνετε.
    Αναγκαστικά λοιπόν ( αφού δεν μπορούμε βλέπεις χωρίς τα games μας ) αγόρασα το νέο PS2 Slim.
    Το θέμα τώρα είναι το εξής : Θέλω να του βάλω τσιπάκι, από παντού όμως ακούω γνωστούς και μη, να μου λένε να μην το κάνω, γιατί το Slim έχει προβλήματα με τα τσιπάκια.
    Από πάντα όμως υπήρχαν φήμες για τα τσιπάκια του PS, ακόμα και από τον καιρό του PSX, που αποδείχτηκαν απλώς φήμες.

    Θέλω λοιπόν όποιος έχει PS2 Slim και το έχει τσιπάρει να μου πει αν έχει οποιοδήποτε πρόβλημα, και αν είναι δυνατόν πόσο καιρό το έχει, για να κάνω ένα μικρό feedback, και να βγάλω ένα συμπέρασμα για το δικό μου, γιατί δεν λέει να μου πάθει τίποτα και να κλαίω για δεύτερο καμμένο PS2.

    Ευχαριστώ πολύ


    Υ.Γ. Προς Admins και Moderators : Δεν θα ήταν καλό να βάζατε κάπου ένα Consoles subforum ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Yngwiedis : 24-02-05 στις 00:17.

  10. #10
    Το avatar του μέλους Yngwiedis
    Yngwiedis Guest
    Ουδείς με PS2 Slim

  11. #11
    Εγγραφή
    22-02-2003
    Περιοχή
    Πατρα
    Μηνύματα
    761
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    To slim δεν εχει προβλημα με τα τσιπακια , το slim ειχε προβληματα γενικως, κυριοτερο αυτων ηταν να καιει τα laser coils.
    Μαλλον λογο του πολυ μικρου μεγεθους του λενε καποιοι, λογω φτηνων εξαρτηματων λενε αλλοι, το θεμα ειναι οτι η Sony αναγκαστηκε να το αποσυρει απο την αγορα και να βγαλει νεα version, αυτος ηταν και ο κυριος λογος που η αγορα της αγγλιας και ακομα και το αμαζον ειχαν μεινει χωρις ps2 τα χριστουγεννα.
    Στην ελλαδα ηρθε αρχες δεκεμβρη, αρχες γεναρη η Sony ειχε παρει πισω ηδη 600 κομματια επιστροφες, τα αντικατιστουσε μεχρι που της τελειωσε το stock. Ηταν να ερθει νεα παρτιδα μεχρι τελος φλεβαρη, δεν ξερω αν ηρθε ηδη μιας και εγω μετα απο 2 συνεχομενες βλαβες (καψιμο πυκνωτη την μια, και laser coils την δευτερη) αναγκαστηκα και το αντικατεστησα με το παλιοτερο μοντελο 50004, στο οποιο εβαλα network adapter και εναν 120-αρη Maxtor και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος τωρα.
    Απο chip τωρα εχω το ghost 2 soul of messiah, αυτο που ειχα δηλαδη και οταν ειχα παρει το σλιμ, πρεπει να πω εδω οτι οσοι τα τσιπωναν εβαζαν και καποια fix για να αποτρεψουν τα laser coils απο το καψιμο, αυτο ομως οχι γιατι βαζανε chip αλλα γιατι ηταν προβληματικο το design του σλιμ ουτως η αλλως , και με αυτον τον τροπο θελανε να το προστατεψουν.
    Στην ελλαδα απο τις 600 επιστροφες που πηρε η σονυ σε 1 μηνα οι 400 ηταν σε ατσιπαριστα σλιμ.
    Περισσοτερα να κοιτα να βρεις στο www.consoleworld.gr εχει και τηλεφωνο αυτου που το εχει, ειναι καλοσ τεχνικος και πολυ ευγενικος και εξυπηρετικος παρε τον ενα τηλ να ρωτησεις για chip.

  12. #12
    Το avatar του μέλους Yngwiedis
    Yngwiedis Guest
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Slay για τις πληροφορίες
    Και εγώ μετά από κάποιο ψάξιμο που έριξα πριν κανα δυο βδομάδες, βρήκα το πρόβλημα που έχει το Slim με τα laser coils και από οτι διαβάζω και πληροφορούμαι από διάφορες πηγές το πρόβλημα αυτό παραμένει. Ακόμα και με τα PCB fix που έχουν βγεί.
    Εκεί λοιπόν είναι το "πρόβλημα". Αν έρθει η ώρα του και έχεις βάλει chip πάπαλα η αντικατάσταση γιατί δεν θα σε καλύπτει η εγγύηση. Άρα θα πρέπει να πληρώσεις την επισκεύη όποια και αν είναι.
    Ακόμα λοιπόν δεν θα το διακινδυνεύσω. Έχω βολευτεί προσωρινά με τα Swap Magic δισκάκια.
    Σε κανένα 2μηνο βλέπουμε για chip...

Παρόμοια Θέματα

  1. Zisto στο Ηρακλειο Κρητης
    Από insane_obsession στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 108
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-08, 18:49
  2. forthnet στο ηράκλειο κρήτης
    Από orenn στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-07, 21:45
  3. Vivodi στο Ηρακλειο Κρητης
    Από nikos1984 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-06, 21:02
  4. hol στο ηρακλειο κρητης?
    Από lefterism στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-06, 00:10
  5. Vivodi στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από arigram στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-05, 15:05

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας