Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Το avatar του μέλους datas
    datas Guest
    Επί αρκετούς μήνες είχα προβλήματα με τις χρεώσεις της ADSL γραμμής μου. Πιο συγκεκριμένα από το Μάρτιο η Forthnet επιμένει να με χρεώνει παραπάνω από το κόστος της σύνδεσης μου. Μετά από αλλεπάλληλα τηλεφωνήματα στην "εξυπηρέτηση" πελατών τους (όσοι έχουν δοκιμάσει το τηλέφωνο, καταλαβαίνουν) και τις υποσχέσεις όλων ότι θα γίνει αντιλογισμός στο επόμενο τιμολόγιο, δεν έχει έγινε τίποτα. Την περασμένη εβδομάδα μια ευγενέστατη δεσποινίς με ενημέρωσε ότι με είχαν χρεώσει σωστά γιατί αυτές ήταν "τότε" οι τιμές της γραμμής μου. Αφού της εξήγησα ότι έχω και φωτογραφία από την οθόνη μου να δείχνει τον τιμοκατάλογο του site τους με τις τιμές από εκείνη την περίοδο, αυτή περιοριστικέ να μου πει να στείλω τη φωτογραφία στο info@forthnet.gr (ως τώρα όλη η αλληλογραφία ήταν με το internet-sales). Όταν δε της ζήτησα να μου στείλουν εκείνοι που "ξέρουν", εγγράφως, ποια ήταν η χρέωση εκείνη την εποχή μου το αρνήθηκε. Επειδή κάτι μου λέει ότι αυτοί στο info θα μου πουν με ακόμα περισσότερο θράσος ότι πλαστογράφησα και τη φωτογραφία, επικοινώνησα με την EETT από την οποία έκπληκτος έμαθα ότι δεν κρατάνε αρχείο τιμοκαταλόγων για ADSL. Και εδώ υπάρχει η απορία, αν δεν έχει η ΕΕΤΤ τιμοκαταλόγους, ποιός μπορεί να έχει τιμοκατάλογο για την τιμή "αορίστου 1bill, 2048 static" από το Μάρτιο 2007 και μετά; Γιατί εγώ θα γράψω και επισήμως στη Forthnet και θα ζητήσω εγγράφως την παραπάνω τιμή, αλλά το screenshot μου δεν έχει καμία νομική ισχύ. Αν αυτοί συνεχίσουν το παραμύθι ότι η τιμή ήταν Χ, που βρίσκω εγώ κάτι επίσημο ή δημοσιευμένο που να λέει διαφορετικά;

  2. #2
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Δυστυχώς δεν είναι μόνο το λογιστήριό τους για κλάματα. Κοίτα, το μόνο που έχω να σου πω είναι ότι μη βασιστείς μόνο στα email που θα στείλεις. Τα email σχεδόν ποτέ δεν τα λαμβάνουν/δεν δίνουν σημασία/τα διαβάζουν και δεν τα καταλαβαίνουν. Επειδή το θέμα είναι σοβαρό, κάνε απευθείας καταγγελία στην ΕΕΤΤ, αν δεν ξέρεις πώς πολλοί φίλοι στο forum θα σε βοηθήσουν. Στείλε εσύ ό,τι έχεις και είναι ευθύνη της Forthnet να αποδείξει ότι οι τιμοκατάλογοι είναι διαφορετικοί. Αν περιμένεις να βρεις άκρη από την ίδια τη forthnet, άλλα θα σου λέει ο ένας υπάλληλος κι άλλα ο άλλος, αφού δεν υπάρχει κεντρικός συντονισμός σε ουσιώδη θέματα, άσε που θα πάρει και κανένα 3μηνο-4μηνο να βρεθεί άκρη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jap : 11-10-07 στις 10:11.

  3. #3
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Ποιος σου ειπε οτι η φωτογραφια δεν εχει νομικη ισχυ?
    Πάμε στοίχημα οτι ο προεδρος του δικαστηρίου θα πιστέψει εσένα και οχι την Forthnet?
    Σταμάτα να τους πληρώνεις τους λογαριασμους.
    Αστους να σε πάνε στο δικαστήριο (σιγα μην σε πάνε) ,και πολύ απλά ανέλυσε στο δικαστήριο τι συμβαίνει.
    Εγω αν δεν μου επιστρέψουν την διαφορά απο το adsl in a box, και αλλα 65 ευρω που μου χρωστάτε, δεν πρόκειτε να τους ξαναπληρώσω.

  4. #4
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αποδεικνύεται δυστυχώς για μια ακόμη φορά ότι ο καταναλωτής στην Ελλάδα πρέπει να διαθέτει εκτός από ανθεκτικό νευρικό σύστημα και γνώσεις λογιστικής ή νομικής όταν μπλέκει με τέτοια "λογιστήρια" εταιριών.
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

Παρόμοια Θέματα

  1. ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ.
    Από Ateliotos στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-08, 20:53
  2. Για γέλια και για κλάματα πρόβλημα με δεδομένα σκληρού…!!!
    Από B_Dark στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-08, 00:59
  3. CS για γέλια ή για κλάματα ?
    Από sdn στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-07, 11:33
  4. Forthnet για γέλια ή για κλάματα...
    Από Nautilus στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-07, 12:59
  5. Για γέλια...(και κλάματα μαζί)
    Από jasonpap στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-06, 14:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας