Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Το avatar του μέλους sdn
    sdn Guest
    Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα αίτηση αναβάθμισης από 4MBps σε 6.

    Μου στέλνουν email και μου λένε ότι ενεργοποιήθηκε και άλλο που μου λένε ότι έχει αποσταλεί το jetspeed..

    Τους απαντάω
    1. Δεν έχω ενεργοποιηθεί και κοιτάξτε να γίνει σχετικά γρήγορα η ενεργοποίηση
    2. Δεν χρειάζεται να στείλουν το jetspeed γιατί έχω ήδη το πρώτο που μου έστειλαν να κάθεται...


    [Στις παρακάτω παρενθέσεις : εγώ]

    Σήμερα με παίρνει ένα κοριτσάκι από το CS να με ρωτήσει γιατί δεν το θέλω... Αφού εξηγώ μου λέει αααα πρέπει να το πάρετε γιατί δεν θα μπορείτε να συνδεθείτε έχει τους κωδικούς (ποιους κωδικούς??) ααα έχει το serial number (τι το θέλω?) ααα δεν ξέρω έτσι μου είπαν οι τεχνικοί... (και τι γίνεται τώρα?) αααα εμείς θα το στείλουμε και εσείς να μην το δεχτείτε αλλά αν το δεχτείτε να μας γυρίσετε το jetspeed που έχετε (το ίδιο δηλαδή!!!).

    Τι και αν προσπαθούσα να εξηγήσω ότι αυτό δεν έχει λογική και κοστίζει και ακριβά στην HOL τίποτα...

    Κάπως έτσι πήγε η συζήτηση

    Ρωτάω πότε θα με αναβαθμίσετε? ααα σε 2 εβδομάδες... δημιουργεί προβλήματα ο ΟΤΕ (μα δεν είμαι στον ΟΤΕ Στην ΧΟΛ είμαι...) ααα ναι το βλέπω σε 2 εβδομάδες θα αναβαθμιστείτε γιατί δεν με καταλαβαίνεται??? Θα το καταλάβετε γιατί θα μειωθεί η ταχύτητα στο μισό για μερικές ημέρες...

    ΟΚ χωρίς νεύρα ας κάνουν την αναβάθμιση όποτε θέλουν τους πληρώνω και διακόπτω...

    Που πάμε τώρα?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdn : 16-10-07 στις 22:37.

  2. #2
    Εγγραφή
    11-03-2007
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    6/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Jet Speed 520
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα αίτηση αναβάθμισης από 4MBps σε 6.

    Μου στέλνουν email και μου λένε ότι ενεργοποιήθηκε και άλλο που μου λένε ότι έχει αποσταλεί το jetspeed..

    Τους απαντάω
    1. Δεν έχω ενεργοποιηθεί και κοιτάξτε να γίνει σχετικά γρήγορα η ενεργοποίηση
    2. Δεν χρειάζεται να στείλουν το jetspeed γιατί έχω ήδη το πρώτο που μου έστειλαν να κάθεται...


    [Στις παρακάτω παρενθέσεις : εγώ]

    Σήμερα με παίρνει ένα κοριτσάκι από το CS να με ρωτήσει γιατί δεν το θέλω... Αφού εξηγώ μου λέει αααα πρέπει να το πάρετε γιατί δεν θα μπορείτε να συνδεθείτε έχει τους κωδικούς (ποιους κωδικούς??) ααα έχει το serial number (τι το θέλω?) ααα δεν ξέρω έτσι μου είπαν οι τεχνικοί... (και τι γίνεται τώρα?) αααα εμείς θα το στείλουμε και εσείς να μην το δεχτείτε αλλά αν το δεχτείτε να μας γυρίσετε το jetspeed που έχετε (το ίδιο δηλαδή!!!).

    Τι και αν προσπαθούσα να εξηγήσω ότι αυτό δεν έχει λογική και κοστίζει και ακριβά στην HOL τίποτα...

    Κάπως έτσι πήγε η συζήτηση

    Ρωτάω πότε θα με αναβαθμίσετε? ααα σε 2 εβδομάδες... δημιουργεί προβλήματα ο ΟΤΕ (μα δεν είμαι στον ΟΤΕ Στην ΧΟΛ είμαι...) ααα ναι το βλέπω σε 2 εβδομάδες θα αναβαθμιστείτε γιατί δεν με καταλαβαίνεται??? Θα το καταλάβετε γιατί θα μειωθεί η ταχύτητα στο μισό για μερικές ημέρες...

    ΟΚ χωρίς νεύρα ας κάνουν την αναβάθμιση όποτε θέλουν τους πληρώνω και διακόπτω...

    Που πάμε τώρα?


    Φίλε μου, μια απ' τα ίδια!

    Δες εδώ:
    http://www.adslgr.com/forum/showthre...=136094&page=5

    Μιλάμε για πολύ γέλιο!!!

  3. #3
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    υποθετω οτι μιλησες με κοπελα απο το τμημα πωλησεων ,δεν νομιζω να ειναι υποχρεωμενη να γνωριζει τεχνικα ζητηματα. μια κατευθυνση ακολουθει. επισης εφοσον δικαιουσε το ρουτερ γιατι να μην το παρεις ?

    αλλαξε τον τιτλο ..δεν σου ειπε και τπτ τραγικο

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdn
    sdn Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από abu Εμφάνιση μηνυμάτων
    υποθετω οτι μιλησες με κοπελα απο το τμημα πωλησεων ,δεν νομιζω να ειναι υποχρεωμενη να γνωριζει τεχνικα ζητηματα. μια κατευθυνση ακολουθει. επισης εφοσον δικαιουσε το ρουτερ γιατι να μην το παρεις ?

    αλλαξε τον τιτλο ..δεν σου ειπε και τπτ τραγικο
    Μίλησα με κοπέλα στην εξυπηρέτηση πελατείας...

    Τον τίτλο δεν μπορώ να τον αλλάξω, ας το κάνει κάποιος moderator αν και νομίζω εντάξει είναι.

    Τι θα έπρεπε να μου πει για να είναι τραγικό??? Αν και νομίζω καταλαβαίνω. Τι έχουμε ακούσει και εμείς που αποφασίσαμε να ασχοληθούμε με dsl!!!

    Εντάξη να μην γνωρίζει τεχνικά θέματα αλλά να μην γνωρίζει οτι δεν έχει νόημα να στειλουν καινούργιο router για να αλλάξουν ένα παλιό router που δεν ξέρω αν λειτουργεί καν μιας και δεν τον χρησιμοποιώ και τους το είπα...

    Κάτι παίζεται με τις προμήθειες... Αλλά αυτό είναι εσωτερικό πρόβλημα τη HOL... εμένα να μην με ανακατεύουν και να μην με ενοχλούν για πράγματα που μου είναι αδιάφορα

    Επίσης είναι τρελό να θέλουν 20 ημέρες να με πάνε από τα 4 στα 6 (είμαι στο δικό τους δίκτυο).

    ΑΚΟΜΑ και η vivodi έκανε 2 ώρες... Καταλαβαίνεις τώρα γιατί μιλάμε???
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdn : 17-10-07 στις 00:47.

  5. #5
    Το avatar του μέλους xenbast_
    xenbast_ Guest
    τι να λέμε τώρα, από την προηγούμενη βδομάδα μου έχουν στείλει μαιλ η αναβάθμιση στα 24 ενεργοποιήθηκε και δεν υπάρχει καμία διαφορά... ίδιο κλείδωμα ο ρούτερ, ίδιος ο λογαριασμός που μου ήρθε... ούτε φωνή ούτε ακρόαση από τα tickets και τα mail μου...

Παρόμοια Θέματα

  1. ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ.
    Από Ateliotos στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-08, 20:53
  2. Για γέλια και για κλάματα πρόβλημα με δεδομένα σκληρού…!!!
    Από B_Dark στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-08, 00:59
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-07, 11:42
  4. Forthnet για γέλια ή για κλάματα...
    Από Nautilus στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-07, 12:59
  5. Για γέλια...(και κλάματα μαζί)
    Από jasonpap στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-06, 14:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας