Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 60
  1. #1
    Εγγραφή
    17-12-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Καταρχήν να πώ ότι έχω ταχύτητα 1024 μέσω ΑΡΥΣ

    Στις 16 Οκτ. σταμάτησε να δουλεύει το DSL μου. Μιλώντας στο τηλέφωνο με 2 φίλους μου οι οποίοι έχουν και εκείνοι hol και στους οποίους εγώ είχα προτείνει πριν 1-2 χρόνια την hol (εδώ χρειάζομαι μούτζα) μου είπαν και εκείνοι ότι δεν είχαν ιντερνετ. Οπότε υποθέσαμε όλοι μας ότι επιτέλους έφτασε η ώρα που περιμέναμε από τον Αύγουστο να Τετραπλασιαστούμε!!! Έτσι δεν ανησυχησα ιδιαίτερα... Εγώ είμαι Κάτω Χαλάνδρι και οι φίλοι Πεύκη και Γαλάτσι.

    Μετά από 2 μέρες ο φίλος από το Γαλάτσι αναβαθμίστηκε, ο φίλος από την Πεύκη ξαναεπέστρεψε στην ταχύτητα που είχε, εγώ όμως... έμεινα χωρίς ίντερνετ

    Το μόνο φωτάκι που αναβοσβήνει στο fritz είναι αυτό του power, και αυτό αναβοσβήνει

    Αφού για να μιλήσω με την τεχν. υποστήριξη περίμενα 40 λεπτά στην αναμονή παραπάνω από μία φορές... και αφού έκανα κάποιες δοκιμές που μου είπαν η κατάσταση παραμένει η ίδια... Να αναφέρω ότι έχω κάνει update στο λογισμικό του fritz. Έχει κανείς μήπως ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει; περισσότερο εμπιστεύομαι τα παιδιά εδώ στο φόρουμ παρά το help desk της hol... κάτι δοκιμές που μου είπαν του στυλ να βγάλω το σπλίτερ τις έκανα αλλά τις θεωρώ περιτές αφού πριν δούλευε και δεν έχω αλλάξει κάτι...

    Όσον αφορά τώρα τη hol της τα έχω μαζεμένα και ο λόγος που τον φεβρουάριο του 2007 έκανα ένα χρόνο ανανέωση ήταν για να μη μείνω χωρίς ίντερνετ ούτε μία μέρα. Από τότε έχω αποτρέψει αρκετούς φίλους να βάλουν hol (είμαι προγραμματιστής οπότε ρωτάνε αρκετοί τη γνώμη μου...). Επίσης τη δευτέρα στέλνω αίτηση διακοπής του easyvoice και όταν έρθει η ώρα το πιθανότερο είναι να διακόψω και το ίντερνετ - και σιγουρα δεν πρόκειται ποτέ να πάρω double play από την hol.

    Φυσικά δεν φταίει κανείς άλλος - αλλά εγώ που όταν μου είπαν ότι θα με αναβαθμίσουν δεν τους ζήτησα να με αφήσουν στο 1024 και στην ησυχία μου - εκτός αν μπορούσαν να εγγυηθούν εγγραφως ότι δεν θα μείνω χωρίς ιντερνετ για πάνω από λίγες ώρες. Και αυτό θα έπρεπε νομίζω να κάνει ο καθένας μας - το να μείνουμε σε ΑΡΥΣ πιστέψτε με ότι δεν συμφέρει καθόλου την hol

    (username Edit: [ αφαίρεση username ])
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 19-10-07 στις 23:52.

  2. #2
    Εγγραφή
    10-08-2004
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μια χαρά τα λες ... το username σου όμως γιατι το έβαλες στο post ?

  3. #3
    Εγγραφή
    26-09-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΑ ΙΔΙΟΚΤΗΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΤΩΝ ΠΑΡΟΧΩΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΒΡΕΦΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΗ HOL ΑΝ ΤΟ USERNAME EINAI AYTO ΘΑ ΤΟΥ ΠΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ .ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΡΚΩΣ ΕΠΑΝΔΡΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΚΑΤΑΡΤΙΣΜΕΝΑ .ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ .

  4. #4
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.704
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoulasv Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΡΚΩΣ ΕΠΑΝΔΡΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΚΑΤΑΡΤΙΣΜΕΝΑ
    Το θέμα δεν είναι αν τα παιδιά της ΤΥ είναι αρκετά και καταρτισμένα.Το θέμα είναι να μπορούν να απαντούν σε όλα τα ερωτήματα που τους θέτεις και να είναι ειλικρινή.Είναι τελείως ηλίθιο να γνωρίζεις σε τι οφείλεται το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις και να μην το παραδέχονται....

  5. #5
    Εγγραφή
    18-07-2005
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Καλησπέρα σας.
    10 μέρες χωρίς ADSL.
    13 του μηνός το πρωϊ πεφτει η γραμμή του Internet. Αφήνω δύο μέρες να περάσουν (γιατι συνήθως έφτιχνε σε τόσο καιρό) αλλά αυτή την φορά δεν ήμουν τυχερός. Παίρνω λοιπόν την HOl (με τις γνωστές 15λεπτες αναμονές τουλάχιστον και τα γνωστά σβήσε-άναψε-reset-reset to defaults που ποτέ δεν λύνουν το πρόβλημα) και τελικώς δηλώνω βλάβη. 16 του μηνός του ρωτώ με e-mail ti γίνεται και ως συνήθως το auto-reply τους απαντά ότι το θέμα είναι σε εκκρεμότητα ακόμα, αλλά σε 5 λεπτά έρχεται 2ο μαιλ ότι το πρόβλημα λύθηκε!!!
    Γυρνάω από την δουλειά και ADSL τίποτα. Αφήνω μια μέρα και παίρνω και ξαναδηλώνω βλάβη 17 του μηνός. Έκτοτε το μόνο που καταφέρνω είναι να μου λένε ότι έχουν στείλει το αίτημα στον ΟΤΕ και κλπ κλπ. ADSL ακόμα και σήμερα 21/10/07 τίποτα.
    Μιλάω με βλάβες ΟΤΕ και η μόνη απάντηση ότι είναι στο ψηφιακό κέντρο του πΟΤΕ.

    Να τονίσω, ότι και μένα στο πρώτο τηλέφωνό μου στις 13, μου λένε ότι είστε σε διαδικασία αναβάθμισης στα 4. Για να δούμε στο τέλος τι θα γίνει. Εκτός αυτούμ μου λένε στην τεχνική υποστήριξη οτι έχω fritz, και εγώ έχω netroute 2d, εξαρχής που είχα ξεκινήσει με broadband pack !!!

    Όμως, πραγματικά, είναι φοβερό να μην προστατεύει κανείς εμάς τους καταναλωτές εν έτει 2007.

    Αν δεν μπορούν να εγγυηθούν μετάβαση στα 4, με ολιγόωρη διακοπή, τι να το κάνεις!!!
    Ευχαριστώ

  6. #6
    Εγγραφή
    28-10-2005
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    THOMSON TG585 v8
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 29.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα κι από μένα,
    Σύντομη περιγραφή:
    9 Αυγούστου - Η HOL με ενημερώνει με mail για αναβάθμισή μου στα 4Μbps!!!

    4 Σεπτεμβρίου - Μετά από δική μου πρωτοβουλία-ερώτηση μου απαντούν ότι να περιμένω λίγο κι ότι η αναβάθμιση προχωρά (για που αλήθεια...

    3 Οκτωβρίου - Η HOL με ενημερώνει ότι "Σχετικά με το αίτημά σας για τη γραμμή ADSL 4096/768 που έχει γίνει στον φορέα HOL για τον αριθμό 2109ΧΧΧΧΧΧ με ιδιοκτήτη ΧΧΧΧΧΧ ΥΥΥΥΥΥΥΥΥ. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η κατάσταση του αιτήματος είναι η εξής :
    Η ελλάς ον λάιν υπέβαλλε στον οτέ αίτηση ενεργοποίησης του κυκλώματός σας στις 03/10/2007". Στις 3/10, λοιπόν, τελικά μεταβιβάζει η HOL το αίτημα στον ΟΤΕ.

    10 Οκτώβρίου - Διακόπτεται ξαφνικά κι απροειδοποίητα το Internet

    Μετά από μακροχρόνιες αναμονές στο 13844 κι αφού μίλησα με 2-3 τεχνικούς καταφέραν να καταλάβουν ότι δεν φταίνε ούτε το splitter ούτε τα 2 router που δοκίμασα πάνω στη γραμμη. Ο τρίτος μου λέει ότι η γραμμή μου διακόπηκε λόγω της αναμενόμενης αναβάθμισης της DSL γραμμής μου και να κάνω υπομονή(!) χωρίς να μου δίνει ακριβή χρόνο επανασύνδεσης.

    19 Οκτωβρίου - Στέλνω χεσ@#$%^ mail απαιτώντας μια υπεύθυνη απάντηση ως προς το χρόνο επανασύνδεσης

    22 Οκτωβρίου - Λαμβάνω απάντηση που μου λέει να ελέγξω το firmware του router (ήδη έχει γίνει...), την γραμμή(!!!) και το splitter(!!!) κι αν έχω πρόβλημα να πάρω στο 13844...

    Τελικά διαβάζει κανείς τα mail μας σοβαρά, παρακολουθεί το καταγεγραμμένο ιστορικό των πελατών, ενοχλεί τον ΟΤΕ στην εταιρία που λέγεται HOL;
    Eγώ θα πάρω το 13844 αλλά αυτούς θα τους πάρει ο .
    Κι ήθελα να πάω και σε double play τρομάρα μου...

  7. #7
    Εγγραφή
    17-12-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gastone_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά τα λες ... το username σου όμως γιατι το έβαλες στο post ?
    Αγαπητέ φίλε για το γιατί είχα γράψει το username την απάντηση στην έδωσε ο φίλος zoulasv. Φανταστικέ zoulasv θα μιλήσεις σε αυτό τον φίλο σου; Pleeeeease...

    Και για να σοβαρευτώ δυστυχώς όπως ο κόσμος βγαίνει στον Τριανταφυλλόπουλο για να βρει το δίκιο του σε θέματα adsl βγαίνουμε εδώ μήπως βρούμε το δίκιο μας... και πολλες φορές από τις εταιρίες πιστεύω διαβάζουν το εδώ φόρουμ

    Ζητώ συγνώμη αν παραβιάσα κάποιον κανονισμό του φόρουμ βάζοντας εδώ το username μου- αλλά επιτρέψτε μου να πιστεύω ότι δεν έκανα κάτι κακό....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoulasv Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤΑ ΙΔΙΟΚΤΗΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΤΩΝ ΠΑΡΟΧΩΝ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΒΡΕΦΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.
    Χμμμμ εδώ θα διαφωνίσω. Δεν μπορεί τόσο καιρό να είναι ακόμη σε βρεφικό στάδιο... είναι του λάχιστον σε εφηβικό πλέον


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoulasv Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΡΚΩΣ ΕΠΑΝΔΡΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΚΑΤΑΡΤΙΣΜΕΝΑ .ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ .
    Δεν διαφωνώ. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα παιδιά. Μάλιστα πιστεύω πρέπει να περνάνε τραγικά 8ωρα στη δουλειά. Δεν θα ήθελα να είμαι στη θέση τους. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ για κάθε δοκιμή να περιμένω 40 λεπτά, να δοκιμάζω ... μετά πάλι 40 λεπτά κοκ. Χθες στη 1.00 τη νύχτα περίμενα 20 λεπτά. Έλεος!

    Το θέμα είναι ότι σήμερα EIMAI 8η ΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ και από ότι λέει "στα θεματά μου" το ζήτημα ανατέθηκε σε τεχνικό την Κυριακή το βράδυ.

  8. #8
    Εγγραφή
    18-07-2005
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Unhappy
    Καλημέρα φίλοι,

    Επανέρχομαι για να σας πς ότι ο dokken γράφει επακριβώς ότι έχει γίνει και σε μένα, αλλά με διαφορετικές ημερομηνίες.
    Και οι μέρες ανεβαίνουν. 13 μέρες χωρίς ADSL, αλλά κυρίως κοροιδία τόσο από την HOL, όσο και από ΟΤΕ.

    Οι μεν μου λένε οτι έχουν δηλώσει την βλάβη (λες και δεν το ήξερα) και οι δε ότι έχουμε σημειώσει τα παράπονά σας και ότι το κοιτάει τεχνικός μέχρι αύριο (αυτό το αύριο βέβαια δεν έχει έρθει εδώ και 10 μέρες).

    Το πλέον περίεργο βέβαια, ότι μου στέλνουν από την HOL mail ότι έχουν ενημέρωσει από τον ΟΤΕ για λύση του προβλήματος και όταν παίρνε στον ΟΤΕ μου λένε ότι ακόμα δεν έχει επιληφθεί κανείς τεχνικός το πρόβλημα !! (δύο φορές έχει συμβεί αυτό).

    Ρε παιδιά, έτσι που τα χουν κάνει πραγματικά δεν ξέρεις πιοιος κοροϊδεύει περισσότερο ?

    Και φυσικά πότε θα λυθεί το πρόβλημα ουδείς γνωρίζει.
    Ευχαριστώ


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dokken Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα κι από μένα,
    Σύντομη περιγραφή:
    9 Αυγούστου - Η HOL με ενημερώνει με mail για αναβάθμισή μου στα 4Μbps!!!

    4 Σεπτεμβρίου - Μετά από δική μου πρωτοβουλία-ερώτηση μου απαντούν ότι να περιμένω λίγο κι ότι η αναβάθμιση προχωρά (για που αλήθεια...

    3 Οκτωβρίου - Η HOL με ενημερώνει ότι "Σχετικά με το αίτημά σας για τη γραμμή ADSL 4096/768 που έχει γίνει στον φορέα HOL για τον αριθμό 2109ΧΧΧΧΧΧ με ιδιοκτήτη ΧΧΧΧΧΧ ΥΥΥΥΥΥΥΥΥ. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η κατάσταση του αιτήματος είναι η εξής :
    Η ελλάς ον λάιν υπέβαλλε στον οτέ αίτηση ενεργοποίησης του κυκλώματός σας στις 03/10/2007". Στις 3/10, λοιπόν, τελικά μεταβιβάζει η HOL το αίτημα στον ΟΤΕ.

    10 Οκτώβρίου - Διακόπτεται ξαφνικά κι απροειδοποίητα το Internet

    Μετά από μακροχρόνιες αναμονές στο 13844 κι αφού μίλησα με 2-3 τεχνικούς καταφέραν να καταλάβουν ότι δεν φταίνε ούτε το splitter ούτε τα 2 router που δοκίμασα πάνω στη γραμμη. Ο τρίτος μου λέει ότι η γραμμή μου διακόπηκε λόγω της αναμενόμενης αναβάθμισης της DSL γραμμής μου και να κάνω υπομονή(!) χωρίς να μου δίνει ακριβή χρόνο επανασύνδεσης.

    19 Οκτωβρίου - Στέλνω χεσ@#$%^ mail απαιτώντας μια υπεύθυνη απάντηση ως προς το χρόνο επανασύνδεσης

    22 Οκτωβρίου - Λαμβάνω απάντηση που μου λέει να ελέγξω το firmware του router (ήδη έχει γίνει...), την γραμμή(!!!) και το splitter(!!!) κι αν έχω πρόβλημα να πάρω στο 13844...

    Τελικά διαβάζει κανείς τα mail μας σοβαρά, παρακολουθεί το καταγεγραμμένο ιστορικό των πελατών, ενοχλεί τον ΟΤΕ στην εταιρία που λέγεται HOL;
    Eγώ θα πάρω το 13844 αλλά αυτούς θα τους πάρει ο .
    Κι ήθελα να πάω και σε double play τρομάρα μου...

  9. #9
    Εγγραφή
    17-12-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ξέρει κάποιος να μας πει κατά πόσο είναι δυνατό να μας επιστρέψουν σε ΑΡΥΣ μέχρι να βρουν τι πήγε στραβά;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    [*]Σε ποια φάση υλοποίησης βρίσκεται το σχέδιο μεταφοράς ΑΡΥΣ συνδέσεων σε LLU, όπως δήλωνε το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της hellas online;


    Το σχέδιο προχωρά κανονικά, προσέχοντας πάντα να έχουμε την μικρότερη ενόχληση στους συνδρομητές μας και παρέχοντας 4πλάσιες ταχύτητες στους εν λόγω συνδρομητές. Προχωράει όσο καλύτερα μπορούμε. Προχωράει με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ταχύτητα μπορούμε. Αλλά την πόρτα ΑΡΥΣ που αφήνουμε ανοιχτή δεν μπορούμε να την πάρουμε πίσω. Μας χρεώνει ο ΟΤΕ το συνολικό 12μηνο κι αυτό είναι ένα θέμα που ψάχνουμε. Παρότι μας κοστίζει τελικά παραπάνω γιατί μας μένει μια πόρτα ΑΡΥΣ η οποία είναι προπληρωμένη, γυρνάμε όλους τους πελάτες μας σε LLU για να ‘χουμε καλύτερες ταχύτητες στο δίκτυο.
    Την πόρτα ΑΡΥΣ λέει την αφήνουν ανοιχτή και δεν μπορούν να την πάρουν πίσω και μάλιστα είναι πληρωμένη. Εμάς μπορούν να μας τη δώσουν πίσω;

  10. #10
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1024/256 - 4096/1024
    ISP
    Altec/Hol
    Κι εμένα με είχαν αφήσει χωρίς internet για 20 μέρες... απίστευτη ταλαιπωρία, δίωρα στην αναμονή, τραγικές δικαιολογίες... τι να πεις...

  11. #11
    Το avatar του μέλους ptg1975
    ptg1975 Guest
    Επειδή από το πρωί δεν έχω καθόλου πρόσβαση και υποθέτω ότι μπήκα στο club των παραπάνω ταλαιπωρημένων, θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ τώρα που είμαι σε φάση μεταφοράς στο ιδιόκτητο να ζητήσω ακύρωση της dsl σύνδεσης. Μπορώ απλώς να πάω σε άλλον isp και να μου κάνουν αυτοί τη νέα συνδρομή ακυρώνοντας την παλιά; ή μπορώ απλώς να ζητήσω από την hol να μου διακόψει τη σύνδεση;

  12. #12
    Εγγραφή
    18-07-2005
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Γεια σας,

    Επανέρερχομαι..

    Όπως θα δείτε παραπάνω δεν έχω adsl από την μέρα που με ενημερώσανε για αναβάθμιση στο ιδιόκτητό τους..

    Αφού ήρθε τεχνικός από ΟΤΕ και μου είπε ότι η γραμμή είναι μεριζόμενη (στις 25 οκτ) !!, στην HOL μου λένε ότι δεν έχουν παραλάβει ακόμα την γραμμή.

    Τηλέφωνα πάλι με αναμονές 30 λεπτες χωρίς να βγάλω άκρη, πάρε πάλι βλάβη στον ΟΤΕ, ο ΟΤΕ να μου λέει δεν υπάρχει βλάβη, έρχεται και τεχνικός της HOL (μάλλον άνθρωπος της τεχνικής υποστήριξης που απλά ήθελε να δεί επιτόπου τι γίνεται) αλλά τίποτα.

    Και εδώ και 6 μέρες σταμάτησα τα τηλέφωνα, κουράστηκα, και απλά περιμένω το λαμπάκι ADSL να ανάψει !!
    Ελπίζω να σας τύχει.

    21 μέρες χωρίς ADSL.
    Καλό απόγευμα

  13. #13
    Εγγραφή
    18-07-2005
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Επανέρχομαι και ελπίζω να μην σας έχει τύχει!!

    Εξακολουθώ να μην έχω ADSL 1 μήνα και 5 μέρες τώρα.

    Απελπίστηκα και δεν έχω ξανα πάρει εδώ και 10 μέρες.

    Ξέρεις κάποιος τι θα μπορούσα να κάνω;; Κάποια καταγγελία; Πού;

    Ευχαριστώ

  14. #14
    Εγγραφή
    17-12-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Και εγώ παραμένω χωρίς ιντερνετ εδώ και 28 μέρες! Ήδη έχω κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ, και οι επόμενες κινήσεις θα είναι επίσκεψη στην hol και καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή...

    Όποιος θέλει να πάμε παρέα στη hol, καλοδεχούμενος...

  15. #15
    Εγγραφή
    12-11-2007
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    10779/762
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΤΟΥΜΠΑΣ
    SNR / Attn
    12(dB) / 17(dB)
    Μακριά από τους ανεύθυνους ο γολγοθάς συνεχίζεται.οχι 4χ δεν είναι αυτο αλλά 400 υπό!!!2kb/s!!!τραγικό!τι ΕΕΤΤ τους είπα,τι ασχετους...Οι χείριστοι ΟΛΩΝ.Αγανάκτηση.Στο βωμό του ανταγωνισμού μας βάλαν μέσα σε αυτό το άνισο παιχνίδι.έχω βαρεθει να τους παίρνω τηλέφωνο, να με βάζουν στην αναμονή και να μου λένε ότι φταίει ο ΟΤΕ.Που είναι η HOL λοιπόν να υπερασπιστεί με πράξεις το πληθος των πελατών της απ τη στιγμή που όπως λένε ευθύνεται ο ΟΤΕ?Τζάμπα πληρώνουμε.τρέχουμε στα ιντερνετ καφε για να κάνουμε τη δουλειά μας.σε τι χώρα ΜΠΑΝΑΝΙΑ ΖΟΥΜΕ!!! Ε Λ Ε Ο Σ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος COSTAS S3 : 13-11-07 στις 22:31.

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-07, 14:57
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-07, 01:03
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-07, 21:31
  4. Θέλω internet σε μέρος χωρίς (σταθερό) τηλέφωνο, γίνεται ?
    Από Deorum στο φόρουμ Λοιπές Τεχνολογίες
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-07, 16:41
  5. Eφημερίδα Θέμα,ΔΩΡΕAΝ internet,που δεν ειναι δωρεάν αλλα χρεώνουν με 50 ευρω την ημέ
    Από alifra στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-06, 12:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας