Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    04-11-2005
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Έχει φωνάξει κανείς που αντιμετώπιζε πρόβλήματα συγχρονισμου, θορύβου στη γραμμή του τεχνικό από την On σπίτι για να μετρήσει την γραμμή του?

    Ο τεχνικός τι διαδικασια ακολούθησε? Είδατε αποτέλεσμα?

  2. #2
    Εγγραφή
    11-11-2003
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hp91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει φωνάξει κανείς που αντιμετώπιζε πρόβλήματα συγχρονισμου, θορύβου στη γραμμή του τεχνικό από την On σπίτι για να μετρήσει την γραμμή του?

    Ο τεχνικός τι διαδικασια ακολούθησε? Είδατε αποτέλεσμα?
    Υπαρχουν και τεχνικοι στην ΟΝ? εδω δεν μπορεις να τους βρεις στο τηλεφωνο σιγα μην ερθουν κιολας

  3. #3
    Το avatar του μέλους papakion
    papakion Guest
    ρωτάει ο hp91 και του απαντάει ο np91....λετε να παιξω Τζοκερ? τετοια συμπτωση?

  4. #4
    Εγγραφή
    04-11-2005
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Και όμως υπάρχουν τεχνικοί αν πάρεις και τους ζαλίσεις... και μάλιστα έχω πέσει και σε ευγενικά ατομα. Η γραμμή έιχε συνεχόμενα disconnect ανά 30sec me to pireli με noise sto 6. Με ανέβασμα του noise με το δικό μου ρουτερ στα 12 επαιζε το νετ κανονικα στα 6μβιτ. Ο τεχνικός πρότεινε να έρθει καποιος να μετρήσει τη γραμμή και αμα το πρόβλημα έιναι από μενα πληρώνω κανά 40αρι αν έιναι σε αυτούς το κοιτάνε με τους οτετζήδες αλλά με αμφίβολα αποτελέσματα από οτι μου είπε. Εγώ μπορώ από μόνος μου να κάνω κάποια μέτρηση στα καλώδια μου να δω αν φταίω? Ξέρει κανείς τι διαδικασία ακολουθεί ο τεχνικός? Έλυσε κανείς το προβλημα του έτσι?


    @παπακιον εχει τζακποτ ακόμα! παίξε και μην είσαι καχύποπτος

  5. #5
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hp91 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όμως υπάρχουν τεχνικοί αν πάρεις και τους ζαλίσεις... και μάλιστα έχω πέσει και σε ευγενικά ατομα. Η γραμμή έιχε συνεχόμενα disconnect ανά 30sec me to pireli με noise sto 6. Με ανέβασμα του noise με το δικό μου ρουτερ στα 12 επαιζε το νετ κανονικα στα 6μβιτ. Ο τεχνικός πρότεινε να έρθει καποιος να μετρήσει τη γραμμή και αμα το πρόβλημα έιναι από μενα πληρώνω κανά 40αρι αν έιναι σε αυτούς το κοιτάνε με τους οτετζήδες αλλά με αμφίβολα αποτελέσματα από οτι μου είπε. Εγώ μπορώ από μόνος μου να κάνω κάποια μέτρηση στα καλώδια μου να δω αν φταίω? Ξέρει κανείς τι διαδικασία ακολουθεί ο τεχνικός? Έλυσε κανείς το προβλημα του έτσι?


    @παπακιον εχει τζακποτ ακόμα! παίξε και μην είσαι καχύποπτος
    ο τεχνικός κάνει μετρήσεις που αν δεν έχεις τις απαραίτητες γνώσεις και εξοπλισμό δεν μπορείς να κάνεις μόνος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tem : 07-11-07 στις 23:09.


  6. #6
    Εγγραφή
    18-07-2007
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    9020/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    8(dB) / 40(dB)
    Λόγω του μεγάλου θορύβου στην γραμμή μου από τις πρώτες μέρες φώναξα τεχνικό σπίτι ώστε να ελένξει τις καλωδιώσεις. Το παλικάρι ήρθε είδε και με τα μάτια του αυτά που του είπα εγώ δλδ ότι δεν είναι θέμα εσωτ. καλωδίωσης, πήγαμε και στον κατανεμητή του οτε (παραλίγο να τον φάει και ο σκύλος του γείτονα) είδε και εκεί και θα έκανε άιτηση για αλλαγή βρόχου. 1 μήνα ++. Ακόμα τίποτα

  7. #7
    Εγγραφή
    04-11-2005
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Α κατάλαβα... αμα είναι να κανει ένα μήνα σωθήκαμε... βασικά αυτό που φοβάμαι έιναι να μην διακόψουν την γραμμή τηλ/νετ για κανά μηνα μέχρι να τα βρουν με τον Οτε...

    @πασσακος αμα σου κάνουν την αλλαγή πες κανα νέο για αποτελέσματα να ξέρουμε και εμείς....

Παρόμοια Θέματα

  1. τεχνικός ασφαλείας
    Από ant0ni0 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-08-07, 18:48
  2. τεχνικος δικτυων
    Από sakis_the_fraud στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-06, 14:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας