Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    30-06-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
    Router
    BaudTec Wi-Fi
    Στελνω αυτο το email για να διαμαρτυρηθω για την χτεσινη (04-12-2007) ΚΑΚΙΣΤΗ εξυπηρετηση(?) !!!! απο το 'υποτιθεμενο' τμημα τεχνικης υποστηριξης. Το δικτυο ADSL κοπηκε γυρω στις19:10. Απο τις 19:20 μεχρι τις 22:15 τηλεφωνουσα στο τηλ.80040013844, ηθελα απλως να μαθω εαν ηταν προβλημα του δικτυου η δικο μου, το οποιο με εβαζε σε αναμονη ....'ειστε σε γραμμη προταιρεοτητος, παρακαλω περιμενετε'...... .Αυτο το 'περιμενετε' και τις τρεις φορες που πηρα, τραβηξε γυρω στα 15 λεπτα καθε φορα, χωρις ΠΟΤΕ καποιος να απαντηση!!!
    Η συνδεση αποκατασταθηκε μετα τις 22:25 .
    Μενω στη Χαλκιδα και εχω (?) σκεφθει την απλη ADSL συνδεση που εχω (user ID: .....) να την κανω μετα τις 30-12-2007 που λετε(?) οτι θα ενεργοποιηθη στην Χαλκιδα το ιδιοκτητο δικτυο σας, σε Double- play αλλα με τετοια υποστηριξη αρχιζω να σκεφτομαι να αλλαξω εταιρια!!!!

    fjohn

  2. #2
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Μηνύματα
    5.789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Router
    TL-WA5210G --> ΦΡΙΤΣ
    Θέλει υπομονή καμιά ώρα για να μπορέσεις να μιλήσεις στην ΤΥ. Όχι ότι και αν μιλήσεις θα σου πούνε τίποτε σπουδαίο δηλαδή...
    Ότι δεν υπάρχει, δεν χαλάει.

  3. #3
    Εγγραφή
    17-11-2005
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ξερω ονομα supervisor του κεντρου τεχνικης εξυπηρετησης,, οποιος θελει να του το πω στην διαθεση του,,

  4. #4
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στελνω αυτο το email για να διαμαρτυρηθω για την χτεσινη (04-12-2007) ΚΑΚΙΣΤΗ εξυπηρετηση(?) !!!! απο το 'υποτιθεμενο' τμημα τεχνικης υποστηριξης. Το δικτυο ADSL κοπηκε γυρω στις19:10. Απο τις 19:20 μεχρι τις 22:15 τηλεφωνουσα στο τηλ.80040013844, ηθελα απλως να μαθω εαν ηταν προβλημα του δικτυου η δικο μου, το οποιο με εβαζε σε αναμονη ....'ειστε σε γραμμη προταιρεοτητος, παρακαλω περιμενετε'...... .Αυτο το 'περιμενετε' και τις τρεις φορες που πηρα, τραβηξε γυρω στα 15 λεπτα καθε φορα, χωρις ΠΟΤΕ καποιος να απαντηση!!!
    Η συνδεση αποκατασταθηκε μετα τις 22:25 .
    Μενω στη Χαλκιδα και εχω (?) σκεφθει την απλη ADSL συνδεση που εχω (user ID: .....) να την κανω μετα τις 30-12-2007 που λετε(?) οτι θα ενεργοποιηθη στην Χαλκιδα το ιδιοκτητο δικτυο σας, σε Double- play αλλα με τετοια υποστηριξη αρχιζω να σκεφτομαι να αλλαξω εταιρια!!!!

    fjohn
    Καλημέρα

    Δηλαδή οι διαβεβαιώσεις που δίνουν ότι πρώτα θα είναι οκ η γραμμή από HOL και μετά ενημερώνουν τον ΟΤΕ να διακόψει δεν ισχύουν>?Εμένα μου είπαν ότι μένεις κάποιες ώρες χωρίς internet.Θέλω να μεταφέρω γραμμή και τηλέφωνο.

    ........Auto merged post: georgebr added 0 Minutes and 52 Seconds later........

    Καλημέρα

    Δηλαδή οι διαβεβαιώσεις που δίνουν ότι πρώτα θα είναι οκ η γραμμή από HOL και μετά ενημερώνουν τον ΟΤΕ να διακόψει δεν ισχύουν?Εμένα μου είπαν ότι μένεις κάποιες ώρες χωρίς internet.Θέλω να μεταφέρω γραμμή και τηλέφωνο να πάρω δηλαδή duble play.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος georgebr : 06-12-07 στις 14:18. Αιτία: auto merged post

  5. #5
    Εγγραφή
    04-12-2006
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    speedtouch 536i v6
    SNR / Attn
    16(dB) / 22(dB)
    17 μέρες χωρίς τηλέφωνο και internet εγώ με ενεργοποίησαν χωρίς να με ενεργοποιήσουν
    hellas off line
    και t @@ του καράμπελα

  6. #6
    Εγγραφή
    30-06-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
    Router
    BaudTec Wi-Fi
    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ – ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ και ΥΨΗΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ
    Δυστυχώς η ευτυχώς η (μη) εξυπηρέτηση είχε και συνέχεια. Έλαβα ένα γράμμα που με ενημέρωνε ότι … δεν έχουν πληρωθεί 5 μήνες ( τους είχα δώσει πιστωτική κάρτα) και να τους πληρώσω.
    Την επόμενη μέρα έκανα αίτηση για Conn-x. Σε δυο μέρες η σύνδεση είχε γίνει και στις 31/12/2007 πήγα από τα γραφεία της HOL για να εξοφλήσω και να κάνω διακοπή, γιατί παρόλο που στην αίτηση προς τον ΟΤΕ έχει μια παράγραφο διακοπής από τον προηγούμενο πάροχο πότε δεν ξέρεις….
    ΧΑ.. ΧΑ …ΧΑ … Θυμάται κάνεις από σας τι γινόταν στο δημόσιο πριν από 10-15 χρόνια.. Χειροτέρα….Για να μπεις θέλουν ταυτότητα, κρατανε τα στοιχεία σου, σου δίνουν πάσο μόνο για το συγκεκριμένο σημείο που θέλεις να πας και σεκιούριτι σε οδηγεί εκεί!!!
    Στο γραφείο εξυπηρέτησης (?) πελατών είχε καμιά 10 αγανακτισμένους και 4 υπαλλήλους που προσπαθούσαν να εξυπηρετήσουν.
    Έκανα μια αίτηση διακοπής, ο υπάλληλος με ενημέρωσε ότι την ίδια μέρα θα γίνει η διακοπή, πλήρωσα (σε άλλο όροφο είναι το ταμείο) και έφυγα ευτυχής που ξεμπέρδεψα. Αμ δε , μέχρι και χτες 01-01-2008 ο λογαριασμός μου είναι ενεργός και η σύνδεση μου λειτουργεί ΚΑΝΟΝΙΚΑ.
    Ελπίζω να γίνει σήμερα , ίσως έχουν την δικαιολογία της πρωτοχρονιάς ( είναι ιδιωτική εταιρία η δημόσιο?) και θα το κάνουν σήμερα.

  7. #7
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.197
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    εε στο δωρεαν νουμερο δεν σε εξηπηρετουν καθολου..αφηστε που η ποιοτιτα ηχου ειναι χαλια..

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-07, 20:54
  2. Εξυπηρέτηση Πελατών
    Από dyrer στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-06, 20:11
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-06, 18:37
  4. Εξυπηρέτηση TELLAS
    Από chrismasgr στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-05, 00:59

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας