Σελ. 9 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 165
  1. #121
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    από otenet έχεις αναβαθμιστεί, το είδες και συ στο webSelfCare

    Σου είπα και παραπάνω, πάρε το 134 και ανέφερε το και αν δεν σε ικανοποιήσει η απάντηση (το πιθανότερο είναι να στείλουν αίτημα στους τεχνικούς του ΟΤΕ σου), πάρε το 121 (βλάβες)

  2. #122
    Εγγραφή
    04-10-2006
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5118/33760 kbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H267N
    Path Level
    Interleaved
    well , από το 134 με έστειλαν στο 1242 όπου όλο μιλάει και δεν έχει καν αναμονή
    Αν δεν βγάλω γραμμή θα πάρω κατευθείαν στις βλάβες.

    Από το 1242 με στείλανε στο 121 και από εκεί στην otenet πάλι γιατι το 121 είναι μόνο για connx λέει. Τρέχα γύρευε!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος boui : 14-01-08 στις 15:36.

  3. #123
    Για χαρά στην παρέα,

    Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα χαμηλής ταχύτητας με τα Ρ2Ρ. Διαβάζω ο ένας να λέει για τη γραμμή και ο άλλος για το setup του προγράμματος. Ας επικεντρωθούμε σε ένα πράγμα: με λογαριασμό HOL δουλεύει γρήγορα ενώ με ΟΤΕΝΕΤ ΣΕΡΝΕΤΑΙ !!!! Ίδιες γραμμές, ίδιο setup, ίδια ώρα, ίδιο torrent, άλλος πάροχος. Αν δεν θέλουν να επενδύσουν σε υποδομές (λέγε με bandwidth), ας πάμε σε κάποιον άλλο πάροχο που δίνει περισσότερη αξία στα λεφτά μας. Όσο αφορά γιατί μερικοί έχουν πρόβλημα και άλλοι δεν έχουν, μια τέτοια μεγάλη αλλαγή δεν γίνεται από τη μια μέρα στην άλλη - μεταφέρεις σιγά σιγά τους χρήστες στη νέα κατάσταση, βλέπεις τι προβλήματα παρουσιάζονται, τις αντιδράσεις τους και μια ωραία ημέρα έχουν γυρίσει όλοι....

    Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει και με user name άλλου παρόχου σε γραμμή ΟΤΕ να δούμε τι γίνεται ;

  4. #124
    Καλησπέρα σε όλους!

    Και εγώ τα ίδια αντιμετωπίζω με 24MBS γραμμή κατεβάζω από ftp 1,7-1,9 Μb/S αλλά με p2p programms δεν περνάω τα 70 kbs!!!!

    Οι ports είναι open και δεν ξέρω τι άλλο φταίει!!!!!!

  5. #125
    Εγγραφή
    08-08-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    145
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4633 kbps/ 880 kbps
    ISP
    Conn-X
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Zyxel P-660HW-D1
    Thumbs down
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Undercover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για χαρά στην παρέα,

    Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα χαμηλής ταχύτητας με τα Ρ2Ρ. Διαβάζω ο ένας να λέει για τη γραμμή και ο άλλος για το setup του προγράμματος. Ας επικεντρωθούμε σε ένα πράγμα: με λογαριασμό HOL δουλεύει γρήγορα ενώ με ΟΤΕΝΕΤ ΣΕΡΝΕΤΑΙ !!!! Ίδιες γραμμές, ίδιο setup, ίδια ώρα, ίδιο torrent, άλλος πάροχος. Αν δεν θέλουν να επενδύσουν σε υποδομές (λέγε με bandwidth), ας πάμε σε κάποιον άλλο πάροχο που δίνει περισσότερη αξία στα λεφτά μας. Όσο αφορά γιατί μερικοί έχουν πρόβλημα και άλλοι δεν έχουν, μια τέτοια μεγάλη αλλαγή δεν γίνεται από τη μια μέρα στην άλλη - μεταφέρεις σιγά σιγά τους χρήστες στη νέα κατάσταση, βλέπεις τι προβλήματα παρουσιάζονται, τις αντιδράσεις τους και μια ωραία ημέρα έχουν γυρίσει όλοι....

    Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει και με user name άλλου παρόχου σε γραμμή ΟΤΕ να δούμε τι γίνεται ;
    Δε νομίζω οτι ισχύει αυτό που λές, κι αυτό ποικιλεί απο περιοχή σε περιοχή... όλα είναι σχετικά οπότε γιατί να αερολογούμε? Κι δε μπορούμε να συγκρίνουμε το δύκτιο της HOl με του ΟΤΕ είναι σα να λέμε καλαμαριά με Τσελσυ. Εχω ακούσει τα άπειρα προβλήματα κι απο εκεί, απλά γενικά οι γραμμές η υποδομή στην ελλάδα ακόμα είναι πτωχή...για να μη πώ τίποτα άλλο..

  6. #126
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    να κανω και εγω μια ερωτηση αυτοι που εχουν προβλημα τι ruter χρησιμοποιουν γιατι ειναι γνωστο οτι καποια απο αυτα μπουκωνουν

  7. #127
    Εγγραφή
    04-10-2006
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5118/33760 kbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H267N
    Path Level
    Interleaved
    Μετά απο email που έστειλα στην otenet ,καταχωρήσανε αμέσως ότι υπάρχει βλάβη .Σήμερα με πήραν τηλέφωνο να κοιτάξουμε το router. Μου πρότινε να αποσυνδέσω το σταθερό τηλέφωνο , μήπως το φίλτρο εμποδίζει τον router να συγχρονιστεί. Δεν έγινε τίποτα , μου είπε θα μεταφέρει τη βλάβη στον ΟΤΕ και να περιμένω 2-3μέρες να δω αν θα συγχρονιστεί ο router στη σωστή ταχύτητα.
    Όταν θα έχω νέα θα ενημερώσω

  8. #128
    Εγγραφή
    27-11-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.272
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000
    ISP
    forthnet vsdl 50
    Router
    forthnet
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    και μενα με πηραν τηλ, τους ειπα να στειλουν τεχνικο διοτι με 26.7 θορυβο επρεπε να κουμπνο στα 14 και κουμπονο τωρα με μονο 11, με γραψαν στα @@ τους κανονικα. ειπαν οτι θα χρεωθο εαν θελω τεχνικο.

    τι να πεις αστα
    I love it

  9. #129
    Εγγραφή
    19-07-2005
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    εχω κανει αιτηση για 4αρα(conne-x) απο 1 που ειμαι και μου φερανε το sagem 1540wg.απο τοτε που μου το φερανε στο azureus το πολυ 30 να εχω download και μετα απο λιγο σταματαει.ακομα δν εχει ενεργοποιηθει η αιτηση.ο οτε φταιει ή το router;

  10. #130
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Περιοχή
    Παγκράτι - Αθήνα
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    2.327
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24574/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από LOUKAS32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και μενα με πηραν τηλ, τους ειπα να στειλουν τεχνικο διοτι με 26.7 θορυβο επρεπε να κουμπνο στα 14 και κουμπονο τωρα με μονο 11, με γραψαν στα @@ τους κανονικα. ειπαν οτι θα χρεωθο εαν θελω τεχνικο.

    τι να πεις αστα
    Επρεπε να τους πεις ναι, ποσα παιρνει ο τεχνικος? Αν ομως δε φταιω εγω και φταιτε εσεις (οτε) θα απαιτησω το ποσον απο εσας! Παρε της το ονομα και αν δε στο πει ζητα τους τη θεση τους και σημειωσε τη και την ημερομηνια και ωρα της συνομηλιας σου. Και ελα μετα να μου πεις

  11. #131
    Εγγραφή
    18-05-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.739
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    συνεχεια κολλαει το λαμπακι του internet connection speed, και το θλιβερο ειναι οτι το καντραν κολλαει με αναμενο το λαμπακι συνεχεια, οταν εχω φορτωμενο το u-torrent εστω και για 1 ωρα

    αλλα απο την αλλη σπανιως μου κανει αυτα τα προβληματα οταν εχω ενεργοποιημενο μονο το e-mule

    εδω και 10 μερες κανει αυτα τα κουλα

    το περιεργο ειναι οτι κολλαει το internet κατα το μεσημερι, η κατα τις απογευματινες ωρες πχ 5-6, η αργα το βραδυ γυρω στις 11-1

    οσα τηλεφωνα εχω κανει για βλαβη, οπου και μαλιστα τους τονιζω οτι θα πρεπει να ερθει συνεργειο για να δει την βλαβη απο κοντα...αυτοι το μονο που κανουν ειναι να αφαιρουν την ταχυτητα απο 8.3 σε 8.2 εως 7.9 mbps!!!!!!!!!!!

    κατα τα αλλα μαλλον κατα λαζαρου μερα βλεπω για αναβαθμιση γραμμης εδω περα

  12. #132
    Εγγραφή
    23-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    334
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    OTE Speedport W 724V
    SNR / Attn
    21,0(dB) / 36,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η απάντηση είναι απλή, κόβουν τα torrents και τα p2p γιατί δεν μπορεί το δικτυό τους να σηκώσει τόσο μεγάλη ζήτηση σε συνεχείς ταχύτητες. Σκεφτείτε να έχουμε 100.000 κόσμος 24/7 downloads σε torrents και ρέστα. Θα καταρέυσει το σύμπαν.
    Το θεωρώ αδιανόητο φίλος μου με forthnet στην ίδια περιοχή να κατεβάζει torrents με 1mbps καρφωμένο κι εγώ, στο ίδιο torrent με τους ίδιους seeders και leechers, να μην πιάνω ούτε 100. Όσοι προτείνετε να ελέγξουμε πρίζες καλωδιώσεις και λοιπά, λάβατε υπ'όψιν σας ότι απο ftp κλπ κατεβάζουμε στο full της γραμμής μας? Δηλαδή φταίει η πρίζα στα torrents ενώ στα υπόλοιπα, ως δια μαγείας φτιάχνει?
    Συνοψίζοντας, βάλαμε 8άρα για να έχουμε γρήγορο browsing και να κατεβάζουμε τα demos σφαίρα?
    Έχω δηλώσει βλάβη για χαμηλές ταχύτητες εδώ και 10 μέρες και δεν με πήρε κανείς. Προφανώς ελέγχουν τη γραμμή, βλέπουν ότι όλα λειτουργούν σωστά και καταλαβαίνουν ότι η βλάβη δηλώνεται για τα torrents και τα p2p και το κάνουν γαργάρα το όλο θέμα. Τι να εξηγήσουν δηλαδή, τα ανεξήγητα?
    Ε όχι ρε ΟΤΕ, προτιμώ να σου πληρώνω 1mbps και να ξέρω ότι θα κατεβάζω με 90 σταθερά, παρά 8 και να συμπεριφέρεται σαν 512.
    Κι ότι είχα αρχίσει να λέω ότι έγινε εταιρεία.
    Πολύ κρίμα

    Ακολούθησα την ιδέα ενός φίλου που ρώτησε αν μπορεί κάποιος να μπεί με σύνδεση άλλου παρόχου. Τυγχάνει να έχω στο πατρικό μου μία tellas ΑΡΥΣ 1024. Μιλάμε έπαθα πλάκα. Κατεβάζω torrents με 250 σταθερά. Τα συμπεράσματα δικά σας.

    H πλάκα είναι ότι τώρα με otenet, κατεβάζω με 350 σταθερά. Μην το ματιάσω, αλλά μήπως έγινε κανένα θαύμα σήμερα? Είχα μείνει όλη τη μέρα χωρίς internet και τώρα που δοκίμασα φυσάει. Μακάρι να έγινε και να καταπιώ τη γλώσσα μου, τι άλλο να πώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Erwdios : 16-01-08 στις 06:10.

  13. #133
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelopas1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    συνεχεια κολλαει το λαμπακι του internet connection speed, και το θλιβερο ειναι οτι το καντραν κολλαει με αναμενο το λαμπακι συνεχεια, οταν εχω φορτωμενο το u-torrent εστω και για 1 ωρα

    αλλα απο την αλλη σπανιως μου κανει αυτα τα προβληματα οταν εχω ενεργοποιημενο μονο το e-mule
    κολλάει το ρούτερ απο τις πολλές συνδέσεις
    αυτό που έκανα bold ισχύει; Τρέχεις ταυτόχρονα και torrent client και emule;
    ή θα προσπαθήσεις να περιορίσεις τα connections των 2 προγραμμάτων όταν είναι ταυτόχρονα ανοιχτά ή δεν θα τα τρέχεις ταυτόχρονα, σωστότερο είναι το δεύτερο. Επίσης θεωρώ προφανές ότι άλλα ports ορίζεις για το ένα πρόγραμμα και άλλα για το δεύτερο.

    ........Auto merged post: no_logo added 1 Minutes and 28 Seconds later........

    @ Erwdios

    κουλαρε, μην πιστεύεις σε δράκους
    μια χαρά δουλεύει το p2p
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος no_logo : 16-01-08 στις 10:53. Αιτία: auto merged post

  14. #134
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    απο οσο μπορεσα να δω οσοι εχουν προβλημα εδω χρησιμοποιουν τα μηχανηματα του οτε πχ
    Baudtec-Sagem κλπ μηπως θα επρεπε να δοκιμασουν με ενα αλλο router πχ draytek και να δημοσιευσουν τις εντυπωσεις τους?και μην απαντησει καπιος οτι με ftp κατεβαζω καλα γιατι η λογικη του ftp και του p2p ειναι εντελως διαφορετικη θα μππορουσε να συμβει το αντιθετο
    επισης στα προγραμματα που χρησιμοποιυν θα πρεπει να βαζουν τις σωστες τιμες οι οποιεσ στηριζονται στην upload ταχυτητα τους και οχι στο download πχ για 384 η εκει κοντα μεχρι 450 δηλαδη upload στο utorrent
    βαζουμε:
    maximum upload rate 38
    global maximum connections 167
    maximium number of connected peeers per torrent 100
    protocol encryption forced

    οποτε δοκιμαστε ετσι και μετα βλεπουμε αν εχει κανει καμμια π@@@@ ο οτε

  15. #135
    Εγγραφή
    23-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    334
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    OTE Speedport W 724V
    SNR / Attn
    21,0(dB) / 36,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο οσο μπορεσα να δω οσοι εχουν προβλημα εδω χρησιμοποιουν τα μηχανηματα του οτε πχ
    Baudtec-Sagem κλπ μηπως θα επρεπε να δοκιμασουν με ενα αλλο router πχ draytek και να δημοσιευσουν τις εντυπωσεις τους?και μην απαντησει καπιος οτι με ftp κατεβαζω καλα γιατι η λογικη του ftp και του p2p ειναι εντελως διαφορετικη θα μππορουσε να συμβει το αντιθετο
    επισης στα προγραμματα που χρησιμοποιυν θα πρεπει να βαζουν τις σωστες τιμες οι οποιεσ στηριζονται στην upload ταχυτητα τους και οχι στο download πχ για 384 η εκει κοντα μεχρι 450 δηλαδη upload στο utorrent
    βαζουμε:
    maximum upload rate 38
    global maximum connections 167
    maximium number of connected peeers per torrent 100
    protocol encryption forced

    οποτε δοκιμαστε ετσι και μετα βλεπουμε αν εχει κανει καμμια π@@@@ ο οτε
    Πριν βγεί και κλαφτεί ο καθένας εδω μέσα, συνήθως έχει ψάξει τα αυτονόητα. Τώρα να ψάξω να βρώ και να δοκιμάσω δανεικό router, συγνώμη, δεν είναι στις υποχρεώσεις μου, αλλά στου ΟΤΕ. Δηλαδή, αν έχει προβληματικά router ας τα αλλάξει στην τελική. Απο εκεί και πέρα εγώ μίλησα για ftp σε σχέση με καλωδιώσεις και ρέστα και όχι σε σχέση με τις ρυθμίσεις. Το ότι θα μπορούσε να συμβεί το αντίθετο, δεν το γνωρίζω, αλλά δεν βλέπω και πολλά threads με ανάλογο παράπονο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ Erwdios

    κουλαρε, μην πιστεύεις σε δράκους
    μια χαρά δουλεύει το p2p
    Μια χαρά δουλεύει απο χθές. Μέχρι χθές σερνόταν κι όταν βλέπεις τόσους πολλούς ανθρώπους να έχουν το ίδιο πρόβλημα μ'εσένα, σε ζώνουν τα φίδια. Τεσπα, ας σταθεροποιηθεί κι εγώ θα τον χρυσώσω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Erwdios : 16-01-08 στις 12:32.

Σελ. 9 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-08, 22:55
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-06, 17:11
  3. οτε και μπλοκαρισμα...Συμβαινει?
    Από tommy vercetti στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-05, 18:54
  4. διακοπή Adsl στην αθήνα 06/07/05
    Από PopManiac στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 106
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-05, 21:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας