Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 21
  1. #1
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Η αίτησή μου για σκέτο ADSL (shared), ακυρώθηκε (ή τουλάχιστον έτσι νόμιζα ότι θα γίνει) μετά από αίτηση μου στα γραφεία, πριν 1 μήνα καθώς ενεργοποίηση δε φαινόταν στον ορίζοντα.
    Στις 7/12 κατέθεσα αίτηση στην HOL πάλι για shared (HiBox) η οποία αποστέλλεται στον ΟΤΕ συνεχώς από την προηγούμενη εβδομάδα και συνεχώς απορρίπτεται με το αιτιολογικό ότι η γραμμή μου είναι δεσμευμένη από άλλο πάροχο και εκκρεμεί ενεργοποίηση. Στη Forthnet ορκίζονται ότι έχει δρομολογηθεί η διαδικασία από τις 23/11 κιόλας και ότι έχω αποδεσμευτεί από αυτούς. Σήμερα βέβαια τροποποίησαν ελαφρώς το παραμύθι (αφού έστειλα 2-3 φαξ και e-mail απειλώντας με "νόμιμα μέσα") και μίλησαν για διαδικασία διακοπής σε εξέλιξη η οποία "σε περιπτώσεις μεριζόμενου καθυστερούν".
    Στην HOL που πήγα σήμερα και τους εξέθεσα το πρόβλημα, μου είπαν (ακούστε το καλά αυτό) είναι αδύνατο να διακοπεί η διαδικασία αν δεν υπάρξει πρώτα ενεργοποίηση στη forthnet! Με απλά λόγια και από όσο κατάλαβα δικαιολόγησαν την κατάσταση (και τη Forthnet) λέγοντας μου ότι αυτό το πρόβλημα υπάρχει σε όλους σε τέτοιες περιπτώσεις. Με ακόμα πιο απλά λόγια: πρέπει να γίνει η ενεργοποίηση στη forthnet πρώτα (όποτε αυτή γίνει) και στη συνέχεια μόνο θα μπορέσει αν γίνει δεκτό το αίτημα ακύρωσης του βρόχου, να γυρίσει η γραμμή (το μεριζόμενο τέλος πάντων) στον ΟΤΕ, και να προωθηθεί ξανά το νέο αίτημα της HOL για να γίνει δεκτό...
    Από γνώστες του συστήματος, θα ήθελα μια γνώμη. Κατά πόσο αληθεύει αυτό και τι μέτρα μπορώ να πάρω εκτός από το προφανές (να κόψω την τηλεφωνική μου σύνδεση οριστικά και αλλάζοντας νούμερο να κάνω νέα). Πραγματικά η υπομονή μου με όλο αυτό το κακό συναπάντημα (ΟΤΕ,ΠΟΤΕ, εναλλακτικούς, ανταλλακτικούς) τα μηχανογραφικά του συστήματα, τις διαδικασίες του που θα ήθελα να ήξερα ποιός "εγκληματίας" έχιε οργανώσει τόσο ανόητα, έχει εξαντληθεί!!

    edit: Να σημειώσω ότι στην HOL μου είπαν ότι δεν γίνεται να τροποοιήσουμε την αίτηση με εξουσιοδότηση μετάβασης από μεριζόμενο Α παρόχου σε μεριζόμενο Β παρόχου, γιατί η σύνδεση στον Α πάροχο δεν είναι ενεργοποιημένη αλλά βρίσκεται σε αναμονή.
    Μια νέα αίτηση στην HOL για Double Play (όπου θα μπλεκόταν και η φορητότητα του αριθμού μέσα) λέτε να έλυνε το μπέρδεμα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theopan : 21-12-07 στις 21:27.

  2. #2
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.220
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Έχω την εντύπωση ότι σου λένε μούφες...ακύρωση πρέπει να γίνεται αφού δεν έχει υλοποιηθεί ακόμα!

    Σε ποια περιοχή είσαι? Καλύπτεσαι από τους πολιτισμένους ανθρώπους, ή είσαι επαρχία? Ανάλογα με το που είσαι και τι υπάρχει εκεί, θα σου προτείνω αναλόγως.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  3. #3
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω την εντύπωση ότι σου λένε μούφες...ακύρωση πρέπει να γίνεται αφού δεν έχει υλοποιηθεί ακόμα!

    Σε ποια περιοχή είσαι? Καλύπτεσαι από τους πολιτισμένους ανθρώπους, ή είσαι επαρχία? Ανάλογα με το που είσαι και τι υπάρχει εκεί, θα σου προτείνω αναλόγως.
    Δε μου λένε μούφες. Εϊναι διασταυρωμένο πλέον (μέσω ΟΤΕ) ότι υπάρχει (αδικαιολόγητη) δέσμευση στη γραμμή μου ακόμα. Α/Κ Ν. Ιωνίας (Αττική) είμαι. Καλύπτομαι από τους "πολιτισμένους ανθρώπους", απλά θα πρέπει να αναθεωρήσουν την πολιτική τιμολόγησής τους, γιατί όσο "πολιτισμένοι" και αν είναι, τα 30 ευρώ το μήνα για shared llu 16/1 και τέλος ενεργοποίησης είναι πλέον πολλά χρήματα. Προτιμώ να πάω στον ΟΤΕ με τόσα, γιατί όσο καλός και να είναι τελικά κάποιος, κανείς δεν εγγυάται ότι θα υπάρχει και αύριο έτσι όπως πάει το πράγμα.
    Στο θέμα παρακαλώ. Όποιος γνωρίζει. Η επιλογή παρόχου έγινε και είναι αδιαπραγμάτευτη.Αρκετά μπάχαλο έγινε η κατάσταση, δεν δοκιμάζω άλλου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theopan : 22-12-07 στις 00:46.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Περιοχή
    Πατησια - Munchen
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24-16
    ISP
    Forthnet - Arcor
    Το ίδο πρόβλημα είχα κ γω αλλά με την ΟΝ. Είχα κάνει ακύρωση αλλά δεν είχαν προχωρήσει το θέμα κ έτρωγε απορρίψεις η 4θνετ . Η 4θνετ και ο ΟΤΕ μου έλεγαν τα ίδια (ότι πρέπει να ενεργοποιηθώ στην ΟΝ και μετά να γίνει ξανάμετάβαση στον ΟΤΕ ) . Ώσπου πήρα τηλ την ΕΕΤΤ και την επόμενη μέρα με πήρε τηλ καποια κυρία της ΟΝ και μου πε ότι η γραμμή μου θα ναι ελεύθερη την επομένη , όπως και έγινε .
    Μπορεί βέβαια το όλο σκηνικό (καταγγελία στην ΕΕΤΤ και την επομένηγ επίλυση του προβλήματος ) να ήταν απλή σύμπτωση , αλλά το θέμα είναι ότι η εταιρία (4θνετ στην προκειμένη περίπτωση ) μπορεί να ακυρώσει μια αίτηση πριν γίνει ενεργοποιηση . Απλώς θέλει φοβέρα , επιμονή και πάντα να ζητάς ονόματα υπαλλήλων που μιλάς και να ζητάς τον προιστάμενό τους .

  5. #5
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tseritse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδο πρόβλημα είχα κ γω αλλά με την ΟΝ. Είχα κάνει ακύρωση αλλά δεν είχαν προχωρήσει το θέμα κ έτρωγε απορρίψεις η 4θνετ . Η 4θνετ και ο ΟΤΕ μου έλεγαν τα ίδια (ότι πρέπει να ενεργοποιηθώ στην ΟΝ και μετά να γίνει ξανάμετάβαση στον ΟΤΕ ) . Ώσπου πήρα τηλ την ΕΕΤΤ και την επόμενη μέρα με πήρε τηλ καποια κυρία της ΟΝ και μου πε ότι η γραμμή μου θα ναι ελεύθερη την επομένη , όπως και έγινε .
    Μπορεί βέβαια το όλο σκηνικό (καταγγελία στην ΕΕΤΤ και την επομένηγ επίλυση του προβλήματος ) να ήταν απλή σύμπτωση , αλλά το θέμα είναι ότι η εταιρία (4θνετ στην προκειμένη περίπτωση ) μπορεί να ακυρώσει μια αίτηση πριν γίνει ενεργοποιηση . Απλώς θέλει φοβέρα , επιμονή και πάντα να ζητάς ονόματα υπαλλήλων που μιλάς και να ζητάς τον προιστάμενό τους .
    Το email που έστειλα στη forthnet για την επίσπευση της ακύρωσης προχθές, το κοινοποίησα σε ΙΝΚΑ και ΕΕΤΤ. Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο θα γίνει τίποτα με αυτό... Θα πάω και από τον ΟΤΕ να κάνω ένα καλό νταβαντούρι μετά τα Χριστούγεννα, γιατί την τελευταία φορά που πήγα εκεί παρά ήμουν κόσμιος αφήνοντας τους να με κοροϊδεύουν κατάμουτρα. Τελικά το ζήτημα του τελευταίου καιρού που προέκυψε με την adsl είναι από τις εξαιρέσεις που με "καλό τρόπο" δεν πρόκειται να κάνεις τη δουλειά σου! Φοβέρα, απειλές και φωνές θέλει.

  6. #6
    Εγγραφή
    28-08-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12000/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Oxygen
    Η μόνη λύση που έχει πιθανότητα να λειτουργήσει είναι να χαλάσεις μισή μέρα και να πας στα γραφεία της φόρθνετ, όχι στο κατάστημά της αριστερά αλλά στα γραφεία (είσοδος από δεξιά) και να βρεις τον προϊστάμενο και να τον βάλεις με το καλό να πάρει επιτόπουθ τηλέφωνο στην μηχανογράφηση που έχει πρόσβαση στο w-crm και να στείλουν επιτόπου αίτημα ακύρωσης της αίτησης. Την άλλη μέρα θα το λάβει ο οτε και θα το καταχωρήσει και την παράλλη θα έχουν ενημερωθεί τα συστήματά του και θα είναι καθαρή η γραμμή σου. Αλλιώς ούτε θα κάνεις τίποτα και θα βρεθείς μια μέρα με ενεργοποιημένη φόρθνετ.

  7. #7
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Η τελευταία προώθηση της αίτησης από την HOL στις 21/12, δούλεψε και είμαι (από ό,τι μου είπαν) πλέον σε φάση ενεργοποίησης εκεί. Ή εδέησε ή forthnet να με αποδεσμεύσει ή έκαναν κανένα "μαγικό" από τη HOL.

  8. #8
    Εγγραφή
    28-08-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12000/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Oxygen
    Όταν κάνεις αίτηση μετάβαση σε άλλο πάροχο δεν μπορεί να σε δεσμεύσει ο τωρινός και να μην σε αφήνει να φύγεις

  9. #9
    Εγγραφή
    30-07-2005
    Μηνύματα
    382
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μου λένε μούφες. Εϊναι διασταυρωμένο πλέον (μέσω ΟΤΕ) ότι υπάρχει (αδικαιολόγητη) δέσμευση στη γραμμή μου ακόμα. Α/Κ Ν. Ιωνίας (Αττική) είμαι.

    Aποψη μου μιας και ειμαι παθων (στο ιδιο Α/Κ).
    Εχω εδω και 34 ημερες διακοπη υπηρεσιας (shared LLU forthnet 24/512) kαι εχω δηλωσει επανειλημενως βλαβη.
    Η φορθνετ με διαβεβαιωνει οτι απο την πλευρα τους ειναι ΟΚ (ηρθαν στο χωρο και μετρησαν και ειδαν διακοπη σηματος σε καποια μετρα) και δινει βλαβη στον ΟΤΕ.Ο ΟΤΕ ερχεται ελεγχει την ISDN γραμμη (η οποια λειτουργει χωρις προβλημα) και κλεινει αμεσως την βλαβη.
    Εγω την αλλη μερα ξαναπαιρνω και δινω βλαβη και παει λεγοντας επι 34 μερες.
    Επειδη η υπομονη τελειωνει (ειναι και εταιρικη συνδεση) εκανα στις 18/12 αιτηση για conn-x (νεα συνδεση) σε 2η ISDN γραμμη που εχω.Παρολα τα εντυπωσιακα σχολια που διαβασα για αμεσες αναβαθμισεις ειμαι ακομα σε αναμονη.
    Το καλοκαιρι ειχα παθει παλι τα ιδια αιτηση για αναβαθμιση conn-x (απο 1024 σε 4096) 25 Maioy και ακυρωση αιτησης 30/6 μιας και μετα απο 35 μερες δεν μπορουσαν να αναβαθμισουν τη γραμμη.
    Σε επικοινωνια με τον προισταμενο του κατ/τος ΟΤΕ Ν.Ιωνιας (μενω διπλα και τον γνωριζω χρονια) μου ειχε αναφερει τοτε οτι δεν υπαρχουν τεχνικοι και η περιοχη αντιμετωπιζει τεραστιες δυσκολιες σε τεχνικα ζητηματα.
    Προφανως παραμενουν τα προβληματα εδω και 6 μηνες.

  10. #10
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panagioths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν κάνεις αίτηση μετάβαση σε άλλο πάροχο δεν μπορεί να σε δεσμεύσει ο τωρινός και να μην σε αφήνει να φύγεις
    Εννοείς ότι γίνεται γρηγορότερα η διακοπή της σύνδεσης;

    ........Auto merged post: hel added 1 Minutes and 22 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark_Rex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aποψη μου μιας και ειμαι παθων (στο ιδιο Α/Κ).
    Εχω εδω και 34 ημερες διακοπη υπηρεσιας (shared LLU forthnet 24/512) kαι εχω δηλωσει επανειλημενως βλαβη.
    Η φορθνετ με διαβεβαιωνει οτι απο την πλευρα τους ειναι ΟΚ (ηρθαν στο χωρο και μετρησαν και ειδαν διακοπη σηματος σε καποια μετρα) και δινει βλαβη στον ΟΤΕ.Ο ΟΤΕ ερχεται ελεγχει την ISDN γραμμη (η οποια λειτουργει χωρις προβλημα) και κλεινει αμεσως την βλαβη.
    Εγω την αλλη μερα ξαναπαιρνω και δινω βλαβη και παει λεγοντας επι 34 μερες.
    Επειδη η υπομονη τελειωνει (ειναι και εταιρικη συνδεση) εκανα στις 18/12 αιτηση για conn-x (νεα συνδεση) σε 2η ISDN γραμμη που εχω.Παρολα τα εντυπωσιακα σχολια που διαβασα για αμεσες αναβαθμισεις ειμαι ακομα σε αναμονη.
    Το καλοκαιρι ειχα παθει παλι τα ιδια αιτηση για αναβαθμιση conn-x (απο 1024 σε 4096) 25 Maioy και ακυρωση αιτησης 30/6 μιας και μετα απο 35 μερες δεν μπορουσαν να αναβαθμισουν τη γραμμη.
    Σε επικοινωνια με τον προισταμενο του κατ/τος ΟΤΕ Ν.Ιωνιας (μενω διπλα και τον γνωριζω χρονια) μου ειχε αναφερει τοτε οτι δεν υπαρχουν τεχνικοι και η περιοχη αντιμετωπιζει τεραστιες δυσκολιες σε τεχνικα ζητηματα.
    Προφανως παραμενουν τα προβληματα εδω και 6 μηνες.
    Άρα είχαν δίκιο οι τεχνικοί της forthnet?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hel : 29-12-07 στις 01:17. Αιτία: auto merged post

  11. #11
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hpourano Εμφάνιση μηνυμάτων
    mallon moufes sou lene
    Περιμένω να συνδεθώ στη HOL (αν και όταν) και τότε θα αποφασίσω ποιός έλεγε τις μεγαλύτερες μούφες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark_Rex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε επικοινωνια με τον προισταμενο του κατ/τος ΟΤΕ Ν.Ιωνιας (μενω διπλα και τον γνωριζω χρονια) μου ειχε αναφερει τοτε οτι δεν υπαρχουν τεχνικοι και η περιοχη αντιμετωπιζει τεραστιες δυσκολιες σε τεχνικα ζητηματα.
    Προφανως παραμενουν τα προβληματα εδω και 6 μηνες.
    Κι όμως η τηλεφωνία δεν έχει προβλήματα. Αν δεν είχαν τεχνικούς πιστεύω ότι θα είχαμε. Όπως και να έχει δε με ενδιαφέρει αν έχουν ή δεν έχουν τεχνικούς όμως. Να ζητήσει προσωπικό ή να βρει οποιαδήποτε λύση τέλος πάντων.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panagioths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν κάνεις αίτηση μετάβαση σε άλλο πάροχο δεν μπορεί να σε δεσμεύσει ο τωρινός και να μην σε αφήνει να φύγεις
    Μα δεν ζήτησα μετάβαση από τον ένα πάροχο στον άλλον στην αίτησή μου (γιατί πολύ απλά δεν είχα ενεργοποιηθεί ούτε είχα λογαριασμό να τους δώσω από τη forthnet). Άρα μάλλον εκεί κόλλαγε.

  12. #12
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τελευταία προώθηση της αίτησης από την HOL στις 21/12, δούλεψε και είμαι (από ό,τι μου είπαν) πλέον σε φάση ενεργοποίησης εκεί. Ή εδέησε ή forthnet να με αποδεσμεύσει ή έκαναν κανένα "μαγικό" από τη HOL.
    Μια λεπτομέρεια που μου διέφυγε όταν έγραψα αυτό το ποστ και θυμήθηκα μόλις τώρα:
    Στις 21/12 είχα στείλει ένα φαξ στη Δ/νση Εγχωρίων Παρόχων του ΟΤΕ, παρουσιάζοντας την κατάσταση και ζητώντας την άμεση αποδέσμευση της γραμμής μου από τη forthnet. Μάλλον τελικά εκεί ήταν το κλειδί...

  13. #13
    Εγγραφή
    28-08-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12000/999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Oxygen
    Εαν δεν είχε περαστεί στο w-crm για την γραμμή σου αίτηση από την forthnet τότε θα μπορούσε να περάσει (καταχωρηθεί) αυτή της HOL. Το τμήμα εγχωρίων παρόχων όντως είναι πολύ εξυπηρετικό εκτός και εαν εκκρεμεί αίτηση ενεργοποίησης οπότε εκεί δεν μπορεί να την ακυρώσει εαν δεν ακυρωθεί από την φόρθνετ ή δεν ολοκληρωθεί (παθών ο ίδιος).

  14. #14
    Εγγραφή
    16-04-2007
    Περιοχή
    Iλισια
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    1.020 / 15932
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli P.RG A4201G
    SNR / Attn
    5,0(dB) / 18,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    theopan ειχα παθει ακριβως το ιδιο. Μονο που στη δικη μου περιπτωση ακομα και με φαξ, επισκεψη στα κεντρικα (4 φορες ), ΕΕΤΤ, ΙΝΚΑ, ΕΕ, ΟΗΕ ,UNICEF κτλ το μονο που καταφερα ηταν να κανω τα ευρα μου κουρελια μετα απο 6 μηνες και να αναγκαστω να κοψω τη γραμμη και να χασω το νουμερο. Ειναι τακτικη της 4ΝΕΤ να μην σε αφηνει να φυγεις μεχρι να ενεργοποιηθεις για να μην χασουν πελατες ή τουλαχιστον να πληρωσεις το τελος ενεργοποιησης και μετα να την κανεις. Ειναι τραγικοι, απαισιοι και αντιεπαγγελματιες. Μου ειχαν πει 6 φορες πως με ειχαν αποδεσμευσει, αλλά στο συστημα "προμηθεας" φαινοταν να εκκρεμει η αιτηση. Τελικα πηγαν να με ενεργοποιησουν ( ενω μου ειχαν πει πως με ειχαν αποδεσμευσει ) ...Απο την τσαντιλα μου, και μη εχοντας τι αλλο να κανω ετρεξα γρηγορα στα κεντρικα του οτε και εκοψα τη γραμμη...Μετα απο καποιες μερες, με θρασος πηραν τηλ για να με ρωτησουν αν με ενδιαφερει ακομα η ενεργοποιηση!!! @#$@@!!!

    Ευτυχως για μενα εκανα αιτηση την ΝΕΤΟΝΕ και απο τοτε εχω ηρεμησει...

    ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ forthnet
    Οι πεισματάρηδες άνθρωποι μπορούν να διαιρεθούν στους ξεροκέφαλούς, στους αδαείς και στους ακαλλιέργητους.
    ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
    Εύκολα μπορούμε να συγχωρέσουμε ένα παιδί που φοβάται το σκοτάδι.Της ζωής αληθινή τραγωδία όμως είναι άντρες να φοβούνται το φώς.
    ΠΛΑΤΩΝ
    Η ελάχιστη αρχική απόκλιση από την αλήθεια, πολλαπλασιάζεται αργότερα χιλιάκις.
    ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

  15. #15
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από magnan Εμφάνιση μηνυμάτων
    theopan ειχα παθει ακριβως το ιδιο. Μονο που στη δικη μου περιπτωση ακομα και με φαξ, επισκεψη στα κεντρικα (4 φορες ), ΕΕΤΤ, ΙΝΚΑ, ΕΕ, ΟΗΕ ,UNICEF κτλ το μονο που καταφερα ηταν να κανω τα ευρα μου κουρελια μετα απο 6 μηνες και να αναγκαστω να κοψω τη γραμμη και να χασω το νουμερο. Ειναι τακτικη της 4ΝΕΤ να μην σε αφηνει να φυγεις μεχρι να ενεργοποιηθεις για να μην χασουν πελατες ή τουλαχιστον να πληρωσεις το τελος ενεργοποιησης και μετα να την κανεις. Ειναι τραγικοι, απαισιοι και αντιεπαγγελματιες. Μου ειχαν
    Δεν υπήρχε περίπτωση να πληρώσω ούτε ένα cent με χαρτί στα χέρια μου με το οποίο ζητούσα την ακύρωση εδώ και 1+ μήνα.
    Και μόνο αυτό που έκαναν (αν το έκαναν και δεν έφταιγε ο "γνωστός-άγνωστος") μετα λύπης μου θα με αναγκάσει να αποτρέψω όποιον ξέρω και δεν ξέρω από το να ασχοληθεί με τη φορθνετ από εδώ και πέρα. Κατά συνέπεια η χασούρα που θα έχουν, είναι μεγαλύτερη από όση φαντάζονται. Έναν πελάτη θα προσπαθούν να κρατήσουν με τέτοιες άθλιες πρακτικές, είκοσι θα χάνουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theopan : 30-12-07 στις 04:14.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-07, 23:20
  2. ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ TELLAS
    Από zaharias στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-07, 16:31
  3. WAG354G v2.0 Χαλασμένο, προτάσεις για αντικατάσταση από forthnet
    Από thanassis στο φόρουμ Linksys ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-07, 17:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας