Σελ. 11 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 183
  1. #151
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Ο εκνευρισμός στο δρόμο είναι ο χειρότερος σύμβουλος.

    Οδηγώ καθημερινά (σχεδόν...) ποδήλατο, το δρομολόγιό μου είναι σχετικά επίπεδο και συνήθως πάω με 25-30χλμ/ω από τη λεωφορειολωρίδα. Με έχουν κλείσει λεωφορεία, ΙΧ, ταξί μου έχουν κόψει το δρόμο ξε/παρκάροντας σαν να είναι στο τσιφλίκι τους, ακόμη και δίτροχα μου έχουν χωθεί σφήνα από δίπλα. Όποτε εκνευρίστηκα με όλους αυτούς, πέρα από το ότι αμφιβάλλω εάν άλλαξε κάτι, έπιασα τον εαυτό μου να παίρνει κάποιο αδικαιολόγητο ρίσκο λίγο παραπέρα, παραβαίνοντας και ο ίδιος τον ΚΟΚ.

    Τέλος, το να επιδιώξεις σύγκρουση για οποιονδήποτε λόγο είναι κατά πολύ χειρότερο από να το προκαλέσεις ατύχημα λόγω αμέλειας. Οι συνέπειες μιας σύγκρουσης στο δρόμο είναι τόσο απρόβλεπτες, που απλά θα έπρεπε να αποφεύγεται κάθε επαφή.

    Με το "οδήγα προσεχτικά" εννοούσα όχι μόνο να τηρείς τον ΚΟΚ αλλά και να είσαι πάντα σε εγρήγορση, ώστε να αντιλαμβάνεσαι το γρηγορότερο την αφηρημάδα/βλακεία/πείτε το όπως θέλετε του δίπλα. Να έχεις μετρημένες αντιδράσεις και προπάντων να φυλάγεις τον εαυτό σου. Για να συμβεί ένα ατύχημα σχεδόν πάντα απαιτούνται δύο λάθη και όχι ένα μοναχό.

    Θυμηθείτε ότι το μήνυμα που ξέθαψε το νήμα ξεκίνησε με την περιγραφή "... πέρασα στο φανάρι τα σταματημένα από δεξιά, προσεχτικά όμως, στο ρελαντί". Τα δύο γεγονότα φυσικά δε συνδέονται άμεσα, αλλά υποθέτω πως αν ο φίλος απλά περίμενε στη σειρά χωρίς να παραβεί τον ΚΟΚ και ξεκινούσαν όλοι τρενάκι, το συμβάν μάλλον θα είχε εξελιχθεί διαφορετικά.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  2. #152
    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περιοχή
    C:/Temp
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG 585 v8
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap Εμφάνιση μηνυμάτων
    που ξέθαψε το νήμα ξεκίνησε με την περιγραφή "... πέρασα στο φανάρι τα σταματημένα από δεξιά, προσεχτικά όμως, στο ρελαντί". Τα δύο γεγονότα φυσικά δε συνδέονται άμεσα, αλλά υποθέτω πως αν ο φίλος απλά περίμενε στη σειρά χωρίς να παραβεί τον ΚΟΚ και ξεκινούσαν όλοι τρενάκι, το συμβάν μάλλον θα είχε εξελιχθεί διαφορετικά.
    Ημουν ο μονος που εστριψε, μετα το φαναρι και κατευθυνθηκα προς το σημειο που εγινε το περιστατικο. Οι απο πισω μου τους οποιους στο φαναρι τους "Χωθηκα" για να βγω μπροστα... συνεχισαν ευθεια.
    Αν ηταν να γινει κατι θα επρεπε να εκλεινα αλλη ωρα ή να πηγαινα απο αλλο δρομο.
    Δεν πονταρω στο ΑΝ ωστοσο...!
    Oτι εγινε εγινε τη στιγμη εκεινη και μονο, με ενδιαφερει να κυκλοφορω οποιαδηποτε στιγμη στο δρομο free-of-"ζωα" και οχι τι ωρα ηταν αυτο που παραλιγο να γινει και αν μπορουσα να το αποφυγω συμφωνα με γεγονοτα νωριτερα...

    Δηλαδη αν τα αυτοκινητα αυτα δεν τα προσπερναγα, εμενα 4ος στο φαναρι, ξεκινουσα... δεν θα προλαβαινα να φτασω τους αλλους που απλα μ^λ#κιζοταν καμια 400 μετρα πιο περα;; Να σου πω την αληθεια, μπορει να πηγαινα και πιο γρηγορα !!

    Οσο για τσακωμους κλπ, κραταω την ψυχραιμια μου απιστευτα, ασχετα με τον αν απο μεσα μου ριχνω combo-μπινελικιου...
    Μερικες φορες ομως, οταν εσυ κρατας την ψυχραιμια σου και ο αλλος σου πετιεται και απο πανω ενω ΦΤΑΙΕΙ, τοτε πες μου, δεν γινεσαι ρουκετα;;;
    Εχει τυχει να βγει ατομο εξω απο το αμαξι ενω φταιει και να με βαρεσει μπουνια στο κρανος και με εσπρωξε, στο τσακ δεν μου εφυγε η μηχανη...! Μετα ομως με κυνηγουσε για μηνυση με χαρτια απο παθολογους οδοντιατρο και δε ξερω'γω τι αλλο!
    Να ναι καλα η μαρτυρας που ειχα και αλλοι που το ειδαν!
    Μερικες φορες οταν δεν πιπτει λογος πιπτει ραβδος... ετσι ειναι! Αλλιως θα εβγαινε ο αλλος απο το αμαξι θα ελεγε, φιλε εισαι λαθος, θα ελεγα οκ συγνωμη φιλε μου μπλα μπλα μπλα, η και το αντιθετο ετσι;
    Αν φταιει και επιμενει οτι δεν εκανε κατι και το παιζει και ιστορια, τοτε αυτος ο ανθρωπος, ΔΕΝ ΣΕΒΕΤΑΙ, δεν εχει αντιληψη [ανθρωπος χωρις αντιληψη = επικινδυνος]... και γενικα ΔΕΝ εχει τροπους, δειχνει ασεβεια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Morx : 16-03-11 στις 12:40.

  3. #153
    Εγγραφή
    20-08-2010
    Μηνύματα
    445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    Path Level
    Interleaved
    Όλοι έχουν δικαίωμα στο δρόμο. Άλλωστε όλοι μας τους έχουμε πληρώσει. Το θέμα είναι να ξέρεις να κινήσαι. Προφανώς όταν είσαι με ένα παπί κατοστάρι στη μεσσαία λωρίδα εκθέτεις τον εαυτό σου πάνω από όλα σε κίνδυνο. Γιατί δεν παίζει ρόλο αν το παπί πιάνει τα 110-120 αλλά ότι θα φρενάρει πολύ πιο αργά σε περίπτωση ανάγκης , δεν έχει περιθώρια ενεργητικής ασφάλειας με τη λογική του αν χρειαστεί να πιάσει και τα 150 και δεν έχει και τα κρατήματα για να κινηθεί σε αυτές τις ταχύτητες. Οπότε τέρμα δεξιά και υπομονή.
    Κάλυπτα κι εγώ τον Κώστα Κατσουράνη !!

  4. #154
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    Είναι να κουβαλάς ρόπαλο μαζί σου και να βαρας καθε ηλίθιο

    Και την τροχαία να καταργήσουμε τζάμπα τους πληρώνουν

  5. #155
    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περιοχή
    C:/Temp
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG 585 v8
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    goody!! το μόνο που μας μένει είναι ενας πυροβολητής και ένας γεμιστής!!
    ΚΔ ημουν αλλα μπορω να ρωτησω πληροφοριες απο εναν γνωστο μου Π.Α.Μ.Α. για να με χωσει στα κολπα!! χαχαχα

  6. #156
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.769
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Κάθε μέρα προσπαθώ να μαντέψω αν θα στρίψει ή θα πάει ευθεία το 95% των αυτοκινήτων που προπορεύονται... Γιατί είμαστε μαλωμένοι με τα flash ???

  7. #157
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Μην οδηγείς στο δεξί τμήμα της δεξιάς λωρίδας με το δίτροχο αν δεν έχει λεωφορειόδρομο. Κάτσε στη μέση της δεξιάς λωρίδας και αν στρίβει δεξιά, πήγαινε και λίγο μεσαία, ώστε αν ο μπροστινός «στη κάνει» να φύγεις άνετα.

    Έχω δει αυτό το λάθος πολύ συχνά σε ποδηλάτες. Μου αρέσει πάντως που πολύ μοτοσυκλετιστές λένε για τα χίλια δυο που πάθαν από αυτοκίνητα και πάνε και κάνουν μλκίες σε ποδήλατα. Δεν αναφέρομαι δε σε πιτσιρικάδες καγκουρώ, αναφέρομαι σε μεγάλης ηλικίας ανθρώπους.

    Προσπαθώ να προστατεύω τους δικυκλιστές όσο μπορώ με το αμάξι, όμως αρκετοί είναι ζώα ρε φίλε όπως και να το κάνεις. Σε ακολουθούν στο τυφλό σημείο, κολάνε στο προφυλακτήρα σου, σε κόβουν στη μοναδική ευκαιρία που έχεις να αλλάξεις λωρύδα (έρχεται πλακωμένος ο άλλος ανάμεσα στα αυτοκίνητα σε στάση και σου κάνει και μπιπ-μπιπ «ώπα περνάει ο αυτοκράτορας μην τύχεις και μπεις», τον ακούς δε ότι μαρσάρει εκείνη την ώρα).

    Αυτό που κορόιδευε πάντως ο apork, ήταν περίπτωση road rage από 25χρονο με μπέμπα που απλά ήθελε να τρομάξει το παπάκι που τον ενόχλησε ΕΤΣΙ. Όταν βρέθηκε με πόρτα οδηγού και φτερό χρώμα κόκκινο και μούρη με χρώμα άσπρο, μάλλον θα τρόμαξε από τον μπαμπάκα του που μας πλήρωσε όλους.

    Αίματα δεν είχαμε κύριε, παρόλο που αρκετές φορές μου έχουν κατέβει διάφοροι κουραδόμαγκες για «ρέστα». Ένα προνόμοιο όταν οδηγείς 20 χρόνια. Έχω δει όμως πάπια να δέρνει ταξιτζή και να περνάνε ζητάδες και να περιμένουν να τον φορτώσει καλά και μετά να τους μαζεύουν
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pelasgian : 17-03-11 στις 02:00. Αιτία: auto merged post
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  8. #158
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Περιοχή
    Μπουγατσούπολη
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24άρα
    ISP
    Forthnet
    Router
    Pirelli Ανελαστι
    Path Level
    Interleaved
    Ο εκνευρισμός στο δρόμο είναι ο χειρότερος σύμβουλος.

    Τεράστια αλήθεια.

    Βάζετε αυγά στο γκάζι (και το φρένο) σας.
    Νευρικές κινήσεις == 10* πιθανότητες για ατύχημα.
    Ξέσπασμα των νεύρων στο γκάζι == τάσεις αυτοκτονίας και δημόσιος κίνδυνος.

  9. #159
    Το avatar του μέλους mach
    mach Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπαθώ να προστατεύω τους δικυκλιστές όσο μπορώ με το αμάξι, όμως αρκετοί είναι ζώα ρε φίλε όπως και να το κάνεις. Σε ακολουθούν στο τυφλό σημείο, κολάνε στο προφυλακτήρα σου, σε κόβουν στη μοναδική ευκαιρία που έχεις να αλλάξεις λωρύδα (έρχεται πλακωμένος ο άλλος ανάμεσα στα αυτοκίνητα σε στάση και σου κάνει και μπιπ-μπιπ «ώπα περνάει ο αυτοκράτορας μην τύχεις και μπεις», τον ακούς δε ότι μαρσάρει εκείνη την ώρα).
    Έτσι ακριβώς είναι. Εφόσον κάνεις διήθηση, δεν μπορείς να απαιτείς τίποτα.
    Οι δικυκλιστές οφείλουν να καταλάβουν ότι σε φάση διήθησης απλά καταργείται η κόρνα τους. Όσο και να τη κοπανάνε, εμένα μου είναι αδιάφορο.

    Πλέον οδηγώ μηχανή 90% και αυτοκίνητο 10%. Και καθημερινά βλέπω διάφορα χαμένα κορμιά σε μηχανή ανάμεσα στα αυτοκίνητα, να βαράνε τη κόρνα χωρίς λόγο, απλά για να ειδοποιήσουν ότι "περνάνε" από τη περιοχή.

    Και συνήθως φαίνονται και από μακριά τί ζώα είναι... Μπουφανάκι Dainese για μόστρα και αντί για κράνος, μαύρο γυαλί και μαλλί λουσμένο στο ζελέ...

  10. #160
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leros2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάθε μέρα προσπαθώ να μαντέψω αν θα στρίψει ή θα πάει ευθεία το 95% των αυτοκινήτων που προπορεύονται... Γιατί είμαστε μαλωμένοι με τα flash ???
    αυτό είναι το λιγότερο

    Εγώ σήμερα όταν γυρνούσα απο μάθημα και εντάξει κλασικά στο δρόμο μου εχω προτεραιότητα και ωμός υπήρχαν 2 βλαμμένα απο αριστερά και δεξιά που έτσι τους έκοψε και πετάχτηκαν και τώρα στα 5 μετρά πρέπει να σταματήσεις απότομα να γλυτώσεις το τρακάρισμα . Πραγματικά είμαι έτοιμος να σκίσω το δίπλωμα να το κόψω στα 2 βασικά αφού είναι πλαστική κάρτα γιατί δεν πάει άλλο

    Πάω να στρίψω σε ένα παράδρομο και εχω πίσω μου ενα ηλίθιο με mercedes που κόλλησε πάνω μου και τώρα πρέπει να σκεφτείς αν πατήσεις φρένο τι θα γίνει γιατί η μανούβρα με 60 και στροφή 60° σε στενό δρόμο και ελαχίστη ορατότητα είναι DEAD ROAD

  11. #161
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Aυτό το φαινόμενο το συναντάς δυστυχώς παντού.
    http://www.dailymail.co.uk/news/arti...road-rage.html

    Το «κόλλημα» (tailgating) είναι η υπαριθμόν ένα αιτία road-rage και το χειρότερο που μπορείς να κάνεις είναι απότομο φρενάρισμα.

    Ακολουθώ αυτό που έμαθα: «άσε το μλκα μπροστά σου να τον βλέπεις».

    Σε μαύρα αυτοκίνητα, ΕΙΔΙΚΑ BMW και MERCEDES, ή ασημί hyundai ή γενικώς κουβάδες πενιχρής αξίας με φανταχτερά χρώματα και διακριτικά ηλιθιότητας επάνω τους κάνε όχι μόνο στην άκρη, αλλά κατέβα και πάρε αναπνοές.

    Τα διακριτικά ηλιθιότητας είναι τα προφανή, αλλά και ορισμένα πιο διακριτικά, φέρει πειν αυτοκίνητο των 10-20,000 ευρώ με aftersale ζαντολάστιχα μερακλαντάν και βαμμένο σε αγωνιστικά χρώματα (πράσινο κυπαρισσί, ασημί, κόκκινο κλπ).

    Μερικά τρυκ τώρα:
    1) Tailgating -> τρομάρα αν παίξεις το διακόπτη των ΦΩΤΩΝ. Ανάβουν πίσω, νομίζει ότι του φρενάρεις και χέζεται οπότε θα αφήσει μεγάλο χώρο.

    2) Αν δεις και επανέρχεται, ανάβεις αλάρμ και αφήνεις γκάζι. Κατεβάζεις όλες τις ταχύτητες, φρενάρεις, σταματάς. (Σε στενό πάντα ΠΟΤΕ ΣΕ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΛΩΡΙΔΕΣ).

    3) Αν κορνάρει σα μαλάκας. Δεν κάνεις τίποτα, απλά κάθεσαι και κοιτάς στο καθρέπτη. Όταν σταματήσει, φεύγεις.

    4α) Αν ανοίξει πόρτα, βάζεις όπισθεν, ανάβει το λαμπάκι και μαρσάρεις ΜΙΑ ΦΟΡΑ ως τα κόκκινα. Αν κλείσει, μαρσάρεις γερά με την όπισθεν, κάνεις λίγο «τρέλα» με τον συμπλέκτη, το χαλαρώνεις, με ρελαντί αργείς να βγάλεις την όπισθεν και φεύγεις ΑΡΓΑ και ΧΑΛΑΡΑ.

    4β) Αν κατέβει, παίξε ξερογκαζιά και άσε λίγο το συμπλέκτη για να κουνηθεί το αμάξι ΛΙΓΟ αλλά ΑΠΟΤΟΜΑ

    5) Αν πλησιάσει έξαλλος, φέρε το αμάξι προς τη πλευρά των παρκαρισμένων ώστε να κρύβει τον οδηγό και τη πρόσβαση στη πόρτα και να μην περνάει ανάμεσα και σπρώξτον αργά προς τα πίσω μέχρι να φτάσεις στον προφυλακτήρα του.

    6) Αν σου χτυπήσει το αμάξι με τα χέρια του, σπρώξε το δικό του μαρσάροντας καλά. Θα φανεί ότι σε χτύπησε από πίσω και μετά σου έκανε και φθορά ξένης περιουσίας. (Αν τρακάρεις κάποιον με το αμάξι, μπορείς να πεις ότι ήταν ατύχημα, αν το χτυπήσεις με τα χέρια είναι φθορά περιουσίας, στη μία είναι ασφάλεια, στην άλλη αυτόφορο.)

    Είναι το σημείο που καλείς την τροχαία και αναφέρεις «μεθυσμένος νεαρός, μάλλον τοξικομανής, που οδηγεί τρελά και με τράκαρε και τώρα χτυπάει το αμάξι μου για εκφοβισμό».

    Σε καμία περίπτωση δεν κατεβαίνεις από το αμάξι.

    7) Αν σου σπάσει τζάμι συνοδηγού για να μπει, ξεκινάς, πας αρκετά μπροστά, κλείνεις πόρτα, βάζεις όπισθεν και του χτυπάς το αμάξι όσες φορές θέλεις ώστε να ακινητοποιηθεί. Πρόσεξε μην τον χτυπήσεις αυτόν. Έχεις μπλέξει με βίαιο εγκληματικό τύπο που αν πας να διαφύγεις, θα σε κυνηγήσει και θα κάνει πολύ μεγάλο ατύχημα. Αν τον κάνεις να παρανοήσει διαλύοντας του το αυτοκίνητο (και το δικό σου) θα ζήσεις και θα πάρεις και τα λεφτά της ασφάλειάς. Άστον να σου διαλύσει το αμάξι απέξω, κρύσταλλα, λαμαρίνες, φώτα, τα πάντα. ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. Θα έρθει η αστυνομία και θα τον συλλάβει αυτόφορο ή θα κάνεις καταγγελία.

    8) Αν πάει να διαφύγει με όπισθεν και δεν έχεις πάρει πινακίδες, αλλά σου έκανε ζημιά στο αμάξι με τα χέρια του, τράκαρε δυνατά το αμάξι του. Αν γίνει ζημιά, θα αναγκαστεί να σταματήσει. Αν το κάνεις «καλά» Θα ανοίξουν οι αερόσακκοι ή θα σπάσει το ψυγείο. Στη χειρότερη να τον πετύχεις όταν θα πάει να κάνει τη γωνία.

    Μην το δοκιμάσεις σε αμάξι με αερόσακκους που δεν απενεργοποιούνται.
    Μην το δοκιμάσεις σε νονό της νύχτας.
    Μην το δοκιμάσεις σε αυτοκίνητο της αστυνομίας με συμβατικές (μήπως είναι σιτροέν με μαύρες σιδερένια ζάντες; )
    Μην το δοκιμάσεις μετά το 5) αν έχει συνεπιβάτες

    Αν έχει συνεπιβάτες κάνε κύκλο το τετράγωνο συνέχεια αφού έχεις ειδοποιήσει την αστυνομία.

    ΜΗΝ ΟΔΗΓΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΣΥΛΛΑΒΕΙ ΠΡΩΤΑ.
    ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΦΥΓΕΙΣ.
    ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΡΓΑ ΜΕ ΑΛΑΡΜ ΑΝΑΜΕΝΑ
    ΠΡΟΣΕΞΕ ΜΗΝ ΚΛΕΙΣΤΕΙΣ ΣΕ ΚΙΝΗΣΗ.

    Οι τύποι που κάνουν tailgating είναι σε προσωρινή τρέλα, επιθετικοί και συνήθως κακοποιοί. Η πιθανότητα να προκαλέσουν ατύχημα είναι ... 40%! Αν κυνηγάει δίκυκλο, θα σκοτώσει. Έχεις υποχρέωση να τον σταματήσεις.

    Με τρελούς, σκύλους και μικρά παιδιά ΔΕΝ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΕΣΑΙ.

    υ.γ. σε επιθετικό οδηγό μηχανής ηλικίας 40+ άστον να σε πλευρίσει, άνοιξε παράθυρο και ζήτα του συγνώμη λέγοντας κάτι: «έχω καιρό να οδηγήσω, σας ζητώ συγνώμη, θα είμαι πιο προσεκτικός». Τις περισσότερες φορές είναι κάποιος εργαζόμενος με κακή μέρα, που θα το σκεφτεί καλύτερα και αργότερα πει από μόνος του «μαλακία έκανα». Μην δοκιμάσεις να τον τρομάξεις με οποιαδήποτε από τις παραπάνω μεθόδους διότι θα πέσει και θα τραυματιστεί και θα το έχει τύψεις. Αν είναι τσογλανάκι, χέστον πατώκορφα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pelasgian : 17-03-11 στις 23:38.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  12. #162
    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περιοχή
    C:/Temp
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG 585 v8
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelasgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    .......μαρσάρεις γερά με την όπισθεν, κάνεις λίγο «τρέλα» με τον συμπλέκτη, το χαλαρώνεις, με ρελαντί αργείς να βγάλεις την όπισθεν και φεύγεις ΑΡΓΑ και ΧΑΛΑΡΑ.

    4β) Αν κατέβει, παίξε ξερογκαζιά και άσε λίγο το συμπλέκτη για να κουνηθεί το αμάξι ΛΙΓΟ αλλά ΑΠΟΤΟΜΑ

    Κατα 90% το εκανα αυτο παλιοτερα, στα φαναρια οταν καποιος κορναρε! Γελαγα απιστευτα οταν στο μεσαιο καθρεπτη εβλεπα τη μουτσουνα του ζαρωμενη απο την τρομαρα!!!! Απο τα καλυτερα "κολπακια" για να πουλας τρελα! Λακιζει ο αλλος με τη μια να μην μπλεξει το αμαξακι του!


    Επισης το αλλο με τα φρενα πεδησης, το κανω με τη μηχανη, χωρις να πιεζω τη μανετα τερμα σε σημειο που πιανουν οι δαγκανες, τσιμπαω λιγο ισα να αναψει το φως... και παρατηρω...

  13. #163
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    @pelasgian, site captain

    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  14. #164
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    @pelasgian

    Με κούφανες ....

    Σε μαύρα αυτοκίνητα, ΕΙΔΙΚΑ BMW και MERCEDES, ή ασημί hyundai ή γενικώς κουβάδες πενιχρής αξίας με φανταχτερά χρώματα και διακριτικά ηλιθιότητας επάνω τους κάνε όχι μόνο στην άκρη, αλλά κατέβα και πάρε αναπνοές.
    Εμ εγω που εχω ασημί hundai είμαι και εγω επικίνδυνος

  15. #165
    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περιοχή
    C:/Temp
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG 585 v8
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από button Εμφάνιση μηνυμάτων
    @pelasgian

    Με κούφανες ....



    Εμ εγω που εχω ασημί hundai είμαι και εγω επικίνδυνος
    Εισαι προνομιουχος. Σκεψου τη δεκαετια του '70 ποσα ατομα στην ηλικια σου ειχαν αμαξι

    ...αλλος ενας λογος κατα τη γνωμη μου που γινονται στο δρομο οσα γινονται! Πλεον το αμαξι δεν ειναι και τοσο μεγαλο ζητημα οσο παλια... πλεον και ο Λακης [Τακης, Μακης, Σακης κλπ] οδηγανε... οσο αναπηροι εκεφαλικα και αν ειναι!

Σελ. 11 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εναλλακτικοί οδηγοί για GeForce και Audigy
    Από hellenicsun στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-08, 16:06
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-07, 10:21
  3. 5700 Go Οδηγοι και ασυμβατοτητες
    Από OrderlordTank στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-07, 14:59
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-05, 10:48
  5. Οδηγοί και Ζωδιακός Κύκλος
    Από dantouan στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-05, 11:42

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας