Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 122
  1. #16
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    84229/9997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    3.1(dB) / 6.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το e-banking είναι μια εμπορική υπηρεσία, υπό την έννοια ότι δημιουργεί κόστος για την τράπεζα. Θέλει web servers, στησίματα, νταταβάσεις, προγραμματιστές, δικτύωση και τα ρέστα. Το στήσιμο στην ουρά μιας τράπεζας είναι τζαμπέ για όλους.
    Λογικό λοιπόν να χρεώνονται τέτοιες υπηρεσίες. Το γεγονός ότι χρεώνονται υπερβολικά είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Μπορείς να διαλέξεις να τους ρίξεις μια μούτζα (όπως και για το θέμα των πιστωτικών καρτών), να κάθεσαι ουρά και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
    Σουηδία δεν γινόμαστε (ακόμα και να το παλέψουμε, δυστυχώς οι 'άλλοι' είναι πάντα περισσότεροι) οπότε εγώ διαλέγω αδιαφορία.
    Πιστεύω πως είσαι εντελώς λάθος!!!! Έχεις υπολογίσει πόσο κοστίζει ένας υπάλληλος στην τράπεζα κάθε μήνα;;; Πάρα πολλά χρήματα! Ειδικά αν αναλογιστείς, τα δώρα του, επιδόματα, ημέρες ασθένειας, ασφάλιση και τόσα άλλα! Ενώ τα μηχανήματα, τα αγοράζεις μια φορά και μετά πληρώνεις τα πάγια κόστη. Έχεις κι ένα τμήμα 5-10 ατόμων (ανάλογα το μέγεθος της τράπεζας) για να φροντίζουν να λειτουργούν όλα σωστά. Με αυτό τον τρόπο μπορείς να μειώσεις δραματικά το προσωπικό στον γκισέ σε όλη τη χώρα! Δηλαδή πολλές χιλιάδες ευρώ το μήνα! Συνεπώς, συνολικά το e-banking συμφέρει την τράπεζα περισσότερο από το να έχει υπαλλήλους να κάνουν αυτές τις δουλειές! Διαφορετκά δεν θα το έφτιαχναν όπως επίσης δεν θα έφτιαχναν ούτε τα ATMs. Μη νομίζετε ότι όλα αυτά τα κάνουν για να εξυπηρετήσουν τους πελάτες τους! Πρώτα από όλα είναι το κέρδος!

    Το να κάθεσαι στην ουρά τελικά έχεις υπολογίσει πόσο σου κοστίζει; Ένα τυπικό ωρομίσθιο είναι 4 ευρώ περίπου η ώρα (για κάποιον που βγάζει 700ευρώ καθαρά το μήνα). Αν στηθείς και 4 φορές το μήνα στην ουρά θα σου κοστίσει ούτε λίγο ούτε πολύ 16ευρώ!!!! Αυτό πιστεύεις ότι είναι πιο συμφέρον; Εκτός φυσικά κι αν έχεις όλο τον χρόνο (ή/και το χρήμα) στη διάθεσή σου οπότε αλλάζει το θέμα!

  2. #17
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.372
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Το στήσιμο στο γκισέ είναι πολύ πιο ακριβό από το e-banking.

    Χρειάζεται εκατοντάδες υποκαταστήματα σε όλη τη χώρα, χιλιάδες υπαλλήλους, γραφεία, εξοπλισμό για τα γραφεία τους (υπολογιστές, εκτυπωτές, μετρητές χαρτονομισμάτων κτλ), σοβαρή δικτύωση σε κάθε υποκατάστημα κοκ.

    Χάρη τους κάνουμε όταν χρησιμοποιούμε το ίντερνετ!
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  3. #18
    Εγγραφή
    24-08-2002
    Περιοχή
    Jamaica...θά'θελα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.117
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mach
    Το e-banking είναι μια εμπορική υπηρεσία, υπό την έννοια ότι δημιουργεί κόστος για την τράπεζα. Θέλει web servers, στησίματα, νταταβάσεις, προγραμματιστές, δικτύωση και τα ρέστα. ...
    Αν δεν κάνω λάθος τα τελευταία χρόνια πέσαν πάρα πολλά ευρωπαικά κονδύλια για την κοινωνία της πληροφορίας όπως επίσης χρηματοδοτείται ακόμη και το μαγαζάκι της γειτονιάς για να βάλει υπολογιστές και να τους χρησιμοποιεί για Internet συναλαγές.
    Οι τράπεζες νομίζεις ότι τα λεφτά για την δικτύωση τα βάλαν μόνο απο την τσέπη τους και τώρα μας χρεώνουν για να κάνουν απόσβεση;...δεν νομίζω.

  4. #19
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ogenikos,
    Αν πας και στηθείς στην Alpha για να μεταφέρεις χρήματα στην Εθνική ΠΑΛΙ θα σε χρεώσουν!

    mach,
    ΟΧΙ, το e-banking γλυτώνει τις τράπεζες από έξοδα αφού χρειάζονται λιγότερο προσωπικό στα ταμεία και στη διαχείριση γενικότερα. Το κόστος αυτού του προσωπικού ΔΕΝ συγκρίνεται με τα έξοδα αγοράς, διαχείρισης και συντήρησης ενός server και μιας γραμμής (και φυσικά την ασφάλεια). Τα υπόλοιπα (προγραμματιστές, Β.Δ., δικτύωση κλπ.) ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι ΗΔΗ τα έχουν- το μόνο που αναπτύσσουν είναι το interface.

    Δε θα ξεχάσω ποτέ την Πειραιώς (Winbank) που ξαφνικά άρχισε να μου χρεώνει τα email για την κίνηση της πιστωτικής κάρτας μου!!! Δλδ ΠΟΣΟ κόστος έχει ένα email???

    Με λίγα λόγια, χωρίς να το θεωρώ απαράδεκτο νομίζω ότι είναι τελείως λάθος επιλογή οι χρεώσεις υπηρεσιών e-banking.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  5. #20
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    84229/9997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    3.1(dB) / 6.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σου ξαναλέω ότι άν πάς στο γκισέ και κάθήσεις όρθιος στην ουρά για να κάνεις μία κατάθεση σε λογ/μο που είναι στο όνομά σου δεν πληρώνεις ούτε λεπτό για έξοδα ενώ αν κάνεις κατάθεση μέσω internet στον λογ/μό σου σε χρεώνουν.
    Ας ξεκαθαρίσουμε κάτι. Οι διατραπεζικές εντολές χρεώνονται γιατί οι τράπεζες πληρώνουν για να κάνουν μια διατραπεζική κίνηση (δηλαδή να πάρουν Χ ευρώ από έναν λογαριασμό μιας τράπεζας και να τα βάλουν σε έναν άλλον άλλης τράπεζας). Αυτή η χρέωση ονομάζεται SWIFT (αν δεν κάνω λάθος την ονομασία) την οποία και η τράπεζα μετακυλάει στον πελάτη.
    Για να καταλάβεις αυτό που σου λέω, πήγαινε στην μία τραπεζά σου και ζήτησε να μεταφέρεις χρήματα από τον λογαριασμό σου στον λογαρισαμό σου στην άλλη τράπεζα. Πάλι θα σε χρεώσουν! Δοκίμασέ το!
    Το ίδιο είναι και το web-banking! Από το site της μίας σου τράπεζας αν πας να κάνεις κατάθεση στο λογαριασμό σου σε άλλη τράπεζα τότε θα σε χρεώσουν όπως ακριβώς θα σε χρέωναν και στον γκισέ (όπως είπα παραπάνω)!

    Με λίγα λόγια, χωρίς να το θεωρώ απαράδεκτο νομίζω ότι είναι τελείως λάθος επιλογή οι χρεώσεις υπηρεσιών e-banking.
    Συμφωνώ κι εγώ σε αυτό! (εκτός φυσικά κι αν μια υπηρεσία έχει χρέωση και για την τράπεζα όπως αγοροπωλησίες μετοχών, διατραπεζικές εντολές κλπ)
    Και να προσθέσω σε αυτό που είπες για το email.... την ίδια φρίκη έπαθα κι εγώ όταν ανακάλυψα ότι μου χρέωναν το SMS!

  6. #21
    Το avatar του μέλους ibok
    ibok Guest
    Εγώ πάντως πήγα σήμερα πρωί στην EUROBANK να σηκώσω κάτι ψιλά(;;;;; για να κάνω μιάν ανανέωση 3μηνης ετσι ώστε να κερδίσω 1 μήνα (ΣΥΝΟΛΟ 4 ) από 4rthnet.
    Ε λοιπόν μου κράτησαν 1.50 ευρώπουλα.
    Απο τα κωλολεφτά μου πήρα και τα κατέθεσε ο ταμίας σε λογαριασμό που του'δωσα και αυτήν την κίνηση την χρεώνουν 1.50 ευρώ.
    Οσο για το e-banking το χρησιμοποιώ ΜΟΝΟΝ για να βλέπω υπόλοιπα ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

  7. #22
    Εγγραφή
    17-03-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη/ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    326
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Οσο θέλει η HOL
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7140,
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ibok
    ....
    Απο τα κωλολεφτά μου πήρα και τα κατέθεσε ο ταμίας σε λογαριασμό που του'δωσα και αυτήν την κίνηση την χρεώνουν 1.50 ευρώ.
    Οσο για το e-banking το χρησιμοποιώ ΜΟΝΟΝ για να βλέπω υπόλοιπα ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.
    Λάθος σου εφόσον έχεις e-banking...Εχω μεταφέρει 34 € συνδρομή για έντυπο απο λογαριασμό σε λογαριασμο ιδιας τράπεζας (δεν χρεώνεται) αντι να περιμενα στην ουρά για ταχυδρομική επιταγή που μου είχαν στείλει...Και πολύ κυριλέ!!!

  8. #23
    Εγγραφή
    21-08-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Tellas
    Router
    Speedtouch 585i
    Μπορεί η κατάσταση να μην ιδανική αλλά σίγουρα το κόστος χρήσης του e banking, συνυπολογίζοντας πάντα και το κόστος του χρόνου για την φυσική μετάβαση στην τράπεζα (time is money), αλλά και το κόστος μετάβασης, είναι χαμηλότερο.

    Χρησιμοποιώ Alpha εδώ και 3 χρόνια για όλο το εύρος των συναλλαγών και δηλώνω ικανοποιημένος, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.

  9. #24
    Το avatar του μέλους mach
    mach Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap
    ΟΧΙ, το e-banking γλυτώνει τις τράπεζες από έξοδα αφού χρειάζονται λιγότερο προσωπικό στα ταμεία και στη διαχείριση γενικότερα. Το κόστος αυτού του προσωπικού ΔΕΝ συγκρίνεται με τα έξοδα αγοράς, διαχείρισης και συντήρησης ενός server και μιας γραμμής (και φυσικά την ασφάλεια). Τα υπόλοιπα (προγραμματιστές, Β.Δ., δικτύωση κλπ.) ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι ΗΔΗ τα έχουν- το μόνο που αναπτύσσουν είναι το interface..
    Για σταθείτε λίγο ρε παιδιά ... Το συντριπτικό ποσοστό πελατών στις τράπεζες δεν έχει καμία όρεξη να παρατήσει αυτό που ξέρει (να στήνεται στο γκισέ) και να πιάσει το ιντερνέτια, τα RSA και την ελλειπτική κρυπτογράφηση. Οι τράπεζες φυσικά και δεν πρόκειται να μειώσουν το προσωπικό τους προκειμένου να αυξήσουν τις δικτυακές συναλλαγές. Οι απανταχού παππούδες σημαίνουν ότι οι δοσοληψίες θα συνεχίσουν με τον παραδοσιακό τρόπο.
    Η υπηρεσίες που σας/μας προσφέρουν ηλεκτρονικά οι τράπεζες θεωρούνται ώς 'προνομιακές' και φυσικά χρεώνονται επιπλέον. Δεν ιδρώνει το αφτάκι τους, τα λεφτά μας θέλουν και καλά κάνουν. Μόλις το πάρουμε χαμπάρι ίσως καταφέρουμε να σταματήσουμε να τους τα δίνουμε. Ακόμα και το ατομικό σιωπηλό μποϋκοτάζ αποτελεί μια μικρή ατομική εκδίκηση.

  10. #25
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedtouch 780WL(i)
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 48(dB)
    Χρησιμοποιώ την ηλεκτρονική υπηρεσία της ALPHA κι είναι γεγονός ότι έχω παρατηρήσει να είναι αρκετά αργή η πλοήγηση(έχω όμως την εντύπωση ότι το ίδιο συμβαίνει στις περισσότερες ιστοσελίδες με κρυπτογράφηση).
    Αυτό πάντως που με είχε κουφάνει παλιότερα(πριν 1-1,5 χρόνο) αν και δεν νομίζω ότι έχει κάποια σχέση με την τράπεζα είναι αυτά που μου έλεγαν στη vivodi:
    "-Μπορώ να πληρώσω το λογαριασμό ηλεκτρονικά;
    -Ναι, αρκεί να μας στείλετε με φαξ ή με εμαιλ το αποδεικτικό της κατάθεσης."
    Απ'όσο ξέρω τώρα πια ΔΕΝ απαιτείται κάτι τέτοιο(μάλλον θα είναι το κλίμα αναβάθμισης).

  11. #26
    Το avatar του μέλους Spyrosss
    Spyrosss Guest
    Aν χρειάζεσαι κάποια ώρα στον γκισέ τότε πόσες ώρες χρειάζεσαι για να μάθεις να έχεις τον υπολογιστή σου ασφαλή, καθαρό απο ιούς-trojans-spyware, ενημερωμένο λειτουργικό με τις τελευταίες αναβαθμίσεις, εγκατεστημένα προγράμματα ασφαλείας που επίσης θέλουν και αυτά ενημέρωση και στο τέλος πόσο κοστίζει η σύνδεση-συνδρομή του internet;;;;

    Eγώ πάντως διαλέγω γκισέ μιάς και υπάρχουν και ώρες που είναι άδειος, δεν είναι ανάγκη να πάς την ίδια μέρα που δίνουν τις συντάξεις και είμαι ασφαλής 100%. Επίσης μην ξεχνάμε οτι τα ΑΤΜ πολλών τραπεζών έχουν την δυνατότητα για συναλλαγές 24Χ7 με φάκελο.

  12. #27
    Εγγραφή
    19-05-2003
    Μηνύματα
    228
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    usr 9105
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightsky_30
    Μπορεί η κατάσταση να μην ιδανική αλλά σίγουρα το κόστος χρήσης του e banking, συνυπολογίζοντας πάντα και το κόστος του χρόνου για την φυσική μετάβαση στην τράπεζα (time is money), αλλά και το κόστος μετάβασης, είναι χαμηλότερο.

    Χρησιμοποιώ Alpha εδώ και 3 χρόνια για όλο το εύρος των συναλλαγών και δηλώνω ικανοποιημένος, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.
    Εγώ πάντως έμεινα απογοητευμένος από το ebanking της ALPHA για το οποίο είχα ακούσει καλά λόγια... Το θεωρώ απαράδεκτο αυτό με το batch. Είναι δυνατόν ebanking να μην έχει online ενημέρωση; Και εκεί που είχα -σχεδόν- μαζέψει τα μπογαλάκια από την Eurobank σκέφτομαι επιστροφή...
    Παρεπιπτόντος ξέρει κανείς αν στην Εθνική το ebanking είναι RealTime;

  13. #28
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Ναι όντως, όσες φορές είδα e-banking reviews στα ελληνικά περιοδικά, της Eurobank βγαίνει αν όχι πρώτο, σίγουρα κοντά στην κορυφή. Πιστεύω κι εγώ ότι είναι το πληρέστερο αυτή τη στιγμή.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  14. #29
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill
    Το θεωρώ απαράδεκτο αυτό με το batch.
    ...
    Παρεπιπτόντος ξέρει κανείς αν στην Εθνική το ebanking είναι RealTime;
    Που σε χαλάει;
    Τι συναλλαγή θα κάνεις που ο αποδέκτης της θα πρέπει να το μάθει στις 10 το βράδυ και όχι την άλλη μέρα στις 10 το πρωί;

    Παλαιότερα η Εθνική λειτουργούσε ΟΛΟ το site μόνο σε "εργάσιμες ημέρες και ώρες". Δλδ δεν υπήρχε ΟΥΤΕ το batch. Απλά έπαιρνες ένα μήνυμα ότι οι συναλλαγές πρέπει να γίνονται... όταν οι τράπεζες είναι ανοιχτές!
    Τώρα δεν ξέρω.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  15. #30
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Το e-Banking πιστεύω είναι μια υπηρεσία που μπορεί να εξυπηρετήσει πάρα πολύ. Προσωπικά χρησιμοποιώ το alpha web banking και μάλιστα από την στιγμή που η εταιρία που δουλεύω εδω και 13 χρόνια αποφάσισε να μετακομίσει στην άλλη άκρη της Αττικής, με έχει σώσει. Πληρώνω δόσεις καρτών, μεταφέρω ποσά σε λογ/σμούς κλπ. που απλά δεν θα μπορούσα να κάνω, αν σκεφτεί κανείς οτι πρέπει να είμαι στον δρόμο από τις 6:30...


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

Σελ. 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Forthnet και Internet banking
    Από opeth στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-07, 02:04
  2. Χωρίς τηλέφωνο και Internet
    Από babisaok στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-07, 09:02
  3. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-07, 01:03
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-05, 11:14
  5. Τράπεζα Κύπρου web-banking με ωράριο δημοσίου !!
    Από cyberp στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-04, 18:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας