Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Η εμπειρία ξεκινάει πριν απο 4 μήνες οποτε και μετακόμισα απο τα βόρεια προς τα νότια.
    Ειπα να συνεχίσω την σύνδεση στην Vivodi που είχα και μάλιστα με αναβάθμιση σε μεγαλύτερη γραμμή νομίζοντας ότι θα έιναι η πιο σύντομη διαδικασία.
    Το μόνο σύντομο ήταν η ημερομηνία παραλαβής της αίτησης. Απο κει και πέρα, πέρασαν 3 μήνες και η Vivodi δεν μπορούσε να ενεργοποιήσει την γραμμή μού λόγω ΟΤΕ ως συνήθως.
    Εντωμεταξύ σε συνεχή τηλεφωνήματα στο Customer Service ή δεν ξέρανε τι να μου πούμε ή απλα δεν είχαν να μου δώσουν ημερομηνία περάτωσης.
    Επίσης, μου τηλεφωνούσαν συχνά 2-3 ανθρωποι να μου κλείσουν ραντεβου χωρίς να γνωρίζει ο ενας τι μου έχει πει ο άλλος. Μα καλά, δεν έχουν ακόμα ανακαλύψει το CRM?
    Χαρακτηριστικός διάλογος:
    - Καλημέρα σας, τηλεφωνούμε απο Vivodi και θέλουμε να κλείσουμε ραντεβού να έρθει τεχνικός μας
    - Καλημέρα σας, ειστε η τρίτη που με καλεί. Με έχουν ήδη πάρει 2 συναδελφοί σας και μου έχουν ήδη κλείσει ραντεβού για την άλλη τρίτη.
    - Ναι;;;; Ειστε σίγουρος;
    - Μαλιστα.
    - Μηπως ξέρετε το όνομα αυτων που σας πήραν;
    - Οχι, γιατι εσεις μου δώσατε το δικο σας;
    - καλα... καλα....
    - Κλείσιμο γραμμής.... :-)

    Οποτε σκέφτηκα πολυ απλά.... να γυρίσω στον ΟΤΕ και για την ακρίβεια Conn-X 24. Ειδικά δε, που το πρόβλημα ειναι στο ΟΤΕ οπως μου έλεγε η Vivodi.

    Μπήκα στο Oteshop.gr και έκανα την αίτηση. Την επόμενη το πρωι με πήρε ο πωλητής να κάνει επιβεβαίωση και να με ενημερώσει ότι έπρεπε πρώτα να μπει τηλεφωνική γραμμή και στην συνέχεια να
    μπεί το ADSL. To θεώρησα λογικό. Μου είπε οτι θέλει 10-12 εργάσιμες το τηλέφωνο και αλλες 10-12 εργάσιμες το ADSL.
    Πράγματι.... προς μεγάλη μου έκπληξη σε 10 μέρες πήρα τηλεφωνικό νούμερο και 14 μερες μετά ενεργοποιήθηκε η γραμμή ADSL.
    Ολα καλά λοιπον -η γραμμή συγχρονίζει στα 14 αλλα προς το παρον δεν πειράζει-, που σημαίνει ότι τεχνικούς έχουν. Εξυπηρέτηση πελατών ΔΕΝ έχουν και το καταλαβαίνω απο τα ακολουθα γεγονότα:

    1) Κανεις δεν με ειδοποιησε ότι η γραμμή έχει ενεργοποιηθεί
    2) Ο εξοπλισμό ήρθε 1 εβδομάδα καθυστερημένος, μετά την ενεργοποίηση
    3) το 1242 δεν το σηκώνει κανενας.... ειστε σε γραμμή προτεραιότητας.... και μετά απο αναμονή κλείνει η γραμμή.
    4) Το μοντεμ ειναι ένα απαράδεκτο χωρίς wireless,
    5) Το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών ΞΕΡΕΙ το password που έχω βάλει.... απιστευτο security breach αν σκεφτεί κανεις ότι θα έπρεπε να ειναι κωδικοποιημένο και απλά να το κάνουν reset.!!!! To καταλαβα όταν τους πήρα να μου το κάνουν reset και εκείνοι απλά .... μου το είπαν.....
    6) το 1242 δουλευει μόνο 9-9 όπως και έγώ άλλωστε οποτε ΠΟΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ? Απο την δουλειά μου που βγάινει μέσω απο κέντρο Τελλας ΔΕΝ παίζει το 1242!!!!!

    Αυτα τα ολιγα....
    Ευχαριστώ....


    ΥΓ Χτες η Vivodi με πήρε να με ρωτήσει αν εχω παραλάβει εξοπλισμό!!!!!
    ΥΓ θελω να ευχαριστήσω τον ανωνυμο γειτονα του οποιου την σύνδεση χρησιμοποιούσα χωρίς να την καταχραστώ για 3-4 μήνες. Ηταν ο μόνος απο όλες τις συνδεσεις που έβλεπε το wireless modem μου που δεν
    ειχε θέσει κωδικό ασφαλείας. Να ειναι καλα.....Το μονο που ξέρω είναι ότι η συνδεση ήταν on-telecoms.

  2. #2
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellome Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ θελω να ευχαριστήσω τον ανωνυμο γειτονα του οποιου την σύνδεση χρησιμοποιούσα χωρίς να την καταχραστώ για 3-4 μήνες. Ηταν ο μόνος απο όλες τις συνδεσεις που έβλεπε το wireless modem μου που δεν
    ειχε θέσει κωδικό ασφαλείας. Να ειναι καλα.....Το μονο που ξέρω είναι ότι η συνδεση ήταν on-telecoms.
    Να ναι καλά τα παιδιά με τα ανοιχτά wireless
    Για τα υπόλοιπα που λες είναι κλασικά προβλήματα όλων των παρόχων.

Παρόμοια Θέματα

  1. Conn-x νέα σύνδεση από κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ.
    Από defstath80 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-08, 18:32
  2. ερωτηση για νεα συνδεση conn-x
    Από lonegath στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-08, 19:16
  3. Πρόβλημα σε νέα σύνδεση Conn-x
    Από maruko στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-08, 13:54
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-08, 13:05
  5. ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ Conn-X
    Από pasculine στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-07, 19:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας