Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    08-10-2003
    Περιοχή
    ΚΩΣ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    29900/2450
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    Speedport 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα,
    ανοίγω trhread εδώ καθώς δεν ξέρω που αλλού θα μπορούσα. Αν χρειαστεί οι mods ας το μεταφέρουν εκεί που πρέπει.
    Το ερωτημά μου είναι το εξής :
    Έχω κάνει φορητότητα το νούμερο μου στη vodafone στο πρόγραμμα για το σπίτι.
    Για internet σκέφτομαι την On ή τη NetOne ή ακόμα και τη Fothnet εαν πλέον δέχεται αιτήσεις για ανενεργό βρόγχο. Θα ήθελα να ξέρω εαν είναι εφικτό μετά πχ από 6 μήνες χρήσης όπου θα είμαι ευχαριστημένος? από τον internet πάροχο μου να ζητήσω το νούμερο που έχω στη vodafone να μεταφερθεί σε αυτόν χωρίς να πρέπει να κόψω την συνδεσή μου με αυτόν.

    Στη vodafone πάντως και για το πρόγραμα "για το σπίτι" προς το παρόν είμαι στον πρώτο δοκιμαστικό μήνα (αν θέλω το επιστρέφω σε 30 μέρες χωρίς κόστος), δεν έχω κάνει φορητότητα και μου έχουν δώσει για σταθερό νούμερο ένα απο 213... ωστόσο αν τελικά μείνω ικανοποιημένος είπαν πως έχω το δικαίωμα να μεταφέρω τον 210 αριθμό του ΟΤΕ χωρίς να διακοπεί η υφιστάμενη σύνδεση της vodafone.

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποιαδήποτε πληροφορία θα μου δώσετε.

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.348
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arj Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,
    ανοίγω trhread εδώ καθώς δεν ξέρω που αλλού θα μπορούσα. Αν χρειαστεί οι mods ας το μεταφέρουν εκεί που πρέπει.
    Το ερωτημά μου είναι το εξής :
    Έχω κάνει φορητότητα το νούμερο μου στη vodafone στο πρόγραμμα για το σπίτι.
    Για internet σκέφτομαι την On ή τη NetOne ή ακόμα και τη Fothnet εαν πλέον δέχεται αιτήσεις για ανενεργό βρόγχο. Θα ήθελα να ξέρω εαν είναι εφικτό μετά πχ από 6 μήνες χρήσης όπου θα είμαι ευχαριστημένος? από τον internet πάροχο μου να ζητήσω το νούμερο που έχω στη vodafone να μεταφερθεί σε αυτόν χωρίς να πρέπει να κόψω την συνδεσή μου με αυτόν.

    Στη vodafone πάντως και για το πρόγραμα "για το σπίτι" προς το παρόν είμαι στον πρώτο δοκιμαστικό μήνα (αν θέλω το επιστρέφω σε 30 μέρες χωρίς κόστος), δεν έχω κάνει φορητότητα και μου έχουν δώσει για σταθερό νούμερο ένα απο 213... ωστόσο αν τελικά μείνω ικανοποιημένος είπαν πως έχω το δικαίωμα να μεταφέρω τον 210 αριθμό του ΟΤΕ χωρίς να διακοπεί η υφιστάμενη σύνδεση της vodafone.

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποιαδήποτε πληροφορία θα μου δώσετε.
    Η Forthnet δεν δίνει ανενεργό βρόχο.
    Στη NetOne μπορείς να ζητήσεις ανενεργό βρόχο και μετά αφού ενεργοποιηθεί να αιτηθείς μόνο φορητότητα του αριθμού σου στον υπάρχοντα βρόχο.

    Γενικά αυτή είναι μια πιο "εξειδικευμένη" διαδικασία και καλό είναι να επιβεβαιώσεις εγγράφως με τον πάροχο που σε ενδιαφέρει ότι θα σε εξυπηρετήσει.

  3. #3
    Εγγραφή
    08-10-2003
    Περιοχή
    ΚΩΣ
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    29900/2450
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    Speedport 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ευχαριστώ καταρχήν για την απάντηση.

    Το ξέρω πως όλο αυτό είναι μπλέξιμο. Απλά σκεφτόμουν μια λύση έτσι ώστε να έχουμε στο σπίτι το σταθερό τηλ για το οποίο να μην πληρώνουμε πολλά και να έχω και εγώ ανεξάρτητα το internetaki μου. Φαντάσου πως ο λογαριασμός δεν ξεπερνά τα 70€ στο δίμηνο. Με τη vodafone το ρίχνω στα 25€ το δίμηνο και τα 1000 λεπτά (στο δίμηνο) που δίνει φτάνουν και περισσευουν. Επίσης η vodafone είναι μια ψιλοδοκιμασμένη λύση ως προς την ποιότητα της φωνής καθώς έχουμε την εμπειρεία χρήσης των κινητών(εντός του σπιτιού πιάνουν καμπάνα).
    Της forthnet το economy είναι καλή περίπτωση αλλά δεν το δίνει σε ανενεργό.

  4. #4
    Εγγραφή
    30-07-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    301
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Και για ποιο λόγο δε σκέφτεσαι το double play PLUS της Vodafone?
    Θα έχεις διπλάσιο χρόνο ομιλίας (1000 λεπτα) και επιπλέον χρόνο προς κινητα...
    Και βέβαια ιντερνετ εως 24 mbps ταχύτητα...
    Αφού εχεις ήδη το πρόγραμμα ομιλίας και είσαι ευχαριστημένος,φαντάζομαι μπορείς να ζητήσεις αναβάθμιση στο PLUS με φορητότητα του αριθμού σου και θα έχεις με 35 ευρω το μηνα όλα αυτά...

    Άλλη επιλογή, εάν δε θέλεις να αφήσεις τον ΟΤΕ ειναι να βαλεις ΝΕΤΟΝΕ σε shared και να αφήσεις τη vodafone, αφού με τη νετονε καλύπτεις και τις κλήσεις... Συνολο 45 ευρώ το μηνα

    Τρίτη επιλογή να κρατήσεις και το πάγιο οτε και τη vodafone και να βάλεις μια shared forthnet για το ίντερνετ (19,5 ευρω το μήνα) Συνολο 47 ευρω το μηνα...

    Γιατι εάν πάρεις κατι σε ανενεργό με ιντερνετ χωρις απεριοριστες κλησεις, π.χ Τελλας στα 22,90 ή ΧΟΛ σε 24,90 θα σου ερχονται συνολικά
    15 ευρώ η μια γραμμή απο τον οτε
    12,5 vodafone για το σπιτι

    50-52 ευρώ το μήνα δηλαδή... Δεν αξίζει...

    Πώς το βλέπεις?

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-08, 16:11
  2. ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΑΡΙΘΜΟΥ
    Από sirkonsta στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-08, 17:23
  3. Φορητότητα Αριθμού
    Από ktas στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-06, 22:38
  4. Telepassport - Φορητότητα αριθμού
    Από Big Lebowski στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-06, 11:30
  5. Φορητότητα αριθμού οτε?
    Από kle500 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-06, 06:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας