Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ! ΛΟΙΠΟΝ, ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΓΙΑ ΤΟ ENΣΗΡΜΑΤΟ BAUDEC, ΑΝΟΙΞΑ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ, ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΕΜULE, ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ 15ΛΕΠΤΟ ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΟΥ!!!! ΕΤΣΙ ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ!!! ΔΟΚΙΜΑΣΑ RESTART ΣΤΟ ΒAUDEC, ΣΤΟ PC... ΤΑ ΙΔΙΑ!!! ΚΛΕΙΝΩ ΤΟ PC ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΩΡΑ ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΚΑΙ ΤΟ BAUDEC ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ, ΔΗΛΑΔΗ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ... ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??? ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗ8ΗΣΕΙ??? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Περιοχή
    ΘΕΣ/ΝΙΚΗ-ΕΥΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    ISP
    Στο κενό
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αποθήκευση ρυθμίσεων και επανεκίνηση με τις νέες έκανες;

  3. #3
    Έκανα επανεκίννηση με τις νέες ρυθμίσεις. Το baudec είναι συνδεδεμένο με USB πρέπει να πω. Δοκίμασα να το συνδέσω με ethernet και με τις ίδιες ρυθμίσεις ...ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ εδώ και 2 ώρες?? Τι συμβαίνει? Είναι δυνατόν να παθαίνει overload η γραμμή όταν είναι συνδεδεμένο το μόντεμ με usb???? Thanx για το ενδιαφέρον.

  4. #4
    Το avatar του μέλους BladeII
    BladeII Guest
    Thumbs down
    Φίλε μου έχεις over ISDN? αν και νομίζω θα δούμε και στα pstn το ιδιο πρόβλημα ..ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΑΘΕΡΗ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!
    λοιπόν... έχει μια ρυθμιση στο interface setting εκει που βάζεις το password name απο κάτω ...να κρατάει dynamic ip...ενώ εχουμε static..και να βρείς και να βάλεις την static που ειναι δύσκολο γιατί ποτέ δεν την κρατάει σταθερή μόνο οταν έχεις κάνει login στο ATM...δε κρατάει την σύνδεση γιατί δεν έχουμε dynamic ip
    το τελικό μου συμπέρασμα είναι .. την κάναμε λαχείο και πάμε για άλλες παραλίες στην συγκεκριμένη περίπτωση αφού επικοινωνήσεις με το 1242 του πΟΤΕ και δεν βγαλεις ακρη πάρε αλλο modem και αν στο αντικαταστήσουν πές για speetouch πολυ σταθερό .
    Σιγά μη κάτσω να σπάσω το κεφάλι μου γιατί αυτοι δεν ξέρουν τι μας δίνουν..
    Καλη τυχη ..αν είσαι απο πΟΤΕ πελάτης ζ'ητω που κάηκες... ελπιζω να μην το πήρες απο τον πΟΤΕ.

    Edit: [ ]
    Εγώ ακόμα παλέυω με τα καλώδια του πΟΤΕ απο το 1996,
    ...εσείς την παλέυτε καθόλου?
    Εγώ με πλέον ΤΙΠΟΤΑ!!!!

    και μετα οταν τους ξεπουλάνε ...κλαινε... εμ.. σπιτι που δε το προσεχεις ..πέφτει και σε πλακώνει .. και μένεις άστεγος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 19-04-08 στις 00:44.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-08, 14:29
  2. λιγο απ ολα
    Από tansap στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-07, 22:21
  3. Από ταχύτητα καλά πάμε, αλλά...
    Από psideras στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-06, 14:11
  4. Λιγο απ ολα.....και τελικα ποιο??
    Από ttsoxlani στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-05, 16:58
  5. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-04, 14:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας