Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 31
  1. #16
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.042
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Θεωρώ σημαντικό το γεγονός ότι η Wind παρέχει συσκευή που δε χρειάζεται drivers από cd. 'Εχω περιέργεια για τον τρόπο υλοποίησης τέτοιου χαρακτηριστικού.

    Κατά τα άλλα, η γεωγραφική κάλυψη 3G της Wind είναι κατά την άποψή μου απογοητευτική. Επομένως τα data πακέτα στο μεγαλύτερο μέρος της επικράτειας προσφέρουν ταχύτητες 3-5 KBps. Αντίστοιχα και η Vodafone. Μόνο με την Cosmote βλέπω κάποιο φως στο βάθος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ipo : 17-04-08 στις 11:47.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  2. #17
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ σημαντικό το γεγονός ότι η Wind παρέχει συσκευή που δε χρειάζεται drivers. 'Εχω περιέργεια για τον τρόπο υλοποίησης τέτοιου χαρακτηριστικού.

    Κατά τα άλλα, η γεωγραφική κάλυψη 3G της Wind είναι κατά την άποψή μου απογοητευτική. Επομένως τα data πακέτα στο μεγαλύτερο μέρος της επικράτειας προσφέρουν ταχύτητες 3-5 KBps. Αντίστοιχα και η Vodafone. Μόνο με την Cosmote βλέπω κάποιο φως στο βάθος.
    Οπως ολα τα sticks, τα βλεπει πρωτα σαν stick ο υπολογιστης και τρεχει το autorun προγραμμα οποτε γινεται εγκατασταση των drivers. Οσο αναφορα την καλυψη, δεν ειναι αρκετο να βλεπεις 3g αλλα και να εχεις. Με Cosmote σε λιγες περιοχες που το δοκιμασα παιζει. Αλλα πρεπει να δουμε και επαρχια, που ακουγονται ορισμενα παραπονα.
    mac rulez

  3. #18
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.042
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως ολα τα sticks, τα βλεπει πρωτα σαν stick ο υπολογιστης και τρεχει το autorun προγραμμα οποτε γινεται εγκατασταση των drivers. Οσο αναφορα την καλυψη, δεν ειναι αρκετο να βλεπεις 3g αλλα και να εχεις. Με Cosmote σε λιγες περιοχες που το δοκιμασα παιζει. Αλλα πρεπει να δουμε και επαρχια, που ακουγονται ορισμενα παραπονα.
    Προσωπικά το χαρακτηριστικό που λες, το έχω δει μόνο σε storage devices. Σε bluetooth, irda, wifi, fingerprint reaer χρειάστηκαν drivers από cd.

    Είναι πολύ βολικό το autorun, για εγκατάσταση drivers ή ενεργοποίηση λογισμικού (π.χ. backup ή fingerprint reader) αν και αρχίζει να γίνεται επικίνδυνο. Ήδη κυκλοφορούν trojan που κάνουν εγγραφή (ή το δημιουργούν, αν δεν υπάρχει) στο autorun.inf συσκευών flash. Πλησιάζει η ώρα που θα εμφανιστεί security update στα windows που θα απενεργοποιεί το autorun και εμφανίζει παράθυρο διαλόγου που θα σε ρωτάει πριν εκτελέσει το autorun.inf.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ipo : 17-04-08 στις 11:54.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  4. #19
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Router
    BAUDTEC
    ετσι μπραβο για να υπαρχει λιγο ανταγωνισμος μηπως και δουμε καμμια ασπρη μερα!!

  5. #20
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    H Cosmote έχει παντού κεραίες 3G, οπτικές όμως δεν έχει παντού.
    Έτσι αν είσαι στην Άνω Κωλοπετινίτσα θα έχεις όντως καλές ταχύτητες αφού μάλλον θα είσαι μόνος στην κεραία, αλλά αν είσαι σε μια μεσαίου μεγέθους κωμόπολη τότε θα μοιράζεσαι το bandwidth με κάμποσο κόσμο και δε θα έχεις ταχύτητες 3G.

  6. #21
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    H Cosmote έχει παντού κεραίες 3G, οπτικές όμως δεν έχει παντού.
    Έτσι αν είσαι στην Άνω Κωλοπετινίτσα θα έχεις όντως καλές ταχύτητες αφού μάλλον θα είσαι μόνος στην κεραία, αλλά αν είσαι σε μια μεσαίου μεγέθους κωμόπολη τότε θα μοιράζεσαι το bandwidth με κάμποσο κόσμο και δε θα έχεις ταχύτητες 3G.
    Δεν παιζει ρολο η οπτικη. Αρκει να υπαρχει καλο transmission δικτυο. Δηλαδη να υπαρχει επαρκες bandwidth απο την κεραια μεχρι το sgsn του παροχου και το ιντερνετ. Η cosmote χρησιμοποει κυριως κυκλωματα ΟΤΕ και μικροκυματικα.
    mac rulez

  7. #22
    Εγγραφή
    12-04-2005
    Μηνύματα
    1.265
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Thomson TG 585v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 12,5(dB)
    Και εμεις στην Κάτω Κωλοπετινίτσα χρησιμοποιούμε την κεραία της Άνω Κωλοπετινίτσας......

  8. #23
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.761
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsopanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρονται γιατί άλλα (βλ. το USB modem της Vodafone) δεν υποστηρίζεται από το MacOS 10.5

    ........Auto merged post: tsopanos added 2 Minutes and 30 Seconds later........

    για να έχεις ταχύτερο upload χρειάζεσαι HSUPA και αυτό είναι functionality του ραδιοδικτύου το οποίο να μην έχει ακόμη ενεργοποιηθεί (λόγω κόστους).
    Τα USB modems της Vodafone παίζουν κανονικότατα με leopard. Το χρησιμοποιώ εγώ εδώ και καιρό και δουλεύει άψογα.

  9. #24
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.011
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Έχει αρχίσει να με ενδιαφέρει τελευταία το high speed mobile internet. Ειδικά μέσω wind που μεταφράζεται σε δίκτυο τελλάς που με έχει υπερευχαριστημένο! Οι τιμές δε μου αρέσουν όμως και τα όρια. Θα ήθελα 30€ πάγιο μαζί με το κινητό με 2 ώρες ομιλία και 20GB όριο το μήνα!
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  10. #25
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΙΛΙΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TearDrop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα USB modems της Vodafone παίζουν κανονικότατα με leopard. Το χρησιμοποιώ εγώ εδώ και καιρό και δουλεύει άψογα.
    Δεν νομίζω ότι είναι τόσο ρόδινα για όλους τους MacBook users:
    Τους είχα πάρει τηλέφωνο την προηγούμενη εβδομάδα για να ρωτήσω για το MacBook που έχω σε συνδιασμό με Leopard. Μου είπαν τσου - και πήραν και αυτοί τσου.
    (Εάν το παραπάνω είναι λάθος, ας πρόσεχαν την τηλεφωνική τους υποστήριξη)

    Στο εν τω μεταξύ παίζω με το E170 της Cosmote: μόλις εχθές έκανα λίγο videoconference από κορυφή της Πάρνηθας (Φλαμπούρι) με Ιταλία μέσω Skype από το MacBook μου. Χλιδή ;-)

    Δεν ισχυρίζομαι ότι ήταν άνετα, αλλά από την άλλη γραμμή ακούστηκε καλά το επιφώνημα
    θαυμασμού για το τοπίο, και εν γένει εγώ έβλεπα το video αρκετά σταθερά.

    10 ακόμα τέτοιες επιτυχίες και θα τα βγάλω τα λεφτά του. (ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ!)

    btw.
    Ποιος από το adslgr/awmn ήταν με κεραία στημένος σε δρόμο της Πάρνηθας Τετάρτη 14:30?
    :-)

  11. #26
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    Όπου υπάρχει bandwidth
    Μηνύματα
    2.492
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG
    Δεν παιζει ρολο η οπτικη. Αρκει να υπαρχει καλο transmission δικτυο. Δηλαδη να υπαρχει επαρκες bandwidth απο την κεραια μεχρι το sgsn του παροχου και το ιντερνετ. Η cosmote χρησιμοποει κυριως κυκλωματα ΟΤΕ και μικροκυματικα.
    Όσο καλό και να είναι το backhaul δίκτυο ενός παρόχου, όταν αυτό βασίζεται σε ασύρματες λύσεις, το bandwidth δεν επαρκεί αν συμπέσουν 5 χρήστες στην ίδια κυψέλη.

  12. #27
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yianniscan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο καλό και να είναι το backhaul δίκτυο ενός παρόχου, όταν αυτό βασίζεται σε ασύρματες λύσεις, το bandwidth δεν επαρκεί αν συμπέσουν 5 χρήστες στην ίδια κυψέλη.
    Γεγονος. Και αυτο επηρεαζει τους HSDPA και οχι τους απλους 3G τοσο πολυ.
    mac rulez

  13. #28
    Εγγραφή
    31-05-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    εκανα συνδεση στη wind για ιντερνετ.Κ υπαρχει το εξης προβλημα ο υπολογιστης μου βλεπει το MD300 κανω κανονικα ηεγκατασταση κ οταν το βγαλω για 10'' που λεει κ το ξαναβαλω δε γινετε τιποτα δεν το αναγνωριζει.Ξερει καποιος τι φταιει.Το laptop που εχω ειναι HP compaq nx9030.Μεχρι κ φορματ εχω κανει στον υπολογιστη.Εχω βαλει το sp2 των XP.

  14. #29
    Το avatar του μέλους 21century
    21century Guest
    Πολύ εύστοχος ο αρχικός προβληματισμός του lewton για το..ξεστοκάρισμα. Σημασία έχει ότι 1ον ο όγκος δεδομένων είναι περιορισμένος, 2ον θα μπορούσαν να βάλουν άλλο μόντεμ, 3ον η ταχύτητα του upload παραμένει καθηλωμένη και 4ον η κάλυψη είναι απελπιστικά απαράδεικτη σε πολλές πόλεις με προβλήματα ακόμα και σε περιοχές με GPRS. Οπότε άλλο ένα μαρκετίστικο κόλπο..

  15. #30
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ς
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    το θεμα ειναι τι γινεται μετα απο 30 σεπτεμβρη μιας κ κανεις ετησιο συμβολαιο θα πληρωνεις 25-30ε ή τα κανονικα παγια?50ε?

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προσφορά WIND ADSM
    Από kostantis στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-08, 18:36
  2. Τρελές Χρεώσεις WIND ADSM
    Από Eduardo στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-08, 00:43
  3. Wind ADSM ADDON
    Από NeK στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-08, 22:56
  4. Wind ADSM
    Από amadeus888 στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-08, 18:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας