Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    10-08-2007
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    98
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49950/4985
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Φιλε Σταυρο που περιπου εισαι; Μιας οπως και γω λες Αγ.Δημητριο με dslam Ν.Σμυρνης. Παντος και γω ειχα τα παρακατω:
    Εγω ειμαι στο DSLAM Ν.Σμυρνης στο μενω κοντα στο Νεκροταφειο Αγ.Δημητριου.Εχω ξανααναφερει το θεμα το Σεμπτεμβριο οπου απο 13,5-14,5 που συγχρονιζα μεχρι τον Αυγουστο κατεβηκα σταθερα γυρω στα 10,1-10,5.Τωρα εδω και μια βδομαδα κατεβηκα ακομα και συγχονιζω 9,1-9,7.Σημειωτεο οτι μεχρι την αναβαθμιση απο 10 στα 24 τον Ιουλιο ποτε δεν ειχα πεσει κατω απο τα 10μβ.
    Σχετικα με τα προβληματα στην περιοχη μας θα δεις και δω: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=106176
    Και μια επικοινωνια που ειχα με καποιο φιλο στην φορτνετ μου ειπε οτι στην περιοχη μας ειχαμε αυξηση 80% των συνδομητων και μαλλον γιναμαι πολλοι και δεν μας αντεχει.
    Καλη μας τυχη.

  2. #17
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stavros1974gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    μονο το ρουτερ ειναι πανω στην γραμμη!!και το εχω δοκιμασει και σε αλλη πριζα..

    Για το θορυβο τις γραμμης που λες πως διορθονεται?
    Συνήθως φταίει η καλωδίωσή μας για το θόρυβο.

    ........Auto merged post: hel added 1 Minutes and 10 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giannis61 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε Σταυρο που περιπου εισαι; Μιας οπως και γω λες Αγ.Δημητριο με dslam Ν.Σμυρνης. Παντος και γω ειχα τα παρακατω:
    Εγω ειμαι στο DSLAM Ν.Σμυρνης στο μενω κοντα στο Νεκροταφειο Αγ.Δημητριου.Εχω ξανααναφερει το θεμα το Σεμπτεμβριο οπου απο 13,5-14,5 που συγχρονιζα μεχρι τον Αυγουστο κατεβηκα σταθερα γυρω στα 10,1-10,5.Τωρα εδω και μια βδομαδα κατεβηκα ακομα και συγχονιζω 9,1-9,7.Σημειωτεο οτι μεχρι την αναβαθμιση απο 10 στα 24 τον Ιουλιο ποτε δεν ειχα πεσει κατω απο τα 10μβ.
    Σχετικα με τα προβληματα στην περιοχη μας θα δεις και δω: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=106176
    Και μια επικοινωνια που ειχα με καποιο φιλο στην φορτνετ μου ειπε οτι στην περιοχη μας ειχαμε αυξηση 80% των συνδομητων και μαλλον γιναμαι πολλοι και δεν μας αντεχει.
    Καλη μας τυχη.
    Δοκίμασες το siemens?

    Παρατηρήσατε ότι και οι 2 έχετε ρουτερ usr?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hel : 21-04-08 στις 13:36. Αιτία: auto merged post

  3. #18
    Εγγραφή
    10-08-2007
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    98
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49950/4985
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασες το siemens?

    Παρατηρήσατε ότι και οι 2 έχετε ρουτερ usr?
    Eγω προσωπικα (μιας και δεν το εχω) οχι μονο usr9112 & 9111 και Linksys Wag200G με σχεδον τα ιδια δεδομενα.

  4. #19
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    Αγ.Δημητριος
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    usr9108
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giannis61 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε Σταυρο που περιπου εισαι; Μιας οπως και γω λες Αγ.Δημητριο με dslam Ν.Σμυρνης. Παντος και γω ειχα τα παρακατω:
    Εγω ειμαι στο DSLAM Ν.Σμυρνης στο μενω κοντα στο Νεκροταφειο Αγ.Δημητριου.Εχω ξανααναφερει το θεμα το Σεμπτεμβριο οπου απο 13,5-14,5 που συγχρονιζα μεχρι τον Αυγουστο κατεβηκα σταθερα γυρω στα 10,1-10,5.Τωρα εδω και μια βδομαδα κατεβηκα ακομα και συγχονιζω 9,1-9,7.Σημειωτεο οτι μεχρι την αναβαθμιση απο 10 στα 24 τον Ιουλιο ποτε δεν ειχα πεσει κατω απο τα 10μβ.
    Σχετικα με τα προβληματα στην περιοχη μας θα δεις και δω: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=106176
    Και μια επικοινωνια που ειχα με καποιο φιλο στην φορτνετ μου ειπε οτι στην περιοχη μας ειχαμε αυξηση 80% των συνδομητων και μαλλον γιναμαι πολλοι και δεν μας αντεχει.
    Καλη μας τυχη.
    Γιαννη και εγω κοντα στα νεκροταφεια μενω..(λες να ειναι η αιτια αυτα)Στν δικια μου περιπτοση δεν μπορω να καταλαβω πως μεχρι και την προηγουμενη παρασκευη δεν ειχα κανενα προβλημα με συχρονισμο απο 16 εως 19 και απο το σαββατο μεχρι και σημερα εχω απειρες αποσυνδεσεις και συχρονιζει απο 6 εως 9..

    και το RT111 και το USR9108 εχουν τα ιδια αποτελεσματα..

    με τα πολλα τηλεφωνα που εκανα στην forthnet το μονο που καταφερα ειναι να βαλουν την γραμμη μου πος εχει βλαβη..αλλα ακομα τιποτα..το προβλημα παραμενη

    οσο γιαυτο που σου ειπε ο φιλος δεν νομιζο ρε σι να στεκι..κατι αλλο πρεπει να φτεει..δεν μπορει ολο το καιρο να συνχρονιζω μια χαρα και μεσα σε μια βδομαδα να πεσω πιο κατο απο το μισο!!!

  5. #20
    Εγγραφή
    10-08-2007
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    98
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49950/4985
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Παντος και γω ειχα αλλεπαλληλα τηλεφωνα γυρο στον Σεπτεμβρη που ξεκινησε για μενα η κατρακυλα και οι τεχνικοι βγαλε μοντεμ βαλε αλλο μοντεμ αλλαξε μπριζα ξανααλλαξε μπριζα και τελικα το δωσανε βλαβη δεν βρεθηκε τιποτα συνεβη και το προβλημα με το DSLAM Ν.Σμυρνης (που ηταν δυο μερες εκτος λειτουργιας) και παγιωθηκε η κατασταση.Πραγματι και γω εδω και μια βδομαδα ξεκινησε νεα κατρακυλα τωρα συγχρονιζει το μοντεμ 9.023ΚΒ.Κατι πρεπει να συνεβη παλι.
    Παντος να συγχρονιζει πανω απο 15,5μβ δεν ειχα δει ποτε οπως εσυ και με βαζει σε ιδεες για τα μοντεμ μου μιας και ειμαστε γειτονες.Παντος πρεπει να δουμε τι γινεται με τους υπολοιπους μιας και στην γυρω περιοχη Νεκροταφειο Ασυρματος ειναι αρκετοι συνδρομητες.

    ΥΓ Λες να δεσω καμμια κεραια στο μοντεμ & σε κανενα κυπαρισι του Νεκροταφειου μηπως βελτιωθουν τα πραγματα.

  6. #21
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    Αγ.Δημητριος
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    usr9108
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giannis61 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντος και γω ειχα αλλεπαλληλα τηλεφωνα γυρο στον Σεπτεμβρη που ξεκινησε για μενα η κατρακυλα και οι τεχνικοι βγαλε μοντεμ βαλε αλλο μοντεμ αλλαξε μπριζα ξανααλλαξε μπριζα και τελικα το δωσανε βλαβη δεν βρεθηκε τιποτα συνεβη και το προβλημα με το DSLAM Ν.Σμυρνης (που ηταν δυο μερες εκτος λειτουργιας) και παγιωθηκε η κατασταση.Πραγματι και γω εδω και μια βδομαδα ξεκινησε νεα κατρακυλα τωρα συγχρονιζει το μοντεμ 9.023ΚΒ.Κατι πρεπει να συνεβη παλι.
    Παντος να συγχρονιζει πανω απο 15,5μβ δεν ειχα δει ποτε οπως εσυ και με βαζει σε ιδεες για τα μοντεμ μου μιας και ειμαστε γειτονες.Παντος πρεπει να δουμε τι γινεται με τους υπολοιπους μιας και στην γυρω περιοχη Νεκροταφειο Ασυρματος ειναι αρκετοι συνδρομητες.

    ΥΓ Λες να δεσω καμμια κεραια στο μοντεμ & σε κανενα κυπαρισι του Νεκροταφειου μηπως βελτιωθουν τα πραγματα.
    πριν απο λιγο καταφερα να συνδεθω κλειδωσε στα 9120

    θα μας κρακσουνε οι παπαδε ρε σι..!!!

    Πως θα γινει να μαζεψουμε οσοι εχουν προβλημα απο Αγ.Δημητριο εδω μεσα..?Αν καναμε μια ομαδικη καταγγελια ισως να βγαζαμε κατι..
    Εκτος και αν ειμαστε οι μονοι που εχουμε προβλημα..και ολοι οι αλοι ειναι οκ

  7. #22
    Εγγραφή
    10-08-2007
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    98
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49950/4985
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Το οτι δεν ειμαστε οι μονοι με προβληματα ειναι σιγουρο μιας και σε προηγουμενο Θεμα ειχαν γραψει αρκετοι.Τωρα ξεκιναμε με τηλεφωνα στην Φορτνετ (αν πιασουμε βεβαια) να δωσουμε προβλημα χαμηλου συγχρονισμου και ας ελπισουμε να το διαβασουν και να ανταποκριθουν και αλλοι μιας και μια μαζικοτερη κινηση οπως λες θα ηταν καλη ενεργεια.

  8. #23
    Εγγραφή
    10-08-2007
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    98
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49950/4985
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Καλημερα Σταυρο εγω ξεκινησα την προηγουμενη βδομαδα να συγχρονιζω σταθερα 10,2 με 10,5 μβ βεβαια δεν το δενω κιολας μηπως ακομα δεν ειχαν επιστρεψει ολοι και γι αυτο
    Για να δουμε θα συνεχιστει αυτη η κατασταση ή θα παρω παλι την κατω βολτα
    Εσυ τι εγινε βελτιωθηκε η κατασταση ή τα ιδια

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. vodafone mobile broadband σοβαρο προβλημα στην Παλλήνη Αττικής
    Από toxicity στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-08, 19:25
  2. Αγιο Δημητριος ( Μπραχαμι)
    Από deko στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-07, 10:07
  3. προβλημα με 2play
    Από stavros1974gr στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-07, 13:24
  4. Πρόβλημα με 2play?!!...
    Από socrates στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-07, 12:24
  5. Πρόβλημα ASDL συνδέσεων στα Βόρεια Προάστια της Αττικής
    Από DeMaitre στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-06, 21:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας