Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Exclamation
    Καλησπέρα... Πριν από λίγες ημέρες μετέτρεψα την Conn - ex σύνδεση στο internet, forthnet 2play.
    Ενώ το internet λειτουργεί κανονικά, δεν έχω τηλέφωνο και Fax. Μέχρι πρότινος είχα συνδέσει το ρούτερ Speed Touch με το Net Mod, μέσω ενός ISDN Splitter της Alcatel. Επίσης, είχα συνδέσει τηλεφωνο και ένα πολυμηχάνημα fax της HP 6310 all in one.
    Από τότε που με τη forthnet η γραμμή μου έγινε PSTN (δεν έχει ISDN) δεν μπορώ να έχω τηλέφωνο και fax. Προφανώς κάτι κάνω λάθος στη σύνδεση. Μήπως χρειάζεται διαφορετικού τύπου Splitter? Μπορείτε να με βοηθήσετε;

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Diakidi Rena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα... Πριν από λίγες ημέρες μετέτρεψα την Conn - ex σύνδεση στο internet, forthnet 2play.
    Ενώ το internet λειτουργεί κανονικά, δεν έχω τηλέφωνο και Fax. Μέχρι πρότινος είχα συνδέσει το ρούτερ Speed Touch με το Net Mod, μέσω ενός ISDN Splitter της Alcatel. Επίσης, είχα συνδέσει τηλεφωνο και ένα πολυμηχάνημα fax της HP 6310 all in one.
    Από τότε που με τη forthnet η γραμμή μου έγινε PSTN (δεν έχει ISDN) δεν μπορώ να έχω τηλέφωνο και fax. Προφανώς κάτι κάνω λάθος στη σύνδεση. Μήπως χρειάζεται διαφορετικού τύπου Splitter? Μπορείτε να με βοηθήσετε;
    Αποσυνδέεις το Netmod, το οποίο θα χρειαστεί να επιστρέψεις στον ΟΤΕ, παίρνοντας απόδειξη ότι το επέστρεψες.
    Χρησιμοποιείς το PSTN splitter που ήταν μέσα στο κουτί του PSTN modem της Forthnet.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 23-04-08 στις 02:29.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Μηνύματα
    5.789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Router
    TL-WA5210G --> ΦΡΙΤΣ
    Και το τηλέφωνο απευθείας πάνω στη γραμμή πρέπει να δίνει σήμα. (Όχι ISDN τηλέφωνο με S-BUS, μιλάμε για απλό τηλέφωνο).
    Ότι δεν υπάρχει, δεν χαλάει.

  4. #4
    Το modem της forthnet δυστυχώς δεν είχε PSTN Splitter και γι αυτό ταλαιπωρήθηκα. Τελικά μέσα από το forum και από εμπειρίες ομοιοπαθών, ανακάλυψα ότι χρειάζονται φίλτρα και όχι το splitter του ISDN που είχα. Τελικά τα αγόρασα σήμερα και συνδέθηκαν άψογα και το τηλέφωνο και το FAX. Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.Πολύτιμη η βοήθεια των φίλων του forum. Καλές γιορτές

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-08, 19:42
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-08, 00:10
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-08, 20:10
  4. Έχω Adsl δεν έχω τηλέφωνο(ISDN)
    Από dragonfighter στο φόρουμ Isdn - Pstn
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-06, 12:48
  5. Bυρωνας- δεν εχω τηλεφωνο μετα την μπορα
    Από firefox στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-05, 14:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας