Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 80
  1. #1
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream

  2. #2
    Το avatar του μέλους n!ckk
    n!ckk Guest
    Αχαχαχαχα, κα-τα-πλη-κτι-κό! Πρέπει να το διαβάσουν όλοι οι χρήστες Windows ώστε να χαρούν για την επιλογή τους στο θέμα του λειτουργικού!

    Το κειμενάκι τελειώνει πάντως ως εξής:

    And so...

    When you really think about it, you can see why there are lots of reasons not to use Linux.

    There just aren't any good ones.

  3. #3
    Εγγραφή
    02-04-2004
    Περιοχή
    Χανιά/Ηράκλειο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.415
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΥ
    Χαχααχ... αρκετά αστείο... Τίποτα παραπάνω όμως. Δεν θα το έδειχνα σε κανέναν για να τον πείσω να αλλάξει λειτουργικό

  4. #4
    Εγγραφή
    29-01-2003
    Περιοχή
    EUROPEAN UGANDA ΕΛΛΑΔΑρα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    778
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    17.143 / 1.023
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
    Router
    SpeedTouch
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί όλη αυτή η γκρίνια ... γιατί όλη αυτή προσπάθεια σώνει και καλά βάλουμε όλοι linux ... γιατί τόση φαγωμάρα ...

    αν πραγματικά αξίζει να υπάρχει ένα τέτοιο λειτουργικό δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος για τόση κακία ... αν είναι πραγματικά καλύτερο με το καιρό θα κερδίσει το ποσοστό του στην αγορά ... όλες αυτές οι μικρότητες το μόνο που κάνουν είναι να το μειώνουν και τίποτα άλλο.

    Μου θυμίζει λίγο αυτό που κάνει η AMD ... προκαλεί και γκρινιάζει και κάνει και δείχνει και τελικά τι κερδίζει τίποτα μια τρύπα στο νερό ...

    Λειτουργικός Διαχωρισμός του ΟΤΕ ΤΩΡΑ !!!!!

  5. #5
    Εγγραφή
    02-04-2004
    Περιοχή
    Χανιά/Ηράκλειο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.415
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από troll
    εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί όλη αυτή η γκρίνια ... γιατί όλη αυτή προσπάθεια σώνει και καλά βάλουμε όλοι linux ... γιατί τόση φαγωμάρα ...

    αν πραγματικά αξίζει να υπάρχει ένα τέτοιο λειτουργικό δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος για τόση κακία ... αν είναι πραγματικά καλύτερο με το καιρό θα κερδίσει το ποσοστό του στην αγορά ... όλες αυτές οι μικρότητες το μόνο που κάνουν είναι να το μειώνουν και τίποτα άλλο.

    Μου θυμίζει λίγο αυτό που κάνει η AMD ... προκαλεί και γκρινιάζει και κάνει και δείχνει και τελικά τι κερδίζει τίποτα μια τρύπα στο νερό ...
    ΟΚ, με έπεισες. Θα βγάλω σιγά σιγά το όπλο που κρατάω απο τον κρόταφο σου, και μετά θα είσαι ελεύθερος να χρησιμοποιήσεις όποιο λειτουργικό θέλεις. Καλά μας δουλέυεις;

  6. #6
    Το avatar του μέλους n!ckk
    n!ckk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από troll
    εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί όλη αυτή η γκρίνια ... γιατί όλη αυτή προσπάθεια σώνει και καλά βάλουμε όλοι linux ... γιατί τόση φαγωμάρα ...
    1. Ποιος σε υποχρέωσε να βάλεις?
    2. Αν κάτι έιναι καλό γιατί να μην το συστήνει κανείς?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από troll
    αν πραγματικά αξίζει να υπάρχει ένα τέτοιο λειτουργικό δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος για τόση κακία ...
    Πού είναι η κακία?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από troll
    αν είναι πραγματικά καλύτερο με το καιρό θα κερδίσει το ποσοστό του στην αγορά ...
    Ποια αγορά? Συνήθως το κατεβάζει κανείς δωρεάν you know. Και το linux δεν είναι ίσως κατάλληλο για όλους - μερικοί αρέσκονται στη μιζέρια των win...

    Αλλά μάλλον εσύ θα έχεις πληρώσει για μια νόμιμη κόπια των win και θα απολαμβάνεις πραγματικά την απερίγραπτη (απερίγραπτα καλή I mean ) υποστήριξη της Μ$... Ή μήπως όχι?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από troll
    όλες αυτές οι μικρότητες το μόνο που κάνουν είναι να το μειώνουν και τίποτα άλλο.
    Ξανά : Πού είναι οι μικρότητες? Το κείμενο δεν είχε σοβαρό ύφος , έλεγε όμως αλήθειες. Δε βλέπω λόγο να νοιώθεις τόσο προσβεβλημμένος...

    Όσον αφορά το δικό μου σχόλιο για τους χρήστες win, κι εγώ τέτοιος είμαι (αν και τα χρησιμοποιώ ελάχιστα πλέον κι όσο πάει και λιγότερο).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από troll
    Μου θυμίζει λίγο αυτό που κάνει η AMD ... προκαλεί και γκρινιάζει και κάνει και δείχνει και τελικά τι κερδίζει τίποτα μια τρύπα στο νερό ...
    Οι επεξεργαστές της μαμάνε όμως! (εσύ μάλλον θα έχεις Intel, ε? Me too, αλλά δεν ξαναπαίρνω - και τότε που τον πήρα Intel και AMD ήταν ακόμα συγκρίσιμες.)

  7. #7
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    n!ckk> κακιες και μικροτητες δεν περιεχονται στο δημοσιευμα του distrowatch αλλα στο υελευταιο σου ποστ. (παντα κατα την αποψη μου) διακρινω μια ειρωνια. Καποιοι θα το χαρακτηριζαν χιουμορ αναλογο του distrowatch με τη διαφορα οτι το distro απευθυνεται σε ολους και οχι καποιον συγκεκριμενο. Εσυ απευθυνεσαι σε καποιον συγκεκριμενο...

    troll > δεν ειναι γκρινια και φαγωμαρα. Μην ξεχνας οτι η διαφημιση των linux λειτουργικων ειναι οι χρηστες τους !!! ελαχιστες διανομες λινουξ εχουν τα χρηματα και τη διαθεση να διαφημιστουν σε επισημα μεσα...

  8. #8
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Προσωπικά θεωρώ τα Windows ΠΟΛΥ πιο δύσκολα να εγκαταστηθούν από το Red Hat.
    Το Red Hat κάνει boot από ένα dvd και στο τέλος έχω όλο μου το hardware να δουλεύει, χωρίς να κατεβάσω τίποτα, έχω εκατοντάδες προγράμματα να δουλεύουν όπως είναι χωρίς να κατεβάσω τίποτα. Τα λίγα που δεν δουλεύουν γιατί οι ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ της microsoft θα τους κυνηγούσαν μπορεί κανείς να τα κατεβάσει (κυρίως modules για dvd mp3 κλπ).

    Επιπλέον θεωρώ τα windows ΠΟΛΥ πιο δύσκολα στη χρήση γιατί ξέρω Unix.
    Τι; Αυτό δεν είναι επιχείρημα; Τότε γιατί όλοι οι windowsάδες το χρησιμοποιούν ως επιχείρημα από την ανάποδη;

    Και μην ακούσω για το μέσο χρήστη πάλι που «δεν του κάνει γιατί έτσι». Ο μέσος χρήστης καπνίζει, κάνει ναρκωτικά, πίνει ένα sixpack μόνος του, τον παίζει βλέποντας τσόντες και παίζει warcraft 10 ώρες κάθε μέρα. Ο μέσος Linuxάς δεν έχει καμία σχέση με αυτά. Από τότε που έβαλα Linux έκοψα μέχρι και το τσιγάρο, γιατί με έβαλε να ΣΚΕΦΤΩ κάποια πράγματα «έξω από το κουτί».

    Να προτείνω στο κόσμο που διαβάζει αυτά και θέλει να βάλει Red Hat Linux να αγοράσει με 25€ ένα βιβλίο σαν το unleashed που έχει από πίσω και ένα DVD με πλήρες το Fedora 4; Στα 40€ που κάνει η άδεια που πληρώνετε σε ένα «καινούργιο pc», σας δίνουν βιβλίο που περιγράφει από το πώς να κάνεις εγκατάσταση το λειτουργικό, πώς να χρησιμοποιήσεις τα προγράμματά του μέχρι του πώς να κάνει compile σε C/C++ ή πώς να μάθεις τη γλώσσα; ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ, επιπλέον με τα 25€ τρέχει και σε «παλιό pc».

    Αν ήμουν γονιός και σκεφτόμουνα να πάρω υπολογιστή στο παιδί του, θα του έπαιρνα Linux. Δεν θα του έπαιρνα ένα υπολογιστή στον οποίο θα έχανε το χρόνο του σε χαζομάρες παίζοντας χαζοπαίχνιδα, όπου θα «ανταλλάσει προγράμματα με τους φίλους τους» (εκπαίδευση για κλέφτης και απατεώνας δηλαδή) και όπου θα μαθαίνει να τα περιμένει όλα έτοιμα (νωθρός λαπάς χωρίς κανένα τσαγανό και δημιουργικότητα δηλαδή). Επιπλέον, πιστεύω ότι μία στατιστική χρήσης ναρκωτικών, καπνού και αλκοόλ σε συνδυασμό με τα λειτουργικά θα χάζευε το κόσμο.

    Απλά δε μπορώ να φανταστώ ναρκομανή χρήστη Linux. Μπορώ να τον φανταστώ να έχει πιει 10 καφέδες και μισό σωληνάριο βιταμίνη C για να μείνει ξύπνιος γράφοντας ένα πρόγραμμα, αλλά να τρυπιέται και να κάνει χασίς το θεωρώ αδύνατο. Οι περισσότεροι δε καπνίζουν καν τσιγάρα. Σοβαρά σας το λέω, δεν ξέρω άνθρωπο που να ασχολείται συστηματικά και αποκλειστικά με Linux που να καπνίζει! Ξέρω επίσης ανθρώπους που το έκοψαν.

    Δυσκολεύονται μάλλον περισσότεροι αυτοί με το gentoo πάντως!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pelasgian : 30-08-05 στις 04:34.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  9. #9
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelasgian
    Απλά δε μπορώ να φανταστώ ναρκομανή χρήστη Linux. Μπορώ να τον φανταστώ να έχει πιει 10 καφέδες και μισό σωληνάριο βιταμίνη C για να μείνει ξύπνιος γράφοντας ένα πρόγραμμα, αλλά να τρυπιέται και να κάνει χασίς το θεωρώ αδύνατο. Οι περισσότεροι δε καπνίζουν καν τσιγάρα. Σοβαρά σας το λέω, δεν ξέρω άνθρωπο που να ασχολείται συστηματικά και αποκλειστικά με Linux που να καπνίζει! Ξέρω επίσης ανθρώπους που το έκοψαν.
    Μπορώ να το χρησιμοποιήσω στο μελλοντικό άρθρο μου "5 λόγοι να ΜΗ χρησιμοποιείτε Linux"?
    ... που δε θα είναι τόσο θετικά διακείμενο;
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  10. #10
    Εγγραφή
    21-12-2004
    Περιοχή
    Ανα την επικράτεια...
    Μηνύματα
    1.425
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Cisco877-SEC-K9
    SNR / Attn
    6(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelasgian
    Επιπλέον θεωρώ τα windows ΠΟΛΥ πιο δύσκολα στη χρήση γιατί ξέρω Unix.
    Τι; Αυτό δεν είναι επιχείρημα; Τότε γιατί όλοι οι windowsάδες το χρησιμοποιούν ως επιχείρημα από την ανάποδη;
    Μπορεί στο 90% των πραγμάτων που λές να διαφωνώ αλλά αυτό είναι το πιο σωστό που έχω ακούσει τελευταία!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelasgian
    Δυσκολεύονται μάλλον περισσότεροι αυτοί με το gentoo πάντως!
    Εμείς με το BSD καθόλου. Μια χαρά είναι το Gentoo!
    (Ναι αναγκάζομαι να δουλεύω και linux κυρίως λόγω Oracle-PHP που σε BSD θέλει αρχιμανδρίτες για να παίξει και γι αυτό αιτία είναι η Oracle που μοιράζει linux binaries)
    Πείτε όχι στα ναρκωτικά.
    Δε φτάνουν για όλους!!!

  11. #11
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Μηνύματα
    491
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    όλη μιλάτε εκ του ασφαλούς περί linux-unix γιατί έτυχε και είσαστε τυχεροί-διαβαστεροί και πήρατε το κολλάει στο unix. από την άλλη δεν είναι και τόσο εύκολο πια όσο το παρουσιάζουν μερικοί να είναι κάποιος linux χρηστης. θέλει πολύ διάβασμα. και που να βρεθεί τόσο ισχυρός συνδυασμός ορέξεις-χρόνου? επίσης είναι πολύ που το χρησιμοποιούν στην δουλειά τους οποτε εκεί μαθαίνεις με άλλους ρυθμούς από το να κάτσεις στον ελεύθερο συ χρόνο και να πεις τώρα θα μάθω linux. προσωπικά το έχω προσπαθήσει αλλα άντεξα ως ένα σημείο.και άλλο να εξής και αντίστοιχη παρέα που θα σε στήριξη στο linux αν κολλήσεις και να είναι και άμεσα διαθέσιμη. γιατί εγώ προσωπικά που δεν έχω κανένα που δεν ξέρει από linux αν κολλήσω κόλλησα για τα καλά, και οι ρυθμοί ανανέωσης μου θα είναι πολύ αργοί. κάτι που εν τέλη μαζί με την καθημερινότητα θα με κούραση αφάνταστα.

    καλο και ενδιαφέρον το linux αλλα όταν μιλάς εκ του ασφαλούς είναι άλλο πράγμα.

    όταν καμια φορα μιλάτε με τέτοιο στόμφο περί linux και το παρουσιάζεται τόσο απλό μου δίνετε την εντύπωση ότι θέλετε να κάνετε λίγο...φιγούρα. γιατί αν ήταν απλό όσο τουλάχιστον φαίνεται να είναι τα windows τότε δεν θα είχα ξαναχρησιμοποιήσει windows. δυστυχώς ακόμα με win είμαι. καλο το linux αλλα για αυτούς που το ξέρουν η εν πάση περίπτωση κάπως είχαν την ευκαιρία να τριφθούν με αυτό και να μάθουν. δεν έχουν όμως όλη τέτοιες ευκαιρίες. αυτό δεν σημαίνει ότι οι υπόλοιποι είμαστε χαζοί βεβαια. απλά οι συγκυρίες τις ζωής δεν μας έδωσαν την ευκαιρία να μάθουμε linux.
    φιλικά πάντα όλα αυτά!
    PhenomII 1090Τ X6 AM3//Coolermaster Seidon 120V//Gigabyte GA-MA790XT-UD4P//12GB Corsair DDR3//Gigabyte Radeon HD4670//Intel SSD+WD20EFRX//Dell U2414H 23.8" (IPS panel)//470W BeQuiet P5 s1.3 PSU//Fractal Design Define R4//

  12. #12
    Εγγραφή
    08-06-2003
    Περιοχή
    Λίγο πιο πάνω
    Μηνύματα
    2.710
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24MBit, στο όνομα
    ISP
    Μια τρύπα στο
    Router
    Ένα κόκκινο κ
    Πελάσγιε, έχεις διαβάσει ποτέ τις απόψεις των μελών του Slashdot σχετικά με "το μαύρο";
    Και, φυσικά, είναι όλοι φανατικοί χρήστες Windows, έτσι;

    Φιλικά
    Παπιάρχοντας
    Good news, everyone...
    http://www.pipesmag.com: Η απόλυτη παράνοια συμπυκνωμένη σε μορφή περιοδικού
    http://www.productivity.gr: Tips, συμβουλές και μέθοδοι για να εργαζόμαστε καλύτερα και ευκολότερα
    http://www.stoopid.gr: Το μεγαλείο της ανθρώπινης ηλιθιότητας.

  13. #13
    Εγγραφή
    02-04-2004
    Περιοχή
    Χανιά/Ηράκλειο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.415
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΙΣΣΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ducklord
    Πελάσγιε, έχεις διαβάσει ποτέ τις απόψεις των μελών του Slashdot σχετικά με "το μαύρο";
    Και, φυσικά, είναι όλοι φανατικοί χρήστες Windows, έτσι;

    Φιλικά
    Παπιάρχοντας
    ΧααχαΧαχΧΑχααΧΑΧαΧαΧαΧΧΑΑΧαχ έγραψες!

  14. #14
    Εγγραφή
    21-12-2004
    Περιοχή
    Ανα την επικράτεια...
    Μηνύματα
    1.425
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Cisco877-SEC-K9
    SNR / Attn
    6(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το UNIX έχει μια βασική διαφορά από τα Windows.
    Λ Ο Γ Ι Κ Η ! ! !
    Βγάζεις άκρη βρε αδερφέ.

    Παρόλα αυτά ο καθένας όπως βολεύεται.
    Πείτε όχι στα ναρκωτικά.
    Δε φτάνουν για όλους!!!

  15. #15
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    αν παιζανε και παιχνιδια τα λινουξ τοτε δεν υπηρχε περιπτωση θα ηταν το μοναδικο λειτουργικο στον ΗΥ μου
    They see me postin', they hatin'...

Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Γιατί δεν δουλεύει ο ήχος από το front panel
    Από riotshield στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-08, 11:28
  2. Απο τα Vista γιατι δεν δουλευει το telnet;
    Από therion στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-07, 13:25
  3. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-06, 14:06
  4. 25 λόγοι για να επιλέξετε το Linux
    Από chrand στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 53
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-06, 15:45
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-04, 14:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας