Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Το avatar του μέλους lordanton
    lordanton Guest
    Loipon paides.Eimai kai egw mesa pleon me tin Tellas.
    To prwi irthan oi anthrwpoi tou OTE alla mias kai eixan douleia mou afisan ton eksoplismo kai tin ekana monos mou tin egkatastasei over isdn.
    Epeidi to splitteraki mou den eixe panw bysmatakia ekoba kai eraba kalwdia.
    Ekane amesws line sync to Alcatel kai thewrisa oti ola kala.
    Mpika me tin 64k isdn mou sto net gia na energopoihsw tin tellas.
    Paratirisa ptwsi taxytitas me tin isdn alla den edwsa simasia.
    Omws otan mpika me adsl ta bandwidth tests den mou dinoun stathera apotelesmata.Eida apo 92kbps mexri 280.Ena d/l me to flahget eixe mesw oro 40KBps alla i speed epaize apo 30 ws 50.Lete na ftaei to pws evala ta kalwdia i kati allo?
    Egw pantws tin deutera lew na tous parw til na erthoun edw

  2. #2
    Το avatar του μέλους lordanton
    lordanton Guest
    Mia synomilia mou me to 13800 evgale oti yparxoun provlimatakia logw mias anavathmisis.An kai mou akougetai san psilo-dikaiologia auto elpizw na diorthwthei soon.
    Toulaxiston den eftaige kati stin egkatastasi mou

  3. #3
    Το avatar του μέλους Gregory
    Gregory Guest
    Οπως εχω πει και σε αλλο ποστ και στον φιλο μου που εχει Τελλας ειπανε το ιδιο, οτι δηλαδη γινεται μια αναβαθμιση δικτυου η οποια τελειωνει στο τελος αυτης της εβδομαδας (κυριακη προφανως...). No need to worry, εκτος αν συνεχιστει και απο δευτερα

  4. #4
    Το avatar του μέλους lordanton
    lordanton Guest
    Thnx re Gregory

  5. #5
    Εγγραφή
    02-03-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Linksys Wag200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lordanton
    Loipon paides.Eimai kai egw mesa pleon me tin Tellas.
    To prwi irthan oi anthrwpoi tou OTE alla mias kai eixan douleia mou afisan ton eksoplismo kai tin ekana monos mou tin egkatastasei over isdn.
    Epeidi to splitteraki mou den eixe panw bysmatakia ekoba kai eraba kalwdia.
    Ekane amesws line sync to Alcatel kai thewrisa oti ola kala.
    Mpika me tin 64k isdn mou sto net gia na energopoihsw tin tellas.
    Paratirisa ptwsi taxytitas me tin isdn alla den edwsa simasia.
    Omws otan mpika me adsl ta bandwidth tests den mou dinoun stathera apotelesmata.Eida apo 92kbps mexri 280.Ena d/l me to flahget eixe mesw oro 40KBps alla i speed epaize apo 30 ws 50.Lete na ftaei to pws evala ta kalwdia i kati allo?
    Egw pantws tin deutera lew na tous parw til na erthoun edw
    Εγώ ήθελα να ξέρω τώρα τα 50 ευρώ της εγκατάστασης θα τα πληρώσεις ; Δηλαδή΄η "εγκατάσταση" ήταν να έρθουν οι τεχνικοί σπίτι σου και να σου πετάξουν το modem και το splitter στο γραφείο και να φύγουν ; Ωραία εγκατάσταση... έτσι ξέρω κι εγώ. Για μένα αν στα χρεώσει ο οτες τα λεφτά αυτά θα μιλάμε για το υπέρτατο θράσος ! Αλλά τι να λέμε τώρα... τεσπα...

    Κατά τα άλλα και γω λέω να βάλω tellas... έκανα μια 3μηνη ISDN συνδρομή προχτές για να τη μετατρέψω σε dsl όταν ενεργοποιηθεί η υπηρεσία από τον οτε. Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω είναι ότι η ενεργοποίηση της dsl συνδρομής από tellas γίνεται μέσω internet ; Όχι με το τηλέφωνο ;

    Spike
    http://vhaf.org

  6. #6
    Το avatar του μέλους lordanton
    lordanton Guest
    Spike tous pairneis tilefwno kai sou leene oti se 24 wres tha mpeis sto go.tellas.gr gia na valeis enan kwdiko energopoihshs.
    Vevaia egw mpika se 4 wres kai eimoun ok
    OSo gia tous otetzides egw tous eipa oti den peirazei to pernaw monos mou.
    Outws i allws oi anthrwpoi tha to pernousan.Egw ithela na kanw tis syndeseis monos giati oti mathei kaneis eidika stin diki mou tin douleia (administrator,networks klp) kalo einai.

  7. #7
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Greece,Salonica
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.095
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spike2205
    Εγώ ήθελα να ξέρω τώρα τα 50 ευρώ της εγκατάστασης θα τα πληρώσεις ; Δηλαδή΄η "εγκατάσταση" ήταν να έρθουν οι τεχνικοί σπίτι σου και να σου πετάξουν το modem και το splitter στο γραφείο και να φύγουν ; Ωραία εγκατάσταση... έτσι ξέρω κι εγώ. Για μένα αν στα χρεώσει ο οτες τα λεφτά αυτά θα μιλάμε για το υπέρτατο θράσος ! Αλλά τι να λέμε τώρα... τεσπα...
    Όχι φίλε μου εμείς θα τους τα χρεώσουμε δεν κατάλαβα δηλαδή.Ερχονται οι τεχνικοί αφήνουν τα μοντεμ και την κάνουν.Και αντε εδώ έφυγαν,σε άλλους που έρχονται και κάθονται βλέπουν τους χρήστες να τα βάζουν μόνοι τους,αυτό που το βάζεις.Έρχονται,τους κάνουμε τζάμπα ιδαίτερα και θέλουν και τα 50,χαχα αυτοί θα πρέπει να μας τα δώσουν όχι εμείς,δεν κατάλαβα πως την είδαν δηλαδή.Θα πρέπει να βγει μου φαίνεται εγκατάσταση από τους χρήστες με την παρουσία τεχνικού.Κόστος -50€

  8. #8
    Εγγραφή
    02-03-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Linksys Wag200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nick2k2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spike2205
    Εγώ ήθελα να ξέρω τώρα τα 50 ευρώ της εγκατάστασης θα τα πληρώσεις ; Δηλαδή΄η "εγκατάσταση" ήταν να έρθουν οι τεχνικοί σπίτι σου και να σου πετάξουν το modem και το splitter στο γραφείο και να φύγουν ; Ωραία εγκατάσταση... έτσι ξέρω κι εγώ. Για μένα αν στα χρεώσει ο οτες τα λεφτά αυτά θα μιλάμε για το υπέρτατο θράσος ! Αλλά τι να λέμε τώρα... τεσπα...
    Όχι φίλε μου εμείς θα τους τα χρεώσουμε δεν κατάλαβα δηλαδή.Ερχονται οι τεχνικοί αφήνουν τα μοντεμ και την κάνουν.Και αντε εδώ έφυγαν,σε άλλους που έρχονται και κάθονται βλέπουν τους χρήστες να τα βάζουν μόνοι τους,αυτό που το βάζεις.Έρχονται,τους κάνουμε τζάμπα ιδαίτερα και θέλουν και τα 50,χαχα αυτοί θα πρέπει να μας τα δώσουν όχι εμείς,δεν κατάλαβα πως την είδαν δηλαδή.Θα πρέπει να βγει μου φαίνεται εγκατάσταση από τους χρήστες με την παρουσία τεχνικού.Κόστος -50€
    Μαζί σου είμαι... Πολύ φοβάμαι όμως ότι αν ο lordanton έβαλε την υπογραφή του στο χαρτί που του έδωσαν οι τεχνικοί, θα τα πληρώσει τα 50 ευρά θέλει δε θέλει, την έκανε την εγκατάσταση αυτός ή όχι. Δε ξέρω, δεν το λέει αν έβγαλε υπογραφή αλλά εγώ λέω σιγουρα την έβαλε γιατί αν δεν έβαζε οι τεχνικοί θα έπαιρναν modem και splitter και θα την έκαναν με γοργά πηδηματάκια. Αν όντως είναι έτσι διέπραξε σφάλμα γιατί ή σου κάνουν την εγκατάσταση οι τεχνικοί και πληρώνεις τα 50 ή την κάνεις μόνος σου και δε πληρώνεις τίποτα... Αλλιώς γιατί να τους τα δώσει ; Επειδή κουραστήκανε τα παιδιά και του πήγαν τον εξοπλισμό στο χώρο του ;

    Spike
    http://vhaf.org

  9. #9
    Το avatar του μέλους lordanton
    lordanton Guest
    Gia na lysw tin aporia oute ypografi evala oute tipota.Eides pou tipota den einai sigouro se auti tin zwi file Spike ?

    Eksigisa hdh oti tin egkatastasi tin ekana monos mou me diki mou apofasi.Mporei na eimai kai mazoxas.Outws i allws tha ta plirwna ta lefta.Opote ekana auto pou tha me euxaristouse pio poly.Pou einai to prob den katalavainw.
    To olo thread to ksekinisa fovoumenos oti gia tin mh statherotita ftaine oi syndeseis mou.Mias kai ola ginan ok den yparxei logos na dimiourgoume thema re paidia

Παρόμοια Θέματα

  1. Help!!!!!!!Service Manual or Repair Manual for Sony Vaio VGN-A295hp
    Από kermas στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-08, 16:04
  2. Kapoia info gia Zyxel family
    Από Crosstalk στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-03, 19:00
  3. Kapoia xrisima logia gia tin WIND (DEH)
    Από Crosstalk στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-03, 14:19

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας